DMT και άλλες συνθετικές ερωτήσεις σχετικά με τρυπταμίνες....παρακαλούμε να βοηθήσετε...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, λοιπόν, έχω δύο συνθέσεις της n,n-DMT και μια πρόχειρη ιδέα μιας σύνθεσης για την DET επίσης.
Έχω μερικές ερωτήσεις που πρέπει πραγματικά να απαντηθούν. Δεν πρόκειται να απαριθμήσω τα βήματα ή οτιδήποτε άλλο, μόνο τη γενική ουσία του τι συμβαίνει σε αυτά ή πώς διαφέρουν και γιατί αυτό με μπερδεύει.
Έχω κάνει την εκχύλιση MHRB - πολλές φορές στο παρελθόν και είναι αυτό που με έκανε να ενδιαφερθώ για την οργανική χημεία ως χόμπι.
Γνωρίζω δύο συνθέσεις για τη μετατροπή της ελεύθερης βάσης της τρυπταμίνης σε n,n-DMT και δυνητικά σε DET, με μια μικρή προσαρμογή.
Εντάξει, λοιπόν, ονομάζω τις δύο διαφορετικές μεθόδους σύνθεση του τρελού τρελού τύπου με τρία μάτια μπαλακλάβα του Χάμιλτονς ή σύνθεση του Reddit.
Έχω δει συνδέσμους και για τα δύο σε αυτό το φόρουμ, οπότε δεν είναι σαν να ανακαλύπτω κάτι καινούργιο, αλλά ανησυχώ για τη διαδρομή των τρελών τύπων του Χάμιλτον λόγω του ότι ακούω μουρμούρες για τον ίδιο που λέει ότι πραγματικά έκαναν κάτι διαφορετικό από τη σύνθεση που δίνει, αλλά ειλικρινά μου φαίνεται μια χαρά - το πράγμα που δεν καταλαβαίνω πραγματικά είναι ότι στο τέλος του βίντεο του Χάμιλτον λέει - "αφού το μίγμα rxn έχει καθίσει μέχρι να ολοκληρωθεί, χρησιμοποιείτε PH χειραγώγηση anagolous to when you do it from plant matter.
Έτσι, βλέποντας ότι χρησιμοποιεί STAB, που γίνεται επιτόπου ακριβώς πριν από την εκτέλεση του rxn, αντί του τυπικού NaBH4, θα είναι ήδη όξινο θα φανταζόμουν (λόγω της χρήσης παγωμένου οξικού οξέος για την παραγωγή του STAB), αλλά αν όχι - χρησιμοποιώ κυριολεκτικά τα ίδια ακριβώς πράγματα για τα οξέα και τα αλκάλια που θα χρησιμοποιούσε κανείς σε μια εκχύλιση MHRB (5% λευκό ξύδι + NaOH);
Δεύτερον, υποθέτω ότι δεν θα το εκχυλίζατε χρησιμοποιώντας νάφθα, λόγω του ότι είναι προϊόν πετρελαίου χαμηλής ποιότητας, σε αντίθεση με κάτι όπως το χλωροφόρμιο ή το DCM; Έχω επίσης πρόσβαση σε διαιθυλαιθέρα, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει τη σωστή πολικότητα. Ω ναι, μια ακόμη ερώτηση σχετικά με αυτή τη σύνθεση είναι γιατί χρειάζεται να χρησιμοποιηθεί χειραγώγηση του PH για να "εξαχθεί" η DMT από αυτό το RM και όμως δεν λένε να γίνει αυτό στη δεύτερη σύνθεση; - Φαίνεται ότι αυτή η σύνθεση διευκολύνει το x'stalise σε σχέση με τη δεύτερη.
Έχω ΣΙΓΟΥΡΑ ακούσει από ανθρώπους να κρυσταλλώνουν από βρασμό εξανίου, όπως αναφέρεται στη δεύτερη σύνθεση που βρήκα.

Εντάξει λοιπόν για αυτό - ναι, ξέρω ότι προήλθε από το Reddit και δεν είναι η καλύτερη πηγή - λέω ότι όπως και τα περισσότερα πράγματα στο Reddit είναι ρεαλιστικά και πιθανόν να δουλέψουν, τα οποία όταν εμβαθύνεις σε αυτό το θέμα κάποια πράγματα φαίνεται να έχουν γραφτεί από ανθρώπους που πραγματικά καταλαβαίνουν το θέμα και άλλοι απλά γράφουν μαλακίες. Αυτό εδώ φαίνεται εντάξει και δεν είναι και τόσο διαφορετικό από το πρώτο, όλα πρέπει να γίνονται σε <= 0 βαθμούς c - όπως και το άλλο.
Χρησιμοποιεί επίσης πολλά από τα ίδια αντιδραστήρια- η τρυπταμίνη, η φορμαλδεΰδη και το βοροϋδρίδιο του νατρίου είναι τα τρία τυπικά μόρια που έχω δει να χρησιμοποιούν οι άνθρωποι για να φτιάξουν τριτοταγείς τρυπταμίνες.
Η διαφορά είναι ότι, υποθέτω ότι το NaBH4 δεν είναι τόσο "ισχυρός" αναγωγέας όσο το STAB, επειδή πρέπει να κάνετε δύο ξεχωριστές αναγωγές, προσθέτοντας περισσότερο βόριο για να το μεταφέρετε από NMT σε DMT στη δεύτερη σύνθεση. Επίσης, δεν χρησιμοποιεί χειραγώγηση του PH για να προσπαθήσει να το κρυσταλλώσει και αντ' αυτού το καθαρίζει πρώτα ως λάδι και στη συνέχεια το κρυσταλλώνει από βρασμένο εξάνιο.
Υποθέτω ότι είναι δύσκολο για τους ανθρώπους να σχολιάσουν αν δεν έχουν δει κανένα από τα δύο συνθετικά, οπότε εδώ είναι ένας σύνδεσμος για το συνθετικό του Χάμιλτον (πήγα στις ρυθμίσεις στο pootube και το επιβράδυναν στη μισή ταχύτητα, νομίζω) Hamiltons way.
Στη συνέχεια, χρειάζεστε έναν σύνδεσμο για τη δεύτερη σύνθεση του που είναι εδώ: Reddit's Way.
Ελπίζω πραγματικά να μπορείτε να με βοηθήσετε για να είμαι ειλικρινής, καθώς είμαι λίγο μπερδεμένος....
Α και επίσης - iv είδα ότι αν αντικαταστήσεις τη φορμαλδεΰδη με ακεταλδεΰδη θα σχηματιστεί ουσιαστικά DET... αν και είμαι αρκετά σίγουρος ότι απλά έγραψε να χρησιμοποιήσει NaBH4 για αυτό - χρησιμοποιεί επίσης μόνο NaBH4 για τη σύνθεση του 5-meo-DMT επίσης, το οποίο με οδηγεί στο να πιστεύω ότι αυτό είναι το χημικό που προτιμά να χρησιμοποιήσει έναντι του STAB, αλλά από την άλλη, ο τρελός χημικός λέει ότι το stab είναι καλύτερο για τα καρβονύλια.
Δεν μου λείπει καθόλου η τρυπταμίνη, βλέποντας ότι είσαι λίγο πολύ αναγκασμένος να αγοράζεις en-mass από την Κίνα - ή να την αποκαρβώσεις μόνος σου από την τρυπτοφάνη, αλλά αυτό είναι ένα φρικτό rxn για να το κάνεις και είναι καλύτερα να τρέχεις σε αδρανή ατμόσφαιρα ή υπό κενό για να μειώσεις το σημείο βρασμού. Εν πάση περιπτώσει, εγκατέλειψα αυτό το έργο - δεν είναι ένα ιδανικό πρώτο rxn για να ολοκληρωθεί!
Αυτό που μου αρέσει στη δεύτερη μέθοδο RXN είναι ότι δεν καταναλώνει την ΠΟΛΥ περιορισμένη προμήθειά μου σε DCE και παγωμένο οξικό οξύ. Προφανώς η τρυπταμίνη είναι αρκετά βαριά ως μόριο και επομένως αυτό σημαίνει ότι καταλήγετε να χρησιμοποιείτε περισσότερους διαλύτες και οξέα - ή μάλλον θα έπρεπε να πω ότι χρησιμοποιεί δυσκολότερα προσιτούς διαλύτες και οξέα από τη δεύτερη μέθοδο.
Για να είμαι ειλικρινής, νομίζω ότι σκοπεύω να δοκιμάσω πρώτα τη δεύτερη μέθοδο. Ίσως να κάνω ένα ταξίδι πίσω στο ρόδιο και να δω τι λένε τα συνθετικά εκεί, καθώς δεν έχω ελέγξει εκεί εδώ και καιρό - σίγουρα όχι από τότε που πήρα την τρυπταμίνη.

Εάν κάποιος είναι σε θέση να ξεκαθαρίσει κυριολεκτικά ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ από αυτές τις ερωτήσεις θα ήμουν απίστευτα ευγνώμων. Περιμένω να πληρωθώ αύριο για να μπορέσω να αγοράσω περισσότερη άνυδρη μεθανόλη και πιθανότατα θα αγοράσω λίγο ξηρό πάγο (έχω άφθονη ακετόνη) που θα το κρατήσει ωραίο και κρύο.

Απλά μου φαίνεται λογικό να αλλάζετε το PH προκειμένου να χειριστείτε το προϊόν, να το καθαρίσετε λίγο και να το αφήσετε να x'stalise. Στη συνέχεια re-x....και πιθανότατα re-x ξανά, δεδομένου ότι πιθανότατα θα κάνω είτε υποδόριες ενέσεις είτε αν μπορώ να πάρω ένα μηχάνημα στάγδην / μηχάνημα φαρμακευτικής έγχυσης, μπορώ να οδηγήσω τα κύματα και να εξερευνήσω το DMT-τοπίο λίγο καλύτερα και ίσως να είμαι σε θέση να θυμάμαι λίγο περισσότερο....

Επίσης, ξέρω ότι υπάρχουν πολλά σε αυτή τη θέση - αν έχετε εκτελέσει αυτό το RXN προσωπικά, θα μπορούσατε ενδεχομένως να συμμετέχετε και να μου πείτε με ποια μέθοδο το κάνατε; Δεν ψάχνω να αρμέξω την αγελάδα μετρητών εδώ - αυτό είναι κυριολεκτικά για τη μάθησή μου, καθώς και ίσως τη δική μου προσωπική χρήση. Άκουσα χθες στο podcast του hamiltons ότι υπάρχει μια εταιρεία στην Ισπανία που θα ελέγξει την περιεκτικότητα σε αλκαλοειδή της οργανικής ύλης καθώς και να κάνει GCMS σε οποιοδήποτε δείγμα στείλετε....αρκετά συναρπαστικά πράγματα - πιθανώς πολύ έξω από τον προϋπολογισμό μου, αλλά θα δούμε!
Είναι αστείο το πώς η τρυπταμίνη μυρίζει σαν DMT. Αυτό το είδος της πλαστικής μυρωδιάς - δεν είμαι πρόθυμος να δω αν έχει την ίδια γεύση όταν εισπνέεται όμως!!!
Σε μια πιο σοβαρή σημείωση - αν και μπορεί να μην το δοκιμάσω επαγγελματικά, θα κάνω TLC για να βεβαιωθώ ότι το RXN είναι πλήρες - το πρόβλημα είναι ότι οι γυάλινες πλάκες μου είναι ΜΑΖΙΚΕΣ. Θα μπορούσα να πάρω έναν κόφτη γυαλιού και να κόψω τις πλάκες που ψεκάζονται με σιλικόνη από 20cmx10cm σε 10cmx5cm. Τότε θα έχω 5 πολύ μικρότερες πλάκες που θα χωράνε πραγματικά σε ένα ποτήρι ζέσεως που έχω, αντί να πρέπει να αγοράσω ένα τεράστιο ποτήρι ζέσεως για να κάνω οποιοδήποτε TLC...
Επίσης, παρακολουθώντας τη σύνθεση 5-meo-DMT του Χάμιλτον που κάνει στο Μεξικό, παρατήρησα ότι χρησιμοποίησε TLC από χαρτί για τον ίδιο λόγο και τα κομμάτια χαρτιού του είναι περίπου στο ίδιο μέγεθος που θα σκόραρα και θα χτυπούσα το γυαλί. Απλά αναρωτιέμαι πώς μπορεί να ξεφύγει με τη χρήση χαρτιού για TLC όταν όλοι οι άλλοι με τους οποίους έχω μιλήσει λένε ότι θα πρέπει να χρησιμοποιείτε γυάλινες πλάκες ψεκασμένες με πυρίτιο - απλά δεν κοίταξα το μέγεθος! Έχω ένα μαύρο φως για την εν λόγω χρήση, αλλά αν μπορώ να ξεφύγω με τη χρήση κάποιου είδους χαρτιού TLC αυτό θα είναι πιο εύκολο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων - συγγνώμη αυτή η θέση είναι λίγο είναι μια διασπορά του χάους!
Ελπίζω ότι μπορείτε να βοηθήσετε τουλάχιστον με κάτι!
RR
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Συγγνώμη, ένα ακόμη πράγμα, έχω ένα shit ton του υλικού (τρυπταμίνη) που είχε οικονομικό νόημα να αγοράσει - βλέποντας ότι τα περισσότερα μέρη που πωλούν λιγότερο ήταν μια παρόμοια τιμή.
Είμαι επίσης ένας ενθουσιώδης φωτογράφος / κινηματογραφιστής και ως εκ τούτου, μόλις πάρω τη σύνθεση σωστά, είμαι περισσότερο από ευτυχής να κάνω βίντεο της DMT και επίσης της σύνθεσης DET, αν αυτό θα βοηθήσει τους ανθρώπους στο μέλλον.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
"Ο κύριος Reddit", είναι αυτή, η Norolinda. Απλώς κάντε το ακριβώς όπως έκανε εκείνη και θα πετύχετε. Ίσως μπορείτε να περιμένετε λιγότερο μεταξύ της προσθήκης, επαναλάβετε αμέσως όταν όταν η θερμοκρασία πέσει αρκετά. Δεν ξέρω πόσο χαμηλά είναι αρκετά χαμηλά. Οι 0C ή λίγο πιο κάτω θα πρέπει να είναι εντάξει, μπορείς να δοκιμάσεις -5C ή -10C και να αναφέρεις τις αποδόσεις σου. Μπορείτε επίσης να κάνετε 6 ή 8 προσθήκες αντί για 4, αλλά με μικρότερες ποσότητες, δηλαδή το ίδιο σύνολο αλλά σε περισσότερα μέρη. Αλλά ακόμα και αν δεν αλλάξεις τίποτα είναι μια εντάξει διαδικασία.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αυτό είναι φοβερό! Επιτέλους κάποιος που έχει κάνει πραγματικά τη σύνθεση από πρώτο χέρι!
Είτε μου είναι δύσκολο να βρω συγκεκριμένες πληροφορίες γιατί είναι ο τρόπος με τον οποίο βγάζουν τα προς το ζην και άρα ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑΙ στο πνεύμα της χημείας, κάθονται πάνω στις γνώσεις τους και τις αποχωρίζονται μόνο για μετρητά ή αν τους ξέρεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.
Μπορώ να ρωτήσω πού, γενικά, οι άνθρωποι βρίσκουν τις συνθέσεις τους, γιατί ντροπιαστικά συνήθως καταλήγουν (εκτός αν είναι σε αυτή την ιστοσελίδα κάπου) στο YouTube, σε πατέντες ή απλά σε απλές αναζητήσεις στο google και ψάξιμο εκεί....συνήθως χωρίς μεγάλη επιτυχία. Ω ή Reddit! Προσπαθώ να δω αν πολλοί άνθρωποι χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο (στο YouTube για παράδειγμα, θα βεβαιωθώ ότι μερικοί άνθρωποι κάνουν το ίδιο πράγμα - όπως πρόσφατα έπρεπε να φτιάξω θειικό αιθυλεστέρα νατρίου και υπήρχε ένα εξαιρετικό βίντεο εκεί, αλλά έπρεπε απλά να τσεκάρω τριπλά ότι πολλοί άνθρωποι το χρησιμοποιούν.
Ωραία, εντάξει, θα υπολογίσω τις ποσότητες μου (σε g) από το εν λόγω DMT synth και θα πιάσω δουλειά... Θα πρέπει να αντικαταστήσω το υδατόλουτρο με μανδύα (είναι ένα με έναν αισθητήρα θερμοκρασίας που προστατεύεται από PTFE) και το rotovap με απόσταξη - πιθανώς υπό τόσο μεγάλο κενό όσο μπορώ να συγκεντρώσω από έναν αναρροφητήρα που πρόκειται να αγοράσω. Α, και ξηρός πάγος και εξάνιο - ελπίζω ότι το εξάνιο είναι σχετικά εύκολο να αγοραστεί εδώ.
Υποθέτω ότι αυτό θα είναι εντάξει μόνο περισσότερη δουλειά; Θέλω να πω, υποθέτω ότι θα μπορούσα να κάνω ένα υδατόλουτρο, αλλά θα ήταν απλά μια κατσαρόλα με νερό στην εστία lol αυτή η απάντηση είναι πάρα πολύ μεγάλη συγγνώμη! Θα αναφέρω τα ευρήματά μου, χωρίς αμφιβολία θα τα γαμήσω μια ή δύο φορές αλλά ελπίζω όχι - είμαι στη μέση της καταγραφής και της σύνταξης των σημειώσεών μου, απλοποιώντας τη γραφή και βάζοντας σε βήματα όσο το δυνατόν περισσότερο. Χαίρομαι πάντως που δουλεύει - έχετε δοκιμάσει ποτέ την προηγούμενη μέθοδο;
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, μόλις αγόρασα ένα υδατόλουτρο επειδή ήταν σούπερ φτηνό από την Κίνα. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να το βάλω μέσα και να το ξεχάσω - ναι, είμαι τεμπέλης!
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Όχι, δεν έχω δοκιμάσει τη διαδρομή STAB, καθώς υποτίθεται ότι δεν λειτουργεί με το mexamine.

Κάποιοι προτίμησαν τον κυανοβοροϋδρίτη, όπως αυτός ο τύπος: https: //www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189

Εδώ είναι το καλύτερο νήμα DMT στο The Vespiary: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=16470.0

Εδώ είναι οι λεπτομέρειες της σύνθεσης του Χάμιλτον: https://1lib.sk/book/18611424/2746f...lic-toad-of-the-sonoran-desert-synthesis.html

Υπάρχει επίσης κάποια χημεία της τρυπταμίνης και στη ρωσική ιστοσελίδα Hyperlab.

Δεν χρειάζεστε rotovap, η απλή απόσταξη είναι αρκετή. Δεν χρειάζεστε εμβολισμό. Δεν χρειάζεσαι ξηρό πάγο, κανονικός θρυμματισμένος πάγος και αλατόνερο που στάζει από πάνω του αρκεί. Δεν χρειάζεστε εξάνιο, στην πραγματικότητα δεν θέλετε εξάνιο, είναι νευροτοξικό με τρόπο που δεν είναι για παράδειγμα το επτάνιο. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε επτάνιο, εξάνιο ή οποιοδήποτε μείγμα τους σε οποιαδήποτε αναλογία. Προαιρετικά με την προσθήκη διαιθυλαιθέρα, 1:9.

Θα ήθελα να σας βοηθήσω περισσότερο, αλλά γράφετε πολλά και δεν είμαι σίγουρος για το τι ακριβώς ζητάτε.

Τι είδους υδατόλουτρο αγοράσατε και γιατί;
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ω, αυτό είναι μια χαρά, έχω διαιθυλαιθέρα ούτως ή άλλως, οπότε αυτό είναι υπέροχο, περίμενα μια χρήση για αυτό lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Απλά ένα απλό υδατόλουτρο με χρονοδιακόπτη και PID που θερμαίνεται. Ήταν 40 δολάρια, οπότε σκέφτηκα γιατί όχι - δεν είναι απαραίτητα για αυτό. Θα το έχω δοκιμάσει μερικές φορές μέχρι να φτάσει αυτό, το γνωρίζω αυτό. Αγόρασα επίσης έναν αναρροφητήρα κενού, ενώ ήμουν σε αυτό και μερικά περισσότερα μπαστούνια ανάδευσης boro - γαμώτο πάντα ακούγομαι τόσο αντιεπαγγελματικά καθώς δεν μπορώ να θυμηθώ πώς ονομάζονται τα απλά πράγματα. Είχα ένα κενό στο μυαλό μου νωρίτερα καθώς χρειαζόμουν ένα ποτήρι ζέσεως και έψαχνα συνεχώς για διαφορετικές φιάλες! Μου πήρε καιρό να συνειδητοποιήσω ότι επρόκειτο, φυσικά, για ποτήρι ζέσεως. Απλά έχω κενά στο μυαλό μου, καθώς βγαίνω από μια εικοσαετή συνήθεια με βενζίνη. Έτσι, τα κεφάλια μου γαμημένα και όλος ο λόγος που έπρεπε να έχω αυτοπεποίθηση για να ξεκινήσω αυτό το ΠΟΛΥ ακριβό εγχείρημα, καθώς δεν θέλω ΑΠΛΑ να κάνω DMT. Στην πραγματικότητα θέλω πραγματικά να επικεντρωθώ στις φαινυλοαμίνες, αλλά προς το παρόν δεν έχω σύνδεσμο για το νιτρομεθάνιο και το νιτρομεθάνιο που χρειάζομαι.
Μπορεί να διαχωριστεί το πρώτο από το καύσιμο RC; Κάποιοι λένε ναι, κάποιοι όχι.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Το να το ξαναδιαβάζω τώρα είναι αρκετά ενδιαφέρον.
Οπότε δοκίμασα τη σύνθεση. Βασικά κατέληξα με ένα σκούρο κίτρινο/κίτρινο λάδι και το βρίσκω πολύ δύσκολο να ξανακάνω από τη χρήση του επτάνιου που βράζει - απλά δεν αναμιγνύεται.
Το έκανα χθες - αν και ομολογουμένως το λάδι που κατέληξα κατά τη διάρκεια της σύνθεσης έχει καθίσει περίπου μια εβδομάδα επειδή δεν είχα επτάνιο και χρειάστηκε περισσότερο χρόνο για να έρθει από το αναμενόμενο.

Έχεις καμιά συμβουλή για το τελικό re-x;

Δοκίμασα ένα freezecip μετά γιατί δεν έλεγε ακριβώς πώς να re-x από το επτάνιο και παρατήρησα ότι θόλωσε όταν το πήρα με μια κρύα πιπέτα.
Πήρα ντροπιαστικά λίγους κρυστάλλους αλλά πραγματικά μου θύμισε τις πολλές εκχυλίσεις που iv έκανα από MHRB.
Θα προσπαθήσω να προσθέσω λίγο διαιθυλαιθέρα και να δω αν θα έχω καλύτερα αποτελέσματα και αν όχι θα πρέπει να εξατμίσω το επτάνιο.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Είναι πιθανόν να το άφησα να ζεσταθεί πολύ, καθώς βλακωδώς πρόσθεσα όλη τη φορμαλδεΰδη (για κάθε προσθήκη) ταυτόχρονα και για να είμαι δίκαιος, θα μπορούσα να είχα επιβραδύνει και την προσθήκη της NaBH4.
Νομίζω ότι θα ξαναδοκιμάσω τη σύνθεση τώρα που έχω τα πάντα (ενοχλητικά εκτός από έναν αποξηραντήρα κενού)
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Δεν γίνεται πολύ ζεστό με την προσθήκη της φορμαλδεΰδης. Το σφάλμα είναι νωρίτερα, απλώς δεν ξεκινήσατε αρκετά δροσερά. Στη συνέχεια, βεβαιωθείτε επίσης ότι έχετε μια πολύ καλή ανάμιξη και προσθέτετε βορειοϋδρίτη έτσι ώστε να προσθέσετε σε σκόνη τον βορειοϋδρίτη και όχι μεγάλες μάζες/βράχους του. Βάλτε το σε χαρτί πάνω σε κάτι και σπάστε το με μια σπάτουλα ώστε να μπαίνει μόνο σκόνη και η ανάμιξη να είναι δυνατή. Το μόνο λάθος είναι ότι δεν είναι αρκετά κρύο πριν την προσθήκη φορμαλδεΰδης. Συνιστάται η θερμοκρασία -20C. Οι -10C έως -5C είναι ακόμα εντάξει αν οι ποσότητες δεν είναι μεγάλες. Η απόδοση 50% είναι εγγυημένη ακόμη και με μια άθλια επεξεργασία. Φροντίστε να εξατμίσετε όσο το δυνατόν περισσότερη μεθανόλη πριν ξεκινήσετε το work up. Αρχίζω επίσης να πιστεύω ότι ο οξικός αιθυλεστέρας είναι καλύτερος για workup από το DCM.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Το κίτρινο-πορτοκαλί-κόκκινο λάδι είναι καλό. Ναι αυτό το σκατό είναι δύσκολο να διαλυθεί, χρησιμοποιήστε περισσότερο επτάνιο και στη συνέχεια ψύξτε το, δεν χρειάζεται να εξατμιστεί.
Δεν υπάρχει πρόβλημα με την προσθήκη όλης της φορμαλδεΰδης ταυτόχρονα. Απλά κάντε το ξανά, εκχυλίστε αμέσως χρησιμοποιώντας περισσότερο επτάνιο και είστε καλά νομίζω.
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Επειδή το έχετε εξαγάγει από το μείγμα αντίδρασης χρησιμοποιώντας τι; DCM; Χλωροφόρμιο; Οξικό αιθυλεστέρα;
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Από το DCM το έλαιο καταλήγει λίγο πορτοκαλί μετά την απόσταξη του DCM.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
είναι κανείς έτοιμος να φτιάξει ένα βίντεο;
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
σύνθεση από το https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15189.new#new

Γεια σας παιδιά, μερικοί άνθρωποι ήταν περίεργοι για το πώς ο RP έφτιαξε τη συνθετική του DMT, οπότε ορίστε. Απολαύστε το!

Αυτό είναι για μια αντίδραση 50 γραμμαρίων, κλιμακώστε την κλίμακα όπως είναι απαραίτητο.

1) Διαλύστε 50 g τρυπταμίνης σε περίπου 1 L μεθανόλης σε μια φιάλη στρογγυλού πυθμένα 2 L και ανακατέψτε μέχρι να διαλυθεί το υλικό. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αναδευτήρα άνωθεν ή πλάκα ανάδευσης/μπαρ ανάδευσης. Ο υπερκείμενος αναδευτήρας είναι καλύτερη επιλογή, αλλά η πλάκα ανάδευσης με ράβδο ανάδευσης λειτουργεί μια χαρά. Μπορεί να χρειαστεί να κάνετε ηχομόνωση ή ανάδευση για λίγο, ανάλογα με το πόσο λεπτή σκόνη είναι η τρυπταμίνη σας.
2) Τοποθετήστε το χωνί στην κορυφή της φιάλης στρογγυλού πυθμένα 2 L και προσθέστε αργά 42 g κυανοβοροϋδριδικού νατρίου με σπάτουλα ενώ ανακατεύετε.
3) Τοποθετήστε τη φιάλη στρογγυλού πυθμένα σε λουτρό συμπυκνωμένου αλατιού/παγωμένου νερού με άφθονο πάγο (σίγουρα δεν θέλετε να λιώσει ο πάγος πρόωρα).
4) Προσθέστε αργά 90 mL οξικού οξέος (παγωμένου). Είτε προσθέστε αργά με το χέρι, είτε τοποθετήστε χωνί προσθήκης/διαχωριστικό χωνί από πάνω (με σφιγκτήρα δακτυλίου ή κάποιο άλλο μαραφέτι MacGyver) για την προσθήκη. Θα χρειαστούν περίπου 10 λεπτά για την προσθήκη.
5) Τώρα, φροντίζοντας να είναι όλα σε διάλυμα και το διάλυμα να είναι κρύο και ανακατεύοντας πολύ καλά (δεν θέλετε θερμά σημεία), προσθέστε 65 mL μεθανόλης σε 65 mL 37% φορμαλδεΰδης, ανακατέψτε, και στη συνέχεια προσθέστε το διάλυμα που αναδεύεται σταγόνα-σταγόνα. Βεβαιωθείτε ότι πηγαίνετε αργά αργά αργά αργά. Η προσθήκη θα πρέπει να διαρκέσει περίπου μία ώρα τουλάχιστον. Αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να γίνει με χωνί προσθήκης ή διαχωριστικό χωνί. Είναι φθηνά και αξίζουν τον κόπο.
a. Αυτό είναι το βήμα όπου θα εμφανιστούν ακαθαρσίες, αν τα πράγματα δεν έχουν ψυχθεί και ελεγχθεί.
6) Κατά τη διάρκεια της προσθήκης της φορμαλδεΰδης, παρακολουθείτε το παγόλουτρο και όταν αρχίσει να γίνεται περισσότερο νερό και λιγότερο πάγος (με αξιοπρεπή διαφορά), αλλάξτε το και ξαναφτιάξτε το. Είναι βολικό να έχετε απλά ένα μπουκάλι 4L κορεσμένου διαλύματος NaCl (νερό+αλάτι μέχρι να υπάρχει αδιάλυτο αλάτι που κάθεται στον πυθμένα)σε ετοιμότητα. Πάρτε μερικά από αυτά τα μεγάλα πράγματα Morton αλάτι στο τοπικό παντοπωλείο σας για $ 1 το καθένα.
7) Μόλις προστεθεί όλη η φορμαλδεΰδη, συνεχίστε την ανάδευση σε παγόλουτρο για 1 ακόμη ώρα και στη συνέχεια αφήστε την αντίδραση να ζεσταθεί σε θερμοκρασία δωματίου.
8)
Ανακατέψτε σε θερμοκρασία δωματίου για 5 ώρες.
9) Η αντίδραση θα έχει ολοκληρωθεί, τώρα ήρθε η ώρα για την επεξεργασία.
10) Χρησιμοποιώντας ένα rotovap ή κάποιο είδος διάταξης εξάτμισης τύπου MacGyver (πρέπει να είναι υπό κενό, στους 40C ή λιγότερο, η περιστροφή είναι ωραία), εξατμίστε περίπου 600-800 mL μεθανόλης. Πρέπει να αποκτήσετε μια αίσθηση για αυτό το βήμα, καθώς δεν θέλετε να κατακρημνιστούν όλα κατά την προσθήκη της βάσης, αλλιώς θα φράξει ο κρουνός διακοπής του διαχωριστικού χωνιού, ενδεχομένως.
11)Φτιάξτε λίγο διάλυμα 50% ανθρακικού καλίου (σε νερό) και ψύξτε το σε παγόλουτρο. Προσθέστε το αργά στο διάλυμα σε ένα διαχωριστικό χωνί (διαχωριστικό χωνί 2 L). Πιθανώς περίπου 200-400 mL. Προσθέστε 200-300 mL χλωροφορμίου (μπορείτε να χρησιμοποιήσετε διχλωρομεθάνιο αλλά κινδυνεύετε με κάποια κυκλοποίηση). Χρησιμοποιήστε χαρτί pH για να βεβαιωθείτε ότι το διάλυμα είναι βασικό, εάν εξακολουθεί να είναι όξινο ή ουδέτερο, προσθέστε περισσότερο διάλυμα ανθρακικού καλίου.
12)Ανακινήστε, αλλά προσέξτε τη συσσώρευση αερίων, φροντίστε να εξαερώσετε το διαχωριστικό χωνί με εξαερισμό. Προσθέστε λίγο conc. αλατόνερο (50 ml) για να επιταχύνετε το διαχωρισμό.
13)Κρατήστε το κάτω στρώμα του οργανικού στρώματος, χλωροφόρμιο(προϊόν), στη συνέχεια εκχυλίστε το υδατικό (άνω στρώμα) ξανά με άλλα 200-300 mL χλωροφορμίου. Προσθέστε στο άλλο τμήμα χλωροφορμίου και κρατήστε το στην άκρη.
14)Επαναλάβετε και πάλι, για συνολικά περίπου 1L εκχυλίσματος χλωροφορμίου.
15)Συνδυάστε τα εκχυλίσματα χλωροφορμίου και ξεπλύνετε μία φορά με 200 mL πυκνού ανθρακικού καλίου (ψύχεται σε παγόλουτρο πριν από την προσθήκη).
16) Πλύνετε τώρα το εκχύλισμα χλωροφορμίου με πυκνό διάλυμα αλατόνερου 3x.
17) Εξατμίστε το χλωροφόρμιο μέχρι να μην εξατμίζεται πλέον τίποτα. Πηγαίνετε στην πόλη σε αυτό το βήμα, θερμάνετε το υδατόλουτρο σε περίπου 60 ή 70 μόλις φτάσετε στο σημείο να μην βγαίνει σχεδόν καθόλου χλωροφόρμιο και αφήστε το σε πλήρες κενό για μία ή δύο ώρες.
18)Βγάλτε τη φιάλη στρογγυλού πυθμένα από το rotovap και αφήστε την να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου.
19)Ένα ωραίο πράγμα σε αυτό το βήμα είναι ότι μπορείτε να ανακατεύετε το ανοιχτό κεχριμπαρένιο έλαιο για περίπου 2-5 λεπτά και ξαφνικά θα μετατραπεί σε στερεό. Αν το αφήσετε μόνο του, θα κρυσταλλωθεί σιγά-σιγά από μόνο του, αλλά έχει πλάκα να του δώσετε ένα σπρώξιμο και να το δείτε να κρυσταλλώνεται όλο αμέσως.
20)Καθαρισμός: Υπάρχουν μερικοί τρόποι για να καθαρίσετε περαιτέρω το υλικό, είτε μέσω επανακρυστάλλωσης είτε μέσω χρωματογραφίας στήλης, είτε και με τα δύο. Εάν έχετε πρόσβαση σε HPLC, ελέγξτε το υλικό σας για καθαρότητα και αποφασίστε τι θέλετε να κάνετε εδώ.
21)Αυτό ήταν παιδιά. Πηγαίνετε να το πάρετε!


Όταν το έχετε καταλάβει, μπορείτε να κάνετε ολόκληρη την αντίδραση από την πρώτη ύλη μέχρι το προϊόν σε περίπου 8 ώρες, με 5 ώρες διακοπής λειτουργίας. Αν έχετε HPLC, ακόμα πιο γρήγορα, καθώς μπορείτε να παρακολουθείτε την πρόοδο...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, επέστρεψα, παιδιά. Ζητώ συγγνώμη που εξαφανίστηκα. Όποιος έχει μιλήσει μαζί μου ξέρει ότι περνάω κάποια ΣΑΒΒΑΤΙΚΗ απόσυρση!!!
Εντάξει, λοιπόν, υπέθεσα ότι το τελικό κίτρινο έλαιο είναι καλό και κατάφερα να καταψύξω μερικούς κρυστάλλους από αυτό μια φορά και ακόμη και να στεγνώσω το re-x'd διαυγές έλαιο που κατέληξα με τον πυθμένα αποξηραμένο σε έναν αποξηραντήρα κενού μια φορά ΚΑΙ είναι ΕΝΕΡΓΟ! Haha
Είχα ξεχάσει πόσο έντονη μπορεί να είναι η DMT! Το λατρεύω!
Εν πάση περιπτώσει αυτό είπε - πηγαίνει από ένα χλωμό καθαρό λάδι σε λευκό σε κίτρινο και τώρα είναι σαν ένα κόκκινο χρώμα ή τουλάχιστον μέρη του. Είναι v περίεργο.
Πιθανώς θα το ξαναεξετάσω ξανά με κάτι διαφορετικό, ίσως με απλή αιθανόλη; ή ακόμη και να δοκιμάσω να το πλύνω απλώς με κρύο διαλύτη;
Το θέμα είναι, σίγουρα αν έκανα re-x από επτάνιο, αν κάνω re,re-x από επτάνιο θα είναι ακόμα τα ίδια σκατά εκεί μέσα;
Γι' αυτό σκέφτομαι ένα οινόπνευμα...
Ή απλά ένα καλό ψεκασμό με κρύο επτάνιο;
Αισθάνομαι ότι ήταν ΤΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟ να γίνει στερεό, δεν θέλω να το χαλάσω αυτό!!!

Νομίζω ότι ίσως χρειάζεται ένα Α/Β και απολίπανση.
Δοκίμασα μια φορά με 7% οξικό οξύ χρησιμοποιώντας εξάνιο ως απολίπανση αλλά η απολίπανση δεν φάνηκε να κάνει πολλά.

im επί του παρόντος ακολουθεί μια έξυπνη αναγωγική αμίνωση για το MiPT χρησιμοποιώντας ακετόνη και φορμαλδεΰδη και στη συνέχεια αναγωγή με NaBH4 σύμφωνα με τη σύνθεση DMT και είναι αρκετά έξυπνο πώς κάνουν την επεξεργασία, το αλατίζουν κατευθείαν από μια τελική εκχύλιση ακετόνης μετά την απολίπανση με ξυλόλιο.
Νομίζω ότι ίσως απλά επέλεξα λάθος παράγοντα απολίπανσης....

Θα το καταλάβω και μαθαίνω πάρα πολλά!!!
Αποσπάται ελαφρώς η προσοχή μου με την αγορά ενός μείγματος 40% νιτρομεθανίου και DCM, ώστε να μπορεί να διαχωριστεί για χρήση και των δύο για διαφορετικές χρήσεις.
Δεν μπορώ να βρω 100% νιτρομεθάνιο εκεί που μένω και όσον αφορά την αποστολή του εδώ, δεν μπορεί να είναι πάνω από 40% νιτρομεθάνιο, αλλά μπορώ να ελέγξω τον διαλύτη στον οποίο διαλύεται και έχει απόλυτο νόημα να χρησιμοποιήσω DCM!
Ξέρω ότι θα χρειαστώ περισσότερο από αυτό που έχω παραγγείλει προς το παρόν, αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι είναι μόνο DCM και nitro-m. Έχω δοκιμάσει να διαχωρίσω αυτό το κόκκινο καύσιμο νίτρο και φευ. Βρωμάει και δεν διαχωρίζεται καλά.
Παίρνεις ΠΛΗΘΟΣ 9% νιτρο/μεθανόλη αλλά σχεδόν καθόλου ή καθόλου νιτρο αλλά ευτυχώς βρήκα τουλάχιστον μια ελαφρώς καλύτερη επιλογή!
Κατέληξα με λίγη 2,5-διμεθοξυβενζαλδεΰδη, οπότε ναι. Δεν θέλω να τη σπαταλήσω!

Σας ευχαριστώ για όλα τα σχόλιά σας - θα τα καταφέρω. Ξέρω ότι δεν ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ. έναν περιστροφικό εξατμιστή τώρα, αλλά DAM θα ήταν ωραίο!!!

Μπορώ να ρωτήσω αν κάποιος έχει αντλία διαφράγματος για περιστροφικό εξατμιστή; Πόσο θορυβώδεις είναι σε σύγκριση με μια μονοβάθμια αντλία περιστροφικών πτερυγίων;
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Α, και έχω εμπειρία στη δημιουργία ταινιών....

Θέλω να το κάνω, αλλά την ίδια στιγμή - θέλω να είναι σωστό....το υλικό που πήρα όπως είπα έχει όλα τα κόκκινα κομμάτια σε αυτό, καθώς έχει παλιώσει (σε ημέρες και όχι εβδομάδες), θέλω επίσης να είναι προσβάσιμο - έτσι δεν υπάρχει rotovap ή κάτι άλλο για να κρυσταλλώσει σε θερμοκρασία δωματίου...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Όσον αφορά αυτό το σύνθετο, δεδομένου ότι κομμάτια του προϊόντος γίνονται κόκκινα, δεν θα είχε νόημα αντί να πάμε κατευθείαν στην προσθήκη διαλύματος KOH σε αυτό, να το προσθέσουμε σε ένα διάλυμα οξικού οξέος 5-7% - να πρωτονίσουμε το DMT, στη συνέχεια να το απολινώσουμε με, καλά ό, τι λειτουργεί, πιθανώς ξυλόλιο (το εξάνιο δεν λειτούργησε για μένα) και στη συνέχεια να το αποστείλουμε και ΜΕΤΑ να πάμε στη βάση και να εκχυλίσουμε με το DCM;
Στη συνέχεια, κάντε μια εκ νέου εκχύλιση από το επτάνιο; Μετά στην κατάψυξη τελικά, δεδομένου ότι δεν μπορώ να κάνω αρνητική πίεση για πολλή ώρα, καθώς κάνει θόρυβο!

Το έλαιο που καταλήγω ΜΕΤΑ το re-x είναι πραγματικά ενοχλητικό και το μεγαλύτερο μέρος του προϊόντος.

Είτε το παραπάνω - Ή υποθέτω ότι θα μπορούσα να το ξανακάνω με κάτι άλλο, όπως αλκοόλ; Δεν ξέρω, απλά φαίνεται ότι δεν γίνονται πολλά στην "επεξεργασία" για να απαλλαγούμε από οποιοδήποτε από τα σκατά που μετατρέπουν το DMT μου σε κόκκινο για μέρες και παίρνουν γαμημένες αιώνες για να στερεοποιήσουν μια γλίτσα που δεν θέλει να "δέσει" - πρέπει να υπάρχει ένας ευκολότερος τρόπος lol

Τώρα δεν είμαι ειδικός χημικός αλλά κάνω κάποιες απλές αρχές lol

Έχω επίσης πολλή τρυπταμίνη για να κάψω ή να πετύχω, αλλά όχι άλλα μεγαλύτερα πειράματα μέχρι να μπορέσω να το διευθετήσω σε μικρή κλίμακα τώρα. Είναι άσκοπο... πρέπει να δουλέψω ακριβώς πόσο επτάνιο λένε οι άνθρωποι όταν λένε ΠΟΛΛΑ. Χρησιμοποιώ πιθανότατα 20-40 φορές την ποσότητα επτανίου όσο υπάρχει πετρέλαιο για να κάνω re-x.

Επίσης, δεν είμαι ξεκάθαρος, ζεσταίνω το λάδι με το επτάνιο από το κρύο ή ρίχνω το επτάνιο που βράζει πάνω στο λάδι και μετά αρχίζω να ζεσταίνω και να ανακατεύω σε ένα ξεχωριστό ποτήρι ζέσεως;
 

mescalito10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 8, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Τι defat; Δεν υπάρχει λίπος, καθώς δεν πρόκειται για φυτικό εκχύλισμα. Ή κάνετε την αντίδραση σε μια βρώμικη κατσαρόλα με λίγο μαγειρικό λάδι που έχει απομείνει;

Λες ότι κοκκινίζει, αυτό είναι φυσιολογικό αν το αφήσεις στον αέρα.

Εκχυλίζετε με DCM και στη συνέχεια εξατμίζετε το DCM όσο το δυνατόν περισσότερο. Στη συνέχεια προσθέτεις στην ίδια φιάλη αρκετή ποσότητα νάφθας/επτανίου, όλα γίνονται με ανάδευση, και την εξάτμιση του DCM και τώρα προσθέτεις τον διαλύτη ανακρυστάλλωσης.

Τώρα, υπάρχει κάποια γλίτσα στην καυτή νάφθα σου που δεν θέλει να διαλυθεί, είτε φιλτράρεις αυτή τη μαλακία είτε αδειάζεις προσεκτικά τη νάφθα, ώστε να μην χύσεις αυτή τη γλίτσα μαζί με το υγρό.

Αφού βγάλετε αυτό το πράγμα και το βάλετε σε ένα ποτήρι, μετά παγώσετε κατακρημνισμένη όλη την ουσία, και υπάρχει κάποιο κίτρινο ή άσπρο λάδι στον πάτο, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα χάκερ. Αδειάστε τη χρησιμοποιημένη νάφθα σε ένα καθαρό μπουκάλι. Πάρτε το πιάτο σας, χωρίς νάφθα τώρα, και αφήστε το να στεγνώσει λίγο. Ξύστε το και μεταφέρετε τα πάντα σε ένα νέο ποτήρι ζέσεως, θερμάνετε αυτό το ποτήρι ζέσεως ανακατεύοντας μέχρι να αρχίσετε να μυρίζετε dmt, το μεγαλύτερο μέρος του διαλύτη που έχει απομείνει θα εξατμιστεί σε αυτό το μικρό χρονικό διάστημα. Αυτό το καυτό υγρό DMT μπορείτε να το ρίξετε σε ένα ακόμη γυάλινο δοχείο, καθώς κρυώνει, θα μετατραπεί σε λευκό έως ελαφρώς κίτρινο κερί, μπορείτε να το ξύσετε αφού κρυώσει και να το κάνετε λεπτή σκόνη με μια κοφτερή λεπίδα.

Συσκευάστε τη σκόνη σε μια αεροστεγή σακούλα, ώστε να μην κοκκινίσει.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, ναι, όλα αυτά βγάζουν νόημα.
Θέλω να πω ότι έχω ακούσει να μιλούν για απολίπανση στην επεξεργασία από αυτή την αντίδραση - μου φάνηκε όντως περίεργο, αλλά ταυτόχρονα ο Χάμιλτον ξέρει γενικά για τι πράγμα μιλάει - όπως και οι καλεσμένοι του.
Είναι παράξενο - ίσως αυτός (ο αυτοδίδακτος χημικός που έπαιρνε τη συνέντευξη) δεν εννοούσε defat και έκανε λάθος στον όρο (ήταν αυτοδίδακτος χημικός αλλά iv έψαξα τις συνθέσεις για τις οποίες μιλούσε και δεν ήταν καμιά μαλακία)

Όπως και να έχει, αυτό είναι ένα αρκετά ιδιοφυές hack που δεν θα το είχα σκεφτεί! Είναι λοιπόν αυτό το διαυγές έλαιο που μου μένει στον πάτο απλά DMT με ίχνη επτανίου που δεν μπορώ να βγάλω από αυτό;

Επίσης, συνειδητοποίησα - γιατί στο καλό το κάνω αυτό σε ένα τόσο μαζικά υπερμεγέθη RB με πολλά περιθώρια χώρου που αφήνουν για τον αέρα;... δεν είναι ιδανικό, συνειδητοποιώ.

Επίσης ΔΕΝ συνειδητοποίησα ότι έπρεπε να αναδεύεται συνεχώς λίγο πολύ από το σημείο που εκχυλίζεις την κίτρινη "γλίτσα" με DCM - αυτό μπορεί κάλλιστα να επηρέασε τα πράγματα.

Και μόνο 1 ακόμη πράγμα - χαίρομαι πραγματικά που είπατε νάφθα/επτάνιο, καθώς το επτάνιο είναι αρκετά ακριβό σε αυτή τη χώρα (δεν ξέρω αν είναι επειδή μπορούσα να βρω μόνο n-επτάνιο ή αν αυτό δεν κάνει καμία διαφορά), αλλά iv φορτία φρέσκιας, αποξηραμένης νάφθας. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα - μην με παρεξηγήσετε, ωστόσο, είναι παρήγορο να ξέρω ότι σε μια δύσκολη στιγμή μπορώ ακόμα να το χρησιμοποιήσω.

Εντάξει, λοιπόν, πολλά να δουλέψω! Ευχαριστώ για τις συμβουλές, σοβαρά.

Η σύνθεση MiPT ήταν μια αποτυχία - καλά, καλύτερα να το θέσω, η επεξεργασία ήταν μια αποτυχία, αλλά ηλίθια προσπάθησα να το κάνω αργά το βράδυ, ενώ δεν σκεφτόμουν πραγματικά καθαρά, αλλά ταυτόχρονα ήξερα ότι είχα έναν υδραυλικό που ερχόταν σήμερα χαχα
Υποθέτω ότι ας μείνουμε σε ένα πράγμα κάθε φορά!

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος τέτοιου είδους ηλίθια σενάρια; Μάλλον φταίω μόνο εγώ και ο κακός μου προγραμματισμός και η γαμημένη διαχείριση της ζωής μου....
Μην με παρεξηγήσετε, δεν θα άφηνα ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ να δει κάποιο γυάλινο σκεύος ή οτιδήποτε δεν μπορώ να βάλω μαζί με τα πράγματα της ζωγραφικής μου, είναι απλά το συνεχές βγάζω, βάζω, βγάζω κλπ κλπ - μετακομίζω σύντομα σε μεγαλύτερο μέρος οπότε ίσως έχω χώρο ακόμα και για ένα μόνιμο εργαστήριο!
Τέλος πάντων, μια ματιά στην ανοησία της ζωής μου! Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο χρειάζομαι την DMT και άλλα ψυχεδελικά, επειδή κάθε άλλη φορά που τα έβγαλα από το τραπέζι με τις βενζοδιαζεπίνες και τα οπιούχα να έχουν ήδη φύγει από το τραπέζι, απλά δεν λειτουργεί για μένα.

Έχω περάσει μερικές από τις πιο άγριες αποσύρσεις που έρχονται από αυτά τα βενζοφάρμακα και το μέρος αυτού του ταξιδιού όπου χρησιμοποίησα ψυχεδελικά έναντι του μέρους όπου δεν χρησιμοποίησα είναι δραστικά διαφορετικό. Πρόκειται περισσότερο για μια αίσθηση ότι αισθάνομαι σαν να επαναφέρει τον εγκέφαλό μου με κάποιο τρόπο - ιδιαίτερα τα μακρύτερα ταξίδια, φαίνεται να έχουν πολύ μεγαλύτερη μεταλαμπάδευση, αλλά υπάρχει κάτι σχετικά με την DMT και τους κόσμους που με μεταφέρει...

Έχω πιθανώς 450 γραμμάρια τρυπταμίνης και θα δουλέψω σε πολύ μικρότερη κλίμακα μέχρι να το καταλάβω καλύτερα... οπότε υπάρχει αρκετός χρόνος για βελτίωση! lol

Βασικά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το πότε καταναλώνετε n,n-DMT. Κάποιος μου είπε αχ δεν βρίσκω το κάπνισμα τόσο σπουδαίο και περιέγραψε να κάθεται με τα μάτια του ανοιχτά.
Κάθε φορά που καπνίζω DMT τα άσχημα ταξίδια ήταν όταν iv ξέχασα να κλείσω τα μάτια μου και απλά δεν μπορώ να δω ή νομίζω ότι βλέπω τα χέρια μου σαν να μετατρέπονται σε ρίζες και είναι βαθιά ανησυχητικό, αλλά βρίσκω ότι μόλις κλείσω τα μάτια μου, είναι πολύ λιγότερο συγκεχυμένο και τρομακτικό - για να μην υπάρχει καλύτερη λέξη. Απλά αναρωτήθηκα για τις εμπειρίες όλων σας!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Μόλις συνειδητοποίησα ότι θα έπρεπε να είχα πει ότι δεν ξέρω πώς μυρίζει η DMT χα
🤥
Στην πραγματικότητα αυτό ήταν κάτι που παρατήρησα πρώτα για την τρυπταμίνη - είναι παρόμοια πλαστική μυρωδιά.
Μήπως το 5-meo-t ή το 5-meo-DMT μυρίζει και έχει γεύση σαν σκατά επίσης; Iv κάπνισε 5-MEO-DMT πίσω όταν ο πρώτος μου ποτέ RC πωλητής (ο οποίος βασικά απλά πουλούσε προϊόντα shulgins) από τον Καναδά, αλλά αυτό ήταν μάλλον σαν το 2005 ή κάτι τέτοιο; Δεν μπορώ πραγματικά να το θυμηθώ - δεν θυμάμαι ότι ήταν τρελό οπτικό σαν DMT αυτό είναι 100% σίγουρο. Αυτό ήταν πριν μάθω ότι μπορούσες απλά να το εξαγάγεις.
 
Top