Όλα όσα χρειάζεστε για να αρχίσετε να μαγειρεύετε

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Ας υποθέσουμε ότι αποφασίσατε να προσπαθήσετε να μαγειρέψετε κάποια φάρμακα. Έχετε διαβάσει τις οδηγίες, είστε ηθικά έτοιμοι. Τώρα ήρθε η ώρα να προετοιμάσετε το χώρο εργασίας σας, το εργαστήριο του σπιτιού σας. Δεν έχει σημασία αν μαγειρεύετε στην κουζίνα, στο γκαράζ ή σε ένα φορτηγάκι με ρόδες. Θα χρειαστείτε ειδικό εξοπλισμό, είτε πρόκειται για φιάλη είτε για χαρτί λίκμου.
Σε αυτή την ενότητα, θα αναφερθούμε στα βασικά στοιχεία της προετοιμασίας του χώρου εργασίας και θα εξηγήσουμε τι εξοπλισμό και αντικείμενα θα χρειαστείτε.

Φυσικά, όσο πιο σύνθετη είναι η σύνθεση της ουσίας, τόσο πιο εξειδικευμένος είναι ο εξοπλισμός που απαιτείται. Ωστόσο, αξίζει να θυμάστε ότι βρίσκεστε τώρα στην ενότητα "Μαγειρική στην κουζίνα", όπου θα παρουσιάσουμε μόνο τους απλούστερους, στοιχειώδεις τρόπους μαγειρέματος. Και στις περισσότερες από αυτές τις συνταγές, η απλότητα της μεθόδου εξαλείφει τον περίπλοκο και ακριβό εξοπλισμό προς όφελος πιο προσιτών στοιχείων. Μπορείτε να αγοράσετε όλα όσα χρειάζεστε για το βασικό μαγείρεμα σχεδόν σε οποιαδήποτε χώρα του κόσμου χωρίς να προκαλέσετε ιδιαίτερη καχυποψία.

Για τους προχωρημένους μάγειρες υπάρχει επίσης μια ενότητα Εργαστήριο FAQ, όπου μπορείτε να δείτε λεπτομερώς τα χαρακτηριστικά της εργασίας στο εργαστήριο.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
σε συνθέσεις bk mdma 4/3mmc 3/4cmc και pvp/mdpv μόνο μερικά γυάλινα μπουκάλια μερικοί πλαστικοί κουβάδες αντλία για τη μεταφορά καυσίμων. τρυπάνι μπετονιέρας. σετ φίλτρου κρασιού ηλεκτρική κουζίνα.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Η χημική σύνθεση bK-MDMA δεν απαιτεί θερμότητα, ή τουλάχιστον η σύνθεση που βρήκα σε αυτό το φόρουμ, υπάρχει μια σύνθεση που απαιτεί επίσης θερμότητα
 

WildDoc

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 5, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Το τρυπάνι από ανοξείδωτο χάλυβα θα λειτουργήσει για MMC;
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Για την LSA δεν χρειάζονται ούτε πολλά.
- 3x μπουκάλια PET 2 λίτρων (αλλά αν μπορείτε 3x γυάλινα μπουκάλια 1 λίτρου, βεβαιωθείτε ότι μπορείτε να τα κλείσετε καλά τουλάχιστον). Φροντίστε απλώς να τα καθαρίσετε στο έπακρο.
- Λεπίδα ξυραφιού
- Μύλος καφέ
- Αν σας πειράζει να σπαταλάτε χρόνο και να χάνετε κάποια απόδοση, προμηθευτείτε μια πλάκα ανάδευσης. Δεν είναι απαραίτητο, αλλά θα πρέπει να ανακινήσετε τα πράγματα με το χέρι.
- 1 πιάτο από πυρέξ ή κεραμικό, δεν έχει σημασία ποιο από τα δύο.

Υπάρχουν κάποια προαιρετικά που προτείνω και δεν είναι τόσο δύσκολο να τα βρείτε.
- PHmeter (μπορεί να είναι τα χάρτινα)
- Πιάτο ανάδευσης με θέρμανση (βοηθάει στην εξάτμιση, αλλά μην ανεβάζετε πολύ τη θερμότητα!!!!)
- Γυάλινα μπουκάλια χρώματος κεχριμπαριού (δεδομένου ότι το LSA είναι ευαίσθητο στο υπεριώδες φως).
- Στο δωμάτιο που εργάζεστε, φώτα με φίλτρα UV, ώστε να μην χρειάζεται να εργάζεστε στο σκοτάδι.

Σχετικά με τις χημικές ουσίες, λοιπόν αυτό είναι θέμα για συζήτηση σε άλλο μέρος και δεν θα επεκταθώ περισσότερο.
 

nitroisit16835

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας είμαι αρχάριος και θα ήθελα πολύ να φτιάξω το πρώτο μου φάρμακο έχω 24 δολάρια σε μετρητά και θέλω να αγοράσω ή να φτιάξω μερικά φάρμακα im ανοιχτό για όλα τα είδη
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
κύριε χρειάζεστε τουλάχιστον 27 δολάρια σε μετρητά για να ξεκινήσετε
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Καλύτερα να έχετε αυτά τα 27 δολάρια σε bitcoin αν θέλετε να ξεκινήσετε
 

DoktorFist

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 29, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Κι εγώ το ίδιο! Λειτουργεί το ethereum; Όχι btc :(
 

Kuistot

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας, ενδιαφέρομαι πραγματικά για τη χημεία και τα λοιπά, αλλά είμαι κάπως χαμένος με όλο το équipement αφού είμαι αρχάριος. Έτσι, αναρωτιόμουν ποια είναι τα βασικά αντικείμενα που πρέπει να αγοράσω. Έχω ήδη έναν μαγνητικό αναδευτήρα, ποτήρια ζέσεως, βασικό εργαστηριακό εξοπλισμό όπως σπάτουλα και τέτοια, ποια νομίζετε ότι πρέπει να είναι η επόμενη αγορά μου ? Θέλω κυρίως να συνθέσω κανναβινοειδή ή τρυπταμίνες, αλλά είμαι ανοιχτός σε οτιδήποτε.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ελέγξτε τη διαδικασία, τότε θα ξέρετε ακριβώς ποιος εξοπλισμός θα χρειαστείτε για να εκτελέσετε τη σύνθεση
 

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
im begginer σε αυτό, μπορώ να προετοιμάσω το δικό μου ψυχεδελικό, όπως psilocybe, LSD, mdma; κάτι σαν αυτό
 
View previous replies…

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Τα απλούστερα ψυχεδελικά για σύνθεση είναι η μεσκαλίνη και το TMA.
 
View previous replies…

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Θα πρέπει να ξοδέψω πολλά χρήματα για αυτό, σωστά; Εννοώ, δεν είναι τόσο απλό όσο η καλλιέργεια μανιταριών.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Εδώ μιλάμε για τη σύνθεση. Η καλλιέργεια μανιταριών δεν είναι σύνθεση. Και ναι, η χημεία μπορεί να είναι αρκετά ακριβή κατά καιρούς
 

SkunkedGorillaz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ενδιαφέρον, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τη σύνθεση της μεσκαλίνης, αλλά είναι κάπως περίεργο, αφού είναι το πιο απλό ψυχεδελικό που μπορεί να παρασκευαστεί, που δεν το βλέπεις πολύ στους εμπόρους του δρόμου.

Βρήκα ότι η μεσκαλίνη είναι ένα από τα πιο δύσκολα μόρια για να αποκτήσει κανείς Για να είμαι ειλικρινής, δεν μπορούσα να τη βρω πριν από 10 χρόνια, οπότε άρχισα να καλλιεργώ και να συλλέγω ενεργούς κάκτους τότε. Έχω έναν αρκετά άρρωστο κήπο με κάκτους και έχω ατελείωτη προμήθεια του αγαπημένου μου φαρμάκου.

Υποθέτω ότι αφού είναι το απλούστερο ψυχεδελικό, ότι οι προμήθειες είναι αρκετά δύσκολο να αποκτηθούν, καθιστώντας το μια πιο σπάνια ουσία για να δούμε;
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
Η σύνθεση DMT ; 5-MeO-DMT και MDMA δεν είναι πολύ περίπλοκη
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Πώς μπορεί κανείς να αντικαταστήσει έναν συμπυκνωτή παλινδρόμησης
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Μία χύτρα ταχύτητας, χάλκινος σωλήνας, χάλκινες βίδες/επιμήκυνση/σύνδεσμος, κάτι για τη στεγανοποίηση της διαρροής (εποξείδιο για παράδειγμα) και ένας κουβάς 20L.
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά σκέφτηκε κανείς άλλος εκτός από εμένα ότι θα ωφελούσε πραγματικά εμάς τους noobs να διαβάσουμε μερικά βιβλία οργανικής χημείας; Αν είστε νέοι σαν εμένα, διαβάστε, διαβάστε, διαβάστε και μετά διαβάστε κι άλλο! Ξεκίνησα με τη χημεία για χαζούς τους μετακόμισε Ober σε βιβλία κειμένου, στη συνέχεια δημοσιεύθηκε υλικό. Σοβαρά, να είστε έξυπνοι!! εκπαιδεύστε τον εαυτό σας πρώτα, και μετά κάντε ερωτήσεις.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
137
Points
43
Deals
8
Υποθέτω ότι κάθε μάγειρας διαβάζει βιβλία και παρακολουθεί βίντεο χημείας
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Φαντάζομαι ότι υπάρχουν πολλοί shake and bake ή ψευδοαναγωγείς HI που δεν είχαν καταλάβει τι στο διάολο έκαναν όταν έμαθαν από έναν φίλο: πώς να "ζεσταίνουν αυτό με εκείνο" ή "ρίχνουν όλα αυτά σε ένα μπουκάλι σόδας για 30 λεπτά" και στη συνέχεια πώς να παράγουν αέριο HCl. Μπορεί να μην ήταν μέχρι να αποκτήσουν κάποια εμπειρία και να εκτεθούν στην επίσημη ορολογία και γνώση ώστε να καταλάβουν πραγματικά τι συνέβαινε όταν πρόσθεταν αυτά τα πράγματα μαζί. Μια μορφή αντίστροφης μηχανικής αν θέλετε.

Εγώ άρχισα να διδάσκω τον εαυτό μου από βιβλία πριν από πολύ καιρό. Δεν είχα τη δυνατότητα να εξασκηθώ σε πειράματα ή να παρακολουθήσω βίντεο. Μπορείτε να τα κάνετε όλα αυτά στα χαρτιά στη θεωρία, αλλά δεν είναι το ίδιο μέχρι να τα εφαρμόσετε. Τώρα που είμαι σε θέση να εξασκώ τις τεχνικές και να πειραματίζομαι με απτά αντικείμενα και ουσίες μπροστά μου, η μάθηση είναι παιχνιδάκι σε συνδυασμό με τη μελέτη. Έχοντας χτίσει αυτά τα θεμέλια εδώ και πολύ καιρό, είναι πολύ πιο εύκολο να αναγνωρίσω και να θυμηθώ - "Ω, θυμάμαι να έχω διαβάσει γι' αυτό". Ή να μπορώ να φανταστώ να πραγματοποιώ ένα συνθετικό που δεν έχω δοκιμάσει ποτέ και να μπορώ να πω "Εντάξει, αυτό είναι που έλεγαν" κ.λπ.

Δεν μπορώ να το τονίσω αρκετά, όποιος θέλει να γίνει μάγειρας, να διαβάσει, να μελετήσει, να εξασκηθεί και να ξεκινήσει από μικρό και ΑΣΦΑΛΩΣ! Μπορεί να μπορέσετε να δείτε μια συνταγή μεθαμφεταμίνης και να την κάνετε χωρίς καμία γνώση ή μεγάλη εμπειρία, αλλά μάλλον μέχρι εκεί θα φτάσετε, και μάλλον θα έχει άσχημη κατάληξη για σας τελικά. Παρακαλώ συνειδητοποιήστε ότι παίρνετε ένα ρίσκο κάθε φορά που ρίχνετε όλα αυτά τα πράγματα μαζί αν δεν έχετε καμία κατανόηση του τι ακριβώς έχετε να κάνετε και τι προσπαθείτε να κάνετε. Αν δεν έχετε γνώσεις χημείας, πώς θα ξέρετε αν μια συνταγή φτιάχνει ναρκωτικά, δηλητήριο ή εκρηκτικά; Εκπαιδεύστε τον εαυτό σας!
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Πιέστε το κουμπί μαγειρέματος το πιέστε το κουμπί ANYKEy και BOBS YER UNCLE
 
Top