Question Χόρτο με φεντανύλη. Είναι αληθινό αυτό το πράγμα;

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Σήμερα έπεσα πάνω σε μια δήλωση ενός πωλητή ζιζανίων σε ένα DNM όπου ισχυρίστηκε ότι ένα πολύ υψηλό ποσοστό % των ζιζανίων στην ΕΕ είναι πλέον εμπλουτισμένο με fent.

Ξόδεψα αρκετή ώρα διαβάζοντας έγγραφα της UNODC προσπαθώντας να δω αν αυτό αναφέρεται κάπου και βρήκα μηδενική αναφορά στο τμήμα της κάνναβης. Στο τμήμα για τα οπιούχα (και τα δύο βρίσκονται στο τρίτο φυλλάδιο που επισυνάπτεται) υπάρχει ονομαστική αναφορά στη χρήση του fent για τη νόθευση διαφόρων άλλων χημικών ουσιών (όχι πολλά ονόματα πέραν της ηρωίνης) και τα περισσότερα από αυτά περιορίζονται σε μεγάλο βαθμό στη Βόρεια Αμερική.

Έχει δει κανείς στην πραγματικότητα ανθρώπους να γαμάνε με το χόρτο κατ' αυτόν τον τρόπο; Εννοώ ότι η ισχύς του υλικού που καλλιεργείται υδροπονικά είναι τόσο πολύ υψηλότερη σήμερα από ό,τι ήταν πριν από μια δεκαετία, γιατί να βάλεις fent στο χόρτο;

Τέλος πάντων, ψάχνω για κάποιες πληροφορίες που μπορεί να περιέχουν τα λαμπρά μυαλά σας.

Καλή χρονιά κ.λπ. κ.λπ.
 

Attachments

  • wWrdqmYDzK.pdf
    14.6 MB · Views: 621

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Στις μέρες μας, η μαριχουάνα μπορεί να εμποτιστεί με ό,τι είναι διαθέσιμο. Είτε πρόκειται για συνθετικό κανναβινοειδές είτε για φαιντανύλη.
Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι στις μέρες μας μπορείτε να αγοράσετε νόμιμα και φθηνά μαριχουάνα CBD που μοιάζει υπέροχη αλλά στερείται THC.
Για να δώσουν σε ένα τέτοιο βότανο ναρκωτική δράση, οι άνθρωποι το εμποτίζουν με φαιντανύλη και άλλες ουσίες.
+ η φαιντανύλη κρατάει τον πελάτη να επιστρέφει για όλο και περισσότερο.
Φυσικά, τώρα υπάρχει μια νέα εναλλακτική λύση για την THC - HHC, έχει δυναμικότητα 20-25% μικρότερη από την THC και μέχρι στιγμής είναι νόμιμη στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες, αλλά δεν την έχουν όλοι σε απόθεμα και συνεχίζουν να εμποτίζουν το CBD χόρτο ή το γεωργικό χόρτο που μοιάζει με πραγματική μαριχουάνα.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Το έχετε δει αυτό στην πράξη;

Συμφωνώ με τον @spanara ότι ένας έμπειρος καπνιστής χόρτου θα καταλάβει αμέσως αν καίει κάνναβη έναντι χόρτου.

Έχω ένα καροτσάκι HHC-O αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, το φυλάω για μια βροχερή μέρα (δεν είμαι και πολύ μεγάλος καπνιστής χόρτου ο ίδιος)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Στις χώρες της ΚΑΚ, η σειρά UR-144 ή JWH προστίθεται στην αδύναμη μαριχουάνα. Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι τα συνθετικά κανναβοειδή όπως το (ur144 / JWH-018) είναι σχεδόν δυσδιάκριτα από τα φυσικά. Το μόνο πράγμα είναι μια γρήγορη είσοδος και μια γρήγορη έξοδος, αλλά αν χρησιμοποιείτε παρατεταμένα, το αποτέλεσμα διαρκεί περισσότερο.

Όσον αφορά τη φαιντανύλη, δεν χρειάζεται μεγάλη ποσότητα, 1,2-1,5 mg φαιντανύλης ανά 1 γρ. μαριχουάνας είναι αρκετά, ώστε η επίδραση να μην είναι έντονα αισθητή και το άτομο να συνηθίσει το προϊόν και να εθιστεί.
Σε κάθε περίπτωση, δεν το θεωρώ δίκαιο, γι' αυτό και δεν το συνιστώ.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Δεν έχω καμία πρόθεση να το κάνω αυτό - απλώς ήδη ελέγχω διάφορες ουσίες για fent και τώρα σκέφτομαι ότι πρέπει να ελέγξω και την προμήθεια χόρτου του γιου μου. Τα τεστ φεντ πρόκειται να γίνουν ένα ακριβό χόμπι για μένα...
 

spanara

scammer
Joined
Dec 21, 2022
Messages
33
Reaction score
15
Points
18
Deals
9
το θέμα με το cbd weed είναι ότι μυρίζει σαν κάνναβη...
οπότε μπορεί να είναι κάτι τέτοιο, αλλά ένας "πραγματικός" καπνιστής θα το αντιλαμβανόταν αμέσως.
 
Top