Σύνθεση ηρωίνης από μορφίνη

depot1223

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 1, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Αυτό είναι κλεμμένο από το erowid post έγινε από έναν τύπο που ονομάζεται samson. Έκανα μια βασική ερώτηση και ο τύπος δεν είχε ιδέα για τι πράγμα μιλούσε.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Ορισμένα μέλη εδώ είναι από παλαιότερα φόρουμ που μάγισσα όπου έκλεισε σας φέρνουμε τις πληροφορίες από τότε στο τώρα με περισσότερες πληροφορίες και καλύτερη σύνθεση

C. R. Alder Wright το 1874 ήταν ο πρώτος που το έκανε και κοιτάξτε μας τώρα, οπότε τεχνικά η erowid το αντέγραψε επίσης.
 

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
G.Patton Big
Μπορείτε να μου πείτε την ακριβή ποσότητα του χλωροφορμίου; Σας ευχαριστώ.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
περίπου x5 του φορτίου της παρτίδας σε γραμμάρια
 
View previous replies…

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Για κάθε χιλιόγραμμο βάσης μορφίνης, πόσο ακριβώς χλωροφόρμιο πρέπει να προστεθεί;
 

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Δεν το κατάλαβα αυτό؟!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
μπορείτε να ξεκινήσετε από 3 kg
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Μπορώ να χρησιμοποιήσω αιθανόλη στο βήμα 9;
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Τι είναι αν χρησιμοποιήσω παγωμένο οξικό οξύ; Θα πάρω 6-μονοακετυλομορφίνη αντί για διακετυλομορφίνη;
Και θα μπορούσα να αντικαταστήσω το χλωροφόρμιο με διχλωρομεθάνιο; Νομίζω πως ναι...

Τι γίνεται όταν δεν μπορώ να βρω οξικό ανυδρίτη;
Θα μπορούσα να τοποθετήσω έναν εκχυλιστή soxhlet μεταξύ της φιάλης και της παλινδρόμησης, γεμάτο με ένα μανίκι εκχύλισης γεμάτο μοριακό κόσκινο και στη συνέχεια να χρησιμοποιήσω παγωμένο οξικό οξύ αντί για οξικό ανυδρίτη; Το μοριακό κόσκινο θα πρέπει να απορροφήσει το νερό, οπότε το παγωμένο οξικό οξύ θα πρέπει να αφυδατωθεί και να παραχθεί οξικός ανυδρίτης κατά τη διάρκεια της αντίδρασης και θα πάρετε διαμορφίνη (ηρωίνη) χρησιμοποιώντας παγωμένο οξικό οξύ αντί για οξικό ανυδρίτη. Τι πιστεύετε;
 

lisaalexander5478

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 19, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, Μπορώ να προσθέσω 1 λίτρο ανυδριδοξικού για 250 γραμμάρια μορφίνης ?
 

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Είμαι περίεργος. Γιατί χρησιμοποιείται αιθυλική αλκοόλη,διαιθυλαιθέρας και HCL μαζί για τη μετατροπή της βάσης σε άλας Hcl;
Κάθε φορά που μετέτρεπα τη βάση σε Hcl, χρησιμοποιούσα πάντα απλά ένα διάλυμα αραιωμένου Hcl μέχρι να διαλυθεί η βάση, φιλτράριζα τυχόν υπολείμματα και στη συνέχεια άφηνα το νερό/hcl να εξατμιστεί το οποίο μου άφηνε ηρωίνη hcl.

Ποιο είναι το πλεονέκτημα της χρήσης αιθυλικής αλκοόλης και διαιθυλαιθέρα με την hcl για να σχηματιστεί η heroin hcl παρακαλώ;
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Φαίνεται ότι η H.hcl δεν είναι διαλυτή σε αυτό το μείγμα διαλυτών και μπορεί να κατακρημνιστεί, οπότε μειώνεται πολύ ο χρόνος παραγωγής με την παράλειψη των εξατμίσεων, αλλά im δεν είναι 100% καθώς δεν το έχω κάνει αυτό
 

AcidBase

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 2, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Αχ έχει νόημα. Ας ελπίσουμε ότι μπορούμε να λάβουμε μια επιβεβαίωση.
 
Top