Υδροβρωμικό οξύ;

Rutherford

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους! Είμαι νέος εδώ. Είμαι απλώς ένας αρχάριος χομπίστας που θέλει να εισέλθει στον κόσμο της χημείας.
Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάποιον τρόπο να συνθέσει τις πρόδρομες ουσίες α-pvp (για παράδειγμα: 48% υδροβρωμικό οξύ, πυρρολιδίνη και βαλεροφαινόνη). δεδομένου ότι στη χώρα μου είναι αρκετά δύσκολο να τις προμηθευτώ, το άλλο πράγμα είναι να αγοράσω online στο εξωτερικό, αλλά δεδομένου ότι είναι ελεγχόμενες ουσίες είναι πολύ πιο δύσκολο να τις αποκτήσω.
οποιαδήποτε γνώμη ή βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη!
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
γνώμη :- @Rutherford καθώς είστε νέος στον κόσμο της χημείας η συμβουλή μου θα είναι να ξεκινήσετε από τα βασικά απλά αγοράστε ένα εργαστηριακό εγχειρίδιο, βασικό εξοπλισμό και υπάρχουν άπειρες διαλέξεις στο youtube τουλάχιστον κάντε τα βασικά σας ξεκάθαρα αλλιώς είστε νεκροί πριν ολοκληρώσετε την πρώτη σας σύνθεση.

βοήθεια :- απλά δεν μπορείτε να φτιάξετε τα πάντα στην αυλή σας αν φτιάχνετε κάτι παράνομο θα πρέπει να αγοράσετε κάτι παράνομο.

απλά μην αυτοκτονήσεις.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Καλά τα λέει ο άνθρωπος
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
θέλει το😐 να φτιάξει 48% υδροβρωμικό οξύ, πυρρολιδίνη και βαλεροφαινόνη στην αυλή του.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
2HBr+H2O2=Br2 + 2H2O, το έργο του καλό αλλά importan καλή ισορροπία οξέων, αν χαμηλή ή υψηλή αντίδραση σταματήσει
 

hustla

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
HBr - απλά αναμείξτε λίγο KBr ή NaBr με αραιό θειικό οξύ (περίπου 30-40%) και αποστάξτε τα πάντα μεταξύ 122-127C. Θα λάβετε 40% HBr (πυκνότητα περίπου 1,38 g/ml). Χρησιμοποιήστε περίσσεια θειικού οξέος (περίπου 1,5-2,0 φορές περισσότερα mol). Χρησιμοποιήστε μόνο αραιό H2SO4 γιατί αν δεν το κάνετε θα φτιάξετε μερικά ml Br2 (βρώμιο) το οποίο αποστάζει γύρω στους 55-60C και αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Αποφύγετε πάση θυσία την ουσία για ερασιτέχνες χημικούς καθώς βρωμάει ΑΠΛΑ... ΤΌΣΟ ΠΟΛΎ.

πυρρολιδίνη -
Επίσης η συμβουλή μου για εσάς - πάντα να ψάχνετε για βίντεο σύνθεσης και κάθε είδους περιγραφές σύνθεσης πριν κάνετε ερώτηση σε αυτό ή σε οποιοδήποτε άλλο επιστημονικό ή "επιστημονικό" φόρουμ. Στους ανθρώπους δεν αρέσει να ρωτάνε χωρίς να ψάχνετε μόνοι σας. Προσπαθήστε επίσης να παρέχετε τις ενδιαφέρουσες σκέψεις σας. Και μην γράφετε χαζά πράγματα.

Βαλεροφαινόνη - δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να το κάνετε χωρίς να είναι δύσκολο να αποκτήσετε ή να εργαστείτε με χημικές ουσίες. Απλά πρέπει να φτιάξετε χλωριούχο βαλερύλιο χρησιμοποιώντας χλωριούχο θιονύλιο ή χλωριούχο κυανουρικό οξύ. Υπάρχουν τρόποι για να το παρακάμψετε, αλλά δεν αξίζει τον κόπο, καθώς είναι είτε ακριβοί είτε αφάνταστα δύσκολο να τους ακολουθήσετε.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
hi.im νέα, καθώς και θαυμάζω το θάρρος σας να ρίξει απλά αυτή τη σκέψη εκεί έξω.i dont αισθάνονται im αρμόδιο να σας δώσει συμβουλές, im ένα μικρό ψάρι σε μια μεγάλη λίμνη.i would"""" ξεκινήσετε"''''από την απόκτηση πραγματική εξοικείωση με όλα όσα απαιτούνται.i dont ξέρω τι ur υπόβαθρο μπορεί να είναι?i στόχος μου είναι το ίδιο.i έχουν καταφέρει να πάρει τα πάντα εδώ στην τοποθεσία μου.Δεν έχω ανοίξει ούτε ένα μπουκάλι ακόμα!είμαι πανέξυπνος, αλλά όχι χημικός από τη σχολή.έχω περάσει τον τελευταίο μήνα με το να στριμώχνω τα φύλλα δεδομένων msds και τη wikipedia με έναν κακό τρόπο.άλλοι 6 μήνες μελέτης, μπορεί να είμαι κοντά στο να ανοίξω μπουκάλια....laugh....i νομίζω ότι η καλύτερη συμβουλή που θα μπορούσα να σου πω είναι: baby steps man.wish θα μπορούσα να προσφέρω περισσότερα από αυτό,καλή τύχη.....
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Μπορείτε να φτιάξετε HBr από NaBr ή KBr είναι πολλά σεμινάρια στο youtube
 
Top