L-PAC (φαινυλοακετοκαρβινόλη)

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους, είμαι νέος εδώ. Θα μπορούσε κάποιος από εσάς τους έμπειρους να μοιραστεί μαζί μου και με άλλους που ενδιαφέρονται κάποια καλή και αποτελεσματική μέθοδο για την παραγωγή αυτής της πρόδρομης ουσίας εφεδρίνης στο σπίτι; Έχω βενζαλδεΰδη, μαγιά, μελάσα και έναν κουβά για αλκοολική ζύμωση. Συγκεντρώνω πληροφορίες εδώ και αρκετό καιρό, έχω μεταφράσει μια πατέντα (US6271008) στη γλώσσα μου, καθώς και κάποιες άλλες μελέτες, είμαι περίεργος για αυτή τη διαδικασία, δυστυχώς δεν είμαι εξοικειωμένος με αυτόν τον προηγμένο χημικό κώδικα, μου αρέσει όταν η γνώση δίνεται με σαφήνεια, και οι περισσότερες από αυτές τις μελέτες είναι γραμμένες στη γλώσσα των επιστημόνων, είναι δύσκολο να ψάξω σε συγκεκριμένες, συνεπείς πληροφορίες, και δεν θα ήθελα να χαλάσω τίποτα κάνοντας κάτι ανακριβώς, γι' αυτό ζητώ από τους έμπειρους σε αυτή τη μέθοδο να με καθοδηγήσουν σαν γονέας που καταλαβαίνει από το χέρι βήμα προς βήμα. Πιστεύω ότι αυτό μπορεί να απλοποιηθεί σε οδηγίες σε παρόμοιο στυλ (προτιμώμενο πρότυπο παραδείγματος):

Για να λάβετε 100g φαινυλακετοκαρβινόλης (με τη μέθοδο βιομετασχηματισμού) θα πρέπει να κάνετε τα εξής:
1) Προσθέστε x χιλιοστόλιτρα/γραμμάρια μελάσσας σε έναν κουβά, στη συνέχεια προσθέστε (x) γραμμάρια μαγιάς
2) Μετά από 24 ώρες, προσθέστε (x) χιλιοστόλιτρα/γραμμάρια βενζαλδεΰδης
κ.λπ.


Μπορείτε να με βοηθήσετε να συμπληρώσω αυτή την οδηγία με ακριβή τρόπο ώστε να μπορεί να εξυπηρετήσει εμένα και άλλους που ενδιαφέρονται να παράγουν l-PAC στο μέλλον; Ή μήπως έχω παραβλέψει κάποιο νήμα που θα μπορούσε εύκολα να με καθοδηγήσει στη λύση; Βοηθήστε με να απλοποιήσω αυτό το αίνιγμα. Χαιρετισμούς!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Γεια σας, αυτή η βιοσύνθεση είναι αρκετά περίπλοκη. Είναι πολύ περισσότερα βήματα από αυτά που αναφέρατε παραπάνω. Εάν δεν είστε βιολόγος ή χημικός αξίζει να ξεκινήσετε με άλλους τρόπους σύνθεσης.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ως βιοχημικός και συνθετικός οργανικός χημικός αισθάνομαι την υποχρέωση να σας πω ότι η "τέχνη" δεν έγκειται στη σύνθεση των υλικών (και των οργανισμών) και στην παροχή των βέλτιστων συνθηκών για το απαιτούμενο χρονικό διάστημα, αλλά μάλλον στην εξαγωγή του μορίου-στόχου σας από το μείγμα σε αρκετά καθαρή μορφή
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Εάν θέλετε, μπορείτε να επεκταθείτε σε αυτό το θέμα. Θα ήμουν πολύ ευτυχής να μάθω για τις γνώσεις σας. Ίσως θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποιες ενδιαφέρουσες πηγές από τις οποίες αντλείτε τις γνώσεις σας.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ένας παλιός καθηγητής μου είπε το ίδιο ακριβώς πράγμα χρησιμοποιώντας άλλες λέξεις, οπότε δεν είναι απόσπασμα αλλά λέει την αλήθεια... Έπιασα μόνο το τέλος του φόρουμ της κυψέλης αλλά η βάση δεδομένων του ροδίου ήταν η κύρια πηγή πληροφοριών μου... Προτείνω ανεπιφύλακτα την πρακτική οργανική χημεία του Vogel ως οδηγό βιβλίου καθώς και το Pihkal an Tihkal προφανώς.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Πρέπει να συμφωνήσω, στη βιοπαραγωγή το κύριο έξοδο από τη στιγμή που έχετε ένα λειτουργικό στέλεχος είναι συνήθως ο καθαρισμός του προϊόντος. Ωστόσο, με το L-PAC, αυτό δεν είναι τόσο κακό, δεν χρειάζεστε φανταχτερές στήλες ή οτιδήποτε άλλο.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ω, τι όμορφη απάντηση, είμαι τόσο περίεργος για αυτή τη γνώση, ευχαριστώ γι' αυτό. Μόλις τσεκάρω το βιβλίο του Vogel και επίσης θα τσεκάρω το Pihkal και το Tihkal βλέπω ότι το πρώτο είναι αρκετά μεγάλο βιβλίο αλλά είμαι πεινασμένη για γνώση και ο εγκέφαλός μου θέλει να φάει :)
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Κάποτε πειραματιστήκαμε με συνηθισμένη μαγιά, βενζαλδεΰδη και ζάχαρη (μελάσα).
Και πήραμε ένα πακέτο l.
Αποκαταστήσαμε το L-pack με διάφορους τρόπους.
Σε γενικές γραμμές, η τεχνολογία λειτουργεί, αλλά δεν έχει λάβει βιομηχανική κλίμακα.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ελέγξω την απόδοση της μεθόδου βιοσύνθεσης με τις γνώσεις που έχω σχετικά με την πυρηνική φυσική, έχω μια πολύ συγκεκριμένη ιδέα γι' αυτό. Θα ήταν υπέροχο να μοιραστώ το αποτέλεσμα της έρευνάς μου με όλους εσάς.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ως προσθήκη σε όσα έχουν ήδη ειπωθεί προηγουμένως, η χρήση κανονικής μαγιάς ζυθοποιίας/μαγιάς αρτοποιίας θα έχει ως αποτέλεσμα κακές αποδόσεις. Σε βιομηχανική κλίμακα, αυτό γίνεται με εξειδικευμένα στελέχη που λαμβάνονται μέσω μεταλλαξιγένεσης και επιλογής. Όπως η 20πλάσια αύξηση της απόδοσης.

Εν πάση περιπτώσει, θα καταλήξω σε έναν λεπτομερή οδηγό για το πώς να το κάνετε αυτό την επόμενη εβδομάδα ή δύο, αλλά κάποιες πολύ απλοποιημένες τεχνικές είναι διαθέσιμες στο διαδίκτυο όμως.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Η ιδέα του στελέχους είναι αληθινή... τα βελτιστοποιημένα δείγματα είναι εξαιρετικά ακριβά και δεν είναι διαθέσιμα στο κοινό
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστούμε για την απάντησή σας. Όσον αφορά το θέμα της απόδοσης - γνωρίζω μια μεθοδολογία που μπορεί να έχει σημαντικό αντίκτυπο στην απόδοση και την καθαριότητα του τελικού προϊόντος και σκοπεύω να μοιραστώ τα αποτελέσματά μου μόλις αποκτήσω αρκετές γνώσεις και δοκιμές. Θα ήμουν εξαιρετικά ευγνώμων για αυτόν τον οδηγό, ενδιαφέρομαι περισσότερο για την αναλογία της βενζαλδεΰδης που χρησιμοποιείται σε σχέση με τη μελάσα και άλλα προϊόντα που χρησιμοποιούνται στη σύνθεση, οι πληροφορίες που έχω βρει είναι αρκετά αόριστες.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
θα πρέπει να διαβάσετε για ένα φαινόμενο που ονομάζεται αναστολή υποστρώματος (η ιδέα ότι η υπερβολική ποσότητα της ουσίας που πρόκειται να μετατραπεί εμποδίζει το ένζυμο να λειτουργήσει αποτελεσματικά, μειώνοντας έτσι σημαντικά την απόδοση, αν όχι σκοτώνοντας την αντίδραση)
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ για τη συμβουλή, απλά ελέγχω.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Μελετώ ένα εγχειρίδιο για φοιτητές βιοχημείας και ανυπομονώ να διαβάσω τον οδηγό σας :)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Νομίζω ότι είναι καλύτερα να το αγοράσετε απευθείας είναι διαθέσιμο με εμπορικό τρόπο.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμο σε κατάστημα σε όλη τη χώρα μου, , δεν υπάρχουν καν μεταφράσεις στη γλώσσα μου αν θέλετε να το κάνετε, έπρεπε να μεταφράσω μόνος μου την πατέντα US6271008 καθώς και το KC18-3-0363 και το Pure Appl. Chem., 1997, Vol. 69, No. 11, pp. 2371-2386 για να αποσπάσω τη γνώση.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Θα μπορούσε να έρθει απευθείας από τους προμηθευτές της Κίνας στη διεύθυνσή σας.
 

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ για τη συμβουλή, αλλά νομίζω ότι εξακολουθεί να είναι πιο σωτήρια, καλύτερη και ικανοποιημένη επιλογή να πάω μόνο στη ρίζα της σύνθεσης και να κάνω τη δική μου. Θα χρησιμοποιήσω κάποια ουσία ormus για να το κάνω (υγρό πλάσμα του μυελού των οστών) και σύγχρονες γνώσεις αλχημείας/πυρηνικής φυσικής για να πάρω δυνητικά πολύ λιγότερο πολωτικό διάλυμα, η αποστολή μου είναι να βρω ένα σωτήριο altervative για την κλασική μεθαμφεταμίνη χωρίς/με μειωμένες παρενέργειες ώστε να είναι απαραίτητο να κάνω το δικό μου L-PAC. Αν βρούμε κάτι σωτήριο, μπορεί ενδεχομένως να σταματήσει ο πόλεμος των ναρκωτικών, γι' αυτό επέλεξα τη μέθοδο της βιοσύνθεσης, έχω στην κατοχή μου την ουσία που καθαρίζει τα πάντα και τα κάνει συμβιωτικά σε νανοατομική κλίμακα. Για να εξηγήσω λίγο την προσέγγισή μου, προσθέτω ένα γραφικό που εξηγεί λίγο τη μέθοδο που θα χρησιμοποιήσω.
 

Attachments

  • 0zQAlx6gZf.png
    0zQAlx6gZf.png
    186.3 KB · Views: 272

Enki777

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Επιτρέψτε μου να αντιγράψω ένα απόσπασμα από ένα μήνυμα που εστάλη στον χρήστη G.Patton: Πρόκειται για την τεχνολογία πλάσματος που βασίζεται στην πυρηνική φυσική, το θέμα συμβαίνει σε νανοατομικό επίπεδο, δοκιμάζω αυτή την τεχνολογία εδώ και πολλά χρόνια και έχω επιτύχει με επιτυχία ένα πλεόνασμα στην παραγωγή μετάλλων χωρίς να υποβαθμίζονται τα βασικά δείγματα, είναι ένα είδος σύντηξης της πρώτης ύλης που προκύπτει από τη σωστή διαμόρφωση των μαγνητο-βαρυτικών πεδίων, τώρα δοκιμάζω μια άλλη πτυχή αυτής της τεχνολογίας, έσπασα τους ατομικούς δεσμούς του μυελού των οστών, ευθυγράμμισα το πεδίο του (μαγνητική κρυστάλλωση) για να λάβω πλάσμα, και θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω ως πρόσθετο στο μέσο ζύμης στην παραγωγή L-PAC, για να λάβω ενδεχομένως μια εξαιρετικά καθαρή νέα ουσία που μοιάζει πολύ με την l-φαινυλοακετοκαρβινόλη, αλλά πολύ πιο κρυσταλλωμένη (καθαρισμένη, ιδιαίτερα ενσωματωμένη στο κυτταρικό επίπεδο), αυτό θα μπορούσε επίσης να έχει τεράστιο αντίκτυπο στην απόδοση της παραγωγής L-PAC, δεδομένου ότι η ουσία που έχω λάβει είναι σε θέση να παρέχει στη ζύμη έναν άπειρο αριθμό στοιχείων που απαιτούνται για τη βιοσύνθεση και μπορεί να επιτευχθεί επιτυχώς χωρίς εξελιγμένο εργαστηριακό εξοπλισμό, απλά ακολουθώντας τις οδηγίες που σκοπεύω να αναπτύξω, να δοκιμάσω και να βελτιώσω και στη συνέχεια να μοιραστώ με μη εμπορικό σκοπό να έχω επιρροή στη μείωση της βλάβης που προκαλείται από βαριά μη συμβιωτικά στοιχεία τα οποία αποτελούν υποπροϊόν των κλασικών μεθόδων εκχύλισης και σύνθεσης.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Αυτό το νήμα πήρε μια απροσδόκητη τροπή -_-
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Παρακαλείστε να επισκεφθείτε έναν επαγγελματία ψυχικής υγείας
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Θα μπορούσατε να μου στείλετε τις πληροφορίες, παρακαλώ;
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Τι είναι διαθέσιμο; L-pac?
 
View previous replies…

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Δεν με αφήνει να σας στείλω μήνυμα. Pm me please
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Πού; Πώς; Παρακαλώ εκπαιδεύστε με
 
Top