Έρευνα τοπικής αγοράς φαρμάκων

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Θα ήθελα πολύ να βοηθήσω, αλλά το πεδίο εφαρμογής είναι τόσο μεγάλο και οι ίδιες οι ΗΠΑ είναι τόσο μεγάλες και ποικίλες. Οι 50 πολιτείες είναι ουσιαστικά 50 χώρες. Η Αλάσκα από μόνη της θα ήταν η 18η χώρα με βάση το μέγεθός της. Η ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ θα ήταν η 5η μεγαλύτερη οικονομία ΟΛΩΝ των χωρών από μόνη της! Το Τέξας έχει μεγαλύτερη οικονομία από τη Ρωσία τον Καναδά ή τη Γαλλία. Η Dea είναι ο φόβος του κόσμου δεν υπάρχει απολύτως καμία mainstream διαφήμιση παράνομων ναρκωτικών. Ακόμα και έτσι η παράνομη αγορά ναρκωτικών στις ΗΠΑ ΕΧΕΙ μια εκτιμώμενη αξία όσο $750 δισεκατομμύρια δολάρια ετησίως . Οι κύκλοι των ναρκωτικών είναι συχνά εθνοτικοί και επίσης στενοί. Πρέπει να βάλω έναν μαύρο να αγοράσει την κοκαΐνη μου. Στέλνω έναν Μεξικανό Αμερικανό για να πάρει τη μεθαμφεταμίνη. Δεν αστειεύομαι. γνωρίζω τους ανθρώπους αλλά υπάρχει απόλυτος κανόνας κατά της πώλησης σε λευκό. Οι Καυκάσιοι που γνωρίζω είναι μικροί. Δεν μπορώ να σπάσω την αγορά ναρκωτικών και να πάρω αυτές τις πληροφορίες. Δεν μπορώ να βρω ομάδες δεν μπορώ να βάλω κανέναν να σχολιάσει. Στη συνέχεια, πολλαπλασιάστε αυτό x 50.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Δεν ξέρω, η δυτική ακτή δεν είναι τόσο πολύ έτσι. Θέλω να πω, έχω ξαναγράψει εδώ για τις διαφορετικές regio s που σίγουρα είναι διαφορετικές πολιτισμικά και έχουν διαφορετικές απόψεις ή στάσεις σε διάφορες ουσίες. Η περιγραφή σου μοιάζει πολύ με ορισμένες περιοχές των Μεσοδυτικών ή της ανατολικής ακτής σίγουρα. Η δυτική ακτή είναι πιο ανοιχτή, η πολιτεία της Ουάσινγκτον αποποινικοποίησε την κατοχή όλων των ναρκωτικών πριν από μερικά χρόνια! Υπάρχουν έμποροι που διαφημίζουν και ίσως όχι οι μισοί, αλλά ένας μεγάλος αριθμός πάντως, θα πάρουν κρυπτογραφία ακριβώς εκεί στο δρόμο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Συμφωνώ, φυσικά. Η δυτική ακτή θα μπορούσε κάλλιστα να είναι διαφορετική χώρα από τις υπόλοιπες ΗΠΑ. Οι πολιτικές αποποινικοποίησης και μείωσης της βλάβης είναι πολύ περισσότερες στην πράξη. Βρίσκομαι στις μεσοδυτικές πολιτείες και οι πολιτικές και οι τακτικές της επιβολής του νόμου είναι εντελώς αρχαϊκές. Για παράδειγμα, αν σας πιάσουν να πουλάτε σχεδόν οποιαδήποτε δραστική ουσία του Cns, αντιμετωπίζετε μια δεκαετία φυλάκισης, ακόμη και αν δεν πουλάτε παράνομα ναρκωτικά. Το μόνο που χρειάζεται είναι να πιστέψεις ότι το έκανες και είσαι ένοχος. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, αρκεί να σε κάνουν να πεις ότι πίστευες ότι πουλούσες ναρκωτικά. Αν πουλούσες L-meth, η οποία δεν είναι παράνομη, δεν έχουν καμία υποχρέωση να σου το πουν αυτό. Θα σε στείλουν στη φυλακή για πώληση ναρκωτικών χωρίς ιατρική συνταγή, αν δεν ξέρεις πώς να επιχειρηματολογήσεις.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Συμφωνώ με τον frit, πολλές από τις ιδιαιτερότητες που ζητάτε απλώς δεν είναι σχετικές με τη χώρα μου. Ήμουν πραγματικά ενθουσιασμένη με την ευκαιρία να κάνω έρευνα και να γράψω για την BB, μέχρι που διάβασα όλες τις απαιτήσεις. Δεν υπάρχουν εταιρείες παράδοσης φαρμάκων στις ΗΠΑ, οι έμποροι ναρκωτικών εδώ δεν διαφημίζουν, οι τοπικοί έμποροι δεν δέχονται κρυπτογραφίες κ.λπ. Η εξήγηση του Frits είναι αρκετά περιεκτική και επεξηγηματική.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Είναι άστοχο να ρωτήσω ποια περιοχή υποθετικά περιγράφετε (ξέρετε, σε μια επινοημένη ιστορία όπου όλα τα ονόματα έχουν αλλάξει για να προστατευθεί ο κακοήθης lol και δεν βασίζεται σε πραγματικά διωκόμενα περιστατικά ή χρόνους). Ρωτάω μόνο γιατί αναρωτιέμαι πώς διαφορετικοί άνθρωποι στις ίδιες περιοχές μπορούν να βιώσουν πράγματα επίσης. Δείτε το σχόλιό μου στο παραπάνω μήνυμα του Frit.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666

@Frit Buchner @PseudoMicroGravity

Αν διαβάσετε προσεκτικά, η έρευνα καλύπτει μόνο τις χώρες της ΕΕ και το Ηνωμένο Βασίλειο. Γνωρίζουμε πολύ καλά τις δυσκολίες που θα προκύψουν κατά τη συγγραφή μιας τέτοιας έρευνας για τις ΗΠΑ. Θα πραγματοποιήσουμε επίσης μια μεγάλη έρευνα για τις ΗΠΑ, ενδεχομένως σε διαφορετικές πολιτείες.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Η Καλιφόρνια λειτουργεί πραγματικά σαν μια διαφορετική χώρα. Θα ήταν μάλλον δίκαιο να αποκαλούμε τη δυτική ακτή ως δική της οντότητα. Η ΚΑΛΙ- ΟΡΕΓΟΝ και η Ουάσινγκτον έχουν αποποινικοποιήσει το χόρτο εδώ και δεκαετίες και εφαρμόζουν πολιτικές μείωσης της βλάβης στα ναρκωτικά, όπου απλά παίρνουν τα ναρκωτικά σας και δεν σας συλλαμβάνουν. Αψηφούν συστηματικά τον ομοσπονδιακό νόμο. Θα μπορούσε να είναι σαν ένας διαφορετικός πλανήτης.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Καλιφόρνια
Τέξας
Φλόριντα
Αυτές είναι πραγματικά οι μόνες εφικτές πολιτείες για να περάσετε. Ο βορράς στον Καναδά είναι πολύ σκληρός για τα σύνορα, οπότε πρέπει να κοιτάξετε νότια. Το Μεξικό είναι εύκολο να εισαχθεί και αυτή τη συγκεκριμένη στιγμή κανείς δεν τους εμποδίζει πραγματικά να τους εισάγουν. Είναι η χρυσή εποχή του λαθρεμπορίου.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Εντάξει Χάιζενμπεργκ, αφού είναι έτσι τα πράγματα, θα ήθελα να δώσω μια ευκαιρία στις ΗΠΑ. Με την κατανόηση ότι θα απαιτηθεί μια πιο εμπεριστατωμένη, ειδική για το κράτος έκθεση στο μέλλον προκειμένου να δοθεί μια πλήρης εικόνα, καθώς και το γεγονός ότι ορισμένες από τις λεπτομέρειες που ζητήσατε δεν θα είναι εφαρμόσιμες στη χώρα μου ή δεν θα συμπεριληφθούν στην έκθεσή μου. Πιστεύω ότι θα μπορούσα να καταλήξω σε κάτι που θα μπορούσατε να εγκρίνετε. Τι πιστεύετε; Μπορώ να κάνω μια προσπάθεια;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Για τις ΗΠΑ ίσως θα ήταν καλή ιδέα να το κάνετε ανά περιοχή, ίσως. Μια ομάδα 5 ίσως 6 ενδεχομένως περισσότερων από εμάς θα μπορούσε να δώσει τη σύνοψη της συνολικής εικόνας του έθνους γενικά. Βορειοανατολικά, νοτιοανατολικά, μεσοδυτικά/κεντρικά, βορειοδυτικά, νοτιοδυτικά. Βασικά, Βοστώνη/RI/CT, επίσης NY/NJ, Φλόριντα/ATL, Σικάγο/Περιοχή Detriot/Λειμώνες, σύνορα TX/MX, Καλιφόρνια/νοτιοδυτικά, πολιτεία Ουάσιγκτον/Ορεγκον. Ένα μεγάλο μέρος του εμπορίου προέρχεται επίσης από Philly/Baltimore/DC.. καθώς και από ένα τεράστιο, αν όχι το ίδιο, ναυτιλιακό κέντρο.

Θα ήμουν πρόθυμος να συνεισφέρω σε αυτό με τους συναδέλφους μου BBgaters. Μοιάζει με ένα αρκετά τρομακτικό έργο... ή θα μπορούσε να είναι. Ο κύριος με το όνομα @magnesium_sulphate στο LT πραγματικά το έβγαλε από το πάρκο, τους βγάζω το καπέλο. Ačiū, broliukas.

(Συγγνώμη Pseudo - δεν ήθελα να απαντήσω ειδικά σε σένα).
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Κάντε πρώτα την έρευνά μου πριν δαπανήσετε στη Μαλαισία 😉
 

mandoel

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Είμαι ειδικός στην τοπική αγορά, ειδικά στην Ινδονησία.
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
11
Points
8
Υπάρχει ήδη μια χώρα που έχει τελειώσει, για να ρίξετε μια ματιά στην οριστικοποιημένη μελέτη, ως παράδειγμα;
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3

Σας έστειλε μήνυμα σχετικά με τη Δημοκρατία της Λιθουανίας
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Αγαπητοί συγγραφείς ερευνητικών εργασιών, παρακαλούμε να δείτε αυτή την εργασία ως παράδειγμα του τι θα θέλαμε να δούμε από εσάς.
[Πολωνία] Ανάλυση αγοράς φαρμάκων
Νομίζω ότι όποιος θέλει να ξεκινήσει μια επιχείρηση στην Πολωνία θα πρέπει να διαβάσει αυτή την εργασία.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Λοιπόν είμαι στην Καλιφόρνια και μπορώ να βεβαιώσω το γεγονός ότι παρόλο που πολλά πράγματα αποποινικοποιήθηκαν από την πολιτεία αυτό δεν συνέβη με την ομοσπονδιακή κυβέρνηση. Η νομιμοποίηση στην Καλιφόρνια ειδικότερα έκανε πολύ πιο δύσκολη τη λειτουργία της επειδή ο τότε πρόεδρος, ο bush #2 άφησε την DEA να το χειριστεί αυτό και αποφάσισαν ότι θα κυνηγήσουν υποθέσεις againsr καλλιεργητές ειδικότερα.
Όσον αφορά τα σύνορα βόρεια και νότια από εμάς είναι απλό να μπεις στο Μεξικό αλλά για να γυρίσεις πίσω με αυτοκίνητο συνεπάγεται έρευνα περίπου το ένα τρίτο των περιπτώσεων αν δεν μπορείς να αποδείξεις ότι το ταξίδι σου ήταν επαγγελματικό. Τα βόρεια σύνορα είναι πολύ στενά, εκτός από ένα μόνο σημείο που έχω βρει. Αν προσπαθήσετε να μπείτε με πεζοπορία ή να χρησιμοποιήσετε off-road veichle, έχουν κάμερες ανίχνευσης κίνησης σε όλο το μήκος των συνόρων. Πρέπει να πω ότι πιστεύω ότι τα τελωνεία του Καναδά βρίσκονται στον αέρα της sudtrailias.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Αυτό που έχετε στις ΗΠΑ είναι η τοπική κυβέρνηση να φορολογεί στην πραγματικότητα το εμπόριο stiluff και η ομοσπονδιακή κυβέρνηση να ασκεί δίωξη για το ίδιο. Είμαστε εγώ ένα απομακρυσμένο 3ο μέρος που παίρνει τα ναρκωτικά στη Βόρεια Αμερική υπάρχουν μόνο λίγες επιλογές, με πλοίο είναι ασφαλέστερο ή με τη ναυτιλία κρυφά. Όλα τα άλλα είναι πολύ περίπλοκα. Επίσης η Ουάσιγκτον και το Όρεγκον είναι περίπου 2 push μακριά από την αποποινικοποίηση των σκληρών ναρκωτικών αυτή τη στιγμή που μιλάμε.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
@HEISENBERG
HMU όταν ξεκινήσετε στην ανατολική ακτή των ΗΠΑ και θα πάρω το καπέλο της σκέψης μου
 
  • Like
Reactions: vis

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Πιστεύω ότι σε ορισμένα αγροτικά μέρη των ΗΠΑ, με διασταυρούμενους αυτοκινητόδρομους, όπως περιοχές κοντά σε πολλές πανεπιστημιακές πόλεις εντός δύο ωρών από πολλές μεγάλες πόλεις, έχουν κάποιες δυνατότητες για ιδιωτικές νεκρές αποθήκες και ή θέσεις αποθήκευσης. Οι ντόπιοι σε τέτοιες περιοχές που θα μπορούσαν να εισαγάγουν νεκρές αποθήκες θα μπορούσαν να ωφελήσουν το ανώνυμο σύστημα στο σύνολό του και να συνδέσουν περιοχές που είναι άγνωστες και παραγνωρισμένες αλλά έχουν μεγάλες δυνατότητες. Χρησιμοποιώ dead drops σε μικρή κλίμακα στην περιοχή μου όπου έχω εκατοντάδες στρέμματα αγροτικής ιδιοκτησίας και είναι εξαιρετικό για την ιδιωτικότητα και μειώνει την πιθανότητα να παρατηρηθεί κανείς, αφού δεν υπάρχει κανείς σε ακτίνα 10 μιλίων για να κάνει οποιαδήποτε παρατήρηση.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Βρίσκομαι σε μία από αυτές τις "μαγικές ζώνες" και διψάω να ξεκινήσω
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Θα διευκόλυνε σίγουρα τα πράγματα, ειδικά εκεί όπου βρίσκομαι. Οι μεσοδυτικές πολιτείες είναι μια μεγάλη και προσοδοφόρα περιοχή με τόσες πολλές αγροτικές περιοχές που χρειάζονται αξιόπιστους προμηθευτές καθώς και ένα ασφαλές και ανώνυμο σύστημα "διαχείρισης προϊόντων". Μεγάλη ζήτηση και καμία καλή προσφορά ισοδυναμεί με υψηλές τιμές και η προσφορά που υπάρχει, συνήθως δεν είναι καλή.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο πρέπει να είναι με τις μεγάλες εκτάσεις. είσαι σίγουρα τυχερός που βασικά έχεις μια "ένωση" όμως lol
 
Top