Ολική σύνθεση (+)-Λυσεργικού οξέος

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Εάν ακολουθήσω αυτή τη σύνθεση και την ολοκληρώσω, μπορώ να αρχίσω να το βάζω με κηλίδες στο φύλλο μου για να παράγω καρτέλες 200-300ug ή πρέπει να ακολουθήσω τη σύνθεση του William dampiers (παρακάτω σύνδεσμος) για να έχω LSD που μπορώ να αρχίσω να βάζω με κηλίδες στα χαρτιά.

Σύνθεση William dampiers:

 

nickelred_afdav

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 19, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Αν είχατε τις εγκαταστάσεις ή τις γνώσεις για να πραγματοποιήσετε αυτή τη σύνθεση, δεν θα χρειαζόταν να κάνετε αυτή την ερώτηση.

Πρόκειται για μια αρκετά επικίνδυνη και περίπλοκη διαδικασία, που χρησιμοποιεί διαδικασίες όπως η καταλυτική υδρογόνωση, οι οποίες απαιτούν ειδικό εξοπλισμό, για να μην αναφέρουμε τις εγκαταστάσεις για τον χειρισμό επικίνδυνων χημικών ουσιών όπως το χλωριούχο θιονύλιο και το υδροκυάνιο. Επιπλέον, αν κάνατε έστω και μια πρόχειρη έρευνα σχετικά με την παρασκευή LSD θα καταλαβαίνατε ότι αυτή η συνθετική διαδικασία είναι ελάχιστα χρήσιμη για τον παράνομο χημικό, και ότι η περισσότερη παράνομη παραγωγή LSD παίρνει λυσεργικό οξύ από την υδρόλυση σχετικών ενώσεων (που προέρχονται από την γκρίζα αγορά).

Θα σας συνιστούσα να διαβάσετε ένα βιβλίο γενικής χημείας και οργανικής χημείας και να ξεκινήσετε με μια απλούστερη σύνθεση μιας άλλης ένωσης. Πιθανότατα θα αυτοκτονήσετε αν δοκιμάσετε αυτή τη σύνθεση με το σημερινό επίπεδο γνώσεών σας.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Ευχαριστώ για την ειλικρινή συμβουλή φίλε, ένας άπειρος χημικός σαν εμένα θα πρέπει να επιμείνει στην εισαγωγή μέχρι να αποκτήσω περισσότερη εμπειρία😀
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Ναι, δεν είναι πάρα πολύ δύσκολο. αλλά αν πρέπει να κάνετε βασικές ερωτήσεις όπως τι είναι η υδρόλυση ΒΑΣΗΣ και "Πώς να διασπάσετε μεθυλεστέρες" χρειάζεστε πολλά να μάθετε. Ωστόσο, είναι όλα εδώ, χωρίς να συμπεριλαμβάνονται και οι διυδροενώσεις
 
Top