Πολλές ερωτήσεις σχετικά με τη σύνθεση του MDMA και άλλων ναρκωτικών από έναν αρχάριο.

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας ! Περιηγούμαι εδώ και λίγες μέρες σε αυτή την ιστοσελίδα αναζητώντας γνώσεις και εμπειρίες ! Και είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενος που βρήκα τόσα πολλά! Γι' αυτό και σας ευχαριστώ.

Για τόσο πολύ πάντα θέτω στον εαυτό μου κάποια ερώτηση που θα μπορούσε να βοηθήσει άλλο άτομο που όπως εγώ ένα μπορεί να πειραματιστεί, είναι περίεργοι να μάθουν. Έτσι, εδώ είναι μια λίστα με ερωτήσεις! Αν δεν μπορείτε να τα απαντήσετε όλα, δεν είναι απολύτως τίποτα σοβαρό και σας ευχαριστώ ήδη που λάβατε υπόψη το αίτημά μου!

Πού να μάθω όλο το λεξιλόγιο της σύνθεσης ?, θα μπορούσα να δω το νήμα του "G.Patton" σχετικά με το λεξιλόγιο και γεμάτο συμβουλές, οπότε τον ευχαριστώ για αυτό το μέρος. Έχω στην κατοχή μου το "The organic Chem Lab Survival Manual" πιστεύετε ότι είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης για να ξεκινήσει η θεωρία στην πράξη? Υπάρχουν κάποια κεφάλαια πιο σημαντικά από άλλα; άλλο βιβλίο να προτείνετε για να δουλέψετε τη θεωρία ;

Πού μπορώ να βρω προμηθευτές; Έχω δει στο φόρουμ κάποια προϊόντα που δεν είχα ακούσει ποτέ και που αν ψάξεις στο clearnet είναι εξαιρετικά ακριβά και ρυθμιζόμενα. Πηγαίνετε μέσω της κινεζικής ή της ινδικής αγοράς όπως διαβάζω? Υπάρχει κάποιος κίνδυνος στο τελωνείο?

Θα μπορούσα επίσης να δω το τμήμα "Listing" του φόρουμ, είναι απαραίτητο να ψάξετε εδώ; αρκεί να αντιγράψετε και να επικολλήσετε το όνομα του συστατικού για να το βρείτε; από την πλευρά μου αυτό το μέρος παραμένει ασαφές για μένα

Πώς να ξέρω ποια είναι η καλύτερη οδός που πρέπει να ακολουθήσω για να συνθέσω ένα προϊόν (π.χ. MDMA) Θα μπορούσα να δω κάτι στους 4 τρόπους σύνθεσης? πώς να επιλέξω έναν?

Σας ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέτετε για να διαβάσετε και στην καλύτερη περίπτωση να απαντήσετε!

Ίσως τα αγγλικά μου να μην είναι ξεκάθαρα οπότε αν δεν καταλαβαίνετε κάτι πείτε το μου.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
πιστεύετε ότι είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης για να ξεκινήσετε τη μετάβαση από τη θεωρία στην πράξη;
Δεν ξέρω αφεντικό.Πάντα καλό να πάρετε κάποια πρακτική σε ένα μάθουν, αλλά βεβαιωθείτε ότι έχετε κατανοήσει την αντίδραση atelast σε θερμικές εξώθερμη / τοξική.Έχω μικρές μόνιμες ουλές που μόλις miseeded το μάτι μου, φορέστε ppe σας.
Υπάρχουν κάποια κεφάλαια πιο σημαντικά από άλλα; άλλο βιβλίο να προτείνετε για να δουλέψετε τη θεωρία;
Εγώ θα ξεκινούσα με βίντεο στο youtube, ίσως με crash course chem, nile red, chemplayer, nurdrage, cody's lab και μετά αν θέλετε περισσότερα αφού έχετε μια σύντομη κατανόηση δείτε το μάθημα του τοπικού σας πανεπιστημίου για το έτος 1-2, όλα τα σημαντικά μαθήματα όπως οργανική χημεία, αναλυτική χημεία θα πρέπει να έχουν τον κατάλογο ανάγνωσης τους.
Πού να μάθω όλο το λεξιλόγιο της σύνθεσης ?
Απλά αφιέρωσε χρόνο διαβάζοντας το φόρουμ, βιβλία, άρθρα, θα σου κάνει κλικ αν είσαι αρκετά αφοσιωμένος και πρόθυμος.
Πού μπορώ να βρω προμηθευτές ;
Εξαρτάται από το που είσαι. η ΕΕ έχει αρκετά σκατένιους νόμους για τις πρόδρομες ουσίες, μπορείς να χορέψεις κύκλους γύρω τους. αν τύχει και είσαι από την ΕΕ η Πολωνία έχει τα πάντα OTC, μπορώ να αναφέρω μερικά ονόματα ιδιαιτέρως για να μην τους εκθέσω, οι περισσότεροι από αυτούς μπορούν να σου βρουν το προϊόν που επιθυμείς ακόμα και αν δεν είναι καταχωρημένο. Η αγορά εδώ στο φόρουμ από αξιόπιστους τύπους είναι επίσης καλή, λίγο πιο ακριβή, αλλά καλή. US/Asia/Africa(lol) idk, θα πρόσεχα για EtNO2 ebay πωλητές στις ΗΠΑ tho, άκουσα μια φήμη ότι είναι honeypots.
Πηγαίνετε μέσω κινεζικών ή ινδικών αγορών όπως διαβάζω; Υπάρχει κάποιος κίνδυνος στο τελωνείο;
Και πάλι, εξαρτάται από την τοποθεσία σας και τους νόμους περί εισαγωγών από την Κίνα.Εφόσον η πρόδρομη ουσία που εισάγετε είναι νόμιμη, δεν θα πρέπει να υπάρχουν προβλήματα, θα μπορούσατε να εμφανιστείτε σε κάποια ραντάρ, αλλά μειώστε το με βαθμούς διαχωρισμού, εικονικά κουτιά που αφήνονται σε τυχαίες τοποθεσίες, να είστε δημιουργικοί.Την Ινδία θα απέφευγα αν δεν ήμουν Ινδός.Η Ινδία είναι γνωστή για την κεταμίνη και τα OTC anything.

Πώς να ξέρω ποια είναι η καλύτερη οδός που πρέπει να ακολουθήσω για να συνθέσω ένα προϊόν (π.χ. MDMA) Θα μπορούσα να δω κάτι στους 4 τρόπους σύνθεσης; Πώς να επιλέξω έναν;
Εξαρτάται από το τι πρόδρομες ουσίες έχετε, τι εξοπλισμό και γυαλί έχετε αυτό είναι ένα ερώτημα που πρέπει να απαντήσετε μόνοι σας, ή τουλάχιστον να δώσετε κάποιες περισσότερες λεπτομέρειες. αλλά MDMA είναι μια αρκετά προηγμένη σύνθεση, θα μπορούσατε να πάτε για MDA, piperonal ή vanilin είναι gonna είναι δύσκολο να πάρει (ωμέγα παρακολουθούνται). ή ίσως να μάθουν Al / Hg αμφεταμίνη P2NP μείωση πρώτα (pinned), περιλαμβάνει πολλές βασικές έννοιες. πάντα να διαβάσετε saftey δελτίο δεδομένων του τι εργάζεστε με. ALso κοιτάξτε mephedrone.

Ελπίζω αυτό να βοηθάει casue fuck im thirsty

E: Επίσης, καλά κανάλια εκμάθησης YT: Chemical Force, Thoisoi2, Explosions & Fire, Extractions & Ire, John Black Super Chemist
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Σας ευχαριστούμε για τα σχόλια και τις συμβουλές σας! Νομίζω ότι μπορεί να προσφέρει πολλά στον αρχάριο όπως εγώ. Μου αρέσει αυτό το φόρουμ για την πολύ εκπαιδευτική πτυχή που μπορεί να μας προσφέρει. Σκέφτομαι να ξεκινήσω με τα κανάλια που προτείνετε, ενώ συνεχίζω να αποκρυπτογραφώ το "εγχειρίδιο επιβίωσης για το εργαστήριο οργανικής χημείας". Νομίζω ότι θα ξεκινήσω αγοράζοντας απευθείας από ανθρώπους στο φόρουμ και θα δω για την Πολωνία.

P2P μείωση της αμφεταμίνης μπορεί να γίνει από αρχάριους; Η μεφεδρόνη μου κάνει το μάτι σαν το MDA που ήξερα μόνο με το όνομα.

Πραγματικά ωραία που μπόρεσα να απαντήσω! ελπίζω να πίνεις. μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου για την Πολωνία ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
P2P (restricted and watched) -> Αμφεταμίνη δεν είναι τόσο αποτελεσματική σε μικρή κλίμακα και έρχεται με προσμίξεις(formetorex) , μόνο 30% απόδοση. αλλά είναι η κύρια μέθοδος στην Ευρώπη. η συγκεκριμένη διαδρομή και οι προσμίξεις που φέρνει κάνουν την πάστα euro να μυρίζει και να αισθάνεται σαν europaste. προσωπικά θα αγνοούσα αυτή τη διαδρομή, φυλάξτε την για meth ή όταν έχετε λίγο περισσότερη εμπειρία στην απομόνωση του προϊόντος σας. αυτή η μέθοδος έχει ένα νήμα εδώ που ονομάζεται leuckart synthesis by william d.

P2NP (Δεν περιορίζεται αλλά παρακολουθείται) -> Amph. είναι μια καλύτερη διαδρομή (τις περισσότερες φορές) , μπορείτε να πάτε με πολλούς τρόπους, αναγωγή με AlHg, με βορειοϋδρίτη, RedAl αν είστε εκατομμυριούχος.Υπάρχουν πολλά άλλα αλλά αυτά είναι τα πιο συμβατικά.

Σκέψου το, αποφάσισε που θέλεις να πας δες τι είναι προσβάσιμο σε σένα και τι άλλο χρειάζεσαι και θα σε κατευθύνω στον κατάλληλο έμπορο που θα το έχει 100%.
Επίσης, διάβασε το Pihkal του Σούλγκιν, τουλάχιστον το λήμμα MDA. κατανόησε το σύστημα : συνακόλουθη αλδεΰδη -> συνακόλουθη νιτροπροπένιο -> αναγωγή στην επιθυμητή αμίνη
 

Sopranos

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Θα ήθελα επίσης να μάθω περισσότερα. PM :)
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
piperonal καλός τρόπος για να γίνει mdma
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ο καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσει ένας αρχάριος είναι το YouTube. Ελέγξτε μερικούς από τους σπουδαίους chemtubers εκεί έξω, όπως το NileRed, το Doug's Lab και το Thy Labs. Θα βρείτε περισσότερους καθώς προχωράτε.

Στη συνέχεια, ξεκινήστε να κάνετε συνθέσεις των πρόδρομων ουσιών και των αντιδραστηρίων σας. Βρείτε αυτά που χρειάζεστε, αναζητήστε βίντεο σύνθεσης στο youtube (δεν θα βρείτε εκεί δημόσια βίντεο σύνθεσης φαρμάκων με εξαίρεση τον χρήστη "Higgs Bosson", αλλά αυτός θα εξαφανιστεί σύντομα) των πρόδρομων ουσιών και ξεκινήστε από εκεί.

Αν χρειάζεσαι θειικό οξύ, δες πώς το κάνεις από οξύ μπαταρίας ή μέσω ελεκτρόλυσης μεταδιθειικού νατρίου. Αν χρειάζεστε νιτρικό οξύ, φτιάξτε το μόνοι σας από θειικό οξύ. Θα χρειαστείτε απόλυτη αιθανόλη. Προμηθευτείτε καθαρή αιθανόλη ποιότητας τροφίμων και αποστάξτε την στη μέγιστη δυνατή συγκέντρωση, στη συνέχεια στεγνώστε την με τις κατάλληλες τεχνικές ξήρανσης. Φτιάξτε τα δικά σας μέσα ξήρανσης. Δοκιμάστε το νιτροαιθάνιο, αλλά θα πρέπει πρώτα να φτιάξετε νιτρώδες νάτριο από νιτρικό νάτριο. Και ούτω καθεξής ...

Με αυτόν τον τρόπο θα μάθετε τις βασικές εργαστηριακές τεχνικές, το λεξιλόγιο και θα αποθηκεύσετε χημικές ουσίες για δοκιμές χωρίς να παραγγείλετε παρακολουθούμενες χημικές ουσίες. Συχνά οι chemtubers εξηγούν επίσης τις χημικές αντιδράσεις, και αν μελετήσετε λίγο χημεία και εσείς οι ίδιοι αυτές οι εξηγήσεις θα γίνουν σύντομα κατανοητές.
Μόλις πετύχετε τις δοκιμαστικές εκτελέσεις σε μικρή κλίμακα, έχετε την επιλογή να ενισχύσετε και να ξεκινήσετε μια επιχείρηση. Τότε θα πρέπει να βρείτε πωλητές έτοιμων πρόδρομων ουσιών που παρακολουθούνται και είναι 100% αξιόπιστοι. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Και όταν επιλέγετε τη μέθοδο για τη σύνθεση του τελικού σας προϊόντος, απλά επιλέξτε εκείνη όπου μπορείτε να προμηθευτείτε ή να συνθέσετε τα αντιδραστήρια και όπου υπάρχει καλή απόδοση.
Αν πρόκειται για αμφεταμίνη, κάντε τη διαδρομή P2NP/NaBH4/CuCl- και φτιάξτε το δικό σας P2NP από βενζαλδεΰδη και νιτροαιθάνιο. Για παράδειγμα.
 
Top