Μέγιστη θερμοκρασία για την ανακρυστάλλωση της κοκαΐνης με αιθανόλη

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, ειδικοί σε θέματα χημείας,

μετά το πλύσιμο της κοκαΐνης με 96,5% (190) αιθανόλη επιταχύνω τη διαδικασία ξήρανσης μέσω θερμαινόμενης πλάκας (κρεβάτι 3D εκτυπωτή) και ενός κανονικού ανεμιστήρα οικιακής χρήσης. Κανονικά τα σεμινάρια συνιστούν 24-48h διαδικασία ξήρανσης αλλά με θερμότητα 50-60 °C είναι θέμα λίγων ωρών. Εκφυλίζω την κοκαΐνη μου με αυτή τη θερμότητα;
Έχω διαβάσει ότι το σημείο τήξης του HCL είναι γύρω στους 165-195°C αλλά κάποιος δήλωσε ότι ο δεσμός με το hcl μπορεί να σπάσει και σε κάποιο σημείο πριν από αυτό και να κάνει το προϊόν μου άχρηστο. Ισχύει αυτό;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Τα προϊόντα μπορούν όντως να "λαδώσουν" αλλά δεν μπορώ να πω ακριβώς γιατί συμβαίνει αυτό, ίσως κάποιος μπορεί να παρέμβει εδώ, μπορεί να έχει να κάνει με το pH idk
Εν πάση περιπτώσει, θεωρητικά θα πρέπει να είναι εντάξει όπως περιγράψατε.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Εντάξει, έκανα τώρα πολλές λήξεις και μπορώ να πω ότι αν ζεστάνετε την κοκαΐνη σας πάνω από 70 °C θα τη σπάσετε. Αλλά αν μείνετε κάτω από τους 60 °C μπορείτε να επιταχύνετε την ταχύτητα ξήρανσης κατά πολύ. Π.χ. μπορώ να κάνω ένα πλύσιμο με ασετόν μέσα σε λίγα λεπτά. Το αποτέλεσμα θα είναι confortamble για κατανάλωση. Το σημαντικό μέρος είναι ότι πρέπει να τοποθετήσετε την ακόμα υγρή ακετόνη σας από το αποξηραμένο φίλτρο σε ένα σπαστήρα πάνω σε μια θερμαντική πλάκα. Συνεχίστε να κατευθύνετε και να συνθλίβετε τους κρυστάλλους ακόμα τίποτα δεν είναι σε θέση να κολλήσει στο ποτήρι ζέσεως.
Δοκίμασα πλύση με αιθανόλη στους 70 °C και πήρα σχεδόν ανενεργό με την πούδρα. Έτσι, δύο θεωρίες. Φαίνεται ότι η κοκαΐνη και η αιθανόλη αντιδρούν σε θερμοκρασίες άνω των 70 °C μεταξύ τους και δημιουργούν κάτι που δεν είναι ευχάριστο ή το μέρος hcl σπάει. Κάποιος ξέρει γιατί; Θα μπορούσε το προϊόν μου να κοπεί με ζάχαρη;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Αν θέλετε να επιταχύνετε την ξήρανση, χρησιμοποιήστε κενό. Η κοκαΐνη σας θα είναι 100% ασφαλής και υγιής =) Η αιθανόλη και η ακετόνη διαλύουν πολύ καλά το υδροχλωρίδιο της κοκαΐνης.
Δεν είναι. Ξεπλένετε την καθαρή σας κοκαΐνη HCl και αφήνετε κάποιες ακαθαρσίες στο φίλτρο, υποθέτω.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Έχω παίξει αρκετά με την κοκαΐνη και η αίσθησή μου είναι ότι το νερό είναι ο φίλος σας εδώ επειδή το νερό είναι H+ και OH-, όλο αυτό το H+ βάζει το νερό στη ζώνη pH ενός οξέος που προστατεύει το μερικώς διαλυμένο C+HCl. Ένας άλλος παράγοντας είναι ότι όταν ένα υγρό φτάσει στο σημείο βρασμού του, δεν θα ζεσταθεί περισσότερο. Απλώς θα βράζει πιο δυνατά μέχρι να κρατηθεί από το τηγάνι. Αυτό συμβαίνει στους 100°C( λίγο λιγότερο συνήθως, εκτός αν βρίσκεστε κάτω από το επίπεδο της θάλασσας.
Νομίζω ότι η αιθανόλη αντιδρά με την κοκαΐνη. Έχει αποδειχθεί in vivo. Το σώμα σου μετατρέπει την κοκαΐνη και την αιθανόλη σε αιθυλοβενζοϊλεκγονίνη, ή αλλιώς κοκααιθυλένιο.
Μια εκχύλιση με παγωμένο νερό είναι το καλύτερο σημείο imo. Περίπου 4 ml παγωμένο νερό ανά γραμμάριο, αφήστε το να κατακαθίσει και μεταγγίστε το. Η κοκαΐνη είναι ΠΟΛΥ διαλυτή στο νερό (1g/1ml), γι' αυτό και χρησιμοποιείτε παγωμένο νερό, πολλά νοθευτικά δεν διαλύονται σε αυτό. Στη συνέχεια, χρειάζεται
δευτερόλεπτα για να εξατμιστούν 3ml
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Υπάρχει ελεύθερη βάση κοκαΐνης (in vivo), όχι άλας HCl.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Σωστά. Και το κοκααιθυλένιο δεν είναι οξύ Lewis eithe r η βάση κοκαΐνης και η αιθανόλη. Μια "μετεστεροποίηση" που παίρνει τον μεθυλεστέρα και τον αντικαθιστά με έναν αιθυλεστέρα. Αυτή είναι η διαφορά.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Όσον αφορά το " oil out" φαντάζομαι ότι σημαίνει απλώς διαχωρίζω. Στο νερό, για παράδειγμα, το HCL της κοκαΐνης διαχωρίζεται κατά 50%, δηλαδή τα μισά μόρια διασπώνται και γίνονται κοκαΐνη 1+ και Cl-. Η κοκαΐνη 1+ είναι κάτι για το οποίο μπορείτε να διαβάσετε στο δρόμο. Δεν είναι η βασική κοκαΐνη και δεν είναι το όξινο άλας. Είναι η συζυγής βάση ενός οξέος Lewis.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω τον τρόπο με το νερό που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί. Ευχαριστώ :)

Έχω παρατηρήσει κάτι. Δεν χρειάζεται ουσιαστικά να περιμένω την πλήρη κρυστάλλωση. Μπορείτε να ξεκινήσετε την απόξεση μόλις εξατμιστεί η αιθανόλη. Χρησιμοποιώ τους 55 °C για αυτό το σκοπό. Στην αρχή θα είναι όλα σαν γλίτσα αλλά θα αρχίσει να σχηματίζει κρυστάλλους και σκόνη σε χρόνο μηδέν. Δεδομένου ότι η αιθανόλη παρασκευάζεται για ανθρώπινη κατανάλωση, δεν είναι τόσο κακό αν μείνει λίγη αιθανόλη στο προϊόν.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε αυτό το νήμα: https://drugs-forum.com/threads/coc...llization-alternative-to-acetone-wash.169203/
Για να επιστρέψουμε στο θέμα. Σήμερα χρησιμοποίησα ζεστό νερό 85 °C για να πάρω πίσω το διαλυμένο HCL. Μετά από αυτό το προϊόν είχε ακόμα κάτι ενεργό σε αυτό. Οπότε δεν έχω ακόμα ιδέα για τη συσχέτιση της θερμοκρασίας και του εκφυλισμού της κοκαΐνης.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Μια φορά ήμουν ανόητος και χρησιμοποίησα ζεστό νερό για την εξαγωγή αντί για παγωμένο νερό. Στο ζεστό νερό διαλύθηκε και κάτι άλλο. Κάποιο κόψιμο. Φαινόταν να είναι ζάχαρη ή βρεφικό γάλα, αλλά όταν το εξαέρωσα, μετατράπηκε σε λάσπη σχεδόν σαν καραμέλα ή λιωμένο κορόιδο. Δεν είχα καμία τύχη προσπαθώντας να βγάλω την κοκαΐνη από αυτό και έχασα ένα γραμμάριο κοκαΐνης. Χρησιμοποιήστε κρύο νερό
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Το ίδιο συνέβη και σε μένα. Εάν μετά από κάποιο σημείο έχετε καφέ γλίτσα, πρέπει να την αλείψετε με ασετόν. Χρησιμοποιώ την ξύστρα της κουζίνας μου και μια οδοντιατρική σφήνα για αυτό. Η ακετόνη θα κάνει τη γλίτσα σκληρή και κρυστάλλινη και πάλι σχεδόν αμέσως. Θρυμματίστε το στερεό μπλοκ ενώ βρίσκεται μέσα στην ασετόν για να γίνουν όλα λεπτά και κονιορτοποιημένα. Αυτό θα μοιάζει με άμμο ή πριονίδι μέσα στο ποτήρι ζέσεως. Διηθήστε τα υπολείμματα και αφήστε την ακετόνη να εξατμιστεί. Θρυμματίστε ξανά όλα όσα σχηματίζουν στερεά. Θα παρατηρήσετε ότι το χρώμα θα αλλάξει σε κάτι πιο φωτεινό, αλλά ακόμα δεν είναι χιονόλευκο. Η ακετόνη που απορρίψατε θα μοιάζει με κεχριμπάρι.
Τώρα έχετε μείνει με μια σκόνη που θα μπορούσε να πλυθεί ξανά με ακετόνη ή να ανακρυσταλλωθεί με αλκοόλη, αλλά το πιο σημαντικό, να μην χαθεί. Αποφάσισα να την ανακρυσταλλώσω με αλκοόλη. Το τελικό μου αποτέλεσμα δεν ήταν καθαρό λευκό, αλλά περιείχε ακόμα κοκαΐνη. Είμαι σίγουρος ότι αν είχα επαναλάβει με όλο και περισσότερη ακετόνη ή αν έκανα το δικό σας πράγμα με το νερό, είχα την ευκαιρία να πάρω πάλι λευκή δύναμη.

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι ήταν κάποια μορφή ζάχαρης που απλά σχημάτισε καραμέλα μέσω της θερμότητας.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Η κοκαΐνη είναι ελαφρώς διαλυτή στην ακετόνη, οπότε χάνετε λίγη κάθε φορά. Τελικά χάνετε περισσότερα από όσα σώζετε. Έχω χάσει 1000 δολάρια κοκαΐνης όλα αυτά τα χρόνια προσπαθώντας με διάφορους τρόπους να την καθαρίσω ή να καθαρίσω σκατά. Είχα και μεγάλη επιτυχία, αλλά όταν δεν ξέρεις τι περιέχει, είναι εύκολο να διαλέξεις τον λάθος διαλύτη. Μια φορά ακόμα και με παγωμένο νερό, είχα ένα στερεό που βυθιζόταν και ένα άλλο που επέπλεε, οπότε χρησιμοποίησα μια σύριγγα και ρούφηξα το νερό από τη μέση. Αυτό ήταν πριν αποκτήσω ένα μικρό χωνί frit buchner και αντλία κενού. Αυτό το πράγμα θα καταπλήξει τους φίλους σας 😂 οι άνθρωποι φέρνουν τα σκατά τους και τα μοιράζονται μαζί μου με αντάλλαγμα να τα περάσουν από το buchner. Παγωμένο νερό για την κοκαΐνη και βραστό ισοπροπυλ για τη μεθαμφεταμίνη. Μπορώ να πετάξω τις μαλακίες στον πάγκο μετά και να δεις ακριβώς την ποσότητα και τη σύσταση. Πριν από μερικούς μήνες ένας τύπος έφερε τα 5 γρ. μεθαμφεταμίνης του και φιλτράρισα 1,5 γρ. επιτραπέζιου αλατιού. Έκανε μερικά θυμωμένα τηλεφωνήματα
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Αγόρασα ένα frit buchner πριν από λίγο καιρό. Ο καθαρισμός των πραγμάτων πραγματικά παίρνει τους ανθρώπους σε αγοράζουν γυάλινα σκεύη :D
Αν σας καταλαβαίνω σωστά δεν χρειάζομαι άλλες τεχνικές όπως πλύσεις με ασετόν, εκχυλίσεις Α/Β κ.λπ. ? Χρειάζεται μόνο να μάθω το κρύο waterthing;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Α/Β εξαγωγή, τώρα αυτό είναι σοβαρή υπόθεση. 😂 Το να μπορείς να κάνεις μία είναι σαν να δένεις τα παπούτσια σου, είναι υποχρεωτικό, αλλά το αποφεύγω. Έκανα μια Α)Β σε κάποια μεθαμφεταμίνη τον περασμένο μήνα και την κατέβασα μέσω hcl που στάλαξε σε θειικό οξύ και ο διαλύτης ήταν νάφθα. Το έκανα σε 5γρ. ήδη καπνισμένου καφέ πράγματος που έβγαζα κάθε φορά από την πίπα. Ήταν απλά δουλειά για το σπίτι για την αεριοποίηση την οποία δεν είχα ξανακάνει ποτέ πριν. Τούτου λεχθέντος μπορώ να βγάλω τα πάντα από την κοκαΐνη χωρίς Α/Β. Μια τριπλή πλύση με χλωροφόρμιο χλωριούχο μεθυλένιο, αφαιρεί ακόμα και τη λεβαμισόλη από το hcl χωρίς να χρειάζεται εξουδετέρωση
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Αυτό το έγγραφο φαίνεται να έχει διαγραφεί από τον ιστό. Ίσως να μην πέρασε την αξιολόγηση από ομοτίμους. Κρίμα. Ελλείψει αυτού θα σας παρουσιάσω αυτό το έγγραφο , το οποίο είναι το έγγραφο που όλοι παραθέτουν από το "περιοδικό Microgram" όταν μιλούν για το διαχωρισμό λεβαμισόλης/κοκαΐνης. Πίνακας 1 συγκεκριμένα
QQYxT13ELB

Στη συνέχεια θα σας παρουσιάσω αυτό το έγγραφο από το Journal of Analytic toxicology που λέει ότι το 79% των δειγμάτων παράνομης κοκαΐνης που περιείχαν PTHIT (λεβαμισόλη/δεξτραμισόλη) περιείχαν 30% ή λιγότερο w/w, και το 93% περιείχαν 40%ή λιγότερο PTHIT σε σχέση με την κοκαΐνη hcl.
IgcPwL5AB6

Έτσι, το 79% των δειγμάτων θα περιείχαν 4,1% ή λιγότερο PTHIT και το 93% των δειγμάτων θα περιείχαν υποθετικά λιγότερο από 8% PTHIT, αφού ξεκινούσαν από 30-40% μετά από 1 μόνο πλύση της HCL με χλωροφόρμιο. Αυτό το σημείο δεδομένων προέκυψε από τον υπολογισμό των μέσων τιμών μεταξύ των σημείων δεδομένων 30% και 50% για την εκτίμηση του σημείου 40%.
Συγκρίνοντας τα δεδομένα για 5 πλύσεις με εξάνιο στο ίδιο έγγραφο, θα μπορούσε κανείς εύλογα να συμπεράνει ότι οι επακόλουθες πλύσεις με χλωροφόρμιο θα βελτίωναν ακόμη περισσότερο αυτά τα στοιχεία.
Ως εκ τούτου, διατηρώ τη θέση μου ότι η πλύση με χλωροφόρμιο/νερό στο άλας hcl της κοκαΐνης είναι μια βιώσιμη μέθοδος για την εξαγωγή λεβαμισόλης από αυτήν.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Το θέμα είναι ότι έχω διαβάσει 5 συνθέσεις της -κοκαΐνης και σύμφωνα με αυτά που διάβασα, η ψευδοεκγονίνη είναι χαμηλότερης ενέργειας μοίρα από την εκγονίνη, οπότε θέλει να αναδιαταχθεί αλλά εμποδίζεται στερικά. ΑΛΛΑ αν προσθέσεις αρκετή ενέργεια θα αλλάξει διαμόρφωση, πράγμα που σημαίνει ότι την έχει γαμήσει. Όλα αυτά βασίζονται σε λίγη χημική παιδεία αλλά τα μαθήματα χημείας στην κοκαΐνη είναι πανάκριβα. Πέρυσι εξατμίσαμε λίγη (2 γραμμάρια) που την πέρασα από το buchner και ήμουν φτιαγμένος. Σαν γαμημένος ηλίθιος πήρα το πυρέξ ταψί μου από τον καυστήρα και πήγα στο νεροχύτη και έτρεξα λίγο κρύο νερό πάνω του για να το δροσίσω. Αντίο 200 δολάρια. Έσκασε, με χτύπησε στον πούτσο και δεν ανέκτησα το 1/4 γρ.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Sad Story :(
Σκέφτομαι να σχεδιάσω κάποια εξαρτήματα που μπορούν να εκτυπωθούν με τρισδιάστατη εκτύπωση για να διευκολύνω την Α/Β. Φαίνεται ότι έχετε ήδη κάνει κάποια από τα πειράματα που κάνω αυτή τη στιγμή. Ποια teks καθαρισμού κοκαΐνης μπορείτε να προτείνετε;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Πραγματικά το μόνο που λέω ότι θα πρέπει να είναι υποχρεωτικό είναι η διάλυση σε παγωμένο (αποσταγμένο κατά προτίμηση) νερό. Μόνο ένα ζευγάρι ή 3ml/g. Θρυμματίστε το (μου αρέσει μια υποδοχή με βαθύ πηγάδι ή μια μπαταρία ΑΑ) ανακινήστε το λίγο και κυλινδρίστε το (σε ένα σακουλάκι)βάλτε το νερό μέσα, ανακατέψτε το καλά. Αφήστε το να ηρεμήσει για ένα λεπτό και φτωχοποιήστε το νερό σε ένα πιάτο pyrex αφήνοντας τη λάσπη και εξατμίστε το στη σόμπα. Αυτό είναι φτηνό εύκολο, δεν υπάρχει πραγματική χημεία που εμπλέκεται. Χρειάζονται μόνο 5 λεπτά περίπου. Αυτό ακριβώς το ίδιο πράγμα λειτουργεί εξαιρετικά και για τη μεθαμφεταμίνη. Και τα δύο είναι εξαιρετικά διαλυτά στο νερό (πάνω από 1g/ml), γι' αυτό και το παγωμένο νερό εξακολουθεί να τα διαλύει. Πολλά πράγματα που διαλύονται στο νερό εξακολουθούν να μην διαλύονται καλά στο παγωμένο νερό. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σύριγγα ή πιπέτα για να πάρετε κάθε σταγόνα, αν πρέπει. Δοκιμάστε το. Ζυγίστε το πριν και το μετά. Συνήθως χάνω 30% και αυτό είναι πολύ κόψιμο για να βγει χωρίς χημεία.
Αν ήθελα να κάνω κάτι καλύτερο από αυτό, θα έπαιρνα το νερό από το βήμα 1, θα το εξουδετέρωνα με μαγειρική σόδα (κάνω κρακ) θα το θρυμμάτιζα, θα το ξέπλενα με κρύο νερό σε ένα φίλτρο, θα το διέλυα σε μη πολικό και θα το αεριοποιούσα με H2SO4 και hcl+h20 για να κατακρημνιστεί το hcl
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Έχω μια ερώτηση που ίσως μπορείτε να με διαφωτίσετε εδώ με την εμπειρία σας. Μια φορά κι έναν καιρό είχα κάποια κόκα κόλα σοβαρά εξαιρετικής ποιότητας. Σίγουρα ήταν καλύτερη από την ψαροκόκαλο, αλλά αυτό θα μπορούσε ενδεχομένως να είναι υποκειμενικό. Ξέρω ότι προερχόταν από μια πηγή στην Καραϊβική. Είχε ανοιχτό κίτρινο χρώμα. Ήταν ξηρή αλλά η σύστασή της φαινόταν κάπως υγρή, σαν μαλακό χιόνι, μπορούσες να την πιέσεις σε σβόλους. Υπήρχαν σβώλοι με σύσταση αποξηραμένου πηλού. Ήταν κονιορτοειδές/κοκκώδες αλλά και σαν βούτυρο - συγγνώμη, είναι δύσκολο να το περιγράψω, δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο. Τα σκατά είχαν ακόμη και μικρά κομματάκια χώματος και χορδωτό υλικό από φυτικά στελέχη - μιλάμε για "ακατέργαστο." Τώρα, δεν λέω ότι δεν θα μπορούσε να έχει νοθευτεί, αλλά αμφιβάλλω σοβαρά.

Οπότε έπαιζα μαζί του, σαν περίεργη γάτα που είμαι. Αποφάσισα να ρίξω λίγο με λίγο νερό σε ένα κουτάλι και να μαγειρέψω μια πέτρα. Χωρίς μαγειρική σόδα. Η μαλακία λαδώθηκε ομοιόμορφα και έσκασε κατευθείαν σε μια πέτρα ακόμα πιο γρήγορα, δεν πρόλαβα καν να σκεφτώ να προσπαθήσω να την ομαδοποιήσω με μια πένα ή να την σοκάρω με κάτι κρύο. Εν πάση περιπτώσει, είμαι κάπως μπερδεμένος σχετικά με αυτό που λέτε για το σπάσιμο του μορίου / "λαδώνοντας" με υπερβολική θερμότητα. Μήπως αυτό συνέβη και κάποιο από αυτό έμεινε πίσω ως άλας HCl στο νερό; Επειδή δεν πρόσθεσα κάποια βάση σε αυτό; Αυτό πάντα με μπέρδευε. Σας εκτιμώ παιδιά, σας ευχαριστώ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Το γεγονός ότι μετατράπηκε σε πετρέλαιο και διαχωρίστηκε από το νερό είναι σαφής ένδειξη ότι επρόκειτο για βασική κοκαΐνη. Η βρωμιά και το φυτικό υλικό σημαίνει ότι βασικά έπρεπε να είναι αυτό το προϊόν. Το όνομα του οποίου εξαρτάται από το πού βρίσκεστε.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cocaine_paste
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ήταν κοκ HCl, το ζέστανα σε λίγο H2O χωρίς σόδα και αυτό συνέβη. Δεν ήταν ακατέργαστη πάστα, για αυτό είμαι σίγουρος. Αν αυτό εννοείτε.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Σίγουρα όμως ήταν βάση, ή αναμεμειγμένη με βάση, 10% ή καλύτερα, που είναι το βάρος της hcl σε σύγκριση με την κοκαΐνη. Λοιπόν, έχω χαθεί. ΑΥΤΟΙ έπρεπε να το μαγειρέψουν, αλλά εσείς όχι. Αλλά εσύ είπες ότι το μαγείρεψες, χωρίς βάση, οπότε... Κάποιος πρέπει να το ζεστάνει για να το καπνίσει. ΑΛΛΑ! Όταν το καπνίζεις, το πρώτο πράγμα που συμβαίνει είναι να το ζεσταίνεις... 🤔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
" Λοιπόν, έχω χαθεί. ΑΥΤΟΣ έπρεπε να το μαγειρέψει, αλλά εσύ όχι. Αλλά είπες ότι το μαγείρεψες, χωρίς βάση, οπότε... Ένα άτομο θα έπρεπε να το ζεστάνει για να το καπνίσει. ΑΛΛΑ! Όταν το καπνίζεις, το πρώτο πράγμα που συμβαίνει είναι να το ζεστάνεις 🤔 " WOT?

Αυτό βγάζει περίπου το ίδιο νόημα και για μένα. Όπως είπα, διαλύεται στο νερό. Μπορείς να το μυρίσεις ή να το πυροβολήσεις. Εγώ το διέλυσα σε νερό, το ζέστανα και βγήκε κατευθείαν και ροκάρει σε μια στιγμή χωρίς να προσθέσω βάση.
Δεν μπορούσες να το καπνίσεις χωρίς να το μαγειρέψεις, αυτό λέω. Δεν μου άρεσε το κάπνισμα, αλλά οι άνθρωποι που ξέρω που κάπνιζαν έπρεπε να το μαγειρέψουν όπως κάθε άλλη σκόνη, προσθέτοντας συνήθως λίγη σόδα. Ίσως ήταν αναμεμειγμένο με κάποια βάση και δεν το ήξερα - τι γίνεται με μια θειική μορφή;
 
Top