Μέγιστη θερμοκρασία για την ανακρυστάλλωση της κοκαΐνης με αιθανόλη

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Α/Β εξαγωγή, τώρα αυτό είναι σοβαρή υπόθεση. 😂 Το να μπορείς να κάνεις μία είναι σαν να δένεις τα παπούτσια σου, είναι υποχρεωτικό, αλλά το αποφεύγω. Έκανα μια Α)Β σε κάποια μεθαμφεταμίνη τον περασμένο μήνα και την κατέβασα μέσω hcl που στάλαξε σε θειικό οξύ και ο διαλύτης ήταν νάφθα. Το έκανα σε 5γρ. ήδη καπνισμένου καφέ πράγματος που έβγαζα κάθε φορά από την πίπα. Ήταν απλά δουλειά για το σπίτι για την αεριοποίηση την οποία δεν είχα ξανακάνει ποτέ πριν. Τούτου λεχθέντος μπορώ να βγάλω τα πάντα από την κοκαΐνη χωρίς Α/Β. Μια τριπλή πλύση με χλωροφόρμιο χλωριούχο μεθυλένιο, αφαιρεί ακόμα και τη λεβαμισόλη από το hcl χωρίς να χρειάζεται εξουδετέρωση
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Αυτό το έγγραφο φαίνεται να έχει διαγραφεί από τον ιστό. Ίσως να μην πέρασε την αξιολόγηση από ομοτίμους. Κρίμα. Ελλείψει αυτού θα σας παρουσιάσω αυτό το έγγραφο , το οποίο είναι το έγγραφο που όλοι παραθέτουν από το "περιοδικό Microgram" όταν μιλούν για το διαχωρισμό λεβαμισόλης/κοκαΐνης. Πίνακας 1 συγκεκριμένα
QQYxT13ELB

Στη συνέχεια θα σας παρουσιάσω αυτό το έγγραφο από το Journal of Analytic toxicology που λέει ότι το 79% των δειγμάτων παράνομης κοκαΐνης που περιείχαν PTHIT (λεβαμισόλη/δεξτραμισόλη) περιείχαν 30% ή λιγότερο w/w, και το 93% περιείχαν 40%ή λιγότερο PTHIT σε σχέση με την κοκαΐνη hcl.
IgcPwL5AB6

Έτσι, το 79% των δειγμάτων θα περιείχαν 4,1% ή λιγότερο PTHIT και το 93% των δειγμάτων θα περιείχαν υποθετικά λιγότερο από 8% PTHIT, αφού ξεκινούσαν από 30-40% μετά από 1 μόνο πλύση της HCL με χλωροφόρμιο. Αυτό το σημείο δεδομένων προέκυψε από τον υπολογισμό των μέσων τιμών μεταξύ των σημείων δεδομένων 30% και 50% για την εκτίμηση του σημείου 40%.
Συγκρίνοντας τα δεδομένα για 5 πλύσεις με εξάνιο στο ίδιο έγγραφο, θα μπορούσε κανείς εύλογα να συμπεράνει ότι οι επακόλουθες πλύσεις με χλωροφόρμιο θα βελτίωναν ακόμη περισσότερο αυτά τα στοιχεία.
Ως εκ τούτου, διατηρώ τη θέση μου ότι η πλύση με χλωροφόρμιο/νερό στο άλας hcl της κοκαΐνης είναι μια βιώσιμη μέθοδος για την εξαγωγή λεβαμισόλης από αυτήν.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Έχω μια ερώτηση που ίσως μπορείτε να με διαφωτίσετε εδώ με την εμπειρία σας. Μια φορά κι έναν καιρό είχα κάποια κόκα κόλα σοβαρά εξαιρετικής ποιότητας. Σίγουρα ήταν καλύτερη από την ψαροκόκαλο, αλλά αυτό θα μπορούσε ενδεχομένως να είναι υποκειμενικό. Ξέρω ότι προερχόταν από μια πηγή στην Καραϊβική. Είχε ανοιχτό κίτρινο χρώμα. Ήταν ξηρή αλλά η σύστασή της φαινόταν κάπως υγρή, σαν μαλακό χιόνι, μπορούσες να την πιέσεις σε σβόλους. Υπήρχαν σβώλοι με σύσταση αποξηραμένου πηλού. Ήταν κονιορτοειδές/κοκκώδες αλλά και σαν βούτυρο - συγγνώμη, είναι δύσκολο να το περιγράψω, δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο. Τα σκατά είχαν ακόμη και μικρά κομματάκια χώματος και χορδωτό υλικό από φυτικά στελέχη - μιλάμε για "ακατέργαστο." Τώρα, δεν λέω ότι δεν θα μπορούσε να έχει νοθευτεί, αλλά αμφιβάλλω σοβαρά.

Οπότε έπαιζα μαζί του, σαν περίεργη γάτα που είμαι. Αποφάσισα να ρίξω λίγο με λίγο νερό σε ένα κουτάλι και να μαγειρέψω μια πέτρα. Χωρίς μαγειρική σόδα. Η μαλακία λαδώθηκε ομοιόμορφα και έσκασε κατευθείαν σε μια πέτρα ακόμα πιο γρήγορα, δεν πρόλαβα καν να σκεφτώ να προσπαθήσω να την ομαδοποιήσω με μια πένα ή να την σοκάρω με κάτι κρύο. Εν πάση περιπτώσει, είμαι κάπως μπερδεμένος σχετικά με αυτό που λέτε για το σπάσιμο του μορίου / "λαδώνοντας" με υπερβολική θερμότητα. Μήπως αυτό συνέβη και κάποιο από αυτό έμεινε πίσω ως άλας HCl στο νερό; Επειδή δεν πρόσθεσα κάποια βάση σε αυτό; Αυτό πάντα με μπέρδευε. Σας εκτιμώ παιδιά, σας ευχαριστώ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Το γεγονός ότι μετατράπηκε σε πετρέλαιο και διαχωρίστηκε από το νερό είναι σαφής ένδειξη ότι επρόκειτο για βασική κοκαΐνη. Η βρωμιά και το φυτικό υλικό σημαίνει ότι βασικά έπρεπε να είναι αυτό το προϊόν. Το όνομα του οποίου εξαρτάται από το πού βρίσκεστε.https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cocaine_paste
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Τα σκάτωσα εδώ... Θα μπορούσατε να το μυρίσετε/να το πυροβολήσετε. Διαλύεται στο νερό. Ήξερα καπνιστές που έπρεπε να το μαγειρέψουν αν ήθελαν να το καπνίσουν. Δεν ήταν ΤΟΣΟ βρώμικο, ήταν μάλλον εκλεπτυσμένο, αλλά υπήρχε αισθητή οργανική ύλη εδώ και εκεί. Σκέφτομαι ότι το "fish scale" είναι μάλλον το εξευγενισμένο, ανακρυσταλλωμένο, συμπιεσμένο αποτέλεσμα αυτού που ήταν.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Σίγουρα όμως ήταν βάση, ή αναμεμειγμένη με βάση, 10% ή καλύτερα, που είναι το βάρος της hcl σε σύγκριση με την κοκαΐνη. Λοιπόν, έχω χαθεί. ΑΥΤΟΙ έπρεπε να το μαγειρέψουν, αλλά εσείς όχι. Αλλά εσύ είπες ότι το μαγείρεψες, χωρίς βάση, οπότε... Κάποιος πρέπει να το ζεστάνει για να το καπνίσει. ΑΛΛΑ! Όταν το καπνίζεις, το πρώτο πράγμα που συμβαίνει είναι να το ζεσταίνεις... 🤔
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
" Λοιπόν, έχω χαθεί. ΑΥΤΟΣ έπρεπε να το μαγειρέψει, αλλά εσύ όχι. Αλλά είπες ότι το μαγείρεψες, χωρίς βάση, οπότε... Ένα άτομο θα έπρεπε να το ζεστάνει για να το καπνίσει. ΑΛΛΑ! Όταν το καπνίζεις, το πρώτο πράγμα που συμβαίνει είναι να το ζεστάνεις 🤔 " WOT?

Αυτό βγάζει περίπου το ίδιο νόημα και για μένα. Όπως είπα, διαλύεται στο νερό. Μπορείς να το μυρίσεις ή να το πυροβολήσεις. Εγώ το διέλυσα σε νερό, το ζέστανα και βγήκε κατευθείαν και ροκάρει σε μια στιγμή χωρίς να προσθέσω βάση.
Δεν μπορούσες να το καπνίσεις χωρίς να το μαγειρέψεις, αυτό λέω. Δεν μου άρεσε το κάπνισμα, αλλά οι άνθρωποι που ξέρω που κάπνιζαν έπρεπε να το μαγειρέψουν όπως κάθε άλλη σκόνη, προσθέτοντας συνήθως λίγη σόδα. Ίσως ήταν αναμεμειγμένο με κάποια βάση και δεν το ήξερα - τι γίνεται με μια θειική μορφή;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Πρέπει να πω, σε απάντηση σε αυτό το νήμα, ότι πήρα αυτό το ογκόλιθο την Παρασκευή (καλά, η γυναίκα μου το αγόρασε για μένα και μου έκανε έκπληξη 🥰)
B5qNKmEhub

Και είμαι κάτω από το τελευταίο γραμμάριο, και έψησα κάθε κόκκο του σε κρακ και το έκαψα πιο σκληρά από ποτέ. Το έβρασα μερικές φορές, έτρεξα το κουτάλι στεγνό, ect. Και δεν φαίνεται να έχασα κάποια αξιόλογη ποσότητα, οπότε πρέπει να είναι πιο σκληρό από ότι περίμενα.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Μου λείπει η μαμά της ζάχαρης ;]
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Έχω ένα καμπανάκι σχεδόν σε κάθε χτύπημα από αυτό το υλικό. Είναι περίεργο γιατί δεν είναι καλύτερο από το συνηθισμένο, αλλά κυριολεκτικά τα 9/10 ήταν yhe Jetsons που πετούσαν με το διαστημόπλοιο και μαύροι τύποι που μιλούσαν έξω από το παράθυρό μου. Ακόμα ακούω ανθρώπους. Φυσικά έπρεπε να καπνίσω λίγο κρακ και μεθαμφεταμίνη μόνο για να πάρω τα παιδιά 8n το λεωφορείο. Δεν έχω κοιμηθεί εδώ και 3 μέρες.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Έχω ένα καμπανάκι σχεδόν σε κάθε χτύπημα από αυτό το υλικό. Είναι περίεργο γιατί δεν είναι καλύτερο από το συνηθισμένο, αλλά κυριολεκτικά τα 9/10 ήταν yhe Jetsons που πετούσαν με το διαστημόπλοιο και μαύροι τύποι που μιλούσαν έξω από το παράθυρό μου. Ακόμα ακούω ανθρώπους. Φυσικά έπρεπε να καπνίσω λίγο κρακ και μεθαμφεταμίνη μόνο για να πάρω τα παιδιά 8n το λεωφορείο. Δεν έχω κοιμηθεί εδώ και 3 μέρες.
 
Top