MDP2P σε MDMA χωρίς μεθυλαμίνη (αντιγραφή από το διαδίκτυο)

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
350, δοκιμάστε 400 γραμμάρια θα δείτε πόσο ζεσταίνεται, γραμμάρια σε 10L. Θυμάμαι ότι έπρεπε να γεμίσω μια σακούλα με αλουμινόχαρτο περίπου στα 2/3 ήταν ένας λευκός κουβάς 25L/30L με καπάκι. Αυτό ήταν τελικά πάρα πολύ αλουμινόχαρτο, χρειάζεστε λιγότερο αλλά πρέπει να ελέγξετε πόσοπολύ λιγότερο ξέχασα γραμμάρια. σε βαρέλι 200L, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και 100 δεν θα ανέβει.
Αν θέλετε να πιάσετε τις αναθυμιάσεις της μεθυλαμίνης φουσκώστε σε δοχείο HCL και μετά σε νερό.

10L έγιναν 12L με ph 12 με BMK (μεθαμφεταμίνη ελεύθερης βάσης)

Η αντίδραση τρελαίνεται μόνο όταν χρησιμοποιείς alu από σούπερ μάρκετ, πάρε alu από τα καταστήματα sisha ή από καταστήματα εργαστηρίων που είναι ΠΙΟ ΠΥΚΝΟΣ.

Psst αντικαταστήστε τον υδράργυρο με γάλιο, εύκολο refying και μπορείτε να αποστάξετε όλες τις ενώσεις και να επαναχρησιμοποιήσετε συν μη τοξική και πολύ εύκολη επανενεργοποίηση με HCL 37 και ανακρυστάλλωση.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Προετοιμάζετε το γάλλιο σε χλωρίδιο ή μπορεί να χρησιμοποιηθεί το νιτρικό; Έχω δει κάποια άρθρα για αναγωγές γκα/αλ. Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Θα ήταν υπέροχο να μην χρειάζεται να ασχοληθούμε με τέτοιες τοξικές αναθυμιάσεις και στη συνέχεια με τη διάθεση των αποβλήτων.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Αφήστε το γάλλιο να αντιδράσει με HCL (σε υδατικό διάλυμα). Η εξαφάνιση του γαλλίου σημαίνει ότι μετατρέπεται σε χλωρίδιο.
Και στη συνέχεια καταψύξτε το ίσως με ακετόνη για τυχόν βρωμιά, ή βράστε το στεγνό.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Τζόρνταν Μπέλφορτ, παρακαλείσθε να παράσχετε πηγές ότι το γάλλιο θα λειτουργήσει. Έχω δει αυτό το ερώτημα στο διαδίκτυο αμέτρητες φορές όλα αυτά τα χρόνια, και κάθε μέρος που σχετίζεται με τη χημεία έλεγε ότι δεν λειτουργεί με p2p ή mdp2p. Δεν είναι τόσο "επιλεκτικό" προς την αναγωγική αμίνωση όσο ο υδράργυρος, ο υδράργυρος παίζει πράγματι ρόλο στην αντίδραση iirc, όχι απλά αφαιρεί το εξωτερικό στρώμα του αλουμινίου.

Επίσης, η οδός του νιτρομεθανίου είναι χρήσιμη για μικρή κλίμακα, αλλά απ' όσο γνωρίζω, δεν είναι καλή για κλιμάκωση. Ψάξε για "baal+55 gallon drum" στο vespiary, νομίζω ότι υπάρχει ένα παλιό νήμα όπου ένας τύπος το κάνει scale up, και δεν είναι τόσο μεγάλος ο όγκος για ένα βαρέλι 55 gallon. Επεξεργάζεται 500 γραμμάρια κετόνης I αυτό που είναι ουσιαστικά ένας αντιδραστήρας 200 λίτρων... και οι αντιδράσεις εδώ τρέχουν πολύ πιο πυκνά
Συζητούν όπου η χρήση μεθυλαμίνης για το σχηματισμό της ιμίνης, στη συνέχεια αναγωγή, είναι κάτι σαν 5 φορές πιο "πυκνή" aka απαιτεί 5 φορές μικρότερο γυαλί νερό.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Θα σας πω γιατί, προκειμένου να μειώσετε το νιτρομεθάνιο η θερμοκρασία σας πρέπει να είναι ζεστή, και αρκετό Al επειδή πρέπει επίσης να μειώσει το νιτρομεθάνιο.

Το νιτρομεθάνιο δεν θα μειωθεί σε μεθυλαμίνη και σε μεθανόλη. Αν δεν χρησιμοποιήσετε καθόλου νερό και χρησιμοποιήσετε μεθανόλη θα βράσει από μόνη της, επομένως θα αναδεχθεί και θα αντιδράσει. Προσωπικά χρησιμοποίησα 0,8L νιτρομεθάνιο σε 1L bmk και κατέληξα με 12L βάσης σε ph 12.

Όσον αφορά το χλωριούχο γάλλιο, ήμουν πεπεισμένος ότι δουλεύει μέχρι που διάβασα πάλι ότι δεν θα δουλέψει αλλά μόλις την περασμένη εβδομάδα το παρήγγειλα και αναμένεται να φτάσει σύντομα και μετά θα κάνω την δοκιμή μόνος μου. Υπάρχουν ιστορίες που λένε ότι θα δουλέψει και ιστορίες που λένε ότι δεν θα δουλέψει.
Το χλωριούχο γάλλιο δημιουργείται από νανοσωματίδια αλουμινίου. Αυτά τα νανοσωματίδια φαίνεται να κάνουν την αντίδραση. Αν για κάποιο λόγο ο υδράργυρος κάνει τη μεταφορά ηλεκτρονίων ή ό,τι άλλο έχω διαβάσει, που το γάλλιο ΜΠΟΡΕΙ να μην κάνει, θα πρέπει να υπάρχει ένας κατάλληλος καταλύτης που θα πρέπει να είμαστε ακόμα σε θέση να κάνουμε μια πολύ εξώθερμη αντίδραση με μη τοξικά υλικά.

Για παράδειγμα, μια αντίδραση Grignard (ΧΩΡΙΣ αλκυλιωτικό παράγοντα όπως το ιώδιο) δεν θα έπρεπε να είναι σε θέση να αναγάγει το νιτρομεθάνιο σε μεθυλαμίνη και όμως το κάνει, βλέπε συνημμένο. Σε μικρό ποτήρι των 200ML κάνω 1/4 ή 1/5 p2p (δεν μετράμε) και θέτω την αντίδραση. Σύμφωνα με πηγές στο διαδίκτυο για τη μετατροπή του νιτρομεθανίου σε μεθυλαμίνη, συνήθως απαιτείται ισχυρότερος αναγωγικός παράγοντας.
 

Attachments

  • u3RbzgUZwG.mp4
    444.9 KB · Views: 0
  • e67BYsHtnz.mp4
    1.6 MB · Views: 0

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Θα παρακολουθώ πολύ στενά αυτό το νήμα. Ενδιαφέρομαι πολύ για την πιθανότητα του γαλλίου.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Δεν θα κρατούσα την αναπνοή μου για το θέμα του γαλλίου.
 
View previous replies…

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Μπορώ να είμαι αισιόδοξος. 😂 Έχω τον τρόπο σκέψης σας όμως, αν ήταν δυνατόν, θα ήταν πιθανώς ήδη παράνομο.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ναι, το ξέρω, γι' αυτό και το δικό μου grignard το ανέβασε σε μεθυλαμίνη ενώ δεν θα έπρεπε να μπορεί να το κάνει και μάλιστα έκανε υδροϋπεροξείδια μαγνησίου, τα οποία θα μπορούσαν επίσης να είναι ένας λόγος για τον οποίο η αντίδραση είναι εναντιοεκλεκτική. Και αν δεν είναι θα πρέπει να προσθέσω οξύ για να απελευθερώσει το υδροϋπεροξείδιο εκεί που θα έπρεπε να μπορεί να το κάνει.

Αυτό είναι από το κενό bmk.

Τίποτα άλλο;
 

Attachments

  • 4Zt1qNUxmj.jpg
    4Zt1qNUxmj.jpg
    790.4 KB · Views: 93
  • D1QKBgnP2R.mp4
    28.2 MB · Views: 0

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Κύριε, δεν σας αμφισβητώ καθόλου, αλλά μήπως θα ήταν πιο εποικοδομητικό να φτιάξετε ένα νέο νήμα με τα ευρήματά σας εκθέτοντας και την ακριβή διαδικασία γραμμένη; Θα ήμουν περισσότερο από περίεργος.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Αδέλφια πρέπει να σας απογοητεύσω.
Φαίνεται να απαιτεί εξωτερική θέρμανση σε αντίθεση με τον υδράργυρο τότε πηγαίνει πολύ πολύ καλύτερα
Παράγει μεθυλαμίνη και υδρογόνο. Οπότε υποθέτω ότι θα μειώσει και την αλκοολική ομάδα αφού αυτή η νιτροομάδα είναι πιο δύσκολο να μειωθεί από την ακετόνη
Δείτε το τελευταίο βίντεο, τώρα αρχίζει να αντιδρά.
 

Attachments

  • jhxsIZmDnu.jpg
    jhxsIZmDnu.jpg
    721.6 KB · Views: 89
  • 8rYBAKGWcN.jpg
    8rYBAKGWcN.jpg
    471.6 KB · Views: 89
  • 5kITEcWqjw.mp4
    9.4 MB · Views: 0
  • wAbl1Hxd8o.mp4
    25.8 MB · Views: 0

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Εντάξει, άρα δεν δημιουργείται μια εξώθερμη αντίδραση; Δεν καταλαβαίνω πώς η εξωτερική θέρμανση θα μπορούσε να αποτελέσει πρόβλημα; Συνεχίστε.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Πρόσθεσα μερικές μπάλες ιωδίου που κάνει την αντίδραση να πηγαίνει καλύτερα, πράγμα που έγινε σε αυτή την περίπτωση.
Το φύλλο αλουμινίου έχει πάχος 0,030. Την επόμενη φορά θα χρησιμοποιήσω λεπτότερο, γιατί θέλω οι αντιδράσεις μου να βράζουν αλλιώς το νιτρομεθάνιο δεν διασπάται και είναι για ανάμιξη.


Θα πάρω μια καινούργια ταινία πώς τρέχει τώρα, έχω εφαρμόσει ασθενή υπέρηχο σε αυτό για να σπάσει το παχύ mofo αλουμίνιο.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Η αντίδραση φαίνεται να έχει τελειώσει

Το αφήνω να σταθεί όλη τη νύχτα και αύριο το βράζω για να στεγνώσει/αποξηρανθεί.

Επίσης αυτό το χλωριούχο γάλλιο είναι πολύ όξινο, το pH είναι σταθερό 1 ή 2. Το κάνω αύριο 7 όταν το θερμαίνω στους 140 βαθμούς Κελσίου.
 

Attachments

  • LhrZ2pC1VE.mp4
    47.4 MB · Views: 0

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Το γάλλιο δεν λειτουργεί. Τελεία και παύλα.

Οι εικόνες είναι εδώ:

Απλά πείτε όταν τσιμπάτε πράγματα από γνωστές πηγές πληροφοριών και παραπέμψτε σε αυτές, αλλιώς θα το κάνω εγώ και αυτό θα σας κάνει να φαίνεστε λίγο - καλά ξέρετε πώς.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Οι νιτροομάδες είναι πιο δύσκολο να αναχθούν από την ακετόνη θα δούμε αργότερα. Σας προτείνω να μην βάζετε στοίχημα
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Κοιτάξτε στο sciencemadness.org για αυτό, δοκιμάστηκε ήδη εκατό φορές καιόλοι είναι τόσο πολύ ενθουσιώδεις στην αρχή, αλλά αργότερα η πραγματικότητα καταλαβαίνει, και αυτό λέει, ότι δεν λειτουργεί.

Μείωση της ακετόνης; Hu; Έχετε κάποιο σχέδιο για το τι συμβαίνει σε αυτό το είδος αντίδρασης; Το νιτρομεθάνιο είναι btw πολύ πολύ εύκολα αναγόμενο και μπορεί να γίνει με τους πιο κοινούς και πολλούς πιο ασυνήθιστους αναγωγικούς παράγοντες. Το πιο απλό, εντελώς OTC και πολύ φθηνότερο από το Γάλλιο θα ήταν ο Ψευδάργυρος και το οξύ, όπως το Οξικό οξύ ή το Μυρμηκικό οξύ. Αυτό ανάγει το νιτρομεθάνιο σε μεθυλαμίνη με απόδοση σχεδόν 100%. SnCl2 - tinchloride το ίδιο.

Αυτό που εννοείτε με το "αναγωγή της ακετόνης" είναι μάλλον η αναγωγή της ιμίνης που σχηματίζεται από τη συμπύκνωση της μεθυλαμίνης και της φαινυλακετόνης (ή οποιασδήποτε κετόνης ή αλδεΰδης). Αυτή η Ιμίνη ανάγεται στην Αμίνη και αυτό είναι το προϊόν που θέλετε.

Όπως και να το κάνετε, σας λέω ότι είναι πιο λογικό να το κάνετε αυτό σε δύο βήματα, ας πούμε πρώτα να αναγάγετε το νιτρομεθάνιο σε μεθυλαμίνη και να φιλτράρετε όλα τα σκατά που παράγονται και στη συνέχεια να χρησιμοποιήσετε τη μεθυλαμίνη μαζί με την κετόνη της επιλογής σας για να σχηματίσετε την Ιμίνη και να την αναγάγετε σε Αμίνη. Μπορείτε να το κάνετε αυτό σε δοχεία 5 φορές μικρότερου μεγέθους και χωρίς να φοβάστε ότι η αντίδραση θα εκραγεί στο ταβάνι, καθώς και ότι θα έχετε συνολικά καλύτερες αποδόσεις.

Χαίρομαι που βλέπω κάποιον να πειραματίζεται, αλλά είναι οδυνηρό να γνωρίζω ότι απλώς σπαταλάει τον χρόνο του.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Υπάρχουν επίσης αναφορές όπου προσθέτουν μπάλες ιωδίου και λίγο NaCl;🍒

I confirm tommorow
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Η νιτρογλυκερίνη ανάγεται σε μεθανόλη και μεθυλαμίνη broski
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Δούλεψε, πρέπει να ελέγξω ποια θα ήταν η βέλτιστη αναλογία.
Ίσως η αντίδραση να μην ήταν τόσο εξωθερμική επειδή δεν υπήρχε τόσο μεγάλη ομάδα αλκοόλης για να αντιδράσει.
Επίσης, πρέπει να αναφέρω ότι για να πάρω τις φυσαλίδες που παίρνετε με τον υδράργυρο, εμφανίστηκαν μόνο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΑ μέχρι που πρόσθεσα μπάλες ιωδίου και χρησιμοποίησα υπερήχους για την ανάμιξη.
Σας προτείνω να προσθέσετε την ανάμιξη.

Μόλις έκανα δοκιμή γεύσης και παίρνω προκλητικά υψηλή

Έκανα τα περισσότερα στο μάτι,
350MLish ή 450 βρώμικο p2p (αλλά ήταν putted σε pH 7).
Όπως 100 γραμμάρια χλωριούχου γαλλίου (η αντίδραση δεν ξεκινούσε).
Δημιουργεί άμεσα αέριο HCL σε επαφή με τη μεθανόλη.

Πρόσθεσα περίπου 1L 50/50 αζεότροπο νιτρομεθάνιο/μεθανόλη.
Πρόσθεσα λίγο αλάτι. παρήγαγε μεθυλαμίνη αλλά δεν υπήρχε φυσαλίδα όπως ήταν με τον υδράργυρο.

Με πολύ δυνατό υπέρηχο και ιώδιο (επίσης πρόσθεσα αρκετό στο μάτι ήταν μόνο δοκιμή)

lol Έχω φτιαχτεί πολύ δεν μπορώ να βγάλω ούτε από τη λέξη μου φαίνεται ότι είναι ημι στερεοεκλεκτικό πρέπει να δοκιμάσω περισσότερο.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Bro πού είναι η απάντησή σας τώρα ?

Φαίνεται ότι κάνεις λάθος, τελεία και παύλα.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Αντίδραση δεν προχώρησε όπως θα έπρεπε, αλλά ήταν τήγμα bmk δεν vacuüm βλέπετε τον εαυτό σας

Η οσμή η γεύση και οι αναθυμιάσεις είναι καλές. Αλλά πρέπει να παραδεχτώ ότι αμφιβάλλω αν η αντίδραση προχώρησε πριν από την αλισίβα. Αλλά χρησιμοποιεί μη κενό β Δεν είμαι σίγουρος αν η αλισίβα κάνει μεταφορά ηλεκτρονίων.

Ένα πράγμα είναι σίγουρο, κάτω από το σημείο τήξης του γαλλίου δεν κάνει τίποτα ούτε με το ιώδιο. Πάρτε τις πληροφορίες όπως θέλετε.
 

Attachments

  • fW6OegodYk.mp4
    5.5 MB · Views: 0
  • ZfQhWNKejy.mp4
    9.8 MB · Views: 0
  • kQoVpn1R20.mp4
    8.7 MB · Views: 0
  • nmI0H9xgUp.jpg
    nmI0H9xgUp.jpg
    791.5 KB · Views: 85

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Η αντίδραση με καθαρή αλισίβα ήταν καλή. Το αλουμίνιο σίγουρα αντέδρασε διαφορετικά από το κανονικό αλουμίνιο.

Το τεστ γεύσης με έφτιαξε ξανά. Μυρίζει σαν βάση υδραργύρου becore. Η φωτογραφία ξεκίνησε bmk η οποία ήταν σκούρα αλλά καθαρή.

Το μείγμα αντίδρασης ήταν 50/50 νιτρο/μεθανόλη όπως 100gr χλωριούχου γαλλίου πάρα πολύ αλλά δεν ξεκίνησε και αρκετό φύλλο για τον διαλύτη. Ο διαλύτης ήταν 0,003, οπότε ίσως είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσετε λεπτό φύλλο αλουμινίου.
Για να ξεκινήσει πρέπει να συνεχίσεις να ανακατεύεις και να θερμαίνεις μέχρι 35 κελσίου τότε τον βλέπεις να πηγαίνει αργά.

Προστέθηκε και ιώδιο για να έχουμε αργές φυσαλίδες. Τώρα προσέξτε δεν υπήρχε πολλή κετόνη ή ακετονική ομάδα του bmk για να αντιδράσει. Πριν ήταν 400 GR υδράργυρος σε 10L b οπότε και πάλι προσοχή μόλις τρέξει καλύτερα προσθέστε αργά bmk.
 

Attachments

  • Xz95dlPfmV.jpg
    Xz95dlPfmV.jpg
    512 KB · Views: 82
  • 3tyiHY6cwC.jpg
    3tyiHY6cwC.jpg
    1.2 MB · Views: 90
  • QSG4HRzA0k.jpg
    QSG4HRzA0k.jpg
    492.1 KB · Views: 83
Top