Question Μέτρηση για κάψουλες

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Γεια σας γνώστες.

Θέλω να επενδύσω σε μια μικροσκοπική μηχανή πλήρωσης καψουλών, αλλά δεν είμαι σίγουρος πώς να προχωρήσω στη διαστασιολόγηση των καψουλών που χρειάζομαι.

Προς το παρόν παίρνω κρυστάλλους MDMA, τους συνθλίβω σε λεπτή σκόνη και ζυγίζω 200mg και γεμίζω μια κάψουλα μεγέθους 2.
Το κάνω αυτό με το χέρι.
Η παραγωγή για μένα είναι μικροσκοπικός όγκος, πρέπει πάντα να κάνω μόνο 1 ή 2 εκατοντάδες κάθε φορά.

Το ερώτημά μου λοιπόν είναι το εξής: πώς μπορώ να καθορίσω ποιο μέγεθος κάψουλας να χρησιμοποιήσω αν θέλω ομοιόμορφη κατανομή του MDMA σε όλες τις κάψουλες;
Διάβαζα αυτή τη θέση /threads/capsulation.387/ και υπάρχουν πολλές καλές πληροφορίες εκεί, αλλά υποθέτω ότι πρέπει να γνωρίζω την πυκνότητα Powder Tapped Density σύμφωνα με το:
ZBh0wa5CIG


Έτσι, αν κάποιος γνωρίζει την πυκνότητα βρύσης του καθαρού MDMA (καλά σαμπάνια στο 84% υποθέτω), τότε παρακαλώ ενημερώστε με, ώστε να μπορώ να αγοράσω τις κάψουλες σωστού μεγέθους adn κάψουλα πρέσα, καθώς οι κάψουλες μεγέθους 2 δεν γεμίζουν έτσι η δοσολογία μου θα είναι πάνω και άνιση...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Γεια σας, νομίζω ότι είναι αρκετά δύσκολο να βρείτε τέτοιες πληροφορίες. Εννοείτε την πυκνότητα όγκου; Νομίζω ότι είναι αρκετά εύκολο και καλύτερο να τη μετρήσετε μόνοι σας.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Το μόνο που ουσιαστικά θέλω να μάθω είναι τι μέγεθος κάψουλας πρέπει να χρησιμοποιήσω για να βάλω 200mg MDMA αξιόπιστα μέσα χωρίς να μετράω ξεχωριστά κάθε δόση.

Αν μετρήσω τον εαυτό μου, πρέπει να υπολογίσω τον όγκο της συμπιεσμένης 200mg λεπτόκοκκης σκόνης MDMA και στη συνέχεια να προσπαθήσω να το ευθυγραμμίσω με ένα μέγεθος κάψουλας;

Εννοώ ότι γνωρίζω ήδη ότι το μέγεθος 2 είναι πολύ μεγάλο, αλλά να πάω στο μέγεθος 3 ή στο μέγεθος 4 για το γλυκό σημείο 200mg;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Υποθέτω ότι το μέγεθος 3 θα ήταν εντάξει. Ο @Marvin "Popcorn" Sutton πιθανότατα, μπορεί να σας βοηθήσει καλύτερα.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Πιθανόν να υπάρχουν πάρα πολλές μεταβλητές για να σας δοθεί μια καθολική απάντηση χωρίς κάποια τυποποίηση. Η ποσότητα του πραγματικού MDMA θα διαφέρει σε όλη την ίδια παρτίδα για το ίδιο δείγμα όγκου 200mg που λαμβάνεται το ένα αμέσως μετά το άλλο, εκτός αν το αλέθετε με σφαιρική άλεση σε λεπτή ομοιόμορφα κατανεμημένη σκόνη. Βρίσκεσαι στο όριο μεταξύ προφανώς αρκετά σημαντικού ώστε να σκέφτεσαι ακόμη και για πυκνότητες που έχουν ληφθεί σε σκόνη, και όχι αρκετά σημαντικού ώστε να ξεπλύνεις τη σαφρόλη από αυτήν και να την αλέσεις με σφαιρόμυλο και να την αναμείξεις με τη σωστή ποσότητα ανενεργού πληρωτικού υλικού ώστε να είναι 200mg σε οποιαδήποτε κάψουλα 200mg ή περισσότερα θα χωρέσουν.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Θα προτιμούσα να μην το αναμειγνύω με τίποτα. Μικρές χειροποίητες παρτίδες λεπτοαλεσμένων (γουδοχέρι και γουδί) κρυστάλλων σαμπάνιας, ωραία λευκή αφράτη σκόνη.

Παρακαλώ εξηγήστε το "δεν έχει σημασία αρκετά για να πλύνω τη σαφρόλη από πάνω της και να την αλέσω σε σφαιρόμυλο και να την αναμείξω με τη σωστή ποσότητα ανενεργού πληρωτικού υλικού"
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Είναι ακάθαρτο και έχει χρώμα σαμπάνιας, πράγμα που συνήθως σημαίνει ότι υπάρχει μη αντιδρώσα σαφρόλη εκεί μέσα, οπότε γιατί δεν το πλένετε;

Με το καθαρισμένο σας MDMA θα μπορούσατε να το αλέσετε με σφαιρόμυλο (rock tumbler με μάρμαρα ή BB) με ένα ανενεργό πληρωτικό υλικό. Υπολογίζεις πόσο πληρωτικό θα βάλεις μέσα ώστε μια πλήρως γεμισμένη κάψουλα οποιουδήποτε μεγέθους στοχεύεις να περιέχει 200mg ή εξαιρετικά κοντά σε αυτή την ποσότητα.

Αυτό που αναρωτιέμαι είναι γιατί έχει τόση σημασία το ότι είναι 200mg και όχι "περίπου 200mg" είναι 190 ή 210 τόσο πολύ διαφορετικά; Τα 200mg είναι ένας αυθαίρετος αριθμός που επιλέγεται μόνο και μόνο επειδή είναι στρογγυλός. Υπερβολικά περιπλέκεις την κατάσταση για να τη βελτιώσεις ελαφρώς, ενώ χρειάζεται λιγότερη προσπάθεια και σκέψη για να τη βελτιώσεις ουσιαστικά.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Σας ευχαριστώ.
Δεν θέλω να το πλύνω καθώς είναι αρκετά υψηλής ποιότητας και δεν θέλω να το πειράξω και να ανεβάσω το κόστος μου.
Όσον αφορά τα 200mg, ναι, είναι ένας αυθαίρετος αριθμός και θέλω μόνο να το φτάσω εκεί/περίπου επειδή είναι μια δόση με καλό μέγεθος για οποιονδήποτε.
Νομίζω ότι έχετε δίκιο και ότι το περιπλέκω υπερβολικά, ειδικά αν λάβουμε υπόψη ότι αυτά δεν προορίζονται για μεταπώληση, καθαρά για φίλους.
Έχω ένα αναλυτικό μυαλό και μου αρέσει να εξερευνώ πώς να κάνω τα πράγματα σωστά. Αν είχα ένα εργαστήριο, θα έδινα οπωσδήποτε μια ευκαιρία για πλύσιμο... Νόμιζα ότι το 84% ήταν τόσο καθαρό όσο το MDMA (τουλάχιστον αυτό μου είπαν οι άνθρωποι στο GammaGoblin...)
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
302
Points
63
Ναι, περιπλέκεις τα πράγματα. Σκόρπισε το MDMA σου. Εάν χρησιμοποιείτε επιπλέον πληρωτικά υλικά, αλέστε και αναμείξτε τα όλα μαζί. Αγοράστε τα φθηνότερα σκευάσματα σε κάψουλες στο φαρμακείο. Αφαιρέστε οτιδήποτε επιπλέον από τις κάψουλες και δοκιμάστε να βάλετε το MDMA σας μέσα σε αυτές. Έτσι θα προσδιορίσετε το μέγεθος των καψουλών. στη συνέχεια παραγγείλετε τις άδειες κάψουλες σύμφωνα με τις παραμέτρους που έχετε επιλέξει.
 
Top