Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) [2B4M, οξικός αιθυλεστέρας, μεθυλαμίνη HCl]

c01db100d_india_mephedron

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2024
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Μπορούμε να αντικαταστήσουμε

MA HCI σε
ΜΕΘΥΛΑΜΙΝΗ (μονο) 40%
Αριθμός CAS: 74-89-5

Παραγγελία

2-Bromo-4-methylpropiophenone 1451-82-7
Οξικό άλας
NaOH
Ακετόνη


Πείτε μου αν χρειαζόμαστε κάτι περισσότερο ?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Ναι, μπορείτε και δεν χρειάζεστε τίποτα περισσότερο
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
🤔 οπότε κάποιος οικιακός χημικός με πόδι jack 8s φτιάχνει χλωριούχο μεθυλαζάνιο, και το καθαρίζει τόσο καλά που αφού το άτομο απελευθέρωσε τη μεθυλαμίνη ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΛΥΜΑ ΜΕΘΑΛΑΜΙΝΗΣ 40% ΤΗΣ SIGMA ALDRIDGE;! Με συγχωρείτε, έχω πάρει μια ουγκιά κοκαΐνη από την Παρασκευή, αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να το πιστέψω αυτό, γαμώτο. Έχω, το έκανα μερικές φορές έκανα χλωροφόρμιο και αποσταγμένη μεθανόλη t9 καθαρίσω ot και δεν ήταν πουθενά κοντά ακόμη και 90% purit u
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Μπορείτε να περιγράψετε το θέμα σας με διαφορετικές λέξεις; Δεν είμαι σίγουρος αν δεν έπιασα την ειρωνεία. :)
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Πόσο frebasee u έχασε όταν u πλύσιμο με νερό ??
 

taricshop

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 8, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
γιατί χρησιμοποιείτε methylamine hcl αντί για 40% σε νερό;
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
σχετικά με το 30%
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Χρησιμοποιώ HCL αντί για AQ επειδή συνήθως τα AQ δεν είναι τόσο καλής ποιότητας.
 
  • Like
Reactions: $!$

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Πείτε μας λοιπόν περισσότερα. Εάν αποπρωτονιώνετε th3 hcl σε διαλύτη, η τότε τα προϊόντα βρίσκονται στο διαλύτη. Αλάτι, κυρίως ίσως λίγο νερό; Οπότε πρέπει να χρησιμοποιείτε μια συσκευή για την ξήρανση και την απευθείας έγχυση του αερίου, αντί για τον κορεσμό ενός διαλύματος; Διαφορετικά είναι γεμάτο αλάτι, προϊόν που δεν έχει επιτευχθεί και τώρα είναι υγρό, το οποίο δεν θα είχε σημασία αν ο διαλύτης th3 είναι νερό, αλλά θα κατέστρεφε ένα κορεσμένο διάλυμα μεθανόλης. Μήπως μου διαφεύγει κάτι;
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Σε γενικές γραμμές έχετε δίκιο, είναι αυτός ο τρόπος και η εν λόγω δράση δεν είναι απολύτως σωστή και ήταν επικίνδυνος τρόπος, αλλά είναι ένα 1ο βήμα για την επίτευξη καλύτερης απόδοσης, έτσι μοιράστηκα την εμπειρία μου - μερικοί άνθρωποι έχουν πρόβλημα να πάρουν καλό προϊόν του aq 40% και αυτά τα βήματα είναι ευκολότερα και πιο αποδοτικά - έτσι τουλάχιστον μπορώ να πιστέψω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος για όσους έχουν προβλήματα να έχουν καθόλου "καλό προϊόν". Αλλά φυσικά υπάρχουν και τα προϊόντα της αριστερής αντίδρασης. Ακόμα δεν σκέφτηκα πώς να απαλλαγώ από αυτά, αντί γι' αυτό σκέφτομαι να δείξω τον ευκολότερο τρόπο να προπαρασκευάσω aq40% από hcl και να τα κάνω όλα σε ένα βήμα σύνθεσης (για να πάρω 4mmc) ή να χρησιμοποιήσω αέριο απευθείας όπως είπατε κατά τη διάρκεια της αντίδρασης.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Εγώ φτιάχτηκα με τον τρόπο σας όλα τα χημικά είναι καθαρά για σιγουριά όταν ρίχνω μεθυλοαμίνη hcl αναμιγνύω όλα τα έλαια δεν αλλάζει χρώμα το γυαλί είναι ζεστό αλλά το λάδι είναι νερό πράσινο. Ήμουν 4 φορές ρίχνω οξύ ρίχνω στην κατάψυξη και την επόμενη μέρα φιλτράρει αυτό που λαμβάνει είναι μια σκόνη που καίει τα μάτια, νομίζω ότι είναι μέχρι 2b4m...
Έχω κάνει τον τρόπο σας όλα τα χημικά είναι καθαρά σίγουρα όταν ρίχνω μεθυλοαμίνη hcl αναμιγνύω όλα τα λάδια δεν αλλάζει χρώμα το γυαλί είναι ζεστό αλλά το λάδι είναι πράσινο νερό. Ήμουν 4 φορές ρίχνω οξύ ρίχνω στην κατάψυξη και την επόμενη μέρα φιλτράρει αυτό που λαμβάνει είναι μια σκόνη που καίει τα μάτια, νομίζω ότι είναι μέχρι 2b4m...
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Ποτέ δεν έχω πάρει τα μάτια να καίνε, αλλά μπορεί να υποδηλώνει tahts 2b4m εκεί αλλά γιατί δεν είμαι σίγουρος;
ίσως να δοκιμάσετε να επανακρυσταλλώσετε το 2b4m σας 1ο και να δείτε το αποτέλεσμα.
Επίσης, μπορείτε να δώσετε λίγο περισσότερο χρόνο για την εξώθερμη αντίδραση 40-50 λεπτά συνολικά για να δείτε
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Αντιδραστήρια: 13,5 g NH2CH3*HCl σε 15 ml νερό 7,9 g NaOH σε 20 ml νερό 11,4 g 2-βρωμο-4'-μεθυλοπροπυφαινόνη 6 ml 37% HCl + 24 ml νερό 115 ml τολουόλιο 225 ml νερό ακετόνη Παρασκευή: Σε r-ru 11,4 g (50 mmol) 2-βρωμο-4'-μεθυλοπροπιφαινόνης σε 25 ml τολουολίου στους 20 βαθμούς C, εισάγονται εντός 5 λεπτών 6,2 g μεθυλοαμίνης σε 35 ml νερού (rr κίνδυνο από τον ερευνητή 7,9 g NaoH σε 20 ml κρύου νερού σε r-ru 13,5 g NH2CH3*HCl σε 15 ml νερού). Το περιεχόμενο της φιάλης αναμιγνύεται στους 20-25 βαθμούς C επί 16 ώρες (ή στους O deg C επί 24 ώρες). Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου, το μείγμα χύνεται σε 150 ml κρύου νερού. Διαχωρίζεται κατά φάσεις, η υδατική φάση εκχυλίζεται με 2x20 ml τολουόλιο. Οι συνδυασμένες φάσεις τολουολίου εκχυλίζονται με 3x25 ml νερού και 2x15 ml r-rem HCl. Οι συνδυασμένες όξινες φάσεις πλένονται με 2x25 ml τολουολίου και το νερό εξατμίζεται υπό κενό σε ξηρότητα. Το εναπομένον λευκό ίζημα καθαρίζεται με κρυστάλλωση από 20 ml ακετόνης. περιεκτικότητα 4,8g (45%) μεφεδρόνης*HCl Τι πιστεύετε;
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Δεν το εκτέλεσα με αυτόν τον τρόπο, οπότε δεν έχω άποψη.
Φαίνεται ότι απαιτούνται πολλά αντιδραστήρια και η απόδοση δεν είναι πολύ υψηλή
 
  • Like
Reactions: $!$

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Δεν μοιάζω καθόλου με χημικό. Κοιτάζοντας αυτό και προσπαθώντας να σπάσω τους αριθμούς στο μυαλό μου, φαίνεται ότι το CH³NH²hcl σας είναι στοιχειομετρικό με το 2-b-4-mp σας. Θυμάμαι προηγουμένως να αναρωτιέμαι outload για κάποιον άλλο μαθηματικό που κάνει αυτή την ίδια αντίδραση και κατάλαβα thiers και πήγα πίσω το βίντεο και η ποσότητα που χρησιμοποιήθηκε ήταν 4x. Ίσως η μνήμη μου με απατά αλλά υπάρχει ένα βίντεο για αυτή την αντίδραση
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Δεν ξέρω ένα βίντεο, ξέρω τι ακριβώς παίρνει αυτή η σύνθεση.
αλλά καταλαβαίνω ένα σημαντικό σημείο:
1. pple συνήθως δεν παίρνουν καθαρό προϊόν ούτως ή άλλως, πολύ μπλε/λευκό/μαύρο 20% % απόδοση;
Έτσι, πιθανόν αυτό να είναι καλύτερο από αυτό.
Όλοι όσοι έμαθαν ή έκαναν κάποια προσπάθεια να μάθουν, ξέρουν τι κάνει αυτή η αντίδραση.
Καταλάβατε τι θέλω να πω;
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
αλλά φυσικά σέβομαι ένα τέτοιο σχόλιο :) το 1ο σχόλιό του
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
Πόσα γραμμάρια 2-ιωδο-4'-μεθυλοπροπιεοφαινόνης πρέπει να χρησιμοποιηθούν σε αυτή τη σύνθεση μπορείτε να γράψετε ολόκληρο τον υπολογισμό;
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Το ίδιο
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Θα ήταν φοβερό να έχουμε ένα βίντεο αυτής της σύνθεσης 😁
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Made and show all people form forum
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Φτιάξατε ένα βίντεο; Συγγνώμη, δεν καταλαβαίνω.
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
Νομίζω ότι εννοούσε "φτιάξτε ένα βίντεο και δείξτε το σε όλους τους ανθρώπους από το φόρουμ"
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Με αυτόν τον τρόπο γίνεται κάποιο λάθος.
Αλλάζω κάποια βήματα και παίρνω ωραίο κίτρινο λάδι όταν τελειώνω το μίγμα και δεν χρειάζεται μίγμα 30min είναι εξωτερμικό διαλυτό..
Λέτε ότι παίρνετε πράσινο και όταν τελειώσετε το πλύσιμο με νερό παίρνετε κίτρινο αυτό είναι το πρόβλημά σας επίσης επειδή πράσινο χρώμα παίρνετε επειδή
Όλη η μεθυλοαμίνη δεν έχει αντιδράσει και για αυτό έχετε ένα πράσινο χρώμα, το δικό μου είναι για τα πρωινά ούρα μετά την ολοκλήρωση της αντίδρασης
 
Top