Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) σε διαλύτη NMP. Μεγάλης κλίμακας.

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
600g τύπος ΠΟΥ διδάσκω έκανε
 

Attachments

  • 9HgbuIXti8.jpg
    9HgbuIXti8.jpg
    5.4 MB · Views: 869
View previous replies…

ice4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@mocnykutas can you give me a wickr.me/singal? Έχω κάποια ερώτηση που θα πληρώσω για το χρόνο σας. (PL)
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Φαίνεται βρώμικο όσο δεν πάει
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Επέστρεψα στο εσωτερικό του εργαστηρίου μου και βρήκα τη φιάλη μου με τον τριπλό λαιμό στρογγυλού πυθμένα σπασμένη σε κομμάτια.
Γνωρίζει κανείς κάποιο εναλλακτικό κομμάτι εξοπλισμού που μπορώ να χρησιμοποιήσω και που μπορώ να βρω μέσα στο σπίτι μου;

Δεν έχω την πολυτέλεια να περιμένω άλλες 2 εβδομάδες για να έρθει.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Προσοχή, οι μεταλλικοί αντιδραστήρες έχουν συνήθως μια επίστρωση στο εσωτερικό τους για να διατηρούνται αδρανείς από το μείγμα. Το γυαλί δεν είναι μόνο διαφανές και αδρανές αλλά και θερμαινόμενο σε κάποιο βαθμό. Το πολυαιθυλένιο (HDPE και LDPE) καθώς και το πολυπροπυλένιο είναι αδρανή αλλά όχι διαφανή ούτε θερμαινόμενα. Η κλιμάκωση θα πρέπει να γίνει με την εμπειρία.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
στη χώρα μου 4mmc 4cmc 4cmc 4cmc φτιάχνονται σε mauzer 1000l και όλα τα μεγάλα εργαστήρια που φτιάχνονται έτσι u μπορούν να χρησιμοποιήσουν γλάσο ή πλαστικό μπουκάλι.
Βλέπω ανθρώπους που θερμαίνουν το πλαστικό μπουκάλι στους 40°c σε dcm και δεν εκρήγνυνται ή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το μείγμα nmp επίσης και δεν εκρήγνυνται, χρειάζεται μόνο 30 λεπτά ανάμιξης για όλα αυτά.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
@G.Patton Θα ήθελα να δοκιμάσω αυτή τη σύνθεση χρησιμοποιώντας πρώτα μια φιάλη στρογγυλού πυθμένα με τριπλό λαιμό 5L. Μπορώ απλά να αυξήσω/μειώσω τις μάζες των αντιδραστηρίων που χρησιμοποιούνται στο με την αναλογία του μεγέθους της φιάλης μου και του μεγέθους της φιάλης που φαίνεται στο βίντεο;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Γεια σας, ναι. Πληρώστε βεβαίωση, ότι αξίζει να πάρετε μεγαλύτερη φιάλη αν έχετε αμφιβολίες. Πρέπει να αφήσετε τουλάχιστον το μισό αντιδραστήρα (φιάλη) άδειο.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
wow αν προσθέσετε όλη αυτή τη μεθυλαμίνη με τη μία και είναι ήδη στους 40C, θα υπάρξει πολύς σχηματισμός πυραζινών ... πάντα προσθέτετε τη μεθυλαμίνη με funel αργά και δεν χρειάζεται να είναι ζεστή κατά την προσθήκη η αντίδραση είναι ήδη εξώθερμη
 

kulsa212526

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ολοκλήρωσα τη διαδικασία σύνθεσης του mefedrone αλλά από τις τελευταίες 20 ώρες το υγρό μου δεν κάνει στερεά μορφή
Μόνο η βάση ελαίου είναι ορατή.
Πώς μπορώ να διαχωρίσω τη βάση πετρελαίου από το υγρό μου;
 

kulsa212526

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Η μία μου ερώτηση είναι επίσης μετά την έκχυση βενζολίου και διαχωρισμού το ανώτερο στρώμα είναι μεφ ή το κατώτερο στρώμα είναι μεφ.
Ποιο στρώμα χρησιμοποιείται για την επόμενη διαδικασία
 

nutella

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Μπορώ να χρησιμοποιήσω και 31% υδροχλωρικό οξύ; Είναι πιο εύκολο να το αγοράσω στη χώρα μου.
Ευχαριστώ
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Κατά τη γνώμη μου, το αποτέλεσμα εξαρτάται από την ποσότητα του HCl. Έτσι, αν έχετε χαμηλότερη συγκέντρωση, απλά πρέπει να χρησιμοποιήσετε περισσότερη.
 

jit123321

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 9, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Το απλό μου πρόβλημα
Στο σημείο 6 μετά την προσθήκη βενζολίου και τη διακοπή της ανάδευσης δύο στρώματα είναι χωριστά
Ποιο στρώμα είναι το meph
Και ποιο στρώμα χρησιμοποίησα για τις επόμενες διαδικασίες
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας μαζί,
Έχω μια ερώτηση ασφαλείας σχετικά με τις πρόδρομες ουσίες:
Άνοιξα μια σακούλα με 1Kilogram 2-Bromo-4'-methylpropiophenone (cas 1451-82-7)
Ήταν εξαιρετικά δύσοσμο και μου έκαψε άμεσα στα μάτια. Είναι σωστό αυτό;
Έχει αυτή η ουσία τόσο έντονη μυρωδιά;
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Ναι, επειδή υπάρχει βρωμιά
 

joe0

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Μπορώ να εκτελέσω την αντίδραση σε βενζινοαιθέρα ή οξικό αιθυλεστέρα ; Δεν μπορώ να πάρω nmp ή dcm.
 

joe0

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
ή μήπως τολουόλιο; Έχω λίγο απόθεμα
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας παιδιά.
Υπάρχει δυνατότητα χρήσης μικρότερων ποσοτήτων χημικών ουσιών;
Μόλις υπολόγισα τις παραγωγές-κόστη και μια ποσότητα 20 λίτρων NMP είναι ήδη αρκετά ακριβή.

Το τελικό προϊόν θα έχει αρκετά υψηλό κόστος παραγωγής εξαιτίας αυτών των μεγάλων ποσοτήτων χημικών ουσιών.
Όταν ξεκινάμε από την "2-ιωδο-4'-μεθυλοπροπυφαινόνη" υπάρχουν πολύ μικρότερες ποσότητες χημικών ουσιών... σωστά;
(https://bbgate.com/media/mephedrone-synthesis.55/)

Υπάρχει ένας πιο αποτελεσματικός τρόπος επίσης να ξεκινήσουμε όπως περιγράφεται σε αυτό το θέμα με την "2-Βρώμο-4'-μεθυλοπροπιοφαινόνη";

Σας ευχαριστώ πολύ και με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 
  • Like
Reactions: $!$

lemon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 23, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Μπορεί κάποιος να μου πει περισσότερα σχετικά με την πραγματοποίηση αυτής της σύνθεσης σε DMSO, θα πρέπει να πάω με αναλογία 1:5 κετόνη:dmso; (375ml dmso ανά 75gr bk)
Το έκανα πολλές φορές, έτρεξε 30λεπτά ή 1ώρα... σε ζεστό υδατόλουτρο επίσης.
Καταλήγω με καθαρό διάλυμα και στη συνέχεια προϊόν, δεν έχει μείνει ούτε ένα ίχνος κετόνης αλλά οι αποδόσεις μου είναι χαμηλές μερικές φορές (περίπου 20-25g από 75gr bk)
Είναι αυτό επειδή τρέχω την αντίδραση περισσότερο από όσο χρειάζεται ή πρέπει να την τρέξω περισσότερο;
Και ποια είναι η σωστή ποσότητα dmso ανά bk; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Top