Σύνθεση μεθαμφεταμίνης από P2P με αναγωγή με NaBH4. Μεσαίας κλίμακας.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Μετά από πολλές δοκιμές με τη χρήση Methylamine HCL με βάση αυτή τη μέθοδο θα μοιραστώ τον καλύτερο τρόπο που βρήκα για να λάβω Methamphetamine freebase σε μεγάλη κλίμακα:

  • 966 gr P2P
  • 14 λίτρα μεθανόλης
  • 1183 gr HCL μεθυλαμίνης
  • 638gr NaOH
  • 452 gr Άνυδρο θειικό νάτριο
  • 105 gr NaBH4
  • 35 L αποσταγμένο νερό
  • 7 λίτρα DCM

- Γεμίστε τον αντιδραστήρα με 14 L μεθανόλης
- Με ανάδευση διαλύεται η μεθυλαμίνη HCL
- Βάλτε τη θερμοκρασία του αντιδραστήρα στους 0C (όχι τη θερμοκρασία του μείγματος) και προσθέστε το NaOH, η θερμοκρασία θα αυξηθεί.
- Μόλις η θερμοκρασία επανέλθει στους 20C προσθέστε το P2P, η θερμοκρασία θα αυξηθεί αναδεύοντας το κατά τη διάρκεια 45 λεπτών-1 ώρας
- Προσθέστε 252gr άνυδρου θειικού νατρίου
- Όταν η θερμοκρασία του μείγματος φτάσει στους 8C αρχίστε να προσθέτετε τμηματικά το NaBH4 χωρίς να ξεπερνάτε τους 20C.
- Αφού προστεθεί όλο το NaBH4, αφήστε το να αναμειχθεί κάτω από τους 20C επί 2 ώρες περίπου μέχρι να σταματήσει να αναβλύζει το μείγμα.
- Προσθέστε το νερό και συνεχίστε την ανάμειξη επί 5 λεπτά.
- Προσθέστε το DCM και αναμείξτε το επί 10 λεπτά.
- Σταματήστε την ανάδευση και αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν
- Κρατήστε το κάτω στρώμα και απορρίψτε το πάνω στρώμα (δεν συμφέρει να εκχυλίσετε αυτή την υδατική φάση).
- Προσθέστε 200gr άνυδρου θειικού νατρίου στο αποθηκευμένο στρώμα και αναμείξτε το
- Φιλτράρετε σε χωνί Buchner
- Εξατμίστε το DCM
- Λαμβάνεται καθαρή και δύσοσμη ελεύθερη βάση μεθαμφεταμίνης

;-)
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Γεια σας! Υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο χρησιμοποιείτε 17,6mol methylamine.hcl έναντι 15,9 mol NaOH; Μια άλλη ερώτηση είναι: δεν νομίζετε ότι αυτή η ποσότητα ξηραντικού παράγοντα είναι λίγο μικρή; Υπάρχει πολύ νερό που παράγεται σε αυτή τη διάταξη. Απλά αναρωτιέμαι
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Im.gking να είμαι ήσυχος ειλικρινής και Frank εδώ έχουν οποιαδήποτε αν δοκιμάσατε το προϊόν αυτό κάνει δύναμη σοφός iits fucken σκατά yrs κάνετε ένα προϊόν αλλά δεν κάνει τίποτα όχι μόνο εγώ 4 άλλοι άνθρωποι είπαν το ίδιο πράγμα μετά την παραγωγή προϊόντος για τα τελευταία 20 χρόνια θα σας πω όλα ευθεία αν η αντίδραση σας δεν έχει κάποιο μέταλλο μέσα μην ασχολείστε είναι τα μέταλλα που δίνουν στο προϊόν την δύναμη του πόδι λίθιο σκύλα ιώδιο υποφώσφορος/rp p2p αλουμίνιο αμάλγαμα η αντίδραση σας πρέπει να είναι ένα από αυτά αλλιώς απλά σπαταλάτε χρόνο προσπάθεια και χρήματα για να παράγετε σκατά
Δεν τα βάζω με κανέναν απλά αναφέρω τα γεγονότα ευχαριστώ btc bioss συνεχίστε την καλή δουλειά θα προσπαθήσω να βρω μια άλλη μέθοδο σας που να έχει μέταλλο μέσα για να μην πετάξω αυτό το p2p στην τουαλέτα όλες αυτές οι μέθοδοι χωρίς μέταλλο μέσα τους είναι για ifucken.us3l3ss
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Στο σύνθετο MDMA συμβαίνει κάτι παρόμοιο;
Ξεκινώντας από το γλυκιδικό PMK και μειώνοντας με NaBH4 μπορεί να κάνει lees ισχυρό MDMA;
Ξεκινώντας από piperonal και μειώνοντας με αμάλγαμα θα είναι καλύτερα ή ξεκινώντας από PMK glycidate και μειώνοντας με αμάλγαμα;
Παρακαλώ θέλω να κάνω το καλύτερο προϊόν για τον εαυτό μου..βαρέθηκα να αγοράζω σκατά για κατανάλωση. πριν από χρόνια..υπήρχε ένα πραγματικά ωραίο υλικό MD...τώρα είναι σκατά σκατά σκατά
 
View previous replies…

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας και την υποστήριξη μου στο γεγονός ότι ο βοροϋδρίτης νατρίου κάνει shit gear τόσο απλό όσο ότι yrs είναι ένα αναγωγικό παράγοντα bit αν η αντίδραση έχει κάποια μορφή μετάλλου σε σε ξεχάστε για να πάρει ισχυρό προϊόν και στέκομαι αλλά αυτό που πιστεύω wth πάνω από 30yearx εμπειρία στο παιχνίδι
Και...
Ένα άλλο πράγμα που ορκίζομαι αγοράζουν και όλοι οι άνθρωποι εδώ πρέπει να αρχίσουν να αντιμετωπίζουν p2p μεθαμφεταμίνη πακέτο φτώχειας δεν μπορεί και δεν θα compeate με μεθαμφεταμίνη γίνεται αλλά ψευδο ή εφεδρίνη σημύδα διαδρομή και hypo διαδρομή απλό όπως αυτό
Δοκιμάζω ό, τι έχω για να βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και τον έλεγχο της ποιότητας κάνω μόνο το καλύτερο προϊόν και βεβαιωθείτε ότι είναι το καλύτερο προϊόν πριν φύγει από μένα δεν θέλω να ακούσω μαλακίες για το προϊόν μου, γι 'αυτό πρέπει να δοκιμαστεί πριν πάει έτσι ώστε οι άνθρωποι δεν μπορούν να τραβήξουν εκεί μαλακίες Σαρώσεις λέγοντας ότι το προϊόν ήταν σκατά και έχω ρεπό για να κρατήσει και να είναι υπερήφανος για ό, τι παράγω
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Παραδόξως με το MDMA είναι εντελώς το αντίθετο, από όλες τις συνθέσεις που έκανα του MDMA η αναγωγή με NaBH4 δίνει πιο ισχυρό προϊόν.
Δεν μπορώ να εξηγήσω το γιατί, επειδή δεν ξέρω ακριβώς, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι όλα έχουν να κάνουν με την ανάλυση των εναντιομερών, σε αυτή την περίπτωση το MDMA είναι εντελώς ρακεμικό και δεν εφαρμόζεται καμία ανάλυση. Φαίνεται (δεν είμαι σίγουρος μόνο με βάση την εμπειρία) ότι το NaBH4 είναι καλό για την απόκτηση καλών ρακεμικών προϊόντων, αλλά δεν είναι καλή διαδρομή αν αργότερα χρειάζεται να γίνει ανάλυση όπως για παράδειγμα η μεθαμφεταμίνη.
 

Woodshack

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
Σας ευχαριστούμε για τις γνώσεις σας BTCBOSS! <3
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Είναι αδύνατο να συζητήσετε κάτι όταν το κύριο πράγμα είναι τα "γεγονότα" που βασίζονται σε προσωπικά συναισθήματα χωρίς κανένα χημικό ή επιστημονικό επιχείρημα.
Είναι πολύ εύκολο να καταλάβετε ότι το καθαρό MDMA είναι καθαρό MDMA και το καθαρό D-Meth είναι καθαρό D-meth εάν λάβετε το καθαρό προϊόν είναι μια μοναδική ένωση με μοναδική δομή μορίου.

D-Meth
CwJF9NOtWh

MDMA
WWb1R28Adk

Εάν έχετε αυτά τα καθαρά και απομονωμένα μόρια, ανεξάρτητα από τη διαδρομή που χρησιμοποιήσατε με μέταλλο, χωρίς μέταλλο, ακόμη και με μαγικές τεχνικές... δεν θα υπάρχει καμία διαφορά, θα πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο.
Σχετικά με τη δύναμη μόνο θα μπορούσε να αλλάξει σχετικά με τις προσμίξεις (συγκέντρωση καθαρού προϊόντος όχι αρκετά απομονωμένο) ή διαχωρισμό εναντιομερών (σε αυτή την περίπτωση δεν θα είναι το ακριβές μόριο της εικόνας)
Μπορώ να σας δώσω στα χέρια σας 10 δείγματα καθαρού προϊόντος που έχουν ληφθεί με διαφορετικές διαδρομές και δεν θα μάθετε ποτέ τη διαδρομή που χρησιμοποιήθηκε σε κάθε μία, δεν θα είναι διακριτή.

Εύκολο παράδειγμα το καθαρό τεχνικά αποσταγμένο H2O είναι καθαρό H2O δεν θα γνωρίζετε την τεχνική που χρησιμοποιήθηκε για να το αποκτήσετε απλά έχετε H2O.

Με αυτό δεν θέλω να αλλάξω το μυαλό σας ή τα συναισθήματά σας όταν χρησιμοποιείτε το προϊόν, απλά εξηγώ αντιθετικά και πραγματικά γεγονότα που θα μπορούσαν να παρουσιαστούν σε οποιονδήποτε οπουδήποτε με τα ίδια αποτελέσματα.

Ευχαριστώ.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Γιατί δεν εκτελείτε μια TLC για τα δύο προϊόντα (pseudo & NaBH4 - meth); Εάν πρόκειται για το ίδιο μόριο, τότε ίσως η ανάλυση δεν είναι σωστή. Το ψευδο δίνει 100% D-meth, από το P2P είναι δύσκολο να πλησιάσει κανείς αυτή την καθαρότητα (και αδύνατο να την φτάσει).

Θα ήταν υπέροχο να βρούμε την άκρη του νήματος σε αυτό το ερώτημα. Από τη μία πλευρά αν είναι το ίδιο μόριο (όπως είπε ο btcboss) θα πρέπει να είναι εξίσου αποτελεσματικό, από την άλλη είμαι σίγουρος ότι οι αναφορές για έλλειψη αποτελέσματος είναι επίσης αληθινές, οπότε έχουμε ένα σημαντικό ερώτημα να λύσουμε. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε ψευδοφάρμακο (και δεν μπορώ να μπω στον κόπο να εξάγω από το φάρμακο για το βήχα), αλλά αν είχα θα προσπαθούσα να το καταλάβω.

Έχει δοκιμάσει κανείς την αποτελεσματικότητα του προϊόντος Al/Hg; Είναι το Al/Hg καλύτερο για τη μείωση του P2P επειδή εμπλέκεται ένα μέταλλο σε αυτό;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Η μοναδική πραγματική εξήγηση θα μπορούσε να σχετίζεται μόνο με την ανάλυση ποτέ με το τελικό υλικό που λαμβάνεται, θα κάνω Al/Hg και θα ελέγξω.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Ξέρω ήδη tht απάντηση η p2p δεν μπορεί να ολοκληρωθεί με μια σύνθεση ψευδο ή εφεδρίνη Ένα η οπτική καθαρότητα 90%για ψευδο και εφεδρίνη όπου p2p υψηλότερη είναι 74%και στη συνέχεια ο παράγοντας ισομερές dmeth καμία ανάλυση μαλακίες που ψευδο και εφεδρίνη κάνει η p2p δεν μπορεί να compeate είναι σαν να πηγαίνετε σε έναν αγώνα με ένα από τα χέρια σας δεμένα πίσω από την πλάτη σας
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Lordoftheshard, η οπτική καθαρότητα για τη μεθαμφεταμίνη που προέρχεται από ψευδο/εφεδρίνη είναι 100% D-meth (η εφεδρίνη και η ψευδοεφεδρίνη είναι ισομερή μεταξύ τους. Το μόριο έχει 2 στερεοκέντρα και η εφεδρίνη και η ψευδοεφεδρίνη διαφέρουν σε ένα από τα στερεοκέντρα, το άλλο είναι το ίδιο, και αυτό το τελευταίο συνεχίζει να υπάρχει στη D-meth.

Κοιτάξτε αυτή την εικόνα:

SAw5heyCLp


Δεν αποτελεί έκπληξη ότι μόνο τα μόρια στα αριστερά διαθέτουν φαρμακολογική δράση, -εφεδρίνη και +ψευδοεφεδρίνη, αυτά είναι που πωλούνται στα φαρμακεία ως εφεδίνη/ψευδοεφεδρίνη. Αυτά που βρίσκονται στα δεξιά δεν έχουν καμία επίδραση.
Αυτά τα δύο διαφέρουν μόνο στη θέση της υδροξυλομάδας, η οποία ανάγεται σε Η κατά τη μετατροπή σε μεθαμφεταμίνη, οπότε γίνονται το ίδιο δηλαδή D-meth (100% D ισομερές)

Υπάρχουν τεχνικές ανάλυσης για να φτάσουμε πολύ πέρα από την καθαρότητα 90+ που διαχωρίζουν το ρακεμικό μείγμα της D/L μεθαμφεταμίνης, που προέρχεται από P2P, αλλά δεν είναι τόσο εύκολο.

Η αρχική ερώτηση αναφέρεται σε μια υποτιθέμενη έλλειψη αποτελεσματικότητας της μεθαμφεταμίνης όταν ανάγεται με NaBH4.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Έλεγξα τη διαδρομή leuckart για Meth και αργότερα D-meth με τρυγικό και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι η διαδρομή NaBH4 έχει μια ιδιαιτερότητα(δεν ξέρω ακόμα ποια), αυτή η διαδρομή δίνει ένα Meth που είναι πιο δύσκολο να απομονωθεί το D-Meth Δεν ξέρω το λόγο αλλά σχετικά με αυτό το "D-Meth" από τη διαδρομή NaBH4 φαίνεται λιγότερο αποτελεσματικό.
Ακόμα δεν έχω κανένα νόημα για μένα, αλλά είναι ένα γεγονός που έχω ελέγξει ο ίδιος.
Πρέπει να δοκιμάσω τώρα ψυχρό τρόπο με μεθανόλη και μεθυλαμίνη αλλά αντί να χρησιμοποιήσω NaBH4 ως αναγωγικό μέσο θα χρησιμοποιήσω ένα αμάλγαμα αλουμινίου και θα σας ενημερώσω.
Ελπίζω αυτές οι πληροφορίες να βοηθήσουν.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Έκανα μεθαμφεταμίνη στο βοροϋδρίδιο του νατρίου, δεν προέκυψαν προβλήματα κατά το διαχωρισμό με d-ταρταρικό οξύ σε αιθυλική αλκοόλη. Το D-ισομερές κρυσταλλώθηκε, το L-ισομερές παρέμεινε με τη μορφή παχύρρευστου ελαίου μετά την απόσταξη της αλκοόλης. Δυστυχώς, δεν μέτρησα τη γωνία περιστροφής.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Συγγνώμη αν η ανάρτησή μου δεν ήταν αρκετά σαφής, δεν αναφερόμουν σε προβλήματα με την ανάλυση ή την κρυστάλλωση.
Έκανα μεγάλες ποσότητες μεθαμφεταμίνης ρίχνουν NaBH4 διαδρομή χωρίς κανένα πρόβλημα κατά τη διάρκεια του περασμένου έτους, είναι ένα θέμα επίδρασης.
Ξέρω ότι η Μεθ είναι Μεθ στην πραγματικότητα έχω δημοσιεύσει πολλές φορές ότι δεν ήταν δυνατόν ότι θα έπρεπε να είναι θέμα προσμίξεων ή κάτι παρόμοιο αλλά δεν είναι.
Αποφάσισα να το ελέγξω και από την ίδια παρτίδα P2P έκανα D-Meth από τη διαδρομή NaBH4 όπως πάντα και έκανα D-Meth επίσης από τη διαδρομή Leuckart, και τα δύο χρησιμοποιώντας την ίδια διαδικασία ανάλυσης, καθαρισμού, κρυστάλλωσης... και τα δύο φαίνονται πανομοιότυπα η εργαστηριακή έκθεση από το καθένα δίνει 96-97% αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο.
Το αποτέλεσμα από τη διαδρομή NaBH4 είναι μικρότερο και ασθενέστερο από τη διαδρομή Leuckart η μοναδική χημική εξήγηση είναι η ανάλυση του ισομερούς για έναν λόγο που ακόμα δεν γνωρίζω (αλλά θα μάθω χαχα) φαίνεται να είναι λιγότερο αποτελεσματική στη Μεθ από τη διαδρομή NaBH4.
Είναι μια περίεργη κατάσταση για μένα, επειδή η Μεθ είναι Μεθ αλλά δεν μπορώ να αρνηθώ ένα γεγονός που ελέγχθηκε από τον εαυτό μου.
Ευχαριστώ.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Δεν θα ερχόμουν εδώ μέσα και θα φαινόμουν σαν ηλίθιος αν αυτό που ισχυρίζομαι δεν είναι αλήθεια ακόμα και ο Χανκ το είπε αυτό νωρίτερα στο νήμα η μεθαμφεταμίνη υποτίθεται ότι είναι η μεθαμφεταμίνη το μόριο αλλά αυτό δεν ισχύει ο τρόπος που γίνεται έχει να κάνει με το αποτέλεσμα στο τέλος δεν είμαι επιστήμονας τρελός μου αρέσει ti να χρησιμοποιώ τα βασικά και να απλοποιώ τα πράγματα έτσι σκέφτηκα πως στα τελευταία 30χρόνια μου σε αυτή τη μαλακία ποιο ήταν το καλύτερο προϊόν που είχα πως φτιάχτηκε το συνθετικό όλα έχουν μέταλλο μέσα τους
Από ένα πραγματικό κόσμο που στέκεται σημείο οι άνθρωποι μπορούν να ισχυριστούν την επιστήμη και ούτω καθεξής.αλλά λέω σε όλους p2p meth δεν μπορεί να compeateb meth που γίνεται από ψευδο αυτό εφεδρίνη I dispize meth made from p2p and call it poverty pack meth and I have been there from the start threw the 90's until today so I have seen the evolution of meth and no one can tell me different I've got the runs on the board
Γιατί νομίζεις ότι η μεθαμφεταμίνη είναι σκατά αυτές τις μέρες γιατί όλα γίνονται από p2p τόσο απλά από τότε που η dea έβαλε το σφικτήρα στην ψευδο- και εφεδρίνη η μεθαμφεταμίνη έχει πάει. στα σκατά
Βλέπω όλα τα εισαγόμενα προϊόντα που έρχονται στην Αυστραλία από όπου είμαι εγώ είναι είτε ασιατικό τσάι μάρκα μεθ πχ χρυσό τσάι πράσινο.τσάι κλπ ή μεξικάνικο προϊόν κάποιες παρτίδες από.την Ευρώπη στον κοινό παρονομαστή είναι όλα φτιαγμένα από p2p και πώς να παχύνεις και να κοιμηθείς με μεθ.εκτός και αν maje προϊόν από pseudo είναι η μόνη φορά που φτιάχνω και το ίδιο από το εισαγόμενο προϊόν δεν αγοράζω αμέσως κοιτάζοντας το προϊόν το sampking.όταν είναι φτιαγμένο από pseudo ονομάζω το P2P meth ένα ακριβό τσιγάρο γιατί δεν κάνει τίποτα μπορείς να καπνίσεις o.5 από ένα γραμμάριο που τρώτε και να πάτε για ύπνο wtf είναι ότι μαλακίες που χρησιμοποιείται για να αλλά μισό γραμμάριο iof πραγματικό προϊόν σε μια Παρασκευή το βράδυ και να φωνάξει όλη τη λέξη abs εξακολουθούν να έρχονται στο σπίτι με 2points στην τσέπη μου τη Δευτέρα όπως λέω πώς μπορείτε να πάρετε λίπος και να πάει για ύπνο στο εργαλείο, αν είναι πραγματικό προϊόν αυτό δεν θα συμβεί, επειδή το προϊόν που βγαίνει εκεί έξω αυτές τις μέρες είναι ένα παρασκεύασμα δεν tlc ή ποιότητα είναι όλα για τη μεγιστοποίηση των δολαρίων η Ασία και Μεξικανική παραγωγοί είναι άπληστοι αποβράσματα εκεί κάνουν για τίποτα και εξακολουθούν να έχουν να κόψει το προϊόν με n-iso
Η τελευταία πραγματική μεθαμφεταμίνη ήταν το 2007 από τότε που άρχισαν τα παιχνίδια με διαφορετικούς κόφτες και ούτω καθεξής και το καλύτερο προϊόν για μεθαμφεταμίνη και trans 4nethylamunirex ήρθε από τη Βόρεια Κορέα τότε άρχισαν να παραχαράσσουν χαρτονομίσματα των 100 δολαρίων αντί να φτιάχνουν μεθαμφεταμίνη για το πυρηνικό πρόγραμμα.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Θα φτιάξω κάποια ψευδολογία και θα την ελέγξω επίσης ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Ποια διαδρομή θα χρησιμοποιήσετε για να συνθέσετε το ψευδο
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Υπόθεση διαδρομή για pseduo αλλά θα συγκρίνω με ψυχρή μέθοδο όπως πάντα αλλά αντί για NaBH4 θα χρησιμοποιήσω αμάλγαμα αλουμινίου ως αναγωγικό μέσο.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Με το χλωριούχο υδράργυρο επρόκειτο να κάνω την θερμή μέθοδο όλα σε μια φιάλη ίσα μέρη p2p και αμάλγαμα αλουμινίου και παλινδρόμηση για 2 ώρες αλλά αντί να εξάγω την ελεύθερη βάση επρόκειτο να προσθέσω ξηρό naoh στο rx η n εξωτερική απόσταξη με ατμό στο fb γλιτώνει από το να πρέπει να κάνω απόσταξη υπό κενό ο διαχωρισμός του fb από το naoh νερό σε διαχωριστικό χωνί η ανάλυση του fb με l τρυγικό σκέφτομαι να αγοράσω d τρυγικό και να το κάνω και με τους δύο τρόπους για να δω ποιο βγαίνει καλύτερο
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά,

Έχω όλα τα πράγματα που χρειάζονται για την αναγωγή του p2p με NaBHr4. απλά ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: Στο τέλος της σύνθεσης μένει dcm+freebase, μπορώ απλά να απαλλαγώ από το dcm εξατμίζοντάς το (αποστάζοντας το) και στη συνέχεια να αναμείξω την freebase με ακετόνη και να προσθέσω υδροχλωρικό οξύ;μέχρι το ph 7 και να εξατμιστώ για να φτιάξω άλας hcl; Έχω μόνο hcl με νερό (υδροχλωρικό οξύ) και δεν έχω θειικό οξύ αυτή τη στιγμή για τη γεννήτρια αερίου hcl. μπορώ να το κάνω όπως το περιέγραψα;
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Γιατί οι όγκοι του νερού και του διαλύτη φαίνονται τόσο υψηλοί; Ένας αντιδραστήρας 100 λίτρων μπορεί να παράγει μόνο 1 κιλό; Κάνω μια παρόμοια αντίδραση με MDMA και μπορώ να παράγω πολύ περισσότερα.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κόσκινα mol για ξήρανση;
 
Top