Σύνθεση μεθαμφεταμίνης από P2P με αναγωγή με NaBH4. Μεσαίας κλίμακας.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Μετά από πολλές δοκιμές με τη χρήση Methylamine HCL με βάση αυτή τη μέθοδο θα μοιραστώ τον καλύτερο τρόπο που βρήκα για να λάβω Methamphetamine freebase σε μεγάλη κλίμακα:

  • 966 gr P2P
  • 14 λίτρα μεθανόλης
  • 1183 gr HCL μεθυλαμίνης
  • 638gr NaOH
  • 452 gr Άνυδρο θειικό νάτριο
  • 105 gr NaBH4
  • 35 L αποσταγμένο νερό
  • 7 λίτρα DCM

- Γεμίστε τον αντιδραστήρα με 14 L μεθανόλης
- Με ανάδευση διαλύεται η μεθυλαμίνη HCL
- Βάλτε τη θερμοκρασία του αντιδραστήρα στους 0C (όχι τη θερμοκρασία του μείγματος) και προσθέστε το NaOH, η θερμοκρασία θα αυξηθεί.
- Μόλις η θερμοκρασία επανέλθει στους 20C προσθέστε το P2P, η θερμοκρασία θα αυξηθεί αναδεύοντας το κατά τη διάρκεια 45 λεπτών-1 ώρας
- Προσθέστε 252gr άνυδρου θειικού νατρίου
- Όταν η θερμοκρασία του μείγματος φτάσει στους 8C αρχίστε να προσθέτετε τμηματικά το NaBH4 χωρίς να ξεπερνάτε τους 20C.
- Αφού προστεθεί όλο το NaBH4, αφήστε το να αναμειχθεί κάτω από τους 20C επί 2 ώρες περίπου μέχρι να σταματήσει να αναβλύζει το μείγμα.
- Προσθέστε το νερό και συνεχίστε την ανάμειξη επί 5 λεπτά.
- Προσθέστε το DCM και αναμείξτε το επί 10 λεπτά.
- Σταματήστε την ανάδευση και αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν
- Κρατήστε το κάτω στρώμα και απορρίψτε το πάνω στρώμα (δεν συμφέρει να εκχυλίσετε αυτή την υδατική φάση).
- Προσθέστε 200gr άνυδρου θειικού νατρίου στο αποθηκευμένο στρώμα και αναμείξτε το
- Φιλτράρετε σε χωνί Buchner
- Εξατμίστε το DCM
- Λαμβάνεται καθαρή και δύσοσμη ελεύθερη βάση μεθαμφεταμίνης

;-)
 
View previous replies…

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη μεθυλαμίνη HCL στον κατάλογο. Θα πρέπει να προσθέσω απευθείας τη μεθυλαμίνη HCL ή να τη μετατρέψω σε βάση χωρίς μεθυλαμίνη (διάλυμα μεθανόλης) και στη συνέχεια να την προσθέσω;
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Σε αυτή τη μέθοδο BOSS, εκτός από το πρόβλημα του νερού, υπάρχει κάτι άλλο που θα επηρεάσει την απόδοση;
Γιατί η απόδοση της ελεύθερης μεθυλικής βάσης που απομένει μετά την εξάτμιση του DCM είναι μόνο 50%;
Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω και δεν έχω παρατηρήσει; Παρακαλώ βοηθήστε με~~

@G.Patton
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Είναι το MDP2P που παράγεται με αυτή τη μέθοδο κατάλληλο για την παρασκευή μεθαμφεταμίνης;

Εάν ισχύει, η εκχυλισμένη ελεύθερη βάση μεθαμφεταμίνης οξινίζεται και κρυσταλλώνεται άμεσα;
 
View previous replies…

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Τι είδους κρύσταλλοι κρυσταλλώνονται μετά από ανάδευση με L- τρυγικό οξύ;
Λεβομεθαμφεταμίνη;

Μπορεί η εναπομείνασα υγρή ελεύθερη βάση d-μεθυλ (PH12~13) μετά από διήθηση υπό κενό να ανακρυσταλλωθεί σε D-μεθυλοαμφεταμίνη μετά από οξίνιση; Εάν ναι, ποια προσέγγιση πρέπει να ακολουθήσω;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Τι είδους κρύσταλλοι κρυσταλλώνονται μετά από ανάδευση με L- τρυγικό οξύ;
Λεβομεθαμφεταμίνη;
Ναι και τρυγικοί.

Μπορεί η εναπομείνασα υγρή ελεύθερη βάση d-μεθυλ (PH12~13) μετά από διήθηση υπό κενό να ανακρυσταλλωθεί σε D-μεθυλαμφεταμίνη μετά από οξίνιση; Αν ναι, ποια προσέγγιση πρέπει να ακολουθήσω;
Διαβάστε τη διαδικασία παρακαλώ είναι λεπτομερής και δεν είναι με αυτόν τον τρόπο.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Γεια σας, BOSS, διάβασα προσεκτικά κάθε ανάρτηση και την περιοχή απαντήσεων. Θέλω να μάθω αν το σχέδιο του έργου μου είναι σωστό και εφικτό.
Παραγωγή πετρελαίου BMK -> Χρήση της μεθόδου σας για την παρασκευή βάσης ελεύθερης μεθαμφεταμίνης -> Διαχωρισμός τρυγικού οξέος -> Παραλαβή (L ή D) μεθυλικής ελεύθερης βάσης -> Προσθήκη NaOH για την αύξηση του pH (12~13) -> (Ποια είναι τα βήματα που απαιτούνται αυτή τη στιγμή Οξίνιση για την παραλαβή κρυστάλλων), ίσως δεν το πρόσεξα, αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια μέθοδος είναι πιο κατάλληλη για την οξίνιση και την κρυστάλλωση αυτή τη στιγμή. Μπορώ να σας ζητήσω μια απάντηση;
Σας ευχαριστώ.
 

rifta

Don't buy from me
Member
Language
🇫🇷
Joined
May 27, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας .
Για το διάλυμα μεθυλαμίνης έχω αναμίξει υδροχλωρική μεθυλαμίνη + naoh + mgso4 σε μεθανόλη ,βλέπω μια μικρή αντίδραση θερμότητας, αλλά τώρα 24 ώρες μετά έχω πολύ στερεό στον πυθμένα, ίσως μη αντιδρώντα υδροχλωρική μεθυλαμίνη και naoh
Πιστεύετε ότι πρέπει να προσθέσω mgso4 μετά την αντίδραση υδροχλωρικής μεθυλαμίνης-ναοχ;
Ευχαριστώ
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ναι, το χρειάζεστε για να στεγνώσετε το νερό που παράγεται κατά την αντίδραση. Μπορείτε να φιλτράρετε το στερεό.
 

rifta

Don't buy from me
Member
Language
🇫🇷
Joined
May 27, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ναι ξέρω ,η αντίδραση είναι ευαίσθητη στο νερό, το πρόβλημά μου είναι ότι έχω προσθέσει το mgso4 ταυτόχρονα με τη μεθυλαμίνη και το naoh όχι όπως το πρωτόκολλο σας, το προσθέσατε μετά την αντίδραση methylamine hcl naoh,πιστεύετε ότι έκανα λάθος ,έχω πολλή σκόνη στον πάτο ίσως μη αντιδραστική methylamine hcl , ευχαριστώ για την απάντησή σας
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Νομίζω ότι αυτό για το οποίο μιλάτε είναι το NaCL που παράγεται κατά την παρασκευή ελεύθερης βάσης μεθυλαμίνης, το οποίο πρέπει να φιλτραριστεί.
 

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Το έχει κλιμακώσει κανείς αυτό;
Ποιες θα ήταν οι μετρήσεις για τη μεθανόλη/μεθυλαμίνη σε μια σύνθεση 5000g p2p;
Η τρέχουσα αναλογία των 36 λίτρων ακούγεται υπερβολική.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, ανεβάστε την κλίμακα αναλογικά. Δεν συνιστώ να κάνετε μεγάλη παρτίδα αν δεν έχετε δοκιμάσει μικρή κλίμακα.
 
Top