"OPSEC" Αίτημα για πληροφορίες ή επικύρωση του έργου μου

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Δεν βρήκα κάποιο παιχνίδι για το opsec γενικά, οπότε πήρα το θάρρος να βάλω το νήμα μου εδώ. Εάν δεν βρίσκομαι στο σωστό τμήμα, παρακαλώ ενημερώστε με.

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει ένας ασφαλής και ανώνυμος τρόπος πώλησης στο instagram. Το σχέδιό μου είναι απλό, νομίζω ότι οι περισσότεροι από τους ανθρώπους που προσεγγίζουμε στο "DarkNet" πωλούν ήδη τα δικά τους προϊόντα ή αναζητούν κάτι συγκεκριμένο και συνήθως έχουν έναν πωλητή στο μυαλό τους.

Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Θα ήθελα λοιπόν να μπω στο clearnet για να μπορέσω να προσεγγίσω ένα μεγάλο κοινό. Για να το πετύχω αυτό, νομίζω ότι θα κάνω πράγματα όπως το εξής:

Ξεκινήστε με το VPN (εδώ mullvad πληρώθηκε σε monero), στη συνέχεια αλλάξτε τη διεύθυνση mac του wifi με το λογισμικό TmacV6, χρησιμοποιήστε το πρόγραμμα περιήγησης LibreWolf, πηγαίνετε στο Instagram, δημιουργήστε ένα λογαριασμό είτε μέσω ταχυδρομείου με proton ή Tutanota ή μέσω τηλεφώνου με JuicySMS.

Καμία συμβουλή ή έστω παράπονο για το πόσο απίστευτα ηλίθιο είναι αυτό;
Ευχαριστώ για την ανάγνωση.
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
ίσως αυτό μπορεί να βοηθήσει κάποιους ανθρώπους"http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...ine-anonymity-by-https-anonymousplanet-org.8/"

Αυτός ο σύνδεσμος κατευθύνεται σε ένα νήμα που έγινε από τον "HEISEMBERG" μιλάει για την ανωνυμία σε διάφορα θέματα, κοινωνικά δίκτυα, μέθοδο πληρωμής, vpn, crypto!

από την πλευρά μου δεν λύνει το πρόβλημά μου, το instagram μπλοκάρει τη σύνδεση από το tor, το vpn λειτουργεί αλλά μόνο στην πρώτη σύνδεση και κινδυνεύεις να αποκλειστείς πολύ γρήγορα. Από ότι ξέρω αν αμφισβητήσουμε το ban πρέπει να το δικαιολογήσουμε με μια selfie με χαρτί και το nickname σου, την ταυτότητα σου ή οτιδήποτε άλλο. Η λύση που βρήκα είναι να πάμε στο νήμα του Reddit με όνομα: r/roastme, με photoshop είναι δυνατόν να παρακάμψουμε αυτό το εμπόδιο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την εγγραφή μέσω του αριθμού τηλεφώνου. Θα ανεβάσω το νήμα αν έχω νέα ή επιτυχημένη.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666

Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το instagram ανώνυμα, θα χρειαστείτε. Virtualbox, whonix, εξομοιωτής Android, vpn

tor - vpn - instagram (μέσω εξομοιωτή android).
Αλλά αν ο λογαριασμός σας θα μπλοκάρει το instagram, δεν υπάρχει τίποτα να διορθώσετε.
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Εντάξει, θα το δοκιμάσω!
 

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Έχει δίκιο. Αν βάλετε τη σύνδεση VPN πριν από το TOR σας, ο ISP σας δεν τη βλέπει. Εάν την βάλετε μετά το Tor. THe websites dont see that you use tor.

Χρησιμοποιώ πάντα τις συνδέσεις μου με ένα vpn Μετά το tor επειδή ο τελευταίος κόμβος στο tor, ο κόμβος εξόδου. Μπορούν να μυρίσουν τη δραστηριότητά σας, και αυτό μπορεί να είναι το LE που κάθεται και απλά περιμένει.
 

Vince Gilligan JR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 8, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
ενημέρωση:

Πάντα έβλεπα κάποιου είδους συζήτηση σχετικά με τη χρήση VPN μαζί με το Tor, καθώς τα VPN μπορούν να προκαλέσουν προβλήματα στο σύστημα δρομολόγησης onion του Tor.

Μετά από μερικές προσπάθειες κατάφερα να συνδεθώ στο instagram, οπότε σας ευχαριστώ!

(ΥΓ για τους αρχάριους που είναι αρκετά ηλίθιοι για να υποτιμήσουν τον αλγόριθμο του instagram αφού έχει τη δυνατότητα να διαβάσει την ιστορία σου και να καταλάβει πολύ πολύ πολύ γρήγορα ότι μόλις έβαλες στην ιστορία τον τιμοκατάλογο και τα προσφερόμενα προϊόντα σου).
 

cederroth

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
13
Solutions
1
Reaction score
12
Points
3
Εάν μου γράψετε στο xmmp θα σας προσφέρω τη βοήθειά μου λεπτομερώς για το σενάριο της απειλής σας.
ΠΜ μου για πληροφορίες
 

GOUPIL

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2022
Messages
66
Reaction score
18
Points
8

οπότε ο καλύτερος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσετε 2 vpn;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Θα χρησιμοποιούσα οπωσδήποτε τη ρύθμιση που σας συνέστησε η HEISENBERG.
Συν τοις άλλοις, οι νεκρές σταγόνες θα εξασφάλιζαν τη διαδικασία αποστολής σας, ώστε να μην μπορεί να εντοπιστεί σε εσάς. Εάν θα πωλούσα στο Instagram, θα εντοπίζονταν σε μια μεγάλη πόλη και θα έκανα μόνο τοπικές dead drop.

Θα πρέπει να προσέχετε πάρα πολύ κατά την παραλαβή και την απόρριψη των εμπορευμάτων, καθώς οι πωλητές του Instagram μπορούν να μπουν στο ραντάρ της LE πιο γρήγορα ως πωλητές στο darkweb.

Βρείτε έναν ασφαλή τρόπο να λαμβάνετε πληρωμές (Paysafe, wire, paypal) μέσω ενός δικτύου κλεμμένων/ψευδών τραπεζικών λογαριασμών. Το ίδιο ισχύει και για την εξαργύρωση, ποτέ μην κάνετε εξαργύρωση στο όνομά σας, μην κάνετε εξαργύρωση πάρα πολύ ofte
 
Top