Το Purple MDMA είναι μαλακίες ή αλλιώς απάτη

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Συζητούσα με κάποιους καλλιεργητές μανιταριών σε ένα φόρουμ και αποκάλεσα έναν από αυτούς ομοφυλόφιλο. Όλοι πίστευαν ότι ήταν απολύτως αστείο. Ήταν νεότεροι άνθρωποι και δεν το είχαν ακούσει ποτέ να χρησιμοποιείται έτσι. Η πρώτη τους ομοφυλοφιλική προσβολή ήταν το f.
Για να είμαι σαφής, δεν χρησιμοποιώ ποτέ αυτούς τους όρους για να αναφερθώ σε ΛΟΑΤΚΙ άτομα, αποκαλώ μόνο τους φίλους μου έτσι. Η σύζυγός μου είναι η επίσημη εκπρόσωπος της ομάδας των δημοφυλόφιλων αναγνωριστικών σε μια εταιρεία Fortune 500.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Ξέρω ότι αυτό είναι ένα αστείο, αλλά αν η σύζυγός σας δουλεύει όντως σε μια εταιρεία Fortune 500, υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις εργασίας; Απελπισμένοι καιροί και όλα αυτά...
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Για μένα, ως τελειομανής, ακόμη και η σαμπάνια ή η κόλα είναι μάρκετινγκ aka bulshit και fraude. Το MDMA πρέπει να είναι καθαρό λευκό.
 

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
19
Points
8
Ακόμα και καθαρό λευκό mdma ή διαυγείς κρύσταλλοι έχω συναντήσει μαλακίες που δοκιμάζονται ως mdma. Έχω επίσης βγάλει μοβ από λευκό mdma στο παρελθόν. Πιστεύω ότι το μωβ προκαλείται από βοροϋδρίτες...
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Είμαι εντυπωσιασμένος από την προοπτική σας. Έχετε δοκιμάσει ποτέ να διαχωρίσετε το S-ισομερές του MDMA που παράγεται από την PMK;
 

Richardrahl

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
37
Reaction score
19
Points
8
Κανείς άλλος παρά μόνο η MAPS το έχει κάνει. Και το μελετάμε.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Έχεις δίκιο, αδελφέ. Ακόμη και το αρκετά λευκό mdma μετά από τριπλή ανακρυστάλλωση θα μπορούσε να είναι 87% μόνο σύμφωνα με την εργαστηριακή δοκιμή.
Ποια είναι η γνώμη σας: ο καλύτερος διαλύτης για τον διαχωρισμό όλων αυτών των προσμίξεων όταν εκτελείται εκχύλιση βάσης;

YnQ6oDSLy2
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ο Shulgin γεννήθηκε το 1925. Αμφιβάλλω αν θα μπορούσε να κάνει τη σύνθεση το 1912 ))))))))))))
 

threedee

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 19, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Και όχι μόνο αυτό, αλλά και ότι δεν εργαζόταν για τη φαρμακευτική Merck, η οποία κατοχύρωσε την πατέντα MDMA το 1913.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
ο καθένας τις δικές του προτεραιότητες όσον αφορά τη χρησιμότητα... ;)
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Το μοβ χρώμα είναι μια πρόσμειξη που προκύπτει από μια αναγωγή NaBH4 που γίνεται σε ΠΟΛΥ ισχυρές αλκαλικές συνθήκες και από την έλλειψη κατάλληλης επεξεργασίας μετά την αντίδραση. Μια απλή επανακρυστάλλωση του MDMA HCl από IPA/ακετόνη απομακρύνει αυτή και άλλες προσμίξεις και δίνει λευκούς κρυστάλλους.

Έτσι, το μωβ MDMA έχει υψηλή περιεκτικότητα σε πραγματικό MDMA, αλλά και μια ορισμένη ποσότητα απροσδιόριστων σκουπιδιών, μερικά από αυτά το κάνουν μωβ. Αν αυτά τα υπολείμματα από την αναγωγή με NaBH4 αποτελούν κίνδυνο για την υγεία δεν ξέρω, προσωπικά θα προτιμούσα να μην έχω βορικές ενώσεις στα ναρκωτικά μου.

Για κάποιους λόγους η φαρμακοβιομηχανία έχει δείξει μεγάλη αντίσταση στην εποχή της πληροφόρησης. Νόμιζα ότι με το da Intanet και τη Wikipedia τα περισσότερα από τα παραμύθια και τους μύθους σχετικά με τα φάρμακα θα εξατμίζονταν, αλλά αντίθετα χειροτέρεψαν.
Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι αυτό οφείλεται σε κάποιο βασικό, θεμελιώδες ανθρώπινο χαρακτηριστικό, το οποίο είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων από τη φύση της δεν θέλει να ΓΝΩΡΙΖΕΙ. Θέλουν να ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ. Είναι και αυτός ένας προστατευτικός μηχανισμός, το εύθραυστο εγώ στο κέντρο αυτού που νομίζει κανείς ως προσωπικότητα δεν θα μπορούσε να αντέξει τους ψυχρούς ανέμους της πραγματικότητας που λένε ότι δεν υπάρχει ελεύθερη βούληση. καμία πραγματική επιλογή. Αν θέλετε να ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ θα το ανακαλύψετε. Αν επιλέξετε να ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ - λοιπόν, υπάρχει σημαντικά μεγαλύτερο περιθώριο και αυτό κρατά την πραγματικότητα γενικά πολύ πιο ευέλικτη. Δεν κατηγορώ κανέναν, μακάρι να ήμουν σαν κι αυτούς. Μερικές φορές.
 

threedee

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 19, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Α, αυτή είναι η φιλοσοφία που μου αρέσει να εξερευνώ.

Προοπτική, πλαίσιο, άνεση και έλεγχος. Όλα αυτά τα πράγματα αναμειγνύονται μαζί για να κάνουν τους ανθρώπους περισσότερο ή λιγότερο εύπλαστους, περισσότερο ή λιγότερο σχετικούς και περισσότερο ή λιγότερο ενσυναισθητικούς.

Για αμέτρητες γενιές έχουμε εκπαιδευτεί πολιτισμικά να αποδεχόμαστε τον λόγο των μεγαλύτερων/καλύτερων/ηγέτων/σαμάνων μας και να το κάνουμε χωρίς αμφισβήτηση.

Είμαστε, πράγματι, ένα κοπάδι.

Η κριτική σκέψη είναι μια δεξιότητα που συχνά συνεπάγεται απομόνωση, γελοιοποίηση, αποφυγή και σκληρότητα. Εμείς που επιλέγουμε να εξερευνήσουμε τον κόσμο με ανοιχτά μάτια, δεν είμαστε ο κανόνας.

Κάντε δύσκολα πράγματα - η ζωή έχει γίνει πολύ εύκολη και το μυαλό μας χρησιμοποιείται λιγότερο από ποτέ.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Θεωρήστε τον εαυτό σας τυχερό αν πρόκειται για 5-MAPB...
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Γύρω στο 2017, η αγορά μου ήταν γεμάτη με αυτό το μωβ υλικό. Ήταν MDMA αλλά πολύ ακάθαρτο. Κάποιοι μπορεί να γνωρίζουν την απογοήτευση καθώς μπορεί να έχετε κρυστάλλινο προϊόν....αλλά ο κόσμος μιλάει για το μωβ πράγμα.

Μια μέρα είχα ένα κλάσμα 100g περίπου από μη αποσταγμένο MDP2P από το performic. Ήταν κλάσμα που περίσσεψε και το είχα ξεχάσει και δεν πέρασε το στάδιο της απόσταξης υπό κενό.

Έτσι αποφάσισα να εκτελέσω ένα διασκεδαστικό πείραμα ενώ άλλα έργα συνέβαιναν.

Για να φτιάξετε μωβ MDMA, απαιτούνται τα εξής:

1-Βάλτε τον εαυτό σας στη θέση ενός άχρηστου σκατομάγειρα με χαμηλές επιδόσεις.
2 - ΠΟΤΕ μην αποστάξετε τίποτα.

Μη αποσταγμένο MDP2P με κοκκινωπό χρώμα - αφαιρείται το DCM μέσω απλής απόσταξης.

Προχωρήστε με εκχύλιση με Al/Hg + τολουόλιο.

Το προϊόν θα είναι μοβ. Είναι απλά μια συνάρτηση της μη αποσταγμένης κετόνης και της αμίνης. Καμία ποσότητα ακετόνης δεν θα αφαιρέσει το χρώμα.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας!
Άχρηστο σκουπίδι χαμηλής επίδοσης μάγειρας εδώ.
Ή ένας τύπος που έχει σπάσει το κενό ;)

δεν αισθάνομαι κάτι διαφορετικό για μένα, εσύ τι λες;
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Αγαπητή PNicole,
λατρεύεις την κυρία Κίντμαν;
Στην πραγματικότητα δεν μοιάζει πια όπως στο avatar σου.
Σήμερα είναι πιο τρομακτική.
Ειλικρινά, ταπεινά δικός σας, ο Κράνστον.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Όταν κατά λάθος φτιάχνω μοβ mdma, αυτό συμβαίνει επειδή έχει μείνει κάποιο υπολειμματικό οξύ στην κετόνη. Η κετόνη μπαίνει σε κόκκινο χρώμα, το mdma βγαίνει σε διαφορετικό χρώμα, από μαυρισμένο έως μοβ.

Δεν κάνει καμία διαφορά στο αποτέλεσμα/καθαρότητα από ό,τι μπορώ να πω.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Το MDMA συντέθηκε πράγματι για πρώτη φορά το 1912. Ο Shulgin την "ανακάλυψε" ξανά συνειδητοποιώντας τις ψυχοδραστικές δυνατότητές της και την έκανε δημοφιλή με την έρευνά του.

Θυμάται κανείς τις "νόμιμες εναλλακτικές λύσεις" των "χαπιών έκστασης/rave" που διαφημίζονταν στο διαδίκτυο πριν από περίπου 10-15 χρόνια;
Νομίζω ότι ονομάζονταν "Purple Oms" ..αυτό το νήμα με έκανε να τα θυμηθώ. Δεν τα δοκίμασα ποτέ, ξέρει κανείς τι ήταν;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Υποκατεστημένες καθινόνες. Τα ίδια πράγματα που κάνουν οι άνθρωποι 3mmc,4mmc, a-pvp ect. Μερικά από αυτά άλλα ήταν απλά φυτικές μαλακίες. Θυμάμαι να αγοράζω λυκίσκο ή κάποιο είδος φυτικών άκρων ψεκασμένων με jwh και τα παρόμοια. Οι Ινδουιστές τα είχαν πάντα κρυμμένα και όταν ρωτούσες γι' αυτά σε κοίταζαν "με αυτό το βλέμμα"
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Αγαπητέ στρατιώτη του φαρμάκου,
εμείς (ομάδα δοκιμών) μπορούμε προσωπικά να σας διαβεβαιώσουμε ότι υπάρχουν κάποια μωβ/καφέ mdma εκεί έξω που είναι πραγματικά ωραία.
Δηλαδή, το χρώμα προέρχεται από ακαθαρσίες περίπου 3%, οι οποίες δεν είναι τοξικές, οπότε το χρώμα δεν σημαίνει τίποτα.
Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας, κύριε.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Εξαρτάται από τη διαφάνεια και το μέγεθος των κρυστάλλων. Είναι οι κρύσταλλοι αρκετά μεγάλοι και διαφανείς, τότε ναι, το επίπεδο των προσμίξεων είναι περίπου 1-2%. Εάν οι κρύσταλλοι είναι θολοί και μικροί, τότε πολύ πολύ περισσότερο, έως και 10-15% προσμίξεις.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Φυσικά, έχετε δίκιο (και πάλι). Οι μεγάλοι μοβ/καφετί κρύσταλλοι ήταν αρκετά διαφανείς και διαλύονταν σε μοβ/γκριζόχρωμη σκόνη υπό πίεση.
Αυτό θα μπορούσε θεωρητικά να αποτελεί ένδειξη για διαφορετική ισομερή αναλογία από το 1:1. Αλλά από την άλλη πλευρά αυτό δεν προβλεπόταν ποτέ, οπότε μάλλον είναι απίθανο.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Σας ευχαριστούμε κ. Frit Buchner,
Σκέφτηκα ότι ήταν BS εκείνη την εποχή - ένα "ενεργειακό" συμπλήρωμα βιταμινών κάποιου είδους. Δεν γνώριζα την εκκολαπτόμενη αναλογική σκηνή RC εκείνη την εποχή.
Θυμάμαι ότι διαφήμιζαν επίσης "νόμιμα μπουμπούκια". Μόνο κοιτάζοντας πίσω εκ των υστέρων μπορώ να συνειδητοποιήσω τι συνέβαινε. Γιατί είναι πάντα οι Ινδουιστές ή οι Πακιστανοί που φαίνεται να έχουν μια "επιλογή κάτω από τον πάγκο" στα άθλια βενζινάδικα και τα γωνιακά καταστήματα; Δεν παραπονιέμαι. Μου λείπει η δυνατότητα να παίρνω noids στα τοπικά καταστήματα - πολλά από αυτά δεν ήταν σπουδαία και το μείγμα ήταν σκληρό, αλλά αγόραζα ό,τι μπορούσα όταν έβρισκα μια καλή παρτίδα. :cool:

Und danke, Herr Cranston,
Δεν είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω κανένα μωβ MDMA. Είχα μια καλή παρτίδα χάπια έκστασης σε όλη μου τη ζωή, αυτό ήταν πριν από περίπου 20 χρόνια.
Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 10 διαφορετικά χάπια από τότε και όλα ήταν καφεϊνούχα στην καλύτερη περίπτωση. Έχω εγκαταλείψει την προσπάθεια να αγοράσω χάπια έκστασης. Αν κάποιος εκεί έξω έχει την πραγματική συμφωνία, δοκιμάστε με και θα έχετε έναν φίλο/πελάτη για μια ζωή. Πάντα μου πουλούσαν κάποιο είδος καθινόνης υπό τον όρο "molly", αν και παρόμοιο, τίποτα δεν μπορεί πραγματικά να συγκριθεί. Κυνηγάω αυτή την πρώτη εμπειρία εδώ και πολύ καιρό.
 

Claz

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Μην χρησιμοποιείτε χάπια !
Επικοινωνήστε με την Pygmalion. Είναι ειλικρινής και έχει αυτός τους καλύτερους κρυστάλλους mdma που είχα ποτέ.

Ο ψυχισμός σας είναι επίσης σημαντικός, το vibe, η διάθεσή σας, το σκηνικό κ.λπ.
Σήμερα οι άνθρωποι φαίνεται να είναι πιο αγχωμένοι και βιαστικοί από ό,τι πριν από 20 χρόνια.
Νομίζω ότι τα smartphones σκότωσαν την παλιά καλή ατμόσφαιρα που είχαμε τη δεκαετία του '90.
Στο Βερολίνο υπάρχουν ακόμα κλαμπ όπου μπορείς να το ζήσεις αυτό.
 
Top