Ανακρυστάλλωση της μεθαμφεταμίνης

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Γεια σας, πρόσφατα δοκίμασα μια τεχνική ανακρυστάλλωσης για τη μεθαμφεταμίνη που προφανώς λειτουργεί αρκετά καλά.

Τη βρήκα σε ένα φόρουμ.

Διαδικασία: Διαδικασία: Διαδικασία: Διαδικασία: Διαδικασία: Διαδικασία:

Βάλτε τη μεθαμφεταμίνη σε ένα δοχείο και προσθέστε ακετόνη (αν είναι δυνατόν άνυδρη) περίπου 1 -2 cm πάνω από το επίπεδο της μεθαμφεταμίνης.

Θερμαίνετε μέχρι βρασμού και στη συνέχεια προσθέτετε αλκοόλη (εγώ χρησιμοποιώ IPA) μέχρι να διαλυθεί πλήρως (ή σχεδόν) η μεθαμφεταμίνη.

Απομακρύνετε από την πηγή θερμότητας, καλύψτε με ένα στρώμα αλουμινόχαρτου, στη συνέχεια με ένα στρώμα μεμβράνης και ψύξτε για 1 ώρα σε χλιαρό υδατόλουτρο.
Τοποθετήστε το δοχείο στο ψυγείο για άλλες 1 ώρα και στη συνέχεια στην κατάψυξη για 24 ώρες.

Προσωπικά, σταματάω στο ψυγείο επειδή χρησιμοποιώ μικρές ποσότητες μεθαμφεταμίνης και δεν έχω δει κανένα επιπλέον αποτέλεσμα μετά από 24 ώρες στην κατάψυξη...

Και αυτό είναι όλο, θα πρέπει να είστε σε θέση να βρείτε μικρές βελόνες κρυσταλλικής μεθαμφεταμίνης όταν τελειώσετε!

Μεταφράστηκε με www.DeepL.com/Translator (δωρεάν έκδοση)
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Ακολουθούν εικόνες από το αποτέλεσμά μου
 

Attachments

  • SNzuQC9LKq.jpg
    SNzuQC9LKq.jpg
    2.1 MB · Views: 361
  • sD9Om4Gwc8.jpg
    sD9Om4Gwc8.jpg
    2.1 MB · Views: 367

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Εξακολουθώντας να χρησιμοποιώ την ίδια τεχνική, ιδού τα τελευταία μου αποτελέσματα.
 

Attachments

  • SaweUvsfGt.jpg
    SaweUvsfGt.jpg
    4.1 MB · Views: 181

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Το διαλύω σε IPA που βράζει και προσθέτω ακετόνη μέχρι να αρχίσει να θολώνει. Τα αποτελέσματα όμως είναι ακριβώς τα ίδια. Μετά τις 2 ώρες στην κατάψυξη ή οτιδήποτε άλλο, το εξατμίζω στο 50% και το ψύχω ξανά
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Ωραία, πρέπει να το δοκιμάσω κι αυτό. Ευχαριστώ
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ενδιαφέρον. Ποιες είναι οι περίπου αναλογίες σας κατά βάρος και όγκο - meth : ipa : ακετόνη ?
Και ποια είναι η περίπου διάρκεια μετά την πρώτη ανακρυστάλλωση;
 
View previous replies…

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Για παράδειγμα, για 40g μεθαμφεταμίνης και 1dl ακετόνης που θερμαίνονται στους 52-54°, αρκούν κατά μέσο όρο 9,5ml νερού για να διαλυθεί το σύνολο. Στη συνέχεια αφήνω να κρυώσει για περίπου 3h σε θερμοκρασία δωματίου, 1h30 με 2h στο ψυγείο και τέλος μερικές ώρες στην κατάψυξη. Το αποτέλεσμα που λαμβάνεται μετά την ανακρυστάλλωση είναι περίπου 95% (κατά μέσο όρο απώλεια 2-3gr).

Traduit avec DeepL https://www.deepl.com/app/?utm_source=android&utm_medium=app&utm_campaign=share-translation
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ευχαριστώ. Ενδιαφέρον. Μου αρέσει επίσης αυτή η ανακρυστάλλωση σε διάλυμα 10% νερού/ακετόνης. Το χρησιμοποίησα για την ανακρυστάλλωση της mdma hcl εκατοντάδες φορές, αλλά σε αυτή την περίπτωση η απόδοση είναι περίπου 80-90% σε 12 ώρες. Για να ανακτήσετε το υπόλοιπο πρέπει να εξατμίσετε το μεγαλύτερο μέρος του υγρού και να το επαναλάβετε ξανά.
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Ποια είναι η διαδικασία για το διάλυμα 10% νερού/ακετόνης;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
απλό: 10% H2O + 90% ακετόνη. το υδροχλωρίδιο διαλύεται σε αυτό το διάλυμα και στη συνέχεια μεταφέρεται στην κατάψυξη.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Για μικρή ποσότητα ναι. Αν μιλάμε για 20-50 gr, είναι ΟΚ να το ανακρυσταλλώσετε σε νερό/ακετόνη σε μισή μέρα.
Αλλά για μεγαλύτερη ποσότητα απαιτείται περισσότερος χρόνος.
Αυτή τη στιγμή ανακρυσταλλώνω περίπου 500 gr mdma hcl σε νερό/ακετόνη. Μετά από 24 ώρες η περιεκτικότητα είναι 83%. Περίπου 85 gr είναι ακόμα διαλυμένα. Υποθέτω ότι θα χρειαστούν περισσότερες 72 ώρες για να βγουν.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Καλημέρα κύριε.
Είναι η μέθοδος ανακρυστάλλωσης που αναφέρατε εφαρμόσιμη στην υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη;
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Καλημέρα κύριε.
Είναι η μέθοδος ανακρυστάλλωσης που αναφέρατε εφαρμόσιμη στην υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη;
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Ναι
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Αγαπητέ κ.

Είμαι αρχάριος και πειραματίζομαι. Έχω αποτύχει πολλές φορές όταν πρόκειται για κρυστάλλωση.

Μπορείτε να μου απαντήσετε σε μερικές ερωτήσεις;

1. Κρυσταλλώσατε ρακεμική ή D-μεθυλική;

2. Ποιες είναι οι αναλογίες μεθυλίου/ακετόνης/ισοπροπυλικής αλκοόλης;

3. Το θέμα της ψύξης που αναφέρατε. Αφήστε πρώτα να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου. Στη συνέχεια, ψύξτε στο ψυγείο για 1 ώρα. Ψύξτε στο ψυγείο για 24 ώρες. Δεν καταλαβαίνω καλά. Η διαφορά στις θερμοκρασίες του ψυγείου. Ποια είναι η θερμοκρασία του ψυγείου κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ψύξης 1 ώρας; Ποια είναι η θερμοκρασία του ψυγείου κατά τη διάρκεια αυτής της 24ωρης περιόδου;

Κύριοι. Σας ευχαριστώ πολύ!
Σας εύχομαι μια ευτυχισμένη ζωή.
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
1. Νομίζω ότι είναι D-μεθύλιο. Δεν είμαι χημικός και δεν το έχω αναλύσει ποτέ, αλλά θα πρέπει να είναι αυτό.

2. Χρησιμοποιώντας ακετόνη και νερό, περίπου 20 γραμμάρια μεθαμφεταμίνης, χρησιμοποιώ 1dl ακετόνης και το θερμαίνω λίγο πριν το σημείο βρασμού. Στη συνέχεια, κατά μέσο όρο χρησιμοποιώ 8 - 9,5ml νερού και ανακατεύω καλά μέχρι να διαλυθεί σχεδόν όλη η μεθαδόνη.
Στη συνέχεια καλύπτω με αλουμινόχαρτο και μεμβράνη και τυλίγω το δοχείο μου με 1 πετσέτα κουζίνας για να επιβραδύνω τη διαδικασία ψύξης.

3. Προς το παρόν αφήνω να κρυώσει για 4 έως 6 ώρες στον καθαρό αέρα, ανάλογα με την ποσότητα (10 - 20g).
Στη συνέχεια είτε μαζεύω τα θραύσματα πριν συνεχίσω τη διαδικασία ψύξης στο ψυγείο (το δικό μου έχει ρυθμιστεί στους 3°C) και μετά στην κατάψυξη, είτε βάζω όλο το πράγμα κατευθείαν στο ψυγείο και μετά στην κατάψυξη...
Αν το αφήσετε να κρυώσει μόνο σε θερμοκρασία δωματίου θα χάσετε πολύ προϊόν.
Συνεχίστε την ψύξη όπως περιγράφεται για να ανακτήσετε όσο το δυνατόν περισσότερο προϊόν.
Όταν δεν σχηματίζονται πλέον κρύσταλλοι, εξατμίστε το υγρό για να ανακτήσετε όσο το δυνατόν περισσότερο.

Συνήθως συλλέγω τους κρυστάλλους που σχηματίζονται σε θερμοκρασία δωματίου πριν τους βάλω στο ψυγείο, καθώς η ψύξη στο ψυγείο είναι ταχύτερη και έτσι οι κρύσταλλοι γίνονται μικρότεροι.

Ελπίζω να απάντησα στην ερώτησή σας.
Διαφορετικά, πείτε μου.

Στην υγειά σας
 

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, κύριε,


Συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα ελπίζω πραγματικά ότι θα μπορούσατε να με βοηθήσετε.

Έχω επίσης d-meth και χρησιμοποιώ τη μέθοδό σας και είχα επιτυχία μια φορά. Αφού επαναλαμβάνω τη διαδικασία με την ίδια μεθαμφεταμίνη συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα ξανά και ξανά. Αν θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια συμβουλή, θα το εκτιμούσα πολύ !

Κατά την κρυστάλλωση οι κρύσταλλοι κολλάνε γύρω από το πλάι του ποτηριού ζέσεως και μοιάζουν πολύ με mdma όταν τελειώσουν. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό και αναρωτιέμαι αν είχατε ποτέ το ίδιο πρόβλημα. Αν ναι, τι κάνατε για να το διορθώσετε ; Επανέλαβα τη διαδικασία πολλές φορές αλλά συνεχίζω να έχω τα ίδια αποτελέσματα. Κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη !
 
View previous replies…

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Χρησιμοποιείτε άνυδρη ακετόνη και απεσταγμένο νερό ?
Αν ναι, προσθέσατε το νερό όλο μαζί ή λίγο-λίγο και μάλιστα σταγόνα-σταγόνα μέχρι να αραιωθούν σχεδόν όλα;
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Τι εννοείτε με τον όρο σφράγιση; Ο Λουκάς τυλίγει αλουμινόχαρτο και ταινία γύρω από το δοχείο χωρίς τρύπα όπως σφραγίζεται σφραγισμένο ?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Δεν υπάρχει λόγος να είστε τόσο αυστηροί. Απλώς τυλίξτε το κανονικά με αλουμινόχαρτο, κυρίως για να αποτρέψετε την είσοδο σκόνης και να επιβραδύνετε την εξάτμιση του διαλύματος. Όσο πιο αργή είναι η εξάτμιση, τόσο μεγαλύτερος είναι ο κρύσταλλος. Η ταχεία εξάτμιση θα σχηματίσει μόνο κρυσταλλική σκόνη.
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε IPA ή είτε βότκα t διαλύσει το προϊόν, αλλά έχω καλύτερο αποτέλεσμα με αποσταγμένο νερό.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Μάλιστα, κύριε. Σας ευχαριστώ για τη γενναιοδωρία σας. Θα προσπαθήσω να το κάνω.

Στην υγειά της επιτυχίας.
 
Top