Ανακρυστάλλωση της μεθαμφεταμίνης

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
1. Νομίζω ότι είναι D-μεθύλιο. Δεν είμαι χημικός και δεν το έχω αναλύσει ποτέ, αλλά θα πρέπει να είναι αυτό.

2. Χρησιμοποιώντας ακετόνη και νερό, περίπου 20 γραμμάρια μεθαμφεταμίνης, χρησιμοποιώ 1dl ακετόνης και το θερμαίνω λίγο πριν το σημείο βρασμού. Στη συνέχεια, κατά μέσο όρο χρησιμοποιώ 8 - 9,5ml νερού και ανακατεύω καλά μέχρι να διαλυθεί σχεδόν όλη η μεθαδόνη.
Στη συνέχεια καλύπτω με αλουμινόχαρτο και μεμβράνη και τυλίγω το δοχείο μου με 1 πετσέτα κουζίνας για να επιβραδύνω τη διαδικασία ψύξης.

3. Προς το παρόν αφήνω να κρυώσει για 4 έως 6 ώρες στον καθαρό αέρα, ανάλογα με την ποσότητα (10 - 20g).
Στη συνέχεια είτε μαζεύω τα θραύσματα πριν συνεχίσω τη διαδικασία ψύξης στο ψυγείο (το δικό μου έχει ρυθμιστεί στους 3°C) και μετά στην κατάψυξη, είτε βάζω όλο το πράγμα κατευθείαν στο ψυγείο και μετά στην κατάψυξη...
Αν το αφήσετε να κρυώσει μόνο σε θερμοκρασία δωματίου θα χάσετε πολύ προϊόν.
Συνεχίστε την ψύξη όπως περιγράφεται για να ανακτήσετε όσο το δυνατόν περισσότερο προϊόν.
Όταν δεν σχηματίζονται πλέον κρύσταλλοι, εξατμίστε το υγρό για να ανακτήσετε όσο το δυνατόν περισσότερο.

Συνήθως συλλέγω τους κρυστάλλους που σχηματίζονται σε θερμοκρασία δωματίου πριν τους βάλω στο ψυγείο, καθώς η ψύξη στο ψυγείο είναι ταχύτερη και έτσι οι κρύσταλλοι γίνονται μικρότεροι.

Ελπίζω να απάντησα στην ερώτησή σας.
Διαφορετικά, πείτε μου.

Στην υγειά σας
 

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, κύριε,


Συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα ελπίζω πραγματικά ότι θα μπορούσατε να με βοηθήσετε.

Έχω επίσης d-meth και χρησιμοποιώ τη μέθοδό σας και είχα επιτυχία μια φορά. Αφού επαναλαμβάνω τη διαδικασία με την ίδια μεθαμφεταμίνη συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα ξανά και ξανά. Αν θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια συμβουλή, θα το εκτιμούσα πολύ !

Κατά την κρυστάλλωση οι κρύσταλλοι κολλάνε γύρω από το πλάι του ποτηριού ζέσεως και μοιάζουν πολύ με mdma όταν τελειώσουν. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνει αυτό και αναρωτιέμαι αν είχατε ποτέ το ίδιο πρόβλημα. Αν ναι, τι κάνατε για να το διορθώσετε ; Επανέλαβα τη διαδικασία πολλές φορές αλλά συνεχίζω να έχω τα ίδια αποτελέσματα. Κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη !
 
View previous replies…

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ναι, χρησιμοποίησα άνυδρη ακετόνη, αλλά χρησιμοποιώ κανονικό νερό βρύσης.

(Χρησιμοποιώ όλες τις αναλογίες που δώσατε)
Βήμα 1. Διαλύω τη μεθαδόνη σε βραστό νερό και ανακατεύω μέχρι να διαλυθεί όλη. (Ναι, προσθέτω όλο το νερό σε 1 φορά)

Βήμα 2. Σε ένα ξεχωριστό τηγάνι ζεσταίνω το aceton στους 50 βαθμούς Κελσίου περίπου και το προσθέτω στο μείγμα μεθαμφεταμίνης/νερού.

Βήμα 3. Ανακατεύω και αφήνω τη θερμοκρασία να ανέβει στους 52-55 το πολύ μέχρι να αρχίσει να φουσκώνει.

Βήμα 4. Ρίχνω τα πάντα μέσα από ένα φίλτρο, καλύπτω με αλουμίνιο και μεμβράνη και αφήνω να ξεκουραστεί για 4-6 ώρες σε θερμοκρασία δωματίου (περίπου 20 βαθμούς κελσίου).

Βήμα 5. Βάζω όλο το ποτήρι στο ψυγείο για περίπου 12 ώρες και στη συνέχεια καταψύχω για άλλες 12 ώρες.

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση ! Ελπίζω να μπορέσουμε να βρούμε μια λύση.
 

JimMoriSon27

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Διαλύετε μεθαμφεταμίνη σε βραστό νερό; Γιατί;
Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αυτό, οπότε δεν μπορώ να πω ή όχι ότι αυτό είναι το λάθος.
Θα πρέπει πρώτα να προσπαθήσετε να βάλετε το προϊόν σας και την ακετόνη μαζί σε ένα δοχείο υποδοχής όπως ένα ποτήρι ζέσεως ή ένα τόξο (σκεφτείτε να θρυμματίσετε τη μεθαμφεταμίνη σας όσο το δυνατόν λεπτότερα ώστε η διαδικασία να είναι ταχύτερη) και να θερμάνετε το διάλυμα μεθαμφεταμίνης/ακετόνης λίγο πάνω από το σημείο βρασμού της ακετόνης που πρέπει να είναι στους 55-56°C.
Στη συνέχεια, βάλτε το νερό σας ( θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί αποσταγμένο νερό εκεί, επειδή δεν κάνουμε τίποτα άλλο από έναν καθαρισμό με ανακρυστάλλωση...)
Αλλά η προσθήκη νερού είναι για παράδειγμα 7 - 8 ml πρώτα και μετά αναδεύετε και περιμένετε η θερμοκρασία να φτάσει ξανά στους 53-55°C ώστε να μπορείτε να προσθέτετε σταγόνα-σταγόνα νερό μέχρι να διαλυθεί σχεδόν οποιοδήποτε από το κρυσταλλικό μεθ.
Αν προσθέσετε περισσότερο νερό από το απαραίτητο, το προϊόν θα χαθεί.
 

Mysticsea3

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Όταν ξεκίνησα ακολούθησα ακριβώς τη συνταγή, αλλά δυσκολεύτηκα να διαλύσω τη μεθαμφεταμίνη ενώ αναμιγνύονταν με ακετόν.

Και όταν τελικά διέλυσα τη μεθαμφεταμίνη, μου πήρε τόσο πολύ χρόνο που είχε εξατμιστεί πολύ ακετόν.

Έτσι χρησιμοποίησα τη μέθοδο που περιέγραψα και είχα επιτυχία μια φορά, αλλά συνεχίζω να αποτυγχάνω μετά από αυτό, οπότε θα επιστρέψω στη συμβουλή σας.

Μήπως δυσκολευτήκατε ποτέ να διαλύσετε τη μεθαμφεταμίνη σας; Και αν εξατμιστεί πολύ ακετόν τι κάνετε;
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Γεια σας, δεν καταλαβαίνετε τι εννοεί ο δημιουργός του νήματος. 1. Βάλτε τη μεθαμφεταμίνη και την ακετόνη σε ένα ποτήρι ζέσεως και θερμάνετέ το στους 55-56 βαθμούς για να βράσει. ( Δεν χρειάζεται να περιμένετε να λιώσει η μεθαμφεταμίνη στην ακετόνη) 2, προσθέστε νερό (πρέπει να είναι αποσταγμένο νερό ή απιονισμένο νερό και μην χρησιμοποιείτε νερό της βρύσης) και το νερό πρέπει να προστίθεται αργά (για παράδειγμα, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε σταγονόμετρο). Κατά τη διάρκεια της προσθήκης νερού, διατηρήστε το υγρό στο ποτήρι ζέσεως στους 53-55 βαθμούς μέχρι να διαλυθεί όλη η μεθαμφεταμίνη στο ποτήρι ζέσεως. ( Μπορείτε να επιλέξετε τη θερμική διήθηση, αλλά θα υπάρξουν απώλειες. Στη συνέχεια σφραγίστε το υγρό σε θερμοκρασία δωματίου για 4-6 ώρες και βάλτε το στο ψυγείο για 12 ώρες. Φιλτράρισμα. Στεγνώστε το.
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Τι εννοείτε με τον όρο σφράγιση; Ο Λουκάς τυλίγει αλουμινόχαρτο και ταινία γύρω από το δοχείο χωρίς τρύπα όπως σφραγίζεται σφραγισμένο ?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Δεν υπάρχει λόγος να είστε τόσο αυστηροί. Απλώς τυλίξτε το κανονικά με αλουμινόχαρτο, κυρίως για να αποτρέψετε την είσοδο σκόνης και να επιβραδύνετε την εξάτμιση του διαλύματος. Όσο πιο αργή είναι η εξάτμιση, τόσο μεγαλύτερος είναι ο κρύσταλλος. Η ταχεία εξάτμιση θα σχηματίσει μόνο κρυσταλλική σκόνη.
 

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
οποιεσδήποτε συμβουλές για την ξήρανση κρυστάλλων χωρίς φούρνο ή θάλαμο αποξηραντήρα ?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Διήθηση υπό κενό, βάλτε το RM στο ποτήρι ζέσεως, προσθέστε ακετόνη ή αιθέρα, (ο διαλύτης πρέπει να είναι ξηρός και κρύος) και ρίξτε το στο χωνί του Br υπό ανάδευση και διηθήστε. Μετά τη διήθηση, καλύψτε το άνω στόμιο του χωνιού με το χέρι. Σφραγίστε το καλά και διηθήστε για 10-15 δευτερόλεπτα. Θα είναι σχεδόν πολύ ξηρό. Εάν υπάρχει οσμή, μπορείτε να το τοποθετήσετε σε χαρτί Α4. Καλύψτε το με ένα χαρτί Α4 και βάλτε το σε ξηρό και ζεστό μέρος για 2/3 ώρες και θα στεγνώσει καλά.
 
View previous replies…

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
ευχαριστώ για την απάντησή σας, θα το δοκιμάσω σύντομα. Και είχα και μια άλλη ερώτηση, είναι υγροσκοπικό το κρύσταλλο μεθαμφεταμίνης;
Έβαλα το δικό μου σε χαρτί φίλτρου και στον αέρα για να στεγνώσει στον αέρα, αλλά μετά από 2 ημέρες δεν έχει στεγνώσει ακόμα. εξακολουθεί να φαίνεται υγρό και κολλώδες.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Θα απορροφήσει την υγρασία, αλλά χωρίς την κατάστασή σας, υπάρχουν ακαθαρσίες στην κατάστασή σας. Θα πρέπει να τοποθετηθεί σε ένα ποτήρι ζέσεως, να προστεθεί κρύα και ξηρή ακετόνη, να αναδευτεί γρήγορα για λίγα δευτερόλεπτα και, στη συνέχεια, να φιλτραριστεί στο χωνί burt. Η ακετόνη/αιθέρας/ισοπροπυλική αλκοόλη είναι καλά απορρυπαντικά αλλά πρέπει να ξηραίνονται)
 

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Ναι, νομίζω επίσης ότι υπάρχουν κάποιες προσμίξεις. Έβαλα το φακό και φαινόταν σαν ένα μικρό γυαλιστερό ουράνιο τόξο πάνω του. και μετά από μια κάποια έρευνα , νομίζω ότι αυτό είναι pvp από το pill binder. Επειδή εξάγεται το pvp από το χάπι πλένονται δύο φορές με ασετόν , και απλά αντιδρούν χωρίς futher ανακρυστάλλωση.
Καμιά ιδέα για να το ξεφορτωθώ; Επειδή διαπίστωσα ότι η διαλυτότητά του είναι η ίδια με τη μεθαμφεταμίνη.
 

darkskin

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Ναι, νομίζω επίσης ότι υπάρχουν κάποιες προσμίξεις. Έβαλα το φακό και φαινόταν σαν ένα μικρό γυαλιστερό ουράνιο τόξο πάνω του. και μετά από μια κάποια έρευνα , νομίζω ότι αυτό είναι pvp από το pill binder. Επειδή εξάγεται το pvp από το χάπι πλένονται δύο φορές με ασετόν , και απλά αντιδρούν χωρίς futher ανακρυστάλλωση.
Καμιά ιδέα για να το ξεφορτωθώ; Επειδή διαπίστωσα ότι η διαλυτότητά του είναι η ίδια με τη μεθαμφεταμίνη.
 
Top