Δημοσιογράφοι του Reuters

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Μόλις είδατε την κινηματογραφική έκδοση ΕΔΩ
μην ξεχάσετε να αντιπαθήσετε το👎 αν το παρακολουθήσετε.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Μια κακή έκθεση μπορεί (πιθανώς θα) να φέρει αρνητική ανεπιθύμητη προσοχή σε αυτό το φόρουμ. Παρόλο που είναι ένα φόρουμ βλέπουν την αγορά και υποθέτουν ότι είναι ακριβώς αυτό. Μέρος του λόγου για τον οποίο το fent και άλλα επικίνδυνα οπιοειδή είναι τόσο διαδεδομένα τώρα ούτως ή άλλως είναι λόγω της καταστολής των συνταγογραφούμενων οπιοειδών που προκάλεσε τη μείωση της προσφοράς και την εκτόξευση των τιμών στα ύψη. Οι άνθρωποι που πονάνε εξακολουθούν να πονάνε και οι τοξικομανείς θα εξακολουθούν να θέλουν να κάνουν χρήση, οπότε φυσικά θα πάνε να βρουν αλλού την ανακούφισή τους από τον πόνο. Οποιοδήποτε πιεσμένο χάπι στις μέρες μας θα τραβήξει αρνητική προσοχή λόγω της επικράτησης του fent, και τώρα των νιταζενίων που είναι πιο ισχυρά από το fent και δεν έχουν ακόμη δοκιμαστεί εκτός εργαστηρίου. Στη συνέχεια, υπάρχει η βρορφίνη που είναι κοινή στα πιεσμένα χάπια και διατίθεται στην αγορά χωρίς fent, αλλά είναι εξίσου επικίνδυνα. Υπάρχουν πολλά διαφορετικά από αυτά τώρα. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ο δημοσιογράφος ψάχνει για κάτι περισσότερο από μια ιστορία.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
άσχετα με το τι ψάχνει ο δημοσιογράφος, δεν λαμβάνει υπόψη του τις πιθανές συνέπειες. το να μην έχεις κακές προθέσεις δεν αρκεί. πρέπει να αποφύγεις ενεργά να προκαλέσεις βλάβη. το μόνο που έκανε αυτό το άρθρο ήταν να πει στον κόσμο πού μπορεί να βρει πρόδρομες ουσίες της φαιντανύλης. κοίταξε ακόμα και τον τίτλο. ξέρω ότι έχει σκοπό να παρουσιάσει την κρίση της φαιντανύλης (καθώς και το φόρουμ) με αρνητικό τρόπο, αλλά μην μου πεις ότι το να βγάλεις 3 εκατομμύρια με μια συγκριτικά μικρή επένδυση δεν είναι τουλάχιστον λίγο ελκυστικό.

σε μια άλλη σημείωση, πιστεύω απόλυτα ότι η αποποινικοποίηση κάθε ναρκωτικού (για προσωπικές ποσότητες) θα έκανε την αγορά πολύ πιο ασφαλή. τα καρτέλ και οι άλλοι μεγάλοι έμποροι δεν θα μπορούσαν να ευδοκιμήσουν (τουλάχιστον στον βαθμό που το κάνουν σήμερα), και αυτό είναι καλό. το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να βγάλουν λεφτά. μια πραγματικά ελεύθερη αγορά έχει περιορισμούς για τους ανθρώπους που έχουν ως στόχο να μας καταπιέζουν. όχι απλά να μας καταπιέζουν, αλλά να μας σκοτώνουν. ανεξάρτητα από το ποια είναι η πρόθεσή τους, όπως ακριβώς και εκείνος ο λεγόμενος "δημοσιογράφος", δεν νοιάζονται για τις συνέπειες των πράξεών τους. δεν συνειδητοποιούν ότι δεν μπορείς να βάλεις τιμή στην ανθρώπινη ζωή. δεν ξέρω πώς κοιμούνται τα βράδια.

ειλικρινά, νομίζω ότι και οι μικροί έμποροι μπορεί να είναι άσκοπα σκληροί, αλλά συνήθως ξεφτιλίζουν τους ανθρώπους με πολύ μικρότερους τρόπους. μπορεί να πάρεις ένα ακίνδυνο αλλά αναποτελεσματικό προϊόν, αλλά δεν έχουν αίμα στα χέρια τους. οι περισσότεροι από τους εμπόρους που έχω γνωρίσει σε αυτό το site (και περίπου οι μισοί από αυτούς που έχω γνωρίσει irl) είναι αυθεντικοί και μάλιστα γενναιόδωροι κατά καιρούς. μπορώ να καταλάβω το συναίσθημα πίσω από τον πόλεμο κατά των ναρκωτικών tbh, αλλά μόνο με τους απατεώνες που προωθούν fent, zenes, και άλλες ΑΥΘΑΙΡΕΤΩΣ επιβλαβείς χημικές ουσίες. οι άνθρωποι διαστρεβλώνουν τόσο πολύ αυτή τη λογική. ναι, και άλλα ναρκωτικά ΜΠΟΡΟΥΝ να είναι επιβλαβή, αλλά όχι στο βαθμό του fent και των αναλόγων του. αυτά είναι τα σκατά που πρέπει να πατάξουμε.

btw, για να διευκρινίσω, δεν είναι όλοι οι μεγάλοι έμποροι απαίσιοι άνθρωποι αλλά έχω συνειδητοποιήσει ότι είναι κυρίως αυτοί που εξαπατούν τον κόσμο σε μεγάλες κλίμακες ή/και κόβουν το πράμα τους με πράγματα που μπορούν να σε σκοτώσουν. αν αποποινικοποιηθούν οι μεγαλύτερες ποσότητες, πρέπει να υπάρξει κάποια ρύθμιση. το ίδιο και με τις πρόδρομες ουσίες. δεν βλέπω πραγματικά τους ανθρώπους να βάζουν fent σε πρόδρομες ουσίες ή κάτι τέτοιο, αλλά έχω δει πάρα πολλά νήματα "αυτό το άτομο είναι απατεώνας" και ακόμα και στους ίδιους τους reuters πούλησαν επιτραπέζια ζάχαρη. το γεγονός ότι αυτές οι χημικές ουσίες είναι παράνομες δίνει στους ανθρώπους πολύ περισσότερα περιθώρια να λένε ψέματα και να κλέβουν. κάνει τη σκηνή των ναρκωτικών πολύ χειρότερη. πάρα πολλοί άνθρωποι κουβαλούν τη φιλοσοφία "το χρήμα είναι το παν", ενώ πρέπει να συνεργαστούμε ενάντια σε ένα μεγαλύτερο κακό.

η αποποινικοποίηση είναι ένα απαραίτητο πρώτο βήμα, αλλά δεν αρκεί από μόνη της. πρέπει να διορθώσουμε το στίγμα. πρέπει να δείξουμε στους ανθρώπους ότι δεν είναι όλοι οι τοξικομανείς, οι έμποροι και οι παραγωγοί κακοί άνθρωποι. γιατί τους αποδεικνύουμε ότι έχουν δίκιο; ξέρω ότι δεν είναι όλοι (ειδικά οι περισσότεροι από αυτούς που διαβάζουν αυτό το κείμενο), αλλά είναι αρκετοί άνθρωποι που επηρεάζουν την εικόνα μας. δεν βοηθάει το γεγονός ότι αυτοί οι άνθρωποι κατέχουν πολύ περισσότερη δύναμη από τους χρήστες και τους μικρούς εμπόρους. είναι το πρόσωπο του κινήματος και δεν το αντέχω. δεν θέλω να ακουστώ σαν κομμουνιστής, αλλά οι νόμοι πρέπει να αλλάξουν ή πρέπει να κάνουμε κάποιου είδους επανάσταση. ξέρω ότι είναι ιδεαλιστικό, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερη λύση. υποτίθεται ότι πρέπει να καθόμαστε και να περιμένουμε να μας δώσουν ναρκωτικά και να πεθάνουμε; το χειρότερο είναι ότι όταν οι άνθρωποι σκοτώνονται με αυτόν τον τρόπο, είναι αυτοί που κατηγορούνται. είναι κατά κάποιο τρόπο "δικό τους λάθος" που έκαναν ναρκωτικά, ενώ θα μπορούσαμε να κάνουμε αυτά τα ναρκωτικά πιο ασφαλή. αυτό είναι δολοφονία.

Συγγνώμη, έπρεπε να φλυαρήσω για λίγο :x
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
δεν το έχω κάνει γιατί δεν πληρώνω για συνδρομητικές υπηρεσίες (είμαι φτωχός και η ψυχαγωγία πρέπει να είναι δωρεάν) αλλά ίσως δω αν μπορώ να το αποκτήσω πειρατικά :x

ευχαριστώ για την πρόταση ^_^
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Πού είναι τα καρτέλ όταν τα χρειάζεστε ☠️😁
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Δεν είμαι κακός άνθρωπος, αλλά μόλις με έκαναν "καλό άνθρωπο με κακές προθέσεις" και επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που προσβάλλομαι προσωπικά από τον Τύπο, είμαι σίγουρος ότι μπορώ να το κάνω να μυρίζει σαν "μουχλιασμένο σανό", για το οποίο έχω ιστορική φήμη.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Οι δημοσιογράφοι αναζητούν το "μαύρο και άσπρο" και σπάνια κάποια κατάσταση είναι τόσο ξεκάθαρη. Ζούμε σε μια γκρίζα κοινωνία, οπότε γι' αυτούς είμαστε απολύτως 'Οι κακοί'. Δεν έχω πειράξει ποτέ ψυχή, αγαπώ τη μητέρα μου, πληρώνω τους φόρους μου, αλλά υπάρχουν και αυτά τα άλλα πράγματα που με κάνουν Γκρίζο. Είμαστε αναγκασμένοι να διαλέξουμε μια πλευρά σε στιγμές όπως αυτή, όταν μας κάνουν αυτές τις ερωτήσεις ευθέως και πραγματικά πιστεύω ότι όλος ο συνδυασμένος θυμός μας γι' αυτό είναι απολύτως δικαιολογημένος. Μια αληθινή αποτυχία της ευρηματικότητας της κοινωνίας στο σύνολό της, το μόνο που κάνει είναι να πάει πίσω την (πολύ αναγκαία) αφήγηση για τα ναρκωτικά ποιος ξέρει πόσο καιρό. Γάμα το Reuters.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Εμείς είμαστε απλώς οι κακοί, όχι κάποιοι ηλίθιοι...
 
Top