Έτσι αγόρασα έναν θάλαμο κενού...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Το επτάνιο βράζει περίπου στους 92°C και το χλωροφόρμιο στους 61°C, οπότε ένα μείγμα 50/50 θα έβραζε στους 77°C, 15° λιγότερο από το επτάνιο μόνο του. Το -1 barr είναι defacto τέλειο κενό. Μια αντλία περιστροφικών πτερυγίων μπορεί να επιτύχει μόνο -0,95 barr περίπου, τα τελευταία 30 torr περίπου είναι εκεί που συμβαίνει η πραγματική δράση. Δεν νομίζω ότι η λειτουργία της αντλίας αποσυνδεδεμένης για μερικά δευτερόλεπτα θα απελευθερώσει πολλούς υδρογονάνθρακες . Το ίδιο το πετρέλαιο είναι πιθανότατα ένας υδρογονάνθρακας οι περισσότεροι είναι.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Α, εντάξει. Σας καταλαβαίνω - αυτό συνάδει με τη συμβουλή να τοποθετήσετε το θάλαμο πάνω ή κοντά σε μια ήπια πηγή θερμότητας (εγώ απλά το τοποθέτησα πάνω στο θερμαντικό μου μανδύα και έβαλα το θερμοστοιχείο ανάμεσά τους και το έβαλα στους 50c - στη συνέχεια τράβηξα όσο περισσότερο κενό μπορούσα.
Για να είμαι ειλικρινής, δεν είμαι σίγουρος ότι αυτό το μετρητή ανεβαίνει πραγματικά αρκετά ψηλά για να καταγράψει το κενό στο υψηλότερο σημείο του, επειδή ξεπερνάει αρκετά γρήγορα, αλλά διαπίστωσα ότι αν άφηνα την αντλία για λίγο περισσότερο αφού είχε ξεπεράσει, έπαιρνα σημαντικά περισσότερες φυσαλίδες στα τελευταία στάδια.
Το πετυχαίνω, σίγουρα....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Σίγουρα όλη η αρνητική πίεση μετριέται σε - αριθμούς; Αυτό είναι που με μπερδεύει ΠΑΝΤΑ.
Εδώ είναι το μανόμετρο στην κορυφή του θαλάμου κενού μου - τον οποίο γέμισα με ένα στρώμα άνυδρου MgSO4 και απλά τράβηξα κενό και το άφησα όλη την ημέρα (συμπληρώνοντας - ή μειώνοντας 🤔) το κενό όταν το μανόμετρο άρχισε να επιστρέφει προς το 0. Πολύ αργά ομολογουμένως.
ACNX8LI6Kp

Αλλά για να είμαστε δίκαιοι, ξύπνησα σήμερα το πρωί και κοίταξα την μπανιέρα που νόμιζα ότι θα δουλέψει (η εικόνα που ανέβασα παραπάνω περίπου 5x κατά λάθος!)
Βρήκα μια κηρώδη, κυρίως λευκή αλλά πάντα ελαφρώς κίτρινη, αποξεστέα ουσία! Whoop whoop - αυτό είναι ένα synth έχω προσπαθήσει σκληρά μου με σχεδόν 6 μήνες τώρα.
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ - πριν από 6 μήνες, ήξερα ΤΙΠΟΤΑ για τη χημεία, εκτός από ό, τι έμαθα στη χημεία GCSE (όπου ο δάσκαλος τράβηξε μια φορά κενό - και τώρα 30 χρόνια αργότερα, f ξέρει γιατί!) και επίσης μερικές από τις αρχές που έμαθα την εξαγωγή DMT. Αυτός είναι και ο λόγος που ενδιαφέρθηκα για την οργανική χημεία, αλλά OMG τι ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΣΚΡΑΤΣΗ ΜΥΑΛΟΥ ήταν αυτό!!!!.

Boom -
G42uSwAFrp


Εντάξει - τώρα πρέπει να ξανακάνω το υπόλοιπο λάδι από το προηγούμενο βήμα 🙄

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πραγματικά χρήσιμες απαντήσεις σας!!! Σε όλη τη διαδρομή, το περίεργο άτομο, εδώ και εκεί, μου έδωσε συμβουλές - ιδιαίτερα όσον αφορά το να το κάνω υπό μη όξινες συνθήκες χρησιμοποιώντας τυπικό βοροϋδρίτη και όχι STAB.

Επόμενο είναι να κάνω ένα βίντεο, υποθέτω.....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Πραγματικά δεν μπορώ να σας πω πόσο χαρούμενος είμαι που το έκανα αυτό, από το γεγονός ότι δεν είχα ΚΑΜΙΑ επιστημονική γνώση - εκτός από τις βασικές χημικές γνώσεις του λυκείου (για τις οποίες δεν έδωσα ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ και ανήκα στην ομάδα των "χαζών παιδιών - δεν θα μπορούσε να είναι ότι απλά δεν μας ενδιέφερε!) ΚΑΙ πιο σχετικές πληροφορίες από το να έχω κάνει πολλές εκχυλίσεις φλοιού ΑΛΛΑ διαπίστωσα ότι ΠΡΕΠΕΙ να το σκέφτομαι ως τελείως διαφορετικό και ακόμη και στα σημεία όπου νόμιζα αρχικά ότι μπορούσα να συγκρίνω, πραγματικά δεν μπορούσα - ΤΟ πιο κοντινό πράγμα στην εκχύλιση είναι το προτελευταίο βήμα όπου η σύνθεση μου είπε να εξατμίσω απλά όλο το εξάνιο αλλά το άλλαξα για να κάνω μια κατακρήμνιση κατάψυξης καθώς είχα τη γνώση ότι ήταν ένας υδρογονάνθρακας, ήξερα ότι η νάφθα είναι ένα μάτσο διαφορετικών μη συγκεκριμένων υδρογονανθράκων και έβαλα 2+2 μαζί.
Ήταν πραγματικά πιο εύκολο για μένα να ξέρω ότι είναι μια εντελώς ξεχωριστή διαδικασία...

Αν ήθελα να γυρίσω πίσω στο χρόνο - ή αν διαβάζετε αυτό το κείμενο και σκέφτεστε ότι θα είναι φθηνότερο να στήσετε ένα ολόκληρο εργαστήριο και να συνθέσετε DMT από το μηδέν για να το πουλήσετε - ή ακόμα και για να το καταπιείτε, σας διαβεβαιώνω ότι δεν είναι. Είπα σε όλη τη διαδρομή ότι δεν είναι αυτός ο λόγος για τον οποίο το κάνω αυτό... είναι μια προσωπική αναζήτηση για γνώση.

Θα μπορούσα επίσης να φανταστώ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι που θα προσπαθούσαν να το κάνουν αυτό θα το έκαναν στον ελεύθερο χρόνο, ίσως σε ένα εργαστήριο που εργάζεστε ή είστε φοιτητής χημείας ή ακόμη και μεταπτυχιακός φοιτητής και κάνετε μια μικρή επιπλέον "δουλειά" στο πλάι - ΑΥΤΟ μπορεί να είναι φθηνότερο, αλλά ξεκινώντας από το μηδέν; Μπα... μην μπαίνετε στον κόπο, όχι για μια πρώτη σύνθεση ούτως ή άλλως.

Αν είχα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μπει στον κόπο να συγκρίνω τις δομές της DMT με κάτι σαν τη μεσκαλίνη - πιθανώς θα έβλεπα ότι η μεσκαλίνη είναι ένα απλούστερο μόριο, κάποιες από τις ψυχεδελικές αμφεταμίνες επίσης θα ήταν ένα ενδιαφέρον - γι' αυτό και διστάζω να χρησιμοποιήσω τη μικρή ποσότητα νιτροαιθανίου που έχω, φτιάχνοντας την τυπική r-αμφεταμίνη.

Εν πάση περιπτώσει - σκοπεύω να το δοκιμάσω αυτό σε μεγαλύτερη κλίμακα, αλλά θέλω να δω αν μπορώ να βγάλω κάτι περισσότερο από το αρχικό έλαιο από το βήμα πριν από αυτό...

Αυτό δεν είναι τόσο κομψή χημεία όσο η διαδρομή ινδόλης, θα έλεγα ΑΛΛΑ πολύ πιο εύκολη και θα με ενδιέφερε να δω αν το να το κάνω με STAB προφανώς υπό όξινες συνθήκες θα το έκανε πιο εύκολο να κρυσταλλωθεί στο τέλος, επειδή αυτό το κομμάτι ήταν μια ΑΠΟΛΥΤΗ αηδία!

Να θυμάστε, η έλλειψη κατάλληλου εργαστηριακού ξηραντήρα μάλλον με καθυστέρησε λίγο, καθώς και η μη γνώση της διαφοράς μεταξύ ξηραντήρα κενού και θαλάμου κενού! Οπότε, το τελευταίο κομμάτι το έκανα λίγο με το να μην τραβήξω τόσο ισχυρό κενό όσο θα ήθελα, ΑΛΛΑ το έβαλα πάνω στο τζάκι μου στους 50c....και αυτό λειτούργησε και όπως μπορείτε να δείτε σήμερα το πρωί έμεινε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η κηρώδης ουσία που μπορεί να αποξεσθεί στον πάτο και οι κρύσταλλοι που σχηματίστηκαν από την κατάψυξη γύρω από την άκρη.
Την επόμενη φορά θα προσπαθούσα επίσης να χρησιμοποιήσω ένα πιάτο κρυσταλλοποίησης αντί για ένα ποτήρι ζέσεως και θα βεβαιωθώ επίσης ότι το κάνω από ένα ζεστό λουτρό λαδιού επίσης, απλά επιβραδύνω πραγματικά αυτή τη διαδικασία ψύξης όσο το δυνατόν περισσότερο.
Α, και περισσότερο αιπτάνιο! Χρησιμοποίησα n-επτάνιο καθώς ήταν το μόνο που μπορούσα να βρω, αλλά μαθαίνοντας περισσότερα για το επτάνιο σήμερα μπορώ τώρα να καταλάβω γιατί κάποιες άλλες συνθέσεις που είδα αυτής της φύσης χρησιμοποιούν όπως το 1,2-εξάνιο που είναι στην πραγματικότητα ένας τύπος επτανίου.

Gah - 😣 είναι πραγματικά, όσο περισσότερα μαθαίνω, τόσο λιγότερα φαίνεται να ξέρω!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Όχι, όχι. Hept, 5. Hex=6 Το επτάνιο έχει 5 άνθρακες και αν είναι κυκλικό μοιάζει με home plate. Το εξάνιο έχει 6 υδατάνθρακες και το κυκλοεξάνιο έχει σχήμα πινακίδας στοπ. Δεν έχω δει ποτέ ένα κυκλοαλκάνιο να παίρνει έναν άνθρακα και να προσθέτει μια πλευρά. Νομίζω ότι μπορεί να γίνει με το άνοιγμα ενός δακτυλίου αλλά δεν νομίζω ότι θα το δείτε να το κάνει αυθόρμητα αυτό
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Α, εντάξει, για να είμαι ειλικρινής, ήταν απλώς αυτό που διάβασα στη Wikipedia καθώς αναρωτιόμουν τι είναι το n-επτάνιο και αν γι' αυτό είχα προβλήματα. Ρίξτε μια ματιά σε μερικά από τα άλλα ονόματα ισομερών... γι' αυτό μπερδεύτηκα όπως λέτε
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Έτσι, το μέτρο σας. Στο κάτω μέρος σας λέει ποια μονάδα μετράτε. Τα εσωτερικά σημάδια είναι το Barr. 1 Barr= 14,7psi, 760 torr, 29 INCHES Of HG (υδράργυρος). Όλοι αυτοί οι αριθμοί είναι 1. 1 ατμόσφαιρα. Η πίεση του αέρα στο επίπεδο της θάλασσας. Αν μπορούσατε να εξαντλήσετε το μέγιστο αυτό το μετρητή εντελώς, θα τραβούσατε ένα τέλειο κενό. Όπως είπα, ένα περιστροφικό πτερύγιο ενός σταδίου θα πρέπει να τραβήξει -0,8-0,9 Barr, 28" υδραργύρου ή λίγο πάνω από 700 torr.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Όλα αυτά έχουν νόημα ναι....


Πραγματικά δεν μπορώ να σας πω πόσο χαρούμενος είμαι που το έκανα αυτό, από το γεγονός ότι δεν είχα ΚΑΜΙΑ επιστημονική γνώση - εκτός από τις βασικές χημικές γνώσεις της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (για τις οποίες δεν έδωσα ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ και ήμουν στην ομάδα των "χαζών παιδιών - δεν θα μπορούσε να είναι ότι απλά δεν μας ενδιέφερε!) ΚΑΙ πιο σχετικές πληροφορίες από το να έχω κάνει πολλές εκχυλίσεις φλοιού ΑΛΛΑ διαπίστωσα ότι ΠΡΕΠΕΙ να το σκέφτομαι ως τελείως διαφορετικό και ακόμη και στα σημεία όπου νόμιζα αρχικά ότι μπορούσα να συγκρίνω, πραγματικά δεν μπορούσα - ΤΟ πιο κοντινό πράγμα στην εκχύλιση είναι το προτελευταίο βήμα όπου η σύνθεση μου είπε να εξατμίσω απλά όλο το εξάνιο αλλά το άλλαξα για να κάνω μια κατακρήμνιση κατάψυξης, καθώς είχα τη γνώση ότι ήταν ένας υδρογονάνθρακας, ήξερα ότι η νάφθα είναι ένα μάτσο διαφορετικών μη συγκεκριμένων υδρογονανθράκων και έβαλα 2+2 μαζί.
Ήταν πραγματικά πιο εύκολο για μένα να ξέρω ότι είναι μια εντελώς ξεχωριστή διαδικασία...

Αν ήθελα να γυρίσω πίσω στο χρόνο - ή αν διαβάζετε αυτό το κείμενο και σκέφτεστε "α, θα είναι φθηνότερο να στήσετε ένα ολόκληρο εργαστήριο και να συνθέσετε DMT από το μηδέν για να το πουλήσετε" - ή ακόμα και για να το καταπιείτε, σας διαβεβαιώνω ότι δεν είναι. Είπα σε όλη τη διαδρομή ότι δεν είναι αυτός ο λόγος για τον οποίο το κάνω αυτό... είναι μια προσωπική αναζήτηση για γνώση.....

Τώρα - πώς συνδέουμε δύο αιθυλικές ομάδες στην τρυπταμίνη αντί των μεθυλικών ομάδων; Θα μπορούσε να λειτουργήσει η εκτέλεση σε αιθανόλη αντί για μεθανόλη και με ακεταλδεΰδη αντί για φορμαλδεΰδη;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jus) Διαιθυλαμίνη και αιθυλαιθέρας πιθανώς
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Gah, η διαιθυλαμίνη είναι δυσεύρετη! Για έναν πολύ συγκεκριμένο λόγο... αν υπάρχει εύκολος τρόπος να την παρασκευάσετε παρακαλώ ενημερώστε με αλλά από ότι είδα λόγω του LSD είναι αρκετά δύσκολο να βρεθεί...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Γνωρίζει κανείς αν αυτό που λέγεται σε εκείνη τη σύνθεση n,n-DMT στην εκπομπή hamiltons σχετικά με το ότι το STAB είναι καλύτερος μειωτής των καρβονυλίων, από ό,τι π.χ. το NaBH4;

Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα η επεξεργασία να είναι λιγότερο... τσαπατσούλικη... απλά φαίνεται ιδιαίτερα μουσκεμένη ή "λαδωμένη" με το σύνθετο που χρησιμοποιώ.

Είχα επιτυχία αλλά με σκοπό να "βελτιώσω" την υγρασία του μόλις το μετέφερα σε μικρότερο δοχείο σιλικόνης, έβαλα τον αποξηραντήρα κενού πάνω στο μανδύα μου αλλά έβαλα τη θερμότητα ελαφρώς πολύ ψηλά και έλιωσε! Χαχα, απλά η τύχη μου... τώρα δεν μπορώ να ξαναστεγνώσω. Ίσως χρειάζεται λίγος χρόνος... δεν ξέρω.
Έσπασα το MgSO4 που έφτιαξα χθες και για πρώτη φορά βίωσα να τινάζεται παντού με την αποσυμπίεση! Ουπς. Το μάθημα έγινε μάθημα.

Τέλος πάντων, έχω 3x περισσότερα από αυτά που έχουν περάσει από το βράσιμο στην ψύξη σε ελαιόλουτρο αυτή τη φορά. Απλά χρειάζεται - ΤΟΣΟ πολύ n-επτάνιο για να βγει έστω και κάτι από το κίτρινο λάδι της κακίας από το προηγούμενο βήμα! Ίσως δεν το ζέστανα ή δεν το ανακάτευα αρκετά επιθετικά....

Θα δούμε, είναι όλα ένα πείραμα 20g τρυπταμίνης ώστε να ξέρω τι χρειάζομαι όταν κάνω τα άλλα 450g!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ίσως τα 20g, ή 21 για να είμαστε δίκαιοι, σε 500ml μεθανόλης να μην ήταν αρκετά ή ίσως να ήταν πάρα πολλά...
Το θέμα είναι ότι στην πραγματικότητα πήρα περισσότερο λάδι κίτρινου χρώματος από την πρώτη προσπάθεια, με την οποία πήγε πολύ πιο ζεστά από τη δεύτερη.
Αναγκάστηκα να αναμείξω τα έλαια από το προηγούμενο στάδιο μαζί, λόγω του ότι μου έπεσε ένα βάζο με πίκλες branston σε μια από τις φιάλες erhlenmeyer που είχα μέσα! Τυπικά εργαστηριακά προβλήματα! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αν δεν πετύχει αυτή τη φορά, τα παρατάω και αγοράζω την 3,4,5-τριμεθοξυβενζαλδεΰδη που χρειάζομαι για να εκτελέσω την αντίδραση Henry σε αυτήν χρησιμοποιώντας νιτρομεθάνιο ή νιτροαιθάνιο. Βεβαιώθηκα ότι είναι το τελευταίο πράγμα που αποκτώ αυτή τη φορά....
Σε αντίθεση με αυτό- όπου έχω κολλήσει με πολλά φορτία τρυπταμίνης!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Το γεγονός ότι δεν θέλει να στεγνώσει σημαίνει ότι δεν είναι ιδιαίτερα καθαρό. Τι χρώμα έχει; Πώς το καθαρίσατε; Ποιος ήταν ο διαλύτης σας; Δεν έχω διαβάσει διεξοδικά αυτό το νήμα, και δεν ασχολούμαι με την DMT και δεν έχω διαβάσει κανένα συνθετικό, αλλά για μένα, ο ισχυρότερος αναγωγικός παράγοντας τυχαίνει να είναι ελεύθερος και τον έχω ήδη και πιθανότατα τον έχετε κι εσείς. Είναι το λίθιο
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ω, όχι, δεν πειράζει τώρα....ήμουν απλά ανυπόμονος....επίσης δεν είχα φτιάξει το δικό μου άνυδρο MgSO4 σε εκείνο το σημείο. Μόλις βασικά έκανα αυτό που έλεγε το συνθετικό, δούλεψε μια χαρά!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yeh αλλά θα ήθελα LiAlH4 για να είμαι δίκαιος και δεν μου αρέσει και πολύ να το φτιάχνω....

Δεν έχω κάνει χημεία για πάνω από 6 μήνες, οπότε ένα βήμα τη φορά, εντάξει;

Κάποιοι λένε ότι το STAB είναι καλό για τη μείωση των καρβονυλίων, οπότε θα με ενδιέφερε να το δοκιμάσω μια άλλη φορά.

Το έλαιο ήταν απλά διαυγές και στέγνωσε σε μια κηρώδη, απλά λευκή αποξεστέα ουσία που μυρίζει ακριβώς όπως όλες οι εκχυλισμένες DMT που είχα στο παρελθόν.

Στη συνέχεια, θα με ενδιέφερε να φτιάξω μεσκαλίνη, αποταμιεύω σιγά-σιγά τα αντιδραστήρια εδώ και καιρό. Απλά χρειάζομαι την αλδεΰδη τώρα.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Α, και το LiAlH4 που χρειάζομαι, το οποίο μου είναι ενοχλητικά δύσκολο να βρω.
Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ένα αμάλγαμα - όχι ότι γνωρίζω πολλά γι' αυτό ακόμα. Μόλις είδα κάποιον να το χρησιμοποιεί για την αναγωγή του md-p2p και σίγουρα έχω ακούσει ανθρώπους να το χρησιμοποιούν για την αντίδραση Henry ή συγγνώμη, θα έπρεπε να πω για την αναγωγική αμίνωση του md-p2p. Α, και μιλάω για την εφαρμογή του για την αναγωγή της πρόδρομης ουσίας για τη μεσκαλίνη - η οποία παρασκευάζεται με την αντίδραση Henry (μου διαφεύγει προσωρινά η μνήμη καθώς παρακολουθώ μισό ντοκιμαντέρ για τον Madoff χεχε)

Εξαρτάται πάρα πολύ από το συνηθισμένο μου site από το οποίο παίρνω τον φθηνό βοροϋδρίτη - αν έχουν τον υδράργυρο (χλωρίδιο;) μην με αναφέρετε σε αυτό - ξέρω ότι είναι υδράργυρος κάτι ή κάτι άλλο.
Ειλικρινά, θα ήταν πολύ πιο εύκολο αν μπορούσα απλά να βρω κάποιον να μου πουλήσει περίπου 50 γραμμάρια LAH.
Δεν χρειάζομαι πολλά για να είμαι δίκαιος, καθώς δεν τείνω να πουλάω, απλά ενδιαφέρομαι να κόψω τον μεσάζοντα όσο το δυνατόν περισσότερο.

Ξεκίνησα με το n,n-DMT από την τρυπταμίνη, καθώς είναι απλό και επίσης ο φλοιός ενός δέντρου δεν μπορεί να είναι ιδιαίτερα βιώσιμος.
Βλέπω DMT στυλό και σκατά στην κοινότητα της κάνναβης αυτές τις μέρες και αμφιβάλλω πάρα πολύ ότι έστω και το 1% από αυτά συντίθεται και δεν είμαι πολύ σίγουρος γιατί....
Αξίζει περισσότερο από την κόκα... η πρόδρομη ουσία είναι εύκολο να βρεθεί και αρκετά ανεπιτήρητη - τουλάχιστον σε αυτή τη χώρα και μόλις έχεις ένα εργαστήριο (def το πιο ακριβό μέρος σε αυτή την εξίσωση - το οποίο μπορεί να είναι μέρος της απάντησής μου, αλλά ειλικρινά, νομίζω ότι είναι απλά πιο εύκολο να γκρεμίζεις δέντρα...) α, καλά. Υποθέτω ότι είναι μια αρκετά εξειδικευμένη αγορά ακόμα, αλλά ακούγεται όλο και περισσότερο. Όταν το εξήγαγα για πρώτη φορά - μόνο οι ψυχοναύτες ήξεραν καν τι ήταν. Τώρα βλέπω τα στυλό συγκεκριμένα, προς πώληση όλη την ώρα.

Εν πάση περιπτώσει - ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια με αυτό παιδιά ... είναι πραγματικά ΠΟΛΥ εκτιμηθεί.
 
Top