Σύνθεση της DMT από την κρυπταμίνη

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
στην παραλλαγή υψηλότερης απόδοσης DMT, τι ακριβώς σημαίνει αυτό το μέρος:
"Ψύχθηκαν στους 0°C σε παγόλουτρο με σταθερό ρεύμα αζώτου".
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Σημείωση: Ο λόγος για τη χαμηλή απόδοση θα πρέπει να είναι μια πολύ μικρή ποσότητα φορμαλδεΰδης που προστέθηκε στο μείγμα αντίδρασης. Για την πλήρη μετατροπή σε DMT απαιτούνται τουλάχιστον δύο μόρια φορμαλδεΰδης ανά μόριο τρυπταμίνης.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
εντάξει, εννοείτε ότι το άζωτο εισάγεται στο δοχείο αντίδρασης (ή αλλιώς δημιουργείται ατμόσφαιρα αζώτου) με κάτι σαν ένα δοχείο με άζωτο και ένα σωλήνα που οδηγεί σε μια σύνδεση με στρόφιγγα ptfe όπως αυτή η εικόνα:

https://www.chem.ualberta.ca/~inorglab/images/gappphot/3_n.jpg

Και πώς παρασκευάζεται η άλμη;
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Ναι, ή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα μπαλόνι αζώτου. Υδρογόνο, όχι μόνο αδρανή ατμόσφαιρα όπως άζωτο, ήλιο, αργόνη.
Η άλμη παρασκευάζεται με επιτραπέζιο αλάτι και αποσταγμένο νερό. η οποία γίνεται κορεσμένη ή ημι-κορεσμένη.
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
είναι αυτή η εργασία?i προσπάθησε :Τρυπταμίνη διαλύεται σε μεθανόλη, προσθέτοντας διάλυμα φορμαλδεΰδης,Στη συνέχεια, αναμιγνύεται αργά ο κυανοβουροϋδρίτης νατρίου αφού διαλυθεί στη μεθανόλη και στη συνέχεια προστίθεται αργά παγωμένο οξικό οξύ. Μετά την αντίδραση για 60 ώρες, η φορμαλδεΰδη και ο κυανοβορυδρίτης νατρίου είναι και τα δύο υπερβολικά, και το τελικό διάλυμα της αντίδρασης είναι καφέ χρώμα. Γιατί;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, έπρεπε να προσθέσετε παγωμένο οξικό οξύ 99% (cas 64-19-7)

Έχετε ολοκληρώσει άλλους χειρισμούς που περιγράφονται εδώ;
 
View previous replies…

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Ναι, ακολούθησα κάθε ένα από τα βήματα, και μετά τον ατμό του dcm, πήρα μια κεχριμπαρένια γλίτσα, εκχυλίστηκα με βραστό εξάνιο, και στο ψυγείο, πήρα μια μικρή λευκή ουσία που δεν ήταν dmt. Το μεγαλύτερο μέρος της κεχριμπαρένιας γλίτσας δεν διαλύθηκε, οπότε δεν ήταν ούτε dmt. Το δοκίμασα δύο φορές με το ίδιο αποτέλεσμα. Το έχει δοκιμάσει κανείς με αυτόν τον τρόπο και τα κατάφερε; Υπήρχαν απροσδιόριστες πειραματικές συνθήκες που προκάλεσαν την αποτυχία της αντίδρασης;
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Χρησιμοποιήστε τριακετοξυβοροϋδρίτη αντί για κυανοβοροϋδρίτη, επειδή ο κυανοβοροϋδρίτης σχηματίζει επικίνδυνες ενώσεις προσμίξεων. Υπάρχουν ερευνητικά άρθρα στο διαδίκτυο σχετικά με αυτό και επίσης χρησιμοποιήστε χλωροφόρμιο αντί για διχλωρομεθάνιο καθώς αντιδρά επίσης με το διχλωρομεθάνιο σχηματίζοντας μια πρόσμειξη και αυτό το άρθρο είναι επίσης διαθέσιμο στο διαδίκτυο. Για την εκχύλιση της DMT, είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείτε χλωροφόρμιο ή αιθέρα, αν αφαιρέσετε τον διαλύτη με συνηθισμένη θερμότητα, θα καταλήξετε με ένα πολύ παχύρρευστο καφέ έλαιο, παρόλο που είναι DMT, δεν μπορεί να ανακρυσταλλωθεί. Μπορείτε να αφήσετε τον διαλύτη να απομακρυνθεί με ανεμιστήρα ή να τον τοποθετήσετε σε ένα δωμάτιο σε κανονική θερμοκρασία, οπότε θα παραμείνει ένα κίτρινο έλαιο (αν μπορείτε να κρυσταλλώσετε αυτό το έλαιο με εξάνιο αναφέρετε, ευχαριστώ)
 

bbgateraligator

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Ήταν η DMT, είναι απλά μια σκύλα που διαλύεται σε εξάνιο και επτάνιο μετά την εξάτμιση του DCM. Πρέπει να προσπαθήσετε να τη διαλύσετε πολύ σκληρά. Αυτή η γλίτσα θα εγκαταλείψει τελικά και θα διαλυθεί. Χρησιμοποίησε περίπου 200 ml εξάνιο αντί για 20 ml που νομίζεις ότι πρέπει να χρησιμοποιήσεις, και ζέστανέ το καλά. Χρησιμοποιήστε 2 λίτρα εξάνιο. Θα το διαλύσετε τελικά.

Μπορείτε να δοκιμάσετε να αλατίσετε αυτή τη γλίτσα με φουμαρικό οξύ. Θα πρέπει να είναι ευκολότερο αν δεν έχετε περίσσεια διαλυτών.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Ναι, το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές με φουμαρικό οξύ, αλλά δυστυχώς δεν παράγεται ίζημα.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Δεν ξέρω πού είναι το πρόβλημα, αλλά όταν αφαιρείται ο διαλύτης, παραμένει ένα έγχρωμο ίζημα, έχει πικρή γεύση, διαλύεται επίσης στο νερό, αλλά πήρα το nmr από αυτό, δεν είχε ανιχνεύσιμη κορυφή και ήταν εντελώς κατεστραμμένο, μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Πώς να πάρετε αλάτι από το πετρέλαιο;
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Πρόκειται για 37% φορμαλδεΰδη
 

bbgateraligator

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Αυτός ο τύπος δεν το έχει κάνει αυτό, είναι μια παλιά συγγραφή από το rhodium, δεκαετιών. Η πρώτη συνταγή έχει σκατένια αναλογία, η δεύτερη ορίζει 38% υδατικό, αλλά 37% σε μεθανόλη αυτό που μάλλον έχεις είναι καλό, ακόμα καλύτερο λέω. Ο κυανοβοροϋδρίτης επίσης δεν χρειάζεται. Εδώ είναι ένα καλύτερο σύγχρονο κείμενο: https://www.reddit.com/r/PsychLaboratory/comments/vm570o
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αυτή είναι η σύνθεση που έψαχνα να ακολουθήσω. Iv μόλις διέταξε 500g της τρυπταμίνης, έτσι θα πρέπει να έχω μερικές καλές ευκαιρίες για την αποτυχία!!! Haha
Αν και, προφανώς δεν το θέλω, μαθαίνεις περισσότερα από αυτό....
Έχετε ακολουθήσει το Reddit ο ίδιος;
Επίσης, επιβράδυνα το synth του Χάμιλτον - ή τουλάχιστον τον τρελό χημικό με τα τρία μάτια που πήρε συνέντευξη ενώ έφτιαχνε n,n-DMT.
Κάποιοι είπαν ότι δεν είναι σωστό - ΕΧΩ ακούσει εκείνο το podcast για το οποίο μίλησε το άτομο στα σχόλια, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι! Μήπως είναι το σχετικά πρόσφατο που εξερευνά τα όντα στη DMT;
Είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι τουλάχιστον 1 άτομο το έχει κάνει αυτό εδώ - στην πραγματικότητα δεν σκοπεύω να παράγω τόσο πολύ. Θα προτιμούσα να κάνω άλλα πράγματα με τρυπταμίνη tbf επειδή υπάρχουν ακόμα πρωτογενείς τρυπταμίνες που δεν έχω δοκιμάσει - που είναι βασικά ο λόγος για τον οποίο δημιούργησα το εργαστήριό μου (αγόρι ήταν / είναι ότι WAY πιο ακριβό από την εξαγωγή DMT!!) Θα είχα επίσης αγοράσει λιγότερη τρυπταμίνη, αλλά για να είμαι ειλικρινής, όταν το κόστος αποστολής είναι το ίδιο με αυτό που αγοράζετε γίνεται γελοίο, οπότε αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει αυτό το σύνθετο φωνάξτε με και μπορεί να σας στείλω κάποια από την τρυπταμίνη. Ή να πουλήσω 50 γραμμάρια ή οτιδήποτε άλλο.
Είμαι χημικός για τον εαυτό μου. ΔΕΝ ΠΩΛΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ - απλά ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτό... όχι ακόμα χα nah jk. Ήμουν εκεί, το έκανα αυτό, πήρα τους εθισμούς...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Έχει κάνει κανείς ένα vid της τρυπταμίνης σε n,n-DMT ή οποιαδήποτε άλλη πρωτογενή αμίνη για το θέμα αυτό....Είχα προφανώς το Tihkal αλλά φανταστείτε ότι η χημεία - ιδιαίτερα, η μυστική χημεία, έχει προχωρήσει πολύ από τότε...
Θα με ενδιέφερε επίσης πραγματικά τι άλλο μπορώ να φτιάξω από την τρυπταμίνη και πώς μπορώ να φτιάξω DET ή DiPT, για παράδειγμα;
Φαίνεται όμως ότι θα έπρεπε να υπάρχει ένα βίντεο για τη σύνθεση της τρυπταμίνης σε DMT...
Έκανα UTFSE αλλά βρήκα μόνο διαφημίσεις για την πώληση της τρυπταμίνης...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Έχω μια σύνθεση DMT στις σημειώσεις μου.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αυτό δεν σημαίνει ότι λειτουργεί. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
362
Reaction score
175
Points
43
Ναι, σίγουρα λειτουργεί είναι από τη χημεία roduim 😆😆
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Βασικά, αν έχετε εκτελέσει με επιτυχία αυτό το rxn ή το DET ή οποιοδήποτε άλλο που μπορεί να γίνει από την τρυπταμίνη, παρακαλώ DM μου. Είμαι περισσότερο από πρόθυμος να μπλέξω λίγο, αλλά τελικά αν υπάρχουν άλλες επιτυχημένες συνθέσεις πρωτοταγών αμινών από αυτή την ένωση, παρακαλώ ενημερώστε με.....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Είναι αστείο το συνθετικό που έχω στις σημειώσεις μου να είναι αυτό στο οποίο παραπέμπεις και το οποίο σχολίασα παραπάνω! Χα βοηθάει να διαβάζεις όλο το γαμημένο νήμα σωστά; Υπάρχει επίσης το βιβλίο του Michael valentine smith -psychedelic chemistry. Ξέρω ότι μιλάει γι' αυτό αλλά νομίζω ότι ακολουθεί την οδό των ινδόλων...
Τέλος πάντων
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Αυτή είναι η σύνθεση που με έκανε να ενδιαφερθώ για την οργανική χημεία! Είδα τον τύπο με τα τρία μάτια να την εκτελεί στο Pharmacopea του Χάμιλτον.

Στην πραγματικότητα κατέληξα να ακολουθήσω μια διαφορετική διαδρομή στο τέλος - απλά χρησιμοποίησα τον βοροϋδρίτη αντί να φτιάξω STAB....μέχρι στιγμής!
Περιμένω αύριο τον αποξηραντήρα κενού μου και έτσι τότε θα μπορέσω να στεγνώσω τα τελικά μου re-x από το επτάνιο.
Μου έκανε εντύπωση που χρησιμοποίησες εξάνιο - μου φάνηκε να στεγνώνει πραγματικά λιπαρό και κάποιος μου είπε ότι είναι νευροτοξικό.

Για μένα, το θέμα είναι να κρυσταλλωθεί το τελικό προϊόν. Σε όλες τις συνθέσεις που είδα, κατάφερα να παραβλέψω/υποτιμήσω το καταραμένο στεγνωτήριο κενού!

Ίσως δοκιμάσω τον τρόπο σας αν βαρεθώ - έχετε πληροφορίες για το αλάτισμα με τον τρόπο αυτό; Δεν πουλάω και έτσι θα έχω είτε ένα σκατό φορτίο τρυπταμίνης είτε ένα σκατό φορτίο DMT και σκέφτομαι ότι η αλατισμένη DMT θα ήταν χρήσιμη για αυτό. Δεν έχω πολύ conc. φουμαρικό οξύ όμως - λειτουργεί το φουμαρικό οξύ; Νομίζω ότι είδα κάποτε κάποιον που είχε εκχυλίσματα να το χρησιμοποιεί.
 
Top