Σύνθεση ηρωίνης από ακατέργαστο όπιο

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Μακάρι να μπορούσα να βάλω στα χέρια μου ακατέργαστο όπιο (ή ακόμα και μορφίνη) για να το δοκιμάσω αυτό :-(
 
View previous replies…

3l_p4t0_m4l3f1c0

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 16, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Γνωρίζω κάποιους λαούς με μεγάλη ποσότητα ακατέργαστου ισπανικού οπίου, θα είναι πολύ φθηνότερα από αυτά που μπορείτε να βρείτε στις συνήθεις αγορές, (περίπου 10€ ανά γραμμάριο ή και φθηνότερα). Ενημερώστε με αν ενδιαφέρεστε. Εγώ θα ήμουν απλά ένας ενδιάμεσος, έχω λίγο από αυτό το όπιο αν θέλετε να ελέγξετε πώς είναι.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Γεια σας, ενδιαφέρομαι πολύ και εγώ για το όπιο. Θα μπορούσατε να μου στείλετε και εσείς ένα μήνυμα σχετικά με αυτό, παρακαλώ; Θα σας ήμουν πολύ ευγνώμων!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Τα 65 γραμμάρια βάσης μορφίνης είναι εξαιρετικά ακατέργαστα σε αυτό το στάδιο. Δεν χάνουν 35 γραμμάρια προϊόντος.
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Τα περισσότερα από τα Papaver somniferum είναι γνωστό ότι περιέχουν κοντά στο 10% (ή και περισσότερο σε εξειδικευμένους τομείς) μορφίνη στο ξηρό όπιο.
Έτσι, ακόμη και 65 γραμμάρια είναι 6,5% που είναι τρομερό, επιπλέον το 3% του τελικού υδροχλωριδίου είναι σχεδόν εγκληματικό χαχα !
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Πιθανότατα είναι και αυτό 20% από απορρίμματα και δεν χρησιμοποιούν ποτέ αποξηραμένα.
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Νίκη κυρίες και κύριοι !
Παρασκεύασα 160mg ηρωίνης από 173mg ελεύθερης βάσης μορφίνης, που εξήχθησαν από 300mg χάπια θειικής μορφίνης που έληξαν το 2008 (ναι, πιθανώς φτιαγμένα το 2006, κατά συνέπεια αποθηκευμένα επί 17 χρόνια σε θερμοκρασία περιβάλλοντος (κοντά στους 20°C).

Παρασκεύασα τον δικό μου οξικό ανυδρίτη από Na-Acetate+S2Cl2 και χρησιμοποίησα 1 γραμμάριο με τα 173mg της βάσης μου χωρίς μορφίνη, σε γυάλινη φιάλη των 10mL, στους 85°C ρυθμιζόμενη υπό συνεχή μαγνητική ανάδευση κατά τη διάρκεια 2H20λεπτών.
Βασικοποίηση με διάλυμα 10% NaOH, εκχύλιση με αιθέρα, εξάτμιση σε γυάλινα τρυβλία Petri στους 45°C (βλέπε εικόνα) ζυγίστηκε (160mg, καλή απόδοση), καλύφθηκε με απεσταγμένο νερό και οξύνθηκε κοντά στο pH2 με σταγόνες πυκνού HCl, εξουδετερώθηκε με διττανθρακικό νάτριο μέχρι το pH7.
Έγχυση IM :
1,5mg κατώτατο όριο, ελάχιστα αποτελέσματα (επομένως, προφανώς δεν είναι μορφίνη σε αυτό το επίπεδο)
3mg : η πραγματικά ισχυρή δόση μου (τα αποτελέσματα είναι ελαφρώς καλύτερα από τη μορφίνη πιο ευχάριστα)
6mg: εμετός
Τέλεια, είναι πραγματική DAM κατά την εμπειρία μου, κοντά 2 έως 2,5 φορές πιο ισχυρή από την ιατρική μορφίνη.

Σκοπεύω να αναπαράγω τη σύνθεση με πιο λεπτομερείς πληροφορίες, εικόνες, υπολογισμούς, ακριβείς θερμοκρασίες και υλικά.
Θα δημιουργήσω μια καλά τεκμηριωμένη ειδική σελίδα για αυτή τη σύνθεση σε αυτό το φόρουμ όταν θα έχω τουλάχιστον 4 ή 5 συνθέσεις εμπειρίας.
(και περισσότερη μορφίνη από την κωδεΐνη μου, φαίνεται να δουλεύει πολύ καλά)

-> Προσωπικός προβληματισμός : εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί το DAM δεν χρησιμοποιείται στο νοσοκομείο (ή ακόμα και νόμιμα) : το επίπεδο εθισμού είναι ισοδύναμο με το Tramadol για παράδειγμα, για μένα, το οποίο είναι πολύ χαμηλό. Ένα χρονικό κενό μιας εβδομάδας μεταξύ 2 δόσεων είναι σαν αυτό ενός πάρτι με φίλους : είναι ωραίο, αλλά δεν είναι πρόβλημα να περιμένεις την επόμενη εβδομάδα. Η παρατήρησή μου είναι : μόνο όσοι έχουν ήδη προβλήματα εθισμού θα μπορούσαν να έχουν προβλήματα εθισμού...
 

Attachments

  • SgGkotQfNC.jpg
    SgGkotQfNC.jpg
    1.2 MB · Views: 401
  • tYTPn31W5o.jpg
    tYTPn31W5o.jpg
    670.3 KB · Views: 345
  • OZa4huKUx8.jpg
    OZa4huKUx8.jpg
    7.7 MB · Views: 696
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Σας ευχαριστούμε για την αναφορά σας. Ανυπομονώ για την πλήρη διδασκαλία (y)
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Εδώ : κρύσταλλοι ελεύθερης βάσης ηρωίνης (με μικρή καφέ μόλυνση)
Και στη συνέχεια, η μπεζ σκόνη : η ίδια βάση ηρωίνης που πέρασε σε 610mg υδροχλωρικής διακετυλομορφίνης, από 561mg ελεύθερης βάσης μορφίνης που εξήχθησαν και μετατράπηκαν από 990mg φωσφορικής κωδεΐνης.

(η δική μου απόδοση ακετυλίωσης είναι προφανώς καλύτερη από το κοινό 70% w/w που ιδρύεται σε όλο το διαδίκτυο, θα σας μοιραστώ το ακριβές πρωτόκολλο).
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Έχω προβλήματα με το ανέβασμα των εικόνων...
 

Attachments

  • R2JADWucjE.jpg
    R2JADWucjE.jpg
    1.7 MB · Views: 366
  • FHhPiILQO5.jpg
    FHhPiILQO5.jpg
    1.6 MB · Views: 364

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
Πού μπορείτε να προμηθευτείτε χάπια μορφίνης στις μέρες μας;
 
View previous replies…

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Η πρώτη μου σύνθεση έγινε από κανονικά χάπια μορφίνης από συνταγή. Μπορείτε να αγοράσετε τα χάπια σας στην αγαπημένη σας αγορά darknet, ή καλύτερα, όπως εγώ : αγοράζετε χάπια κωδεΐνης ακόμη φθηνότερα και πιο προσιτά σε ορισμένες χώρες, και να τα περάσετε σε μορφίνη μέσω απομεθυλίωσης με υδροχλωρική πυριδίνη (για παράδειγμα).
Για μένα, είναι ένας φθηνότερος τρόπος : η κωδεΐνη με λιγότερο από 20€/g επιτρέπει την παραγωγή σχεδόν 600/650mg ηρωίνης, είναι κοντά στα 30€ ή 35€/g.
(Καλύτερα από το 6% καθαρής ηρωίνης που βρέθηκε σε κάποιο πωλητή στα 40€/g που δίνεται για το #3...).
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
Ναι, η οδός με τα χάπια κωδεΐνης είναι αυτή που θα ακολουθούσα.

Έχετε δοκιμάσει αυτή τη μέθοδο για τη μετατροπή της κωδεΐνης σε μορφίνη:
Ένα διάλυμα 3,00 γραμμαρίων (10 mmol) κωδεΐνης σε 60 ml ξηρού διμεθυλοφορμαμιδίου απαερώθηκε υπό άζωτο με επανειλημμένη ανάδευση υπό κενό, ακολουθούμενη από εισαγωγή αζώτου. Μετά την προσθήκη 3,00 γραμμαρίων (26,7 mmol) τέρτο-βουτοξειδίου του καλίου, επαναλήφθηκε η διαδικασία απαέρωσης και εγχύθηκαν με σύριγγα 3,0 ml (32,7 mmol) n-προπανοθειόλης. Το μείγμα αναδεύτηκε στους 125°C υπό άζωτο για 45 λεπτά (παρόμοια αποτελέσματα στους 110°C για 3 ώρες), ψύχθηκε και αποσβέστηκε με 3,0 ml οξικού οξέος. Ο διαλύτης απομακρύνθηκε υπό υψηλό κενό και το υπόλειμμα διαλύθηκε σε 30 ml υδροχλωρικού οξέος 1Ν. Το όξινο διάλυμα πλύθηκε με αρκετές δόσεις αιθέρα, κατεργάστηκε με 5 ml 20% δισουλφικού νατρίου και αλκαλοποιήθηκε σε pH 9 με υδροξείδιο του αμμωνίου. Το κατακρημνισμένο στερεό συλλέχθηκε, πλύθηκε με νερό και ξηράνθηκε στο κενό (100°C) για να απομείνουν 2,30g (80%) μορφίνης ως καστανόχρωμοι κρύσταλλοι.
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Όχι, υδροχλωρική πυριδίνη στους 85°C επί 90λεπτά και δεν χρειάζεται προστασία από την ατμόσφαιρα, αρκεί ένα κλειδωμένο γυάλινο βάζο.
Θα γράψω μια σελίδα σε αυτό το φόρουμ.
(και ψάχνω μια ακριβή δοκιμή για να βρω την αναλογία μορφίνης και κωδεΐνης, δεν έχω χρωματογράφο)
 
Last edited:

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
και τι γίνεται με τα δισκία morphine hcl

?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Θα ήταν η χρήση υδροξειδίου του ασβεστίου και χλωριούχου αμμωνίου ο τρόπος για την εξαγωγή θειικής μορφίνης από πόσιμο διάλυμα; Έχω φτιάξει H από παπαρούνες και έχω εξάγει χάπια μορφίνης. Απλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ πόσιμο διάλυμα για αρχικό υλικό, έχω δύο φιάλες 200ml συνολικά και θέλω να τις μετατρέψω.

Αν κάποιος έχει αποδεδειγμένη τεχνολογία για την εξαγωγή της θειικής μορφίνης από το διάλυμα, θα ήθελα πολύ να διαβάσω την τεχνολογία που χρησιμοποίησε.
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
Τρέλα !!!! τρέλα
 

FatFreddysCat

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Nice work mate, if u didnt use a drop or 2 of cloroform it will hepl to pull more impurity out. the reaction is slightly red then you put cloroform in at the end and it solidifies that shit to the bottom in a rubbery mass, then free base youlll get a cleaner crystal. Πάντα ξεκινούσα με ένα γραμμάριο morph από θειικά χάπια, ive διαπίστωσε ότι το να το κάνεις σε ελαφρώς μεγαλύτερα μεγέθη είναι ευκολότερο. Στοιχηματίζω ότι το να κάνεις το ΑΑ από οξικό νάτριο και βρώμιο και θειώδη ήταν μια εμπειρία. Αν ενθουσιαστείς λίγο βάζοντας το sulfer μέσα το βρώμιο αγαπάει να φουσκώνει. Το κλοροφόρμιο μέσω ακετόνης και μιας χλωρίνης δεν θυμάμαι το είδος όμως θα δώσει εξώθερμη αντίδραση και θα σας αφήσει λίγο κλοροφόρμιο για απόσταξη. Στην υγειά σας, καλή δουλειά.
 
Top