Σύνθεση συνθετικών καθινόνων

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Η χημική σύνθεση των καθινόνων είναι εύκολη και συνήθως ακολουθεί μια διαδικασία δύο βημάτων. Συνήθως, η αρχική σύνθεση γίνεται από μια α-βρωμοκετόνη (από την προαπαιτούμενη αρυλκετόνη) και ακολουθείται από πυρηνόφιλη υποκατάσταση με μια κατάλληλη αμίνη για να προκύψει η αντίστοιχη ελεύθερη βάση της καθινόνης. Λόγω της αστάθειας της ελεύθερης βάσης, οι καθινόνες απομονώνονται βολικά ως τα αντίστοιχα υδροχλωρικά ή υδροβρωμιδικά άλατα. Η µέθοδος αυτή θα µπορούσε να προσαρµοστεί για τη σύνθεση ενός ευρέος φάσµατος καθινόνων, όπως φαίνεται στα spoilers.
Η εφεδρόνη (CAS: 5650-44-2, C10H13NOH, 2-(methylamino)-1-phenylpropan-1-one, methcathinone, MetCat) είναι ένα διεγερτικό βραχείας δράσης που παράγει αποτελέσματα παρόμοια με εκείνα από τη μάσηση των φύλλων του φυτού Khat. Η πρόδρομη ουσία είναι η προπιοφαινόνη CAS: 93-55-0.
Sun0ryVeNL
Η φλεφεδρόνη (CAS: 7598-35-7, C10H13ClFNO, 1-(4-φθοροφαινυλ)-2-(μεθυλαμινο)προπαν-1-όνη, 4-φθορομεθκαθηνόνη ή 4-FMC) είναι ένα διεγερτικό του κεντρικού νευρικού συστήματος που ανήκει στην κατηγορία των αμφεταμινών και των καθινόνων. Η πρόδρομη ουσία είναι η 4'-φθοροπροπιοφαινόνη CAS: 456-03-1.
Cy4nDus9IP
Μεφεδρόνη (CAS: 1189805-46-6, C11H15NO, 1-προπανόνη, 2-(μεθυλαμινο)-1-(4-μεθυλοφαινυλ)-, 2-(μεθυλαμινο)-1-(4-μεθυλοφαινυλ)-1-προπανόνη, 2-μεθυλαμινο-1-p-πολυπροπαν-1-όνη, 4MMC, Meow meow, meph). Ευφορητικό, είναι ευρέως διαδεδομένο. Οι επιδράσεις της έχουν συγκριθεί με εκείνες της κοκαΐνης, της μεθαμφεταμίνης και της έκστασης. Πρόδρομη ουσία: 4'-Μεθυλοπροπιφαινόνη (CAS: 5337-93-9).
Παράδειγμα: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-mephedrone-bromination-in-dichormethane.227/
145
Μεθεδρόνη (CAS:530-54-1, C11H15NO2, παρα-μεθοξυμεθκαθηνόνη, 4-μεθοξυμεθκαθηνόνη, bk-PMMA, PMMC, μεθοξυφεδρίνη, 4-MeOMC). Ουσία της κατηγορίας των αμφεταμινών και των καθινόνων. Χημικά, η μεθεδρόνη είναι στενά συνδεδεμένη με την παρα-μεθοξυμεθαμφεταμίνη (PMMA), τη μεθυλόνη και τη μεφεδρόνη. Πρόδρομη ουσία: 4'-Μεθοξυπροπιοφαινόνη (CAS: 121-97-1).
XDmLK0NY6Z
Μεθυλόνη (CAS:186028-79-5, C11H13NO3, 3,4-μεθυλενοδιοξυ-N-μεθυλοκαθηνόνη, MDMC, βk-MDMA, M1). Η μεθυλόνη είναι ένα υποκατεστημένο ανάλογο της καθινόνης του MDMA και ένα 3,4-μεθυλενοδιοξυ-ανάλογο της μεθακινόνης. Η μόνη δομική διαφορά μεταξύ της μεθυλόνης και του MDMA είναι η αντικατάσταση 2 ατόμων υδρογόνου με 1 άτομο οξυγόνου στη β-θέση του πυρήνα της φαινεθυλαμίνης, σχηματίζοντας μια κετονική ομάδα. Τα αποτελέσματα μπορεί να είναι ανώτερα από το MDMA. Πρόδρομος: 3,4-μεθυλενοδιοξυπροπιφαινόνη (CAS: 28281-49-4).
Παράδειγμα:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/index.php?threads/simple-synthesis-of-methylone.212/
144
Η α-πυρρολιδινοπεντιοφαινόνη (CAS: 14530-33-7, C15H21NO, α-πυρρολιδινοβαλεροφαινόνη, α-PVP, O-2387, β-κετο-προλιντάνιο, προλιντανόνη ή δεσμεθυλοπυροβαλερόνη) είναι ένα συνθετικό διεγερτικό της κατηγορίας των καθινόνων. Πρόδρομη ουσία: βαλεροφαινόνη (CAS: 1009-14-9).
YkLHsvBdhO
Το MDPV (CAS: 687603-66-3, C16H21NO3, 3,4-Μεθυλενοδιοξυπυροβαλερόνη, μεθυλενοδιοξυπυροβαλερόνη) δρα ως ισχυρό διεγερτικό και προκαλεί αποτελέσματα παρόμοια με εκείνα της κοκαΐνης, της μεθυλφαινιδάτης και των αμφεταμινών. Προκαλεί ακατανίκητη επιθυμία για επανειλημμένη λήψη. Οι τυπικές δόσεις κυμαίνονται από 5-20 mg.
RVmbiTB394
Όπως φαίνεται από τα παραπάνω διαγράμματα, η σύνθεση των καθινόνων είναι απλή. Η παραγωγή μεγάλων ποσοτήτων είναι αρκετά εύκολο να οργανωθεί, οπότε βγαίνουν φτηνές στην παραγωγή.
 

Attachments

  • lQs6wi2143.png
    lQs6wi2143.png
    19 KB · Views: 1,255
  • O4zCWZR2e1.png
    O4zCWZR2e1.png
    20.7 KB · Views: 1,287
Last edited by a moderator:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Η κατηγορία των μεθακινόνων είναι η πιο πολλά υποσχόμενη κατεύθυνση στη σύγχρονη αγορά φαρμάκων. Η απλότητα της σύνθεσης ανοίγει απεριόριστες δυνατότητες παραγωγής σε βιοτεχνικές συνθήκες και η φαρμακολογική δράση ορισμένων παραλλαγών, όπως η μεφεδρόνη, είναι απλώς εκπληκτική. Όλες οι μεθκατινόνες συντίθενται με μία μέθοδο. Επιλέγοντας την απαραίτητη πρωτογενή πηγή - την προπιοφαινόνη, μπορείτε να πάρετε ουσίες με διαφορετικές ιδιότητες.

Η σύνθεση είναι εύκολα κλιμακούμενη, σε αντίθεση με τις αμφεταμίνες. Η διαθεσιμότητα και η φτήνια της πρωτογενούς πηγής καθιστά το κόστος του τελικού προϊόντος φανταστικά χαμηλό. Η μέση τιμή της 4-μεθυλο-προπιοφαινόνης στην Κίνα είναι 50 δολάρια ανά χιλιόγραμμο. Με όλα τα άλλα κόστη για αντιδραστήρια, μπορείτε να επιτύχετε ένα κόστος 150-200 δολάρια ανά κιλό τελικής μεφεδρόνης σε κρυστάλλους. Τις ημέρες της νομιμότητας των ναρκωτικών σχεδιαστών, ήταν δυνατόν να παραχθεί μια ουσία από την κατηγορία της μεθεδινόνης που είναι νόμιμη για τη χώρα του, χωρίς να αλλάξει η τεχνολογία σύνθεσης. Τώρα είναι δυνατό μόνο στην Αφρική που παραμένουν παραθυράκια στους νόμους, αλλά στις περισσότερες πολιτισμένες χώρες όλες οι μετκαθινόνες απαγορεύονται.

Αλλά τα αντιδραστήρια για τη σύνθεση είναι νόμιμα, και ακόμη και αν κάποιες προπιοφαινόνες είναι απαγορευμένες, μπορείτε πάντα να τροποποιήσετε ελαφρώς την παραγόμενη ουσία, για παράδειγμα: Η 4-MMC μπορεί να αντικατασταθεί με 3-MMC αντικαθιστώντας την 4-μεθυλοπροπιφαινόνη με 3-μεθυλοπροπιφαινόνη. Ή αντικαθιστώντας την 4-MMC με την 4-FMC, αντικαθιστώντας την πρωτογενή 4-μεθυλοπροπιοφαινόνη σε 4-φθοροπροπιοφαινόνη. Εκτός από την αλλαγή της θέσης των υποκαταστατών του βενζολικού δακτυλίου, μπορούν να χρησιμοποιηθούν μεγαλύτερες αλυσίδες, όπως η βουτυροφαινόνη ή η βαλεροφαινόνη. Η τελευταία έχει άλλες ιδιότητες και είναι κατάλληλη για τη σύνθεση των πυρροβαλλερονών: α-PVP και MDPV.

Εάν δυσκολεύεστε να αγοράσετε μεθυλαμίνη για να συνθέσετε μεφεδρόνη, τότε το πρόβλημα αυτό μπορεί να παρακαμφθεί με τη χρήση νόμιμης αιθυλαμίνης για την παραγωγή 4-EMC, μιας ουσίας με πολύ παρόμοια ευφορική επίδραση. Στην πραγματικότητα, από την κατηγορία των μεθκαθηνονών, είναι δυνατόν να συνθέσετε οποιεσδήποτε ουσίες σε δράση, με βάση τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων και τις ανάγκες της αγοράς: ευφορητικά και διεγερτικά για κάθε γούστο, από τις μαλακές φθορομεθκαθηνονές έως την πολύ σκληρή a-PVP.

Αυτή η απλότητα της σύνθεσης και η διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων ανοίγουν τεράστιες ευκαιρίες για την κατάκτηση της αγοράς - ανταγωνισμός με τις κλασικές ουσίες: κοκαΐνη, μεθαμφεταμίνη και MDMA, που είναι πολύ πιο δύσκολο να παραχθούν.

Είναι σημαντικό να σημειωθεί μια χρήσιμη φυσική ιδιότητα των μεθακινονών - η ευκολία απόκτησης κρυστάλλων. Τα υδροχλωρίδια κρυσταλλώνονται καλά, όπως και τα υδροβρωμίδια.

Παράγω διάφορες μεθακινόνες εδώ και 15 χρόνια, πολλές από τις οποίες έχω βιοδοκιμάσει προσωπικά για ερευνητικούς σκοπούς. Εάν κάποιος έχει ερωτήσεις σχετικά με τη σύνθεση, την επιλογή της ουσίας, τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων, τότε ευχαρίστως θα μοιραστώ την εμπειρία μου.
 
View previous replies…

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Κατά τη γνώμη σας, ποιος πιστεύετε ότι είναι σήμερα ο κύριος λόγος που δεν έχει γίνει ακόμη πρόοδος; Αυτό φαίνεται τόσο γόνιμο πεδίο, αλλά φαίνεται να παραμένει ως επί το πλείστον σε αγρανάπαυση. Λίγοι φαίνεται να βγαίνουν και να βγάζουν χρήματα με αυτά τα πράγματα άμεσα και όχι με τον κυκλικό τρόπο της πώλησης ως κάτι άλλο. Για το οποίο έχω τις δικές μου σκέψεις, αλλά αυτό δεν είναι πραγματικά σχετικό εδώ.

Προσωπικά; Νομίζω ότι φταίει η έλλειψη ωραίων ονομάτων και μορφών παράδοσης. Αυτό που θα χρειαζόσουν θα ήταν πολύ συγκεκριμένοι τρόποι για να φαίνονται οι ουσίες σου. Πάρτε μια προσαρμοσμένη μήτρα, κάντε τυπωμένα φακελάκια, ΚΑΤΙ που να κάνει τους επισκέπτες του πάρτι να το θυμούνται.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ποιες ιδιότητες θα είχε η ένωση που παρασκευάζεται με 2-βρωμο-4'-μεθυλοπροπυφαινόνη και πυρρολιδίνη (αντί για μεθυλαμίνη για 4-mmc);
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Μακάρι τα περισσότερα να υπήρχαν ακόμα, το κοκτέιλ 3-mmc,4-mmc,4-mec, 4-emc που έφτιαξα για το κεφάλι μου πριν από 8 χρόνια ίσως, ήταν αστρικό όσο θα μπορούσε να είναι, 30%4mmc, 30%4mec,20% 3mmc, 20% 4emc Είχα παρτίδες των 5-10g περίπου του καθενός κρυμμένες σε άριστες συνθήκες για δύο χρόνια ενώ μάζευα κάποια rcs. Αλλά πρέπει να πω 50mg bk-mdma,50mg bk-mdea, 50-60mg το μείγμα 4mmc, εγώ και άλλοι 3 άνθρωποι που βασικά παρακαλούσαν όταν άκουγαν το combo, Def εκτός από 60mg bk-mdma 60mg bk-mdea 70mg 4-fa κοκτέιλ hands down πιο κοντά στο mdma ειλικρινά καλύτερα, το μείγμα μεθυλόνης αιθυλόνης και 4x 4m που σχετίζεται μου άρεσε περισσότερο ήταν σαν fireeeeee coke και mdma κακό ένα μωρό και μετά αυτό βγήκε καλύτερο lol
Θα ήθελα πολύ να δω 4mec ή 4emc πάνω από 3cmc synths
 

a.hatam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
bro έχω ερώτηση για το a-pvp
Με τι θα μπορούσα να αντικαταστήσω τη βαλεροφαινόνη;
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη διαδικασία παρασκευής μεφεδρόνης. Έχω φτιάξει 4 μικρές παρτίδες. Από όλες ανέκτησα ωραίο λευκό ή υπόλευκο προϊόν, οι ποσότητες του οποίου ευθυγραμμίστηκαν με τις αναμενόμενες αποδόσεις.

Το πρόβλημα είναι ότι κανένα από αυτά δεν είναι ενεργό! Έχω σνιφάρει αρκετές σειρές των 100mg και έχω καταπιεί μέχρι και ένα γραμμάριο από κάθε μία. Αλλά τίποτα! Μου έστειλαν τις πρόδρομες ουσίες: 1 κιλό 2-βρωμο-4'-μεθυλοπροπυφαινόνης και 2 βάζα του 1 λίτρου με 40% μεθυλαμίνη σε νερό.

Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο;
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Μπορεί να χρειαστεί να ανακρυσταλλώσετε το 4-MMC HCl για να απομακρύνετε τις προσμίξεις και να καθαρίσετε το προϊόν για να το κάνετε πιο ισχυρό.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Έχω συνθέσει το bk-MDMA ακολουθώντας τη διαδρομή σύνθεσης που μοιράστηκε ο χρήστης @Acidosis από την πρόδρομη ουσία CAS 52190-28-0, αφού έλαβα το HCl του bk-MDMA (μια λεπτή λευκή σκόνη που λάμπει) ανακρυστάλλωσα το εν λόγω HCl του bk-MDMA με απιονισμένο νερό και το άφησα να παραμείνει για αρκετές ημέρες στην ύπαιθρο με ένα διαφανές πλαστικό τάπερ, το πρόβλημα είναι ότι παίρνω καφέ ή πορτοκαλί κρυστάλλους και αυτό σημαίνει ότι περιέχουν προσμίξεις, ο στόχος μου είναι να πάρω μεγαλύτερους και καθαρότερους κρυστάλλους και να είναι διαφανείς (αλλά ακόμα δεν ξέρω πώς).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 471
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 486

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Ακόμα δεν υπάρχουν αρκετοί συνδυασμοί όπου η πυρρολιδίνη αντί της μεθυλαμίνης και αντίστροφα.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε ένα καλό σημείο εκκίνησης για τη μεφεδρόνη μέσω της μεθυλαμίνης.
Ευχαριστώ!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-βρωμο-4- 4-μεθυλο-προπριοφαινόνη + μεθυλαμίνη= 4mmc. Αυτή είναι η δημοφιλής οδός. Επίσης, ξεκινά με μεθυλαμίνη. Ξέρω ότι δεν ήταν αυτό που είχες στο μυαλό σου, αλλά ανταποκρίνεται στα κριτήριά σου. Μεθυλαμίνη -->4MMC μοιάζει με 10+ αντιδράσεις.
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Δεν ξέρω αν το έχετε ήδη παρατηρήσει, αλλά η κοκαΐνη είναι επίσης μια κετόνη, αλλά με την τεράστια ουρά ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Μπορείτε να το αναλύσετε αυτό; Μου κίνησε την περιέργεια.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Αναφέρεται στο τμήμα oyl το διπλά συνδεδεμένο οξυγόνο μεταξύ του βενζοϋλίου και του τροπανίου. Ήταν λανθασμένη η δήλωσή του, διότι μια κετόνη έχει δομή που είναι C(=O)C , ( ένα οξυγόνο διπλά συνδεδεμένο σε 2 άνθρακες) αλλά αυτή η ομάδα στην κοκαΐνη είναι C(=O)OC, ένας εστέρας
OVE1IW2bUF
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Παρακαλώ μοιραστείτε την ευκολότερη μέθοδο παρασκευής μεφεδρόνης χρησιμοποιώντας HBr αντί για βρώμιο
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Σύντομα θα δημοσιεύσουμε ένα βίντεο με αυτή τη σύνθεση. Έχουμε ήδη γυρίσει ένα απόσπασμα, το βίντεο βρίσκεται στο στάδιο της επεξεργασίας.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Παρακαλώ βοηθήστε με τη λεπτομερή διαδικασία για την παρασκευή μεφεδρόνης
 

Corochkin

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
αγαπητή HIGGS BOSSON! Ενδιαφέρομαι πολύ για το ερώτημα, τι είδους καλά φάρμακα μπορούν να δημιουργηθούν από την 4-μεθυλοβουτυροφαινόνη. υπάρχει επίσης πρόσβαση σε μεθυλαμίνη, αιθυλαμίνη, πυρολιδίνη και άλλα συναφή αντιδραστήρια. Και από ποια βήματα πρέπει να περάσει κανείς για αυτές τις ουσίες; ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Χαιρετισμούς κύριοι!
Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να ληφθεί από αυτό το αντιδραστήριο;

(2-βρωμοπροπυλο)βενζόλιο- 2-βρωμο-1-φαινυλοπροπάνιο- 2-βρωμοπροπυλοβενζόλιο- 1-φαινυλο-2-βρωμοπροπάνιο- (±)-2-βρωμο-1-φαινυλοπροπάνιο- 1-βρωμο-1-μεθυλο-2-φαινυλαιθάνιο- βενζόλιο, (2-βρωμοπροπυλο)-,

Περιγραφή και εμφάνιση:
Το 2-βρωμοπροπυλοβενζόλιο είναι μια οργανική χημική ένωση της κατηγορίας των αρενίων (αρωματική ένωση). Αντιπροσωπεύει διαφανή υγρή ουσία, από άχρωμο έως ανοιχτό κίτρινο ή ανοιχτό καφέ χρώμα. Η ουσία λαμβάνεται (με αλογόνωση των αρενίων) κατά την αντίδραση προπυλοβενζολίου με βρώμιο παρουσία καταλύτη χλωριούχου αργιλίου. Και επίσης με σύνθεση από αλλυλβενζόλιο ή βενζυλομεθυλοκαρβινόλη.

Τομέας εφαρμογής:
Στην οργανική σύνθεση ως ενδιάμεσο προϊόν για την παραγωγή άλλων χημικών ουσιών.
Σε χημικά εργαστήρια ως εργαστηριακό αντιδραστήριο.

Οποιαδήποτε ιδέα, παρακαλώ!!!
 

Attachments

  • w4T8gctiLy.jpeg
    w4T8gctiLy.jpeg
    7.1 KB · Views: 290

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Από αυτό το αντιδραστήριο μπορεί να παραχθεί η α-μεθυλοφεντανύλη.
Αυτή η πρόδρομη ουσία δεν είναι τόσο εύκολο να παρασκευαστεί.
Μπορείτε επίσης να παράγετε αμφεταμίνες.
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Σας ευχαριστώ για την απάντηση στην ερώτησή μου
Και θα μπορούσατε να προτείνετε έναν τρόπο για να πάρετε αμφεταμίνη εδώ;
Μην το εκλάβετε ως αλαζονεία.
Το θέμα είναι ότι αυτό το αντιδραστήριο που έχουμε ελεύθερα είναι προς πώληση. επίσης έχουμε (2-Ιωδοπροπυλο)βενζόλιο, 2-Ιωδοπροπυλοβενζόλιο
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Κατά την ερασιτεχνική μου άποψη, φαίνεται ότι όλα είναι απλά εδώ. προσθέστε μεθυλαμίνη και αυτό είναι όλο. ακριβώς αυτό που χρειάζεται! )))
Αλλά καταλαβαίνω ότι θα ήταν πολύ εύκολο.

Πρόκειται για ένα παρακλάδι των καθινόνων, όχι της αμφεταμίνης. Συγγνώμη, είμαι άπειρος στα φόρουμ.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Δεν είναι καθιόνες, είναι κετόνες και έχουν οξυγόνο διπλού δεσμού στον άλφα άνθρακα και αντιπροσωπεύονται από το "-one" που είναι δικό τους όχι ένα φαινυλο-πεντάνιο-1-one για παράδειγμα. Οπότε για τη χημική ουσία στο OP, αυτό το βρώμιο αντικαθίσταται από ένα nh2-ch3 και είναι η μεθαμφεταμίνη Nh2Ch3 είναι η μεθυλαμίνη
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Όσον αφορά την έλλειψη μεθυλαμίνης, Στον Καναδά και τις ΗΠΑ (πιθανώς και σε άλλα μέρη) το νιτρομεθάνιο είναι συνήθως διαθέσιμο σε μείγματα καυσίμων για rc αυτοκίνητα η αναγωγή του νιτρομεθανίου σε μεθυλαμίνη είναι δυνατή με μερικούς διαφορετικούς τρόπους και σε ορισμένες περιπτώσεις απλά ανάγεται επί τόπου.
 
Top