Σύνθεση συνθετικών καθινόνων

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Η κατηγορία των μεθακινόνων είναι η πιο πολλά υποσχόμενη κατεύθυνση στη σύγχρονη αγορά φαρμάκων. Η απλότητα της σύνθεσης ανοίγει απεριόριστες δυνατότητες παραγωγής σε βιοτεχνικές συνθήκες και η φαρμακολογική δράση ορισμένων παραλλαγών, όπως η μεφεδρόνη, είναι απλώς εκπληκτική. Όλες οι μεθκατινόνες συντίθενται με μία μέθοδο. Επιλέγοντας την απαραίτητη πρωτογενή πηγή - την προπιοφαινόνη, μπορείτε να πάρετε ουσίες με διαφορετικές ιδιότητες.

Η σύνθεση είναι εύκολα κλιμακούμενη, σε αντίθεση με τις αμφεταμίνες. Η διαθεσιμότητα και η φτήνια της πρωτογενούς πηγής καθιστά το κόστος του τελικού προϊόντος φανταστικά χαμηλό. Η μέση τιμή της 4-μεθυλο-προπιοφαινόνης στην Κίνα είναι 50 δολάρια ανά χιλιόγραμμο. Με όλα τα άλλα κόστη για αντιδραστήρια, μπορείτε να επιτύχετε ένα κόστος 150-200 δολάρια ανά κιλό τελικής μεφεδρόνης σε κρυστάλλους. Τις ημέρες της νομιμότητας των ναρκωτικών σχεδιαστών, ήταν δυνατόν να παραχθεί μια ουσία από την κατηγορία της μεθεδινόνης που είναι νόμιμη για τη χώρα του, χωρίς να αλλάξει η τεχνολογία σύνθεσης. Τώρα είναι δυνατό μόνο στην Αφρική που παραμένουν παραθυράκια στους νόμους, αλλά στις περισσότερες πολιτισμένες χώρες όλες οι μετκαθινόνες απαγορεύονται.

Αλλά τα αντιδραστήρια για τη σύνθεση είναι νόμιμα, και ακόμη και αν κάποιες προπιοφαινόνες είναι απαγορευμένες, μπορείτε πάντα να τροποποιήσετε ελαφρώς την παραγόμενη ουσία, για παράδειγμα: Η 4-MMC μπορεί να αντικατασταθεί με 3-MMC αντικαθιστώντας την 4-μεθυλοπροπιφαινόνη με 3-μεθυλοπροπιφαινόνη. Ή αντικαθιστώντας την 4-MMC με την 4-FMC, αντικαθιστώντας την πρωτογενή 4-μεθυλοπροπιοφαινόνη σε 4-φθοροπροπιοφαινόνη. Εκτός από την αλλαγή της θέσης των υποκαταστατών του βενζολικού δακτυλίου, μπορούν να χρησιμοποιηθούν μεγαλύτερες αλυσίδες, όπως η βουτυροφαινόνη ή η βαλεροφαινόνη. Η τελευταία έχει άλλες ιδιότητες και είναι κατάλληλη για τη σύνθεση των πυρροβαλλερονών: α-PVP και MDPV.

Εάν δυσκολεύεστε να αγοράσετε μεθυλαμίνη για να συνθέσετε μεφεδρόνη, τότε το πρόβλημα αυτό μπορεί να παρακαμφθεί με τη χρήση νόμιμης αιθυλαμίνης για την παραγωγή 4-EMC, μιας ουσίας με πολύ παρόμοια ευφορική επίδραση. Στην πραγματικότητα, από την κατηγορία των μεθκαθηνονών, είναι δυνατόν να συνθέσετε οποιεσδήποτε ουσίες σε δράση, με βάση τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων και τις ανάγκες της αγοράς: ευφορητικά και διεγερτικά για κάθε γούστο, από τις μαλακές φθορομεθκαθηνονές έως την πολύ σκληρή a-PVP.

Αυτή η απλότητα της σύνθεσης και η διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων ανοίγουν τεράστιες ευκαιρίες για την κατάκτηση της αγοράς - ανταγωνισμός με τις κλασικές ουσίες: κοκαΐνη, μεθαμφεταμίνη και MDMA, που είναι πολύ πιο δύσκολο να παραχθούν.

Είναι σημαντικό να σημειωθεί μια χρήσιμη φυσική ιδιότητα των μεθακινονών - η ευκολία απόκτησης κρυστάλλων. Τα υδροχλωρίδια κρυσταλλώνονται καλά, όπως και τα υδροβρωμίδια.

Παράγω διάφορες μεθακινόνες εδώ και 15 χρόνια, πολλές από τις οποίες έχω βιοδοκιμάσει προσωπικά για ερευνητικούς σκοπούς. Εάν κάποιος έχει ερωτήσεις σχετικά με τη σύνθεση, την επιλογή της ουσίας, τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων, τότε ευχαρίστως θα μοιραστώ την εμπειρία μου.
 
View previous replies…

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη διαδικασία παρασκευής μεφεδρόνης. Έχω φτιάξει 4 μικρές παρτίδες. Από όλες ανέκτησα ωραίο λευκό ή υπόλευκο προϊόν, οι ποσότητες του οποίου ευθυγραμμίστηκαν με τις αναμενόμενες αποδόσεις.

Το πρόβλημα είναι ότι κανένα από αυτά δεν είναι ενεργό! Έχω σνιφάρει αρκετές σειρές των 100mg και έχω καταπιεί μέχρι και ένα γραμμάριο από κάθε μία. Αλλά τίποτα! Μου έστειλαν τις πρόδρομες ουσίες: 1 κιλό 2-βρωμο-4'-μεθυλοπροπυφαινόνης και 2 βάζα του 1 λίτρου με 40% μεθυλαμίνη σε νερό.

Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο;
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Μπορεί να χρειαστεί να ανακρυσταλλώσετε το 4-MMC HCl για να απομακρύνετε τις προσμίξεις και να καθαρίσετε το προϊόν για να το κάνετε πιο ισχυρό.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Xjqe8pvN0T
Έχω συνθέσει το bk-MDMA ακολουθώντας τη διαδρομή σύνθεσης που μοιράστηκε ο χρήστης @Acidosis από την πρόδρομη ουσία CAS 52190-28-0, αφού έλαβα το HCl του bk-MDMA (μια λεπτή λευκή σκόνη που λάμπει) ανακρυστάλλωσα το εν λόγω HCl του bk-MDMA με απιονισμένο νερό και το άφησα να παραμείνει για αρκετές ημέρες στην ύπαιθρο με ένα διαφανές πλαστικό τάπερ, το πρόβλημα είναι ότι παίρνω καφέ ή πορτοκαλί κρυστάλλους και αυτό σημαίνει ότι περιέχουν προσμίξεις, ο στόχος μου είναι να πάρω μεγαλύτερους και καθαρότερους κρυστάλλους και να είναι διαφανείς (αλλά ακόμα δεν ξέρω πώς).
 

Attachments

  • HtQImhDjuq.jpeg
    HtQImhDjuq.jpeg
    6.4 MB · Views: 472
  • VuIfrmKEgn.jpeg
    VuIfrmKEgn.jpeg
    6.6 MB · Views: 487

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε ένα καλό σημείο εκκίνησης για τη μεφεδρόνη μέσω της μεθυλαμίνης.
Ευχαριστώ!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
??? 2-βρωμο-4- 4-μεθυλο-προπριοφαινόνη + μεθυλαμίνη= 4mmc. Αυτή είναι η δημοφιλής οδός. Επίσης, ξεκινά με μεθυλαμίνη. Ξέρω ότι δεν ήταν αυτό που είχες στο μυαλό σου, αλλά ανταποκρίνεται στα κριτήριά σου. Μεθυλαμίνη -->4MMC μοιάζει με 10+ αντιδράσεις.
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Δεν ξέρω αν το έχετε ήδη παρατηρήσει, αλλά η κοκαΐνη είναι επίσης μια κετόνη, αλλά με την τεράστια ουρά ;)
 

Cotton Jerzy

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 5, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
8
Μπορείτε να το αναλύσετε αυτό; Μου κίνησε την περιέργεια.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Αναφέρεται στο τμήμα oyl το διπλά συνδεδεμένο οξυγόνο μεταξύ του βενζοϋλίου και του τροπανίου. Ήταν λανθασμένη η δήλωσή του, διότι μια κετόνη έχει δομή που είναι C(=O)C , ( ένα οξυγόνο διπλά συνδεδεμένο σε 2 άνθρακες) αλλά αυτή η ομάδα στην κοκαΐνη είναι C(=O)OC, ένας εστέρας
OVE1IW2bUF
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Κατά την ερασιτεχνική μου άποψη, φαίνεται ότι όλα είναι απλά εδώ. προσθέστε μεθυλαμίνη και αυτό είναι όλο. ακριβώς αυτό που χρειάζεται! )))
Αλλά καταλαβαίνω ότι θα ήταν πολύ εύκολο.

Πρόκειται για ένα παρακλάδι των καθινόνων, όχι της αμφεταμίνης. Συγγνώμη, είμαι άπειρος στα φόρουμ.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Δεν είναι καθιόνες, είναι κετόνες και έχουν οξυγόνο διπλού δεσμού στον άλφα άνθρακα και αντιπροσωπεύονται από το "-one" που είναι δικό τους όχι ένα φαινυλο-πεντάνιο-1-one για παράδειγμα. Οπότε για τη χημική ουσία στο OP, αυτό το βρώμιο αντικαθίσταται από ένα nh2-ch3 και είναι η μεθαμφεταμίνη Nh2Ch3 είναι η μεθυλαμίνη
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Υπάρχει μια άλλη διαδρομή προς τη μεθυλαμίνη που μου φάνηκε καλύτερη
Είναι χλωριούχο αμμώνιο και φορμαλδεΰδη 2:1 στους 100°C.
6HCHO+4NH 4Cl→(CH26)N4+4HCl+6H2O
Έτσι σχηματίζεται μεθυλαμίνη
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ξεχάσατε την πρόσμιξη υδροχλωρικής διμεθυλαμίνης (περίπου 5 τοις εκατό), υπάρχουν λεπτές αποχρώσεις σε αυτή τη σύνθεση.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Πολλοί άνθρωποι φέρουν την 2-βρωμοβαλεροφαινόνη, αλλά δεν μπορώ να βρω κανέναν που ως βρωμιωμένη πρόδρομη έκδοση του MDPV. Θα ήταν η σωστή ονομασία 1-(βενζο[d][1,3]διοξόλη-5-υλ)-2-βρωμοπεντάνιο-1-όνη;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ναι, είναι το σωστό όνομα.
 
Top