Η απλούστερη συνταγή για κρυσταλλική μεφεδρόνη

Barocco

Don't buy from me
New Member
Joined
May 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, σχετικά με το βενζόλιο, υπάρχει τρόπος να το αντικαταστήσετε με κάτι άλλο, καθώς είναι για το κοινό που απαγορεύεται να αγοραστεί εδώ
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Νομίζω ότι το τολουόλιο θα πρέπει να λειτουργεί, επειδή είναι ακριβώς ο διαλύτης για την Freebase. Αλλά είμαι απλά ένας αρχάριος.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Πώς είναι το 25% αν επισήμανε ότι πήρε ~50g;
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
Έκανα αυτό τον τρόπο που παίρνω 25%. :(
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
Το προϊόν μου dont μου δίνει καθαρό high.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Εάν κάποιος φτιάξει τη μεθυλαμίνη 40% από methylamin hcl με NaOH είναι απαραίτητο να αποστάξει τη μεθυλαμίνη ή είναι δυνατόν να αφήσει το NaCl στο μείγμα;
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Και τι γίνεται με το aceton; Είναι αρκετό το aceton του καταστήματος υλικού ή είναι απαραίτητο να το αποστάξετε και να το στεγνώσετε πάνω από MgSO4;

Και μια άλλη ηλίθια ερώτηση: μπορεί κάποιος να αποστάξει σε ένα χάλκινο αποστακτήρα ή συνιστάται ένα εργαστηριακό γυαλί;
 
Last edited:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Σε σχέση με τις προηγούμενες ερωτήσεις μου, έχω τώρα πειραματιστεί λίγο και πιστεύω ότι το NaCl παραμένει στο στρώμα του νερού και διαχωρίζεται μαζί του. Η ακετόνη από το κατάστημα υλικού θα πρέπει να είναι αρκετή, επειδή ούτως ή άλλως αναμιγνύεται με HCl + H2O, οπότε μια ορισμένη ποσότητα νερού δεν αποτελεί πρόβλημα. @OutLaw Τι πιστεύετε σχετικά με αυτό; Είναι σωστή η θεωρία;
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Και μια ακόμη ερώτηση: η σύνθεση δημιουργεί πίεση; Επειδή η ταινία χρησιμοποιείται ως στεγανωτικό. Ή μήπως υπάρχει θερμότητα; Θα μπορούσε η πλήρης σύνθεση να γίνει σε πλαστικά μπουκάλια; Οι οδηγίες είναι πολύ καλές, αλλά μου λείπουν μερικά δευτερεύοντα στοιχεία που περιγράφουν τη διαδικασία με περισσότερες λεπτομέρειες, ώστε να μπορώ να συγκεντρώσω καλύτερα τα απαραίτητα σκεύη.

Ευχαριστώ πολύ για μια απάντηση σε κάποιο χρονικό διάστημα
 

gamling

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, είμαι στην Τουρκία.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Κίνα Ινδία Πολωνία
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Ποια είναι, λοιπόν, η απλούστερη μέθοδος για τη μεγιστοποίηση των αποδόσεων με ταυτόχρονη διατήρηση της ίδιας διαδικασίας;
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
u have all in video
 
View previous replies…

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Ποιος είναι ο κύριος παράγοντας που επηρεάζει τη συνολική ζύμη σε αυτή την περίπτωση, χρήση NMP και οξικού αιθυλεστέρα;
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
THF ethyl acetate nmp benzen dcm toulen ksylen u can use if u made good synthesis u get the same weigh and % pure product
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
@The Alchemist,
Εκπαίδευση και όχι πώς. Αλλά υπήρχαν πιο εύκολοι τρόποι με λιγότερες πηγές αποτυχίας (όλα σε μόλις 1 μπουκάλι, 2 ποτήρια ζέσεως, πιπέτα και μπολ pyrexx. ΚΑΙ κρυσταλλώνεις imidiatly χωρίς να στεγνώσει πρώτα η σκόνη).
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Αυτό είναι το ύφος που με ενδιαφέρει. Αυτή η σύνθεση απαιτεί έκπλυση μόνο με νερό, άλλοι προτείνουν διάλυμα οξικού αιθυλεστέρα. Εάν αντικαταστήσω το βενζόλιο με DCM είναι αρκετό το νερό ή άλλοι διαλύτες παράγουν καλύτερα αποτελέσματα;
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Δεν έχω φτάσει ακόμη στο σημείο να μπορώ να χειριστώ τους διαλύτες. Το μόνο που ξέρω είναι ότι το DCM είναι βαρύτερο από το νερό και το βενζόλιο/τολουόλιο είναι ελαφρύτερο. Αυτό κάνει τη διαφορά. Εάν, κατά την οξίνιση, το οξύ χτυπήσει πρώτα τον διαλύτη με την ελεύθερη βάση, το μεφ κροκιδώνει άμεσα. Ωστόσο, εάν το οξύ χτυπήσει πρώτα το στρώμα του νερού, αυτό γίνεται όξινο και η ελεύθερη βάση πηγαίνει στο νερό. Στη δεύτερη παραλλαγή, το στρώμα νερού αφαιρείται στη συνέχεια και τοποθετείται για να κρυσταλλωθεί. Το στρώμα DCM μολύνεται.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Αυτό είναι ένα καλό επιχείρημα. Σας ευχαριστώ. Νομίζω ότι θα είναι η ακετόνη σε αυτό το σημείο. Όπως, δηλαδή, διεξάγετε την αντίδραση σε DCM, στη συνέχεια ξεπλένετε το διάλυμα με νερό, διαχωρίζετε τα στρώματα και πετάτε το νερό αργότερα στα σκουπίδια. Στη συνέχεια, πάρτε το στρώμα ελαίου και αναμείξτε το με ακετόνη πριν από την οξίνιση. Ίσως ένας διαφορετικός διαλύτης θα ήταν καλύτερος από το νερό, αν προκαλεί προβλήματα κατά την οξίνιση.
 
Top