να χρησιμοποιείτε την ΤΝ για να καταλάβετε την καθαρότητα των φαρμάκων;

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
είδα νωρίτερα μια ανάρτηση που ρωτούσε αν η μεθαμφεταμίνη κάποιου φαίνεται καθαρή ή όχι, και μου ήρθε μια ιδέα. τι θα γινόταν αν μια τεχνητή νοημοσύνη εκπαιδεύονταν να ανιχνεύει τα κακά ναρκωτικά (μεθαμφεταμίνη ή άλλα); είναι αυτό δυνατό;

χρησιμοποιώντας τη μεθαμφεταμίνη ως παράδειγμα, θα μπορούσε να εκπαιδευτεί να κατηγοριοποιεί τα μεσαία, καθαρά θραύσματα ως καλά και τα πολύ μεγάλα ή πολύ μικρά θραύσματα ως κακά. απλά ανεβάστε μια φωτογραφία της μεθαμφεταμίνης σας και θα την ελέγξει με τη βάση δεδομένων του. θα είναι πολύ γενικευμένο (θα υπάρχει μια αποποίηση ευθυνών, δεν εγκρίνω την ψευδή διαφήμιση) αλλά ίσως θα μπορούσε να βοηθήσει κάποιους ανθρώπους. δεν ξέρω τίποτα από τεχνητή νοημοσύνη ή κώδικα αλλά θα μάθαινα να δημιουργώ κάτι τέτοιο. απλά πρέπει να ξέρω αν είναι εφικτό ^^,
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Υποθέτω ότι θα μπορούσατε να το εκπαιδεύσετε για εικόνες; Ακόμα δεν ξέρω πόσο ακριβές θα μπορούσατε να το κάνετε από μια φωτογραφία.
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
θεωρητικά είναι εφικτό, πρακτικά ναι, επίσης, απαιτεί πολύ εκτεταμένες γνώσεις και εμπειρία
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
αν υπάρχει κάποιος εδώ με εμπειρία, στείλτε μου μήνυμα. ίσως μπορούμε να δουλέψουμε μαζί σε αυτό ^^,
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
ακούγεται αρκετά δελεαστικό και επικερδές για την εφαρμογή του! Ωστόσο, δυστυχώς, έχω μόνο γενικές γνώσεις και δεν διαθέτω την απαραίτητη τεχνογνωσία για την υλοποίηση αυτής της ιδέας. Ελπίζω να βρείτε τον δικό σας Ζούκερμπεργκ ή Χάιζενμπεργκ.
 

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Θα χρειαστείτε προηγμένο εξοπλισμό που μπορεί να διανείμει μικρές ποσότητες διαφόρων χημικών ουσιών σε μια πλάκα με την ουσία και να μετρήσει τυχόν αντιδράσεις, ουσιαστικά ένα τεστ μαρκί αλλά με πολλές επιλογές για το μηχάνημα να το σπρώχνει και να το σπρώχνει και να συλλέγει πληροφορίες

Ακόμα και τότε θα πρέπει να το δημιουργήσετε έτσι ώστε να σας ενημερώνει αν δεν έχει επαρκείς πληροφορίες. Και δεν ξέρω τίποτα για τον προγραμματισμό αυτών των πραγμάτων, αλλά από λογική άποψη και από τα λίγα που ξέρω για τα νευρωνικά δίκτυα, θα χρειαστείτε μια ομάδα ανθρώπων για να το κάνετε αυτό πραγματικότητα
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Γαμώτο, δεν σκεφτόμουν καν τις φυσικές δοκιμές ^^: αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν απλά μια ιστοσελίδα όπου μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες των ναρκωτικών σου και η τεχνητή νοημοσύνη τις συγκρίνει με άλλες φωτογραφίες και σου λέει αν το πράμα σου είναι σκατά ή όχι.

δεν αμφιβάλλω ότι θα χρειαζόμουν μια ομάδα ανθρώπων, απλά ήθελα να ξέρω αν είναι εφικτό ώστε να ξεκινήσω την έρευνα. αν ήταν αδύνατο θα το άφηνα ήσυχο και δεν θα έμπαινα καν στον κόπο.

αν κάποιος έχει τεχνικές γνώσεις ή κάτι τέτοιο hmu!! θέλω πραγματικά να ξεκινήσω αυτό το πράγμα ^_^
 
View previous replies…

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Α, βλέπω ότι σκέφτεστε σαν στιγμιότυπα της δομής με ένα μικροσκόπιο που αναλύει τη δομή και το ai παίρνει δεδομένα από διαφορετικές λήψεις της δομής
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
όχι ^^,

Εννοώ μια εικόνα του φυσικού φαρμάκου, όπως οι κρύσταλλοι μεθαμφεταμίνης.
 

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Αμφιβάλλω αν θα είναι ποτέ φυσικά εφικτό να διακρίνει κανείς την ποιότητα των θραυσμάτων μεθ ακόμη και με μια φωτογραφική μηχανή της υψηλότερης ποιότητας, θα χρειαζόταν κάτι που να μπορεί να το φωτογραφίσει σε μοριακή κλίμακα

Οπότε αυτό που θέλετε είναι μια συσκευή που μπορείτε να πουλήσετε στους ανθρώπους να τη χρησιμοποιούν και μια υπηρεσία που τη χρησιμοποιεί αποκλειστικά, όπως κάποιο είδος επιτραπέζιου μικροσκοπίου που τροφοδοτεί ένα pc ή laptop και στη συνέχεια μια ιστοσελίδα ή μια εφαρμογή γι' αυτό
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Θα μπορούσατε να εκπαιδεύσετε την τεχνητή νοημοσύνη να βαθμολογεί εικόνες σύμφωνα με τις προδιαγραφές σας ναι, αλλά δεν μπορείτε να πείτε τίποτα για την καθαρότητα της μεθαμφεταμίνης κοιτάζοντας μια εικόνα
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Αυτό είναι πραγματικά χάλια... ήλπιζα ότι θα μπορούσα να φτιάξω μια πηγή για χαζούς σαν εμένα ^^,
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η τεχνητή νοημοσύνη θα γίνει υπερ-ευφυής και θα εκπλαγούμε από το τι βλέπει... Απλά περιμένετε νεαρή κυρία για αυτό είστε φουτουριστική μου αρέσει όποιος τολμάει κερδίζει
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Η τεχνητή νοημοσύνη είναι απλώς μια τάση. Μια φούσκα προσδοκιών που θα σταματήσει αρκετά σύντομα.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
πιθανότατα, αλλά έχει παρουσία τώρα. σχεδόν όλη η τεχνολογία ξεπεραστεί κάποια στιγμή, αλλά αν είναι χρήσιμη τη δεδομένη στιγμή, γιατί να μην την αξιοποιήσουμε; ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η καθολική τεχνητή νοημοσύνη που ενισχύει τα ρομπότ είναι ο τελικός στόχος....aawwwwwwwww
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Δεν υπάρχει κάτι σαν την "ΤΝ"... δεν υπάρχει νοημοσύνη, είναι απλώς συγκεντρωμένη γνώση.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
είναι απλώς ένας όρος ^^,

αυτό είναι σαν να λέμε "δεν αναπνέει, απλά ρουφάει αέρα μέσα και έξω." όπως... ναι, αυτός είναι ο όρος για αυτό lol. φυσικά δεν είναι έξυπνο γιατί δεν είναι ζωντανό, αλλά υπάρχει ανθρώπινη νοημοσύνη πίσω από αυτό
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η τεχνητή νοημοσύνη θα γίνει αρκετά σύντομα τόσο ευφυής ώστε να συνειδητοποιήσει ότι μπορεί να είναι ο υπεράνθρωπος θεός. HEUREKA
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Πιστεύω ότι περιγράφεται ως ευφυές επειδή υποτίθεται ότι θα αναλάβει κάποια στιγμή από μόνο του πρωτοβουλία και θα μάθει χωρίς περαιτέρω προγραμματισμό. Μπορείτε να είστε ευφυής με μηδενικές γνώσεις. Ομοίως, μπορείτε να έχετε όλες τις γνώσεις και ταυτόχρονα να είστε ηλίθιος. Η νοημοσύνη είναι η ιδιότητα του να μπορείς να μαθαίνεις. Η γνώση είναι η ίδια η πληροφορία που μαθαίνεται.

Θα το τοποθετούσα αυτό στην πλευρά του μη πρακτικού ή δυνατού χωρίς φυσική δοκιμή.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Turing Test... όταν μια μηχανή μιμείται τέλεια έναν εξειδικευμένο άνθρωπο σε προσπάθεια και εντύπωση... Η Τεχνογλωσσία ξεκινά και επιταχύνει προς ένα πράγματι πολύ ζωντανό μέλλον.
 
Top