να χρησιμοποιείτε την ΤΝ για να καταλάβετε την καθαρότητα των φαρμάκων;

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Θα μπορούσατε να εκπαιδεύσετε την τεχνητή νοημοσύνη να βαθμολογεί εικόνες σύμφωνα με τις προδιαγραφές σας ναι, αλλά δεν μπορείτε να πείτε τίποτα για την καθαρότητα της μεθαμφεταμίνης κοιτάζοντας μια εικόνα
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Αυτό είναι πραγματικά χάλια... ήλπιζα ότι θα μπορούσα να φτιάξω μια πηγή για χαζούς σαν εμένα ^^,
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η τεχνητή νοημοσύνη θα γίνει υπερ-ευφυής και θα εκπλαγούμε από το τι βλέπει... Απλά περιμένετε νεαρή κυρία για αυτό είστε φουτουριστική μου αρέσει όποιος τολμάει κερδίζει
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Η τεχνητή νοημοσύνη είναι απλώς μια τάση. Μια φούσκα προσδοκιών που θα σταματήσει αρκετά σύντομα.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
πιθανότατα, αλλά έχει παρουσία τώρα. σχεδόν όλη η τεχνολογία ξεπεραστεί κάποια στιγμή, αλλά αν είναι χρήσιμη τη δεδομένη στιγμή, γιατί να μην την αξιοποιήσουμε; ^^;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Πιστεύω ότι περιγράφεται ως ευφυές επειδή υποτίθεται ότι θα αναλάβει κάποια στιγμή από μόνο του πρωτοβουλία και θα μάθει χωρίς περαιτέρω προγραμματισμό. Μπορείτε να είστε ευφυής με μηδενικές γνώσεις. Ομοίως, μπορείτε να έχετε όλες τις γνώσεις και ταυτόχρονα να είστε ηλίθιος. Η νοημοσύνη είναι η ιδιότητα του να μπορείς να μαθαίνεις. Η γνώση είναι η ίδια η πληροφορία που μαθαίνεται.

Θα το τοποθετούσα αυτό στην πλευρά του μη πρακτικού ή δυνατού χωρίς φυσική δοκιμή.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Turing Test... όταν μια μηχανή μιμείται τέλεια έναν εξειδικευμένο άνθρωπο σε προσπάθεια και εντύπωση... Η Τεχνογλωσσία ξεκινά και επιταχύνει προς ένα πράγματι πολύ ζωντανό μέλλον.
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Υπάρχουν πολλά φάρμακα που μοιάζουν δυσδιάκριτα μεταξύ τους (ειδικά όλες αυτές οι λευκές σκόνες). Μπορεί να λειτουργούν μια χαρά ως πρώτη γραμμή άμυνας, αλλά θα πρέπει πραγματικά να δοκιμάζετε τα φάρμακά σας.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Συμφωνώ, αλλά τα κιτ δοκιμών είναι ακριβά και δεν έχουν όλοι τα χρήματα γι' αυτό. τα κιτ δοκιμών δεν είναι επίσης εύκολα προσβάσιμα για όλους, οπότε ελπίζω να βρω μια λύση. αυτές οι απαντήσεις δεν μου δίνουν πολλές ελπίδες. αν είναι αδύνατο, θα τα παρατήσω και δεν θα σπαταλήσω τον χρόνο μου, αλλά θα ήταν ωραίο να βοηθήσω όσους δεν μπορούν ή δεν θέλουν να πάρουν κιτ δοκιμών. δεν θα είναι τόσο αποτελεσματικό, αλλά θα είναι μια κάπως λειτουργική εναλλακτική λύση (ελπίζω τουλάχιστον).
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
αν και, ένας διαφορετικός χρήστης σε αυτό το site (ξέχασα ποιος, δεν προσπαθώ να κλέψω ur spotlight ή οτιδήποτε άλλο) είπε u μπορεί απλά να χρησιμοποιήσει το σπίτι τεστ ναρκωτικών lol, απλά ανακατέψτε το δείγμα με νερό και βάλτε το στο καθορισμένο κύπελλο (ή βάλτε την ταινία / ραβδί / ό, τι άλλο μέσα, ανάλογα με ur test. απλά το κάνουμε όπως θα u αν u κατουρήσει σε αυτό) και θα πρέπει να πει u τι ναρκωτικά ur δείγμα περιέχει (από τα ναρκωτικά που εξετάζει για ofc). Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν θα σας πει rlly για τα νοθευτικά, απλά είναι σε θέση να ανιχνεύσει την παρουσία του φαρμάκου που θέλετε (ή ίσως άλλα φάρμακα στη διαλογή, όπως η δοκιμή ενός πιεσμένου adderall με αυτόν τον τρόπο και στη συνέχεια να το έχει θετική οθόνη για τα οπιοειδή). αυτή η μέθοδος έχει τις πιθανές χρήσεις της (αν και ποτέ δεν το έκανα προσωπικά), αλλά δεν νομίζω ότι είναι εξαιρετικά αποτελεσματική. ακόμα αξίζει μια προσπάθεια αν δεν μπορείτε να αντέξετε οικονομικά ένα κιτ δοκιμών, μπορεί να το δοκιμάσω κάποια στιγμή, idk lol ^^,

Αυτή η ανάρτηση είναι επίσης η πρώτη και τελευταία φορά που άκουσα γι' αυτό, οπότε αν κάποιος άλλος δοκίμασε αυτή τη μέθοδο, ενημερώστε με αν δουλεύει. αν δεν είναι εντελώς άχρηστη, τότε αξίζει τουλάχιστον να το σκεφτείτε imo
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Αυτό είναι πάρα πολύ περίπλοκο και αδιάφορο για μένα. Εγώ μένω στο AI να λέει την καθαρότητα ενός φαρμάκου με εικόνες. Σε μοριακό επίπεδο κάπως ακόμα, αλλά είναι ακριβό.
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Με βάση μια φωτογραφία, συγκεκριμένα δεν θα λειτουργήσει. Υπάρχει κάτι που ονομάζεται φασματοσκοπία φωτός. Είναι μια απλή συσκευή που μπορεί να φτιαχτεί στο σπίτι για ένα τηλέφωνο. Μια τεχνητή νοημοσύνη εκπαιδευμένη για αυτόν τον σκοπό μπορεί να παίξει ρόλο στην ανάλυση των εικόνων που λαμβάνονται μέσω αυτής. Αν κάποιος εργάζεται πάνω σε αυτό ή έχει καταιγισμό ιδεών σχετικά με αυτό, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου.

 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι πραγματικά εφικτό χωρίς εργαστηριακή δοκιμή
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
σε αυτό το σημείο απλά ρίξτε το σκατά σε ένα nmr. επίσης νομίζω ότι ένα από τα προβλήματα είναι ότι οι ακαθαρσίες μπορεί να είναι και λευκές νομίζω ότι το μόνο πράγμα που θα μπορούσε να κάνει είναι να κοιτάξει αν είναι κρυσταλλική ή άμορφη ή λευκή ή όχι αλλά αυτό πραγματικά αντικατοπτρίζει την καθαρότητα ?
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Έχω δει μερικές πραγματικά όμορφες ναρκωτικές ουσίες που δεν ήταν καθόλου καλές όταν καπνίζονταν. Πιθανώς δεν αποτελεί βιώσιμη λύση.
 

Wheax

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
15
Reaction score
41
Points
13
Μπορώ να γίνω η τεχνητή νοημοσύνη σας :)
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Νομίζω ότι θεωρητικά θα ήταν δυνατό να φτιαχτεί ένα που να μπορεί να αναλύσει τις εικόνες και να αναζητήσει κάποιες εμφανείς προσμίξεις, αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα θα ήταν μάλλον ότι είναι δύσκολο να πει κανείς ακριβώς την καθαρότητα μόνο με βάση μια εικόνα και να κοιτάξει γενικά.
 

echelon

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 26, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Η ανάρτησή σας δεν βγάζει πολύ νόημα. Μάλλον... Δεν είναι τεχνικά αδύνατο, αλλά αυτό που είναι αδύνατο είναι να επιβεβαιωθεί 100% η ποιότητα του προϊόντος μόνο με μια απλή εικόνα.

Εκτός αν δημιουργήσετε μια τρισδιάστατη έκδοση του προϊόντος και ελέγξετε κάθε μέρος, δεν βλέπω πραγματικά πώς θα μπορούσατε να το κάνετε διαφορετικά.
Ωστόσο, υπάρχουν και άλλες λύσεις για να το πετύχετε αυτό, αλλά πολύ περίπλοκες για εσάς.

Αυτό απαιτεί εκτεταμένη έρευνα για την εικόνα, οπότε θα χρειαστείτε βελτιστοποίηση αλλιώς θα πάρει πάρα πολύ χρόνο, και φυσικά μια βάση δεδομένων + μηχανές αναζήτησης με χρήση δημόσιων APIs.

Δεν έχει τελειώσει, υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να γίνουν όπως ο έλεγχος της αυθεντικότητας της εικόνας, αν δεν έχει γίνει καμία τροποποίηση κ.λπ.

Απλά ελέγξτε την ποιότητα με το χέρι.
 
Last edited:

Putthelimeinthecoconut

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
May 12, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Το σκέφτομαι επίσης εδώ και αρκετό καιρό. Μια εφαρμογή για την αξιολόγηση των δοκιμών TLC θα ήταν ίσως πολύ εύκολο να υλοποιηθεί, αλλά η δοκιμή TLC δεν είναι αρκετά εύκολο να πραγματοποιηθεί. Πώς θα μπορούσε να μοιάζει ένα τεστ για τον ποιοτικό και ποσοτικό προσδιορισμό των φαρμάκων, το οποίο δεν θα είναι πολύ ακριβό και θα μπορεί εύκολα να εκτελεστεί από οποιονδήποτε χωρίς ιδιαίτερες προηγούμενες γνώσεις, χωρίς ακριβό βαρύ εξοπλισμό; Έχω μερικές ιδέες γι' αυτό. Ενδιαφέρεται κανείς γι' αυτό; Είστε ευπρόσδεκτοι να μου γράψετε σχετικά και ίσως μπορέσουμε να εργαστούμε για την υλοποίηση. Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 
Top