Τι ανταλλαγές χρησιμοποιείτε;

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Παρακαλούμε πείτε μας ποια ανταλλακτικά είναι δημοφιλή στην περιοχή σας. Υπάρχει εκεί πολιτική AML/KYC;
Ποια προβλήματα αντιμετωπίζετε στην περιοχή σας κατά την ανταλλαγή νομισμάτων;
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Ναι, το KYC είναι ένα ζήτημα που με ενοχλεί. Δεν με ενδιαφέρει αν πουλάω ένα παλιό όχημα. Προτιμώ να πληρώνομαι σε ΜΕΤΡΗΤΑ ή σε κρυπτονόμισμα. Η κοινωνία χωρίς μετρητά έρχεται. Δεν μου αρέσει να γνωρίζουν οι άνθρωποι πόσα πλήρωσα το παιδί στο τέλος του δρόμου για να καθαρίσει την αυλή μου. Τουλάχιστον όμως το φτωχό παιδί να φορολογείται για τα πενιχρά του κέρδη.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Για τη μετατροπή κρυπτογράφησης συνιστώ να χρησιμοποιήσετε το sideshift.ai
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
12
Points
3
Μπορώ να ρωτήσω πόσο συχνά τα έχετε χρησιμοποιήσει; Ανησυχώ για την αξιοπιστία
 
Last edited:

Dogfacezombie

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 31, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Ένα αρκετά καλό πορτοφόλι κρυπτογράφησης που έχει μια αρκετά μεγάλη ποικιλία που μπορείτε να κρατήσετε είναι το Trust Wallet, μπορείτε να το κατεβάσετε σε iOS και Android φυσικά. Επιπλέον, δεν απαιτούν KYC και είμαι αρκετά σίγουρος ότι δεν υπάρχει AML σε αυτό. Προσωπικά το χρησιμοποιώ για να αποθηκεύω BTC, DOGE, ColdKoala και SHIB και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη λήψη ή την αποστολή συναλλαγών. Το βαθμολογώ με ένα σταθερό 8/10 ως συνολικό πορτοφόλι, καθώς δεν υπάρχει μια σωστή ρύθμιση 2FA/Password, παρά μόνο μια ομάδα λέξεων σε μια συγκεκριμένη σειρά που πρέπει να καταγράψετε κάπου (σε χαρτί ή ψηφιακά), επειδή χωρίς αυτές τις λέξεις με τη σειρά που παρέχει η εφαρμογή, είστε ουσιαστικά κλειδωμένοι έξω από το πορτοφόλι σας για πάντα μέχρι να θυμηθείτε τις λέξεις και τη σειρά τους/βρείτε τις λέξεις. Ένα τελευταίο πράγμα που θα ήθελα να αναφέρω είναι ότι μπορείτε να φιλοξενήσετε πολλά πορτοφόλια στην ίδια εφαρμογή/τηλέφωνο, δηλαδή μπορείτε να έχετε ένα πορτοφόλι με ένα σωρό διαφορετικά κρυπτογραφικά και ένα άλλο πορτοφόλι που κάνει το ίδιο πράγμα (ή κάτι διαφορετικό, εξαρτάται από εσάς) και μπορείτε απλά να εναλλάσσεστε μπρος-πίσω μεταξύ αυτών των πορτοφολιών, γεγονός που μπορεί να επιτρέψει τη διατήρηση μερικής ανωνυμίας σε οποιοδήποτε blockchain εμπλέκεται με οποιοδήποτε κρυπτονόμισμα χρησιμοποιείτε μέσω της κατανομής της κίνησης συναλλαγών σε διαφορετικά πορτοφόλια. Τέλος πάντων, αυτή ήταν μια εφαρμογή που σκέφτηκα να προτείνω σε όποιον χρειάζεται ένα πορτοφόλι χωρίς KYC. Prost!

Σύνδεσμος Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wallet.crypto.trustapp&gl=US
Σύνδεσμος Apple App Store: https://apps.apple.com/us/app/trust-crypto-bitcoin-wallet/id1288339409

Είμαι αρκετά σίγουρος ότι αυτός είναι ο επίσημος ιστότοπος για αν θέλετε να δοκιμάσετε να διαχειριστείτε το πορτοφόλι σας στον υπολογιστή σας: https://trustwallet.com/
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Δούλεψε άψογα για μένα, αν και άκουσα φήμες για μεγάλες συναλλαγές που δεν περνούν τελευταία
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Φθηνότερα τέλη, χαμηλότερες απαιτήσεις min, αξιόπιστο και έντονη παρουσία στο dread.
Το dread είναι πίσω παιδιά. Θέλω να πω, ξέρω ότι είναι μια πολύ τοξική κοινότητα, αλλά παρ' όλα αυτά, μια άλλη κοινότητα των σκοτεινών θαλασσών κάνει τη βρώμικη δουλειά ώστε να μπορούμε όλοι να συνεχίσουμε να απολαμβάνουμε τα παρεξηγημένα φαρμακευτικά μας παιχνίδια.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Λοιπόν, αρχικά χρησιμοποίησα Coinbase, Kraken, Coin Mama, cash APP και χρησιμοποίησα τα ΑΤΜ για πολλά πράγματα, αλλά η cash app και η coin base και μερικοί άλλοι άρχισαν να συνεργάζονται για να εντοπίσουν ποιες σταγόνες ήταν για ποιον τομέα Συγκρίνοντας σημειώσεις Eleuthera ο ένας τον άλλον και η cash app τελικά με απαγόρευσε και κατέσχεσε κάποια κεφάλαια που με έθεσε εκτός, έτσι ώστε εγώ και μερικοί φίλοι αρχίσαμε να βλέπουμε πού μπορεί να υπάρχουν τρύπες σχετικά με συγκεκριμένους τύπους νομισμάτων. Βρήκαμε μια λύση, αλλά δεν έχω πραγματικά το ελεύθερο να είμαι συγκεκριμένος γι 'αυτό, αλλά βρήκαμε μια εναλλακτική λύση που υπάρχει ως εκ των υστέρων σε ένα άλλο είδος τομέα σχετικά με το bitcoin. Επίσης, η paxfull είχε μια ενδιαφέρουσα θεωρία που λειτουργεί καλά, αλλά θυσιάζετε λίγα χρήματα για την ιδιωτικότητα. Αυτό είναι το τέχνασμα βρίσκοντας ιδιωτικότητα σε ανταγωνιστική τιμή αλλά όπως είπα το βρήκαμε μόνο σε ένα μέρος και θα εξαφανιζόταν σε μια νύχτα αν το έλεγα εδώ.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Ενδιαφέρον.
Παρόλο που η κοινή χρήση μπορεί να φαίνεται σαν να καίει κάτι για τα καλά, στην πραγματικότητα λειτουργεί και με τους δύο τρόπους.
Μπορείτε να το δοκιμάσετε με ωμή πένα μοιράζοντας το για να δείτε αν κάποιος μπορεί να το σπάσει.
Μέχρι στιγμής, μου αρέσει να χρησιμοποιώ αυτή τη μέθοδο.
Στην πραγματικότητα αγοράζω κρυπτογράφηση, όπως το XMR, με μετρητά, καταχωρημένα σε κάτι σαν το AgoraDesk, LocalXMR.
Στη συνέχεια, προσθέτω αυτό το XMR στο μη θεματοφυλακής πορτοφόλι μου που έχει χαρακτηριστικά για να εγγραφεί για να κάνει συναλλαγές.
π.χ.
CakeWallet.
Στη συνέχεια, από εκεί, στέλνω, σε βήματα.
Εάν χρειαστεί, για να εξαργυρώσω αργότερα.
Στέλνω τα XMR πίσω στο πορτοφόλι μου στο Cake, μεταφέρω τα XMR σε BTC στο Cake, ώστε να έχει φανεί ότι τα πήρα νόμιμα μέσω του Cake, με κάποια XMR που είχα αγοράσει νόμιμα στο Local ή στο Agora.
Αυτό λειτουργεί για τους πωλητές, π.χ. πρέπει να τους ανταλλάξετε BTC για XMR, να χρησιμοποιήσετε ένα DeX όπως το InfinityExchanger, το οποίο είναι το φθηνότερο με τα χαμηλότερα τέλη, κ.λπ. Στείλτε αυτά τα XMR στο Cake και ανταλλάξτε τα με BTC.
Έχοντας αγοράσει XMR στο Local ή στην Agora για να τα στείλετε στο Cake για να τα στείλετε έξω και μερικές φορές πίσω για να τα ανταλλάξετε για BTC φαίνεται νόμιμο και δεν εγείρει καμία περιήγηση ακόμη και από την ομάδα του Cake.
Θεωρητικά, μπορείτε να συνεχίσετε να το κάνετε αυτό μέχρι να αλλάξουν ξανά οι ToS ή ο κανονισμός.
Βρήκα ακόμη και μέσω του Cake, μπορείτε να αγοράσετε δωροκάρτες, μερικές φορές Visa ή Mastercard.
Τώρα μοιάζει σαν να συμμετέχεις απλώς στη σφαίρα της κρυπτογράφησης, αγοράζοντας δωροκάρτες, με XMR που αγόρασες νόμιμα μέσω Local ή Agora. Καταλαβαίνεις τι εννοώ;
Φυσικά, είναι μόνο ένας από τους πολλούς τρόπους.
Το να είστε υπομονετικοί και να καταχωρείτε XMR στο Local ή στο Agora είναι συμπλέκτης, καθώς τελικά εσείς είστε αυτός που κάνει τις χρεώσεις κ.λπ.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Ουάου, αυτό είναι αρκετά εκπληκτικό Απλά αγοράζω κρυπτογραφία ως κάρτα δώρου η ίδια και την στέλνω σε έναν από τους άλλους λογαριασμούς μου ως κάρτα δώρου κρυπτογραφίας γενεθλίων ή Χριστουγέννων. Δεν είναι πολύ περίπλοκο υποθέτω ότι πρέπει να δουλέψω σε κάτι πιο περίπλοκο
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Πού μπορείτε να αγοράσετε δωροκάρτες κρυπτογράφησης;
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Νομίζω ότι ο TheWaterman εννοεί όπως η αγορά νομισμάτων NXT ή νομισμάτων Karma. Μπορείτε να τα αγοράσετε αυτά ως δωροκάρτα στα περισσότερα καταστήματα λιανικής πώλησης και στους περισσότερους ιστότοπους κρυπτογράφησης που επιτρέπουν την αγορά δωροκαρτών, όπως τα πορτοφόλια Cake ή Mycellium.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ακόμα δεν καταλαβαίνω απόλυτα. Δηλαδή αυτά μπορούν να αγοραστούν σε μετρητά; Αυτό θα ήταν φοβερό...

Υποθέτω ότι αυτό ισχύει μόνο για τις ΗΠΑ;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Τα διαθέτουν σε ορισμένες ευρωπαϊκές χώρες, αλλά είναι σπανιότερα από ό,τι στις ΗΠΑ.
Θα μπορούσατε να ελέγξετε το localmonero αν δεν το έχετε ήδη κάνει για μετρητά ή άλλες καλές επιλογές.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ναι, το localmonero είναι κλασικό αλλά πολύ ακριβό για τα γούστα μου.

Αν πληρώσω 10% - 20% προσαύξηση στις τιμές της αγοράς, θα μπορούσα επίσης να μετατρέψω απλώς τις κάρτες δώρων AMZ σε μετρητά (έμβασμα), που έχει περίπου τις ίδιες χρεώσεις
 

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Μπορείτε να αγοράσετε monero/bitcoin μέσω μετρητών μέσω ταχυδρομείου στο agoradesk. Κρεμμύδια και pgp διαθέσιμα στο darknetlive.com
 

commando

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Και να έχετε αποθηκεύσει τα δεδομένα συνομιλίας σας για 180 ημέρες; Όχι, ευχαριστώ.
 
Top