Question Γιατί οι πωλητές δεν κάνουν αθόρυβη συσκευασία ?

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Όπως, για παράδειγμα, όταν παρήγγειλα roids, μια πηγή έκρυψε τα φιαλίδια μου, pellets ect σε κουτιά μαγνησίου και βιταμινών, ακόμη και κουτιά mikado που δεν ήταν ανοιχτά !

Γιατί οι πωλητές ναρκωτικών απλά βάζουν σκόνη σε πλαστική σακούλα και την τοποθετούν σε ένα γράμμα ή ένα κουτί; Αν ήμουν πωλητής, θα αγόραζα πολλά βιβλιαράκια, θα τα άνοιγα και θα έκοβα ένα τετράγωνο σε όλες τις σελίδες για να βάλω την πλαστική σακούλα μέσα και να κολλήσω το βιβλίο, ή idk αγοράζω λισοπαΐνη και αφαιρώ όλα τα δισκία για να βάλω την μικρή πλαστική σακούλα μέσα και να βάλω πάλι τα δισκία, γιατί δεν το κάνει κανείς?
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
είναι επειδή έχουν πολλές παραγγελίες και αν άρχιζαν να το κάνουν αυτό για κάθε παραγγελία θα τους έπαιρνε για πάντα.
εν ολίγοις η παραγγελία σας των 12 δολαρίων δεν αξίζει αυτόν τον πόνο αν η πλειονότητα των πακέτων πρόκειται να φτάσει στον προορισμό της χωρίς κανένα εμπόδιο.

αλλά συμφωνώ ότι το να βάζουν ανιχνεύσιμη ουσία χύμα σε ένα πακέτο είναι απλά τεμπελιά, ένα ελάχιστο όριο θα πρέπει να τηρείται από κάθε πωλητή.
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Μια φορά, παρήγγειλα 1 γρ. μεθαμφεταμίνης και ο άνθρωπος έβαλε το γραμμάριο σε ένα φίλτρο αυτοκινήτου, στη συσκευασία, ήταν πολύ διακριτικό
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
τυπικά μιλώντας για μικρότερες ποσότητες είναι εντελώς εντάξει, οι περισσότερες χώρες δεν επιθεωρούν τις διεθνείς επιστολές, είναι ο λόγος για τον οποίο τα γράμματα που περιέχουν μόνο κάρτες ή αλληλογραφία δεν απαιτούν συνήθως ένα έντυπο τελωνείου, είχα πάντα επιτυχία στην αποστολή ποσοτήτων κάτω των 50 γραμμαρίων μέσα σε κάρτες γενεθλίων όσο πιο επίπεδη μπορώ.
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
το μόνο που πραγματικά χρειάζεται να κάνετε είναι να βεβαιωθείτε ότι σφραγίζετε σε κενό αέρος και να μην χρησιμοποιείτε βαριά αρώματα, ξέρω ότι μπορεί να ακούγεται σαν καλή ιδέα, αλλά ένα δέμα που μυρίζει λεβάντα ή κάποιο είδος αφαίρεσης οσμών θα είναι πολύ πιο ύποπτο για έναν ταχυδρόμο από ό,τι ένα ελαφρώς ανώμαλο γράμμα.
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Γεια σας αδέρφια!

Πολύ πολύ ενδιαφέρουσα ερώτηση. Η απάντηση που έδωσε ο xoxo2.0 είναι γενικά η αλήθεια. Οι προμηθευτές απλά δεν ενδιαφέρονται πλέον, οι παραγγελίες παραδίδονται, πληρώνονται και τέλος της συμφωνίας. Οι πωλητές τώρα δεν σκέφτονται τον τελικό χρήστη. Αυτοί, οι πωλητές δεν πιάνονται, αλλά ο τελικός χρήστης, ο έμπορος θα μπει σε λίστα παρακολούθησης τη στιγμή που θα παραλάβει την παραγγελία.

Αυτός είναι και ο λόγος που επιλέγω τις νεκρές θέσεις στη χώρα προέλευσης ό,τι θέλω να αγοράσω, κυρίως χόρτο. Προτιμώ να το πάω σπίτι μου με σχεδόν 100% βεβαιότητα ότι εγώ και το προϊόν μου είμαστε ασφαλείς.

Ελπίζω οι πωλητές να αρχίσουν να σκέφτονται ξανά τους πελάτες τους.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Δεν ενεργούν όλοι οι πωλητές με αυτόν τον τρόπο τουλάχιστον μιλάω για τη δική μου περίπτωση που φροντίζω τόσο πολύ για τη μυστικότητα στην αποστολή που οι πελάτες μου μπορούν να το επιβεβαιώσουν αυτό ;-) αλλά ενδεχομένως οι μεγαλύτεροι πωλητές έχουν αυτό το πρόβλημα.
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Θα με ενδιέφερε να μάθω ποιοι είναι οι νόμοι στην περιοχή σας, καθώς, συνήθως δεν μπορείτε να θεωρηθείτε υπεύθυνοι για τα δέματα που κατευθύνονται στη διεύθυνσή σας, εκτός εάν η LE μπορεί να αποδείξει σε κάποιο βαθμό ότι γνωρίζατε τι ήταν και το παραγγείλατε, Plausable deniability και όλα αυτά.

είναι απίθανο η τοπική σας κυβέρνηση να κάνει έφοδο στην ιδιοκτησία σας για τα εισερχόμενα πακέτα που έχουν υποκλαπεί, αν και μπορεί να κάψετε τη διεύθυνσή σας και να τεθείτε υπό πιο έντονο έλεγχο. Τα DDs είναι πάντα ιδανικά.
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Πόσο διαρκεί συνήθως η άφιξη μιας παραγγελίας αυτών; Την περασμένη Δευτέρα μου έστειλαν ένα και ακόμη περιμένω να το παραλάβω. Φοβάμαι ότι δεν θα το λάβω.
 

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Παραγγέλνω πάντα μόνο Εάν η μυστικότητα είναι καλή
. Είμαι ευτυχής να πληρώσω λίγο παραπάνω για καλή μυστικότητα. Μερικοί άνθρωποι θέλουν απλά να είναι φθηνό είναι δυνατόν, αλλά κατά τη γνώμη μου η καλή stealth είναι win win. Οι πωλητές διατηρούν τους πελάτες τους + αποκτούν και νέους πελάτες. Έχω ήδη πει σε μερικούς φίλους για τις κορυφές και το προϊόν του. Η stealth του μπορεί να είναι η καλύτερη που έχω δει ποτέ και θα παραγγείλω περισσότερα από αυτόν και το ίδιο θα κάνουν και οι φίλοι μου.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ορισμένοι πωλητές προσφέρουν κρυφή μετάφραση με επιπλέον χρέωση. Ανάλογα με πολλούς παράγοντες, η "μυστικότητα" μπορεί να είναι το αντίθετο της μυστικότητας, αλλά καμία μυστικότητα δεν είναι μη ανιχνεύσιμη. Σας διαβεβαιώνω ότι γνωρίζουν όλα τα κόλπα. Αν έχουν υποψίες, κανένα stealth δεν θα τους νικήσει.
 

blockchain

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 2, 2024
Messages
31
Reaction score
20
Points
8
Αυτό είναι πολύ αληθινό. Φίλος δούλευε ως Ταχυδρομείο και όταν κάποιος πιάνονταν τον σημάνευαν. Κάλεσαν το K9 για να το μυριστεί και ο τύπος έμεινε μέσα για λίγες εβδομάδες. Παραγγείλετε σε ασφαλή διεύθυνση με καθαρό όνομα και αν σας πιάσουν κάντε ένα διάλειμμα
 

Ricardo10

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇴
Joined
Mar 3, 2024
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
για μένα, παρόλο που τις περισσότερες φορές όταν παρήγγειλα δεν έλαβα κάτι διακριτικό, μια φορά μάλιστα έλαβα μια παραγγελία στην οποία χωρίς να το ζητήσω αυτό το έλαβα κρυμμένο πολύ καλά σε μια κάρτα γενεθλίων με ένα μπαλόνι για επτά χρόνια, πάλευα πάρα πολύ να βρω το φάκελο
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
Ναι, τις περισσότερες φορές η διεθνής αλληλογραφία κάτω από ένα ορισμένο βάρος δεν περνάει από πολλούς ελέγχους, λόγω της μεγάλης κλίμακας της διεθνούς αλληλογραφίας, γι' αυτό και οι μεμονωμένες επιστολές δεν απαιτούν τελωνειακές δηλώσεις.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Η πλειονότητα των προμηθευτών που έχω χρησιμοποιήσει χρησιμοποιεί ένα δόλωμα στη συσκευασία. Το σφραγίζεται σε κενό αέρος και τοποθετείται σε θήκη κινητού τηλεφώνου, παιδικό φτηνό σετ παιχνιδιών κ.λπ. και στη συνέχεια επανασυσκευάζεται στην αρχική του συσκευασία. Ένα γενικό δολάριο μπορεί να είναι ο καλύτερος φίλος ενός πωλητή για να βρει αντικείμενα δόλωμα.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Νομίζω ότι είναι αρκετά λάθος να κρύβονται τα ναρκωτικά σε μέρη όπου δεν ανήκουν να είναι , οπότε είναι προτιμότερο να μην τα κρύβουμε παρά να τα κρύβουμε εκεί όπου δεν ανήκει μια οργανική ουσία :)
 

leefork340

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2024
Messages
39
Reaction score
4
Points
8
όποτε κάνω μια τοπική DD την αφήνω πάντα σε ένα μέρος στο οποίο ξέρω ότι θα έχουν πρόσβαση μόνο ενήλικες
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
alpino Είμαι κάπως χαμένος. Λέτε ότι στέλνετε τα φάρμακά σας με φυτά;
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
τερπένια και τερπενοειδή όπως η μενθόλη μια ένωση που βρίσκεται στο έλαιο μέντας ή η θυμόλη ένα αντιμυκητιασικό που χρησιμοποιείται στη στοματική υγιεινή,φλαβονοειδή όπως η ρουτίνη που βρίσκεται στα εσπεριδοειδή ,υδατάνθρακες και πολυσακχαρίτες όπως το destran ,λιπαρά οξέα, ή βιταμίνες όπως η βιταμίνη c ή d αυτά είναι οργανικά επίσης μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα μπουκάλια από αυτά αλλά όχι το tranparent bottle,but i don t reccomend you this. Ο καθένας θα πρέπει να έχει το δικό του τρόπο αποστολής.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Σας έπιασα τώρα! Συγγνώμη, απλώς με μπέρδεψε για λίγο. Ναι, αυτό βγάζει νόημα.
 
Top