World on fire

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ενώ η Ουκρανία έχει κάποια σοβαρά προβλήματα χρέους που υπάρχουν από πριν από τον πόλεμο, το χρέος που συσσωρεύουν μέσω της βοήθειας και του δανεισμού - μίσθωσης δεν πρόκειται να έχει αντίκτυπο στον πόλεμο, τον οποίο κερδίζουν.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η Ουκρανία θα κερδίσει μόνο αν διατηρηθεί με φορτία καλών όπλων κρούσης, τα οποία διπλά προμηθεύεται με περισσότερα. Και ο τρελός Πούτιν μπορεί να ρίξει πυρηνική βόμβα στην Ουκρανία αν χάσει κατεχόμενα εδάφη! Σλάβα Ουκρανία🇺🇦
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Οι Ουκρανοί πρόσφυγες είναι πλέον πολύ πιο πατριώτες των ΗΠΑ από τους ίδιους τους Αμερικανούς. Αργά ή γρήγορα θα μπορέσουν να συνειδητοποιήσουν τον μερκαντιλισμό της αμερικανικής κυβέρνησης. Είναι ανόητο να πιστεύει κανείς ότι μια μη πυρηνική χώρα μπορεί να νικήσει σε παγκόσμιο επίπεδο μια πυρηνική δύναμη. Μόνο φανατικοί και άνθρωποι που γεννήθηκαν πριν από τη δημιουργία της ατομικής βόμβας, οι οποίοι έχουν γεράσει, έχουν πέσει σε μαρασμό, έχουν ξεχάσει ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα, αλλά εξακολουθούν να κυβερνούν μια ολόκληρη χώρα, μπορούν να σκεφτούν κάτι τέτοιο.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Αισθάνομαι αρκετά ασφαλής όταν 🇺🇸ΗΠΑ & ΝΑΤΟ🇪🇺 με προστατεύουν 🗽 με συντριπτικά όπλα & ευφυΐα 🧪
 
Last edited:

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
"Αισθάνομαι αρκετά ασφαλής όταν 🇺🇸ΗΠΑ & ΝΑΤΟ🇪🇺 με προστατεύουν 🗽 με συντριπτικά όπλα & διάνοια 🧪"

Αισθάνομαι μια δόση σαρκασμού; Χαχα
 

marekzmarek

See my products
Seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
45
Reaction score
31
Points
18
Deals
11
Οι αδελφοί άνθρωποι κατά μήκος όλου του κόσμου δεν έχουν φαγητό να φάνε🥺 αλλά βρήκαν 800 εκατ. ευρώ για την ανακαίνιση της Notre Dame. Ελπίζω αυτό να εγκρίθηκε από τον θεό τους... Έχω γαμηθεί με αυτό.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Στο τελευταίο μήνυμα λέω ότι είναι η επιθυμία των βατράχων και το σέβομαι, είναι τα καλά κερδισμένα χρήματα και η κουλτούρα τους, και το βρίσκω καλύτερο από το να υποστηρίζω αποτυχημένα κράτη DNA εφιαλτικά.

Στο προτελευταίο μήνυμα λέω ΟΧΙ! Μιλάω σοβαρά. Προέρχομαι από το ρωσικό ανατολικό μπλοκ και αγαπώ τις ΗΠΑ του γαμημένου Α 🪐
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
είμαι αμερικανός και δεν καταλαβαίνω τα συναισθήματά σας. χρηματοδοτούμε πολέμους. πληρώνουμε χρήματα για να βλέπουμε ανθρώπους να καίγονται μέχρι θανάτου και χορεύουμε στις στάχτες. το μισώ. θα προτιμούσα την αμερική σε αντίθεση με το να ζω κάπου αλλού επειδή η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ είναι καλύτερη, αλλά τα θεμέλιά μας είναι χτισμένα πάνω σε ομαδικούς τάφους και κατακόμβες. κάθε χώρα έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της, αλλά είναι σημαντικό να αναγνωρίζουμε και τα δύο.

όσο για το τελευταίο μήνυμα, είναι αποτρόπαιο να αποκαλείς χώρες που ζουν σε συνθήκες φτώχειας "αποτυχημένα κράτη" αφού απέτυχαν λόγω σαμποτάζ. δεν απέτυχαν από μόνοι τους, τους χτύπησαν και τους έκλεψαν μέχρι που δεν τους έμεινε τίποτα. δεν φταίνε οι ίδιοι. αν μη τι άλλο, τους χρωστάμε τη βοήθεια. καταλαβαίνω ότι οι πλούσιοι θέλουν να κρατήσουν τα λεφτά τους, αλλά δεν σου αφήνει άσχημη γεύση το γεγονός ότι κάποιες χώρες χτίζουν ουρανοξύστες ενώ άλλες λιμοκτονούν σε λασπόσπιτα; ίσως αυτό να είναι λίγο υπερβολικό, αλλά και πάλι. είναι ενοχλητικό το πώς τόσοι πολλοί άνθρωποι έχουν τόσο περιορισμένες προοπτικές.

από την άλλη πλευρά, μισώ το ότι οι ΗΠΑ παρέχουν χρήματα σε χώρες που δεν τα χρειάζονται πραγματικά, όπως το ισραήλ. πρέπει να χρηματοδοτούμε πηγές τροφίμων και καθαρό νερό, όχι πυραυλικές επιδρομές. αηδιαστικό. ναι, η αμερική είναι ισχυρή, και ναι, έχει τεχνολογικό πλεονέκτημα, αλλά πρέπει να αξιοποιήσουμε αυτή τη δύναμη για ΚΑΛΟ. η αμερική δεν προστατεύει κανέναν εκτός από πλουτοκράτες και πολέμαρχους. η αμερική δεν νοιάζεται για κανέναν εκτός από τον μαμωνά.
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Σας ευχαριστώ ^_^
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Οι καλές πλευρές των ΗΠΑ είναι πολύ μεγαλύτερες από τα μειονεκτήματά τους. Οι ΗΠΑ προστατεύουν πρωτίστως την ελευθερία. Οι χώρες που είναι εχθροί της ελευθερίας όπως οι κόκκινοι(πράσινοι) σοσιαλιστές κομμούνια αναρχικοί antifa, και φασίστες ληστές και η τζιχαντιστική και υπερσυντηρητική επιρροή των θρησκειών. πρέπει να καταστραφούν ως κακές που είναι αυτές. Δώστε παραδείγματα από τυχόν αποτυχημένα κράτη: είναι ως επί το πλείστον φτωχά με ή χωρίς ΗΠΑ και αυτό συμβαίνει επειδή η πλειοψηφία κυβερνά τη χώρα που έχει τα γονίδια στην υπηρεσία τους. Οι άνθρωποι εξελίσσονται διαφορετικά αποτελέσματα λόγω της ρύθμισης των χωρών τους και της γενετικής ρύθμισης κ.λπ. αυτό δεν είναι κατάλληλο για να συζητηθεί το BBgate. Στο διάολο το Ισραήλ, δεν μου αρέσει η θρησκεία. Αλλά ο Μπάιντεν που θα κυβερνήσει τις ΗΠΑ τα επόμενα χρόνια, αγαπάει τη θρησκεία του Ισραήλ καθώς είναι τόσο έξυπνοι νικητές.

Είμαι καπιταλιστής light-libertarian χωρίς συναίσθημα για κακά άκρα όπως οι περισσότεροι κόκκινοι καθώς είμαι εντελώς αντι-κόκκινος, μου αρέσει μόνο ο φιλελεύθερος/αναρχικός καπιταλισμός με λογική κρατική παρέμβαση και χωρίς σοσιαλιστικό συναίσθημα με βάναυση πολυπολιτισμικότητα, και μου αρέσει πολύ ο συντηρητισμός και οι άνθρωποι του. Βρίσκομαι στην πλευρά των πλούσιων νικητών: ΗΠΑ & Κ;ο (Πουέρτο Ρίκο, Ταϊβάν, Ιαπωνία κ.λπ.) & ΝΑΤΟ. Οι ΗΠΑ σταθεροποιούν τον κόσμο και κρατούν τους κακούς υπό έλεγχο. Χρειαζόμαστε τις ΗΠΑ επειγόντως πολύ σήμερα, καθώς τα κακά του κόσμου προσπαθούν να κάνουν ένα χάος, με μια θρησκεία συγκεκριμένα. Ενώ η αστυνομία των ΗΠΑ είναι σίγουρα ως επί το πλείστον ικανοί επαγγελματίες που δίνουν τη ζωή τους για να σταματήσουν το τζιχάντ των συμμοριών, όπως και όλοι οι Αμερικανοί στρατιώτες που πέθαναν av ξένο κακό. Sempeer fi, De opresso liber, The only easy day was yesterday. 🗽 🇺🇸:unsure:
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
με συγχωρείτε, "βάναυση πολυπολιτισμικότητα"; είμαι μεικτής φυλής. δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να αγκαλιάζουμε πολλούς πολιτισμούς σε μια χώρα. αντιπαθώ την ψεύτικη φιλελεύθερη "ποικιλομορφία" ("όλοι είναι ίδιοι" γιατί θα έπρεπε να γιορτάζουμε πόσο ΜΟΝΑΔΙΚΗ είναι κάθε κουλτούρα, όχι απλά να τους χαρακτηρίζουμε όλους ως ανθρώπους και να το αφήνουμε έτσι) όσο ο καθένας, αλλά η πραγματική ποικιλομορφία είναι σημαντική. θα ήμασταν όλοι ενδογαμικοί και καθυστερημένοι αν όλοι ήταν της ίδιας φυλής. η ποικιλομορφία στην πραγματικότητα ενισχύει τη γονιδιακή δεξαμενή.

"biden who will be ruling USA for years to come" id be shocked if he made it up to the end of the year. someone needs to put the poor guy out of his misery. he can't even make a speech, let alone run a country.

ναι, οι ΗΠΑ προστατεύουν την ελευθερία, και το λατρεύω αυτό. όλοι ξέρουμε ότι η ελευθερία είναι καλή, αλλά το μέσο για την επίτευξη αυτής της ελευθερίας είναι ένας ποταμός αίματος. τόσοι πολλοί άνθρωποι έχουν δώσει τη ζωή τους για αυτή την ελευθερία. ναι, πρέπει να την τιμούμε, αλλά πρέπει να εργαστούμε για τη βελτίωση του συστήματος. έχουμε κάνει τόση πρόοδο σε τόσους πολλούς τομείς. τεχνολογικά, είμαστε από τους καλύτερους εκεί έξω... αλλά δεν έχουμε βελτιώσει καθόλου την κυβέρνησή μας. είναι πραγματικά καταθλιπτικό.

δεν μου αρέσει και εμένα ο κομμουνισμός, αλλά η κυβέρνηση των ΗΠΑ χρειάζεται πολλή δουλειά, ειδικά όσον αφορά την επιβολή του νόμου. η αστυνομία εδώ είναι ουσιαστικά μια νομιμοποιημένη πανελλαδική συμμορία. κυνηγούν όσους έχουν εξαρτήσεις από ουσίες και τους ψυχικά ασθενείς. μας βλέπουν μόνο ως αγελάδες για μετρητά και σάκους του μποξ. η αστυνομία εδώ δεν θέλει καθόλου να μας βοηθήσει. το μόνο πράγμα που προστατεύει και υπηρετεί είναι το χρήμα.

παρακαλώ ψάξτε για το "Κέλι Τόμας".
είναι μόνο μια σταγόνα στον ωκεανό της αστυνομικής βίας.

 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Βρίσκομαι στην Ευρώπη και ενδιαφέρομαι για την εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ. Το τι κάνουν οι ΗΠΑ στις ΗΠΑ είναι λιγότερο(όχι) ενδιαφέρον να το συζητήσουμε.

fidelis: πρώτο μέρος: Δεν συμφωνώ με την οπτική σου γωνία. Δεν μπορεί να συζητηθεί εδώ. Η κακή μετανάστευση στην Ευρώπη έχει διαλύσει την παλιά καλή Ευρώπη, όσο περισσότερη κακή μετανάστευση - τόσο περισσότερη εγκληματικότητα. Η Ευρώπη που φροντίζει τη μετανάστευση είναι τελείως διαφορετική από τις ΗΠΑ. Είμαι αμελής απέναντι στις αποικιοκρατικές αμαρτίες και τους ιθαγενείς. Ενδιαφέρομαι για τη σύγχρονη ζωή και τη βελτίωσή της. Οι κολλημένοι πρωτόγονοι πολιτισμοί δεν βοηθούν κανέναν. Τα γονίδια και ο πολιτισμός είναι διαφορετικές οντότητες και ο τρόπος των Ινδιάνων των ΗΠΑ δεν μου είναι χρήσιμος. Δεν θα σχολιάσω καμία ευγονική. I
Σίγουρα είμαι ευτυχής που ανήκω στο είδος των ανθρώπων που έχτισαν την Ευρώπη. Σίγουρα λειτουργεί για μένα και δεν θέλω να ασχοληθώ με τα προβλήματα των ξένων. Ας είναι λοιπόν ξένοι μέχρι να γίνουν αξιοσέβαστοι στα γαλάζια μάτια μου. Το κέλυφος ενός ανθρώπου έχει χαμηλή αξία, οι πράξεις των ατόμων είναι αυτές που έχουν κυρίαρχη αξία. Όλοι μπορούν να συμπεριφερθούν, ελάτε λοιπόν να το κάνετε ή να πάτε να γαμηθείτε στη wimsyland. Έχεις την ευκαιρία σου τώρα.

2: Ο Μπάιντεν διοικεί καλά τις ΗΠΑ. 3: Δεν ξέρω τι να βελτιώσω στις ΗΠΑ, π.χ. σίγουρα γιατί οι ΗΠΑ δεν νομιμοποιούν περισσότερα ναρκωτικά;, καλά παίρνει χρόνο αλλά προστατεύομαι από στρατιώτες του ΝΑΤΟ για να μην βασανίζομαι, ας θυμηθούμε πόσα αμερικανικά παλικάρια πέθαναν στο χάος των άπληστων πολέμων της Ευρώπης. Ζω και απολαμβάνω την παραχωρημένη ήρεμη ζωή μου στον ώμο των γιγάντων όπου οι ΗΠΑ είναι το αφεντικό που πρέπει να φιλήσω, ο Τζο Μπάιντεν αυτοπροσώπως που δεν με χουφτώνει.

4: Από προεπιλογή αντιπαθώ τους τρελούς και τους τοξικομανείς. Αυτοί οι άνθρωποι πολύ συχνά δεν μπορούν να βοηθηθούν, είναι προσπάθεια προς τα κάτω. Έχεις την επιλογή να μην κάνεις ναρκωτικά επιβλαβή. Η επιλογή έχει συνέπειες και η δεν πρέπει να χρηματοδοτείται καλόπιστα, είμαι καπιταλιστής και οι τρελοί πρεζάκηδες δεν είναι κερδοφόροι κυρίως, και η επιλογή υπάρχει για τα ναρκωτικά. Δεν θα ξαναγελαστώ από τέτοιους κακομοίρηδες. Φυσικά μπορεί να υπάρχουν πολλοί καλοί τοξικομανείς όπως εδώ στο BBgate. Όχι σαν αυτούς που συναντώ στο δρόμο που είναι untermensch-likeness καταστρέφοντας για τους κανονικούς χρήστες και την αγορά. Είμαι αντισοσιαλιστής, ελαφρώς ελευθεριακός, υλικός υπερανθρωπιστής. Όλη μου η "επιπλέον" ενσυναίσθηση έχει ξηλωθεί από την κακή εμπειρία. Επικεντρώνομαι μόνο στα γεγονότα των καλών ανθρώπων με καπιταλιστική νοοτροπία- τι κερδίζω εγώ; και τι κερδίζεις εσύ φίλε μου. Πάμε να επωφεληθούμε.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
@vis Δεν θα προσπαθήσω να σας αλλάξω γνώμη σχετικά με την κρίση σας, καθώς θεωρώ ότι είναι μάταιο. Αρκεί να ζεις στις ΗΠΑ για ένα συγκεκριμένο αριθμό ετών για να απογοητευτείς προσωπικά.
 

Saviour_666

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 12, 2024
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Ξεκινήστε να σκάβετε τρύπες και να φτιάχνετε υπόγειους οικισμούς όπως στο παιχνίδι Fallout της Bethesda.
 
Last edited:

Saviour_666

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 12, 2024
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Είναι θέμα χρόνου. Ο πόλεμος είναι μέρος της ανθρωπότητας από αιώνες πριν. Καλύτερα να προετοιμαστούμε για το χειρότερο πράγμα, τον πυρηνικό πόλεμο, διότι ο ΟΗΕ είναι μια μαλακία και δεν μπορεί να κάνει τίποτα αν συμβεί κάτι τέτοιο. Το ίδιο όπως αυτό που μόλις συνέβη στην Ουκρανία και την Παλαιστίνη.
Παιδιά, δεν καταλαβαίνετε όλοι ότι αρκεί ένας ηλίθιος ηγέτης να πάρει μια ηλίθια απόφαση για να ξεκινήσει αυτός ο πυρηνικός πόλεμος;.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Τόσα πολλά πράγματα σε όλο τον κόσμο συνεχίζουν να ξεπηδούν. Ανησυχώ ότι μάλλον έρχεται ένας μεγάλος πόλεμος. Νομίζω ότι ένα καταφύγιο δεν είναι κακή ιδέα. Καλύτερα να εφοδιαστείτε με το ναρκωτικό της αρεσκείας σας. Μπορεί να καταλήξεις στην κρυψώνα σου για λίγο καιρό...
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Το καταφύγιο είναι μια καλή ιδέα. Πριν ξεκινήσει ο πόλεμος, μπορούμε να μαγειρέψουμε μεφεδρόνη σε αυτό. :);)
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Ναι και κάποια αιώνια od-coma χίπικα δερματικά ταξίδια ως 5meoDMT & NBOMB & downer Noids. Προσπαθώ να κυλήσω με την αγάπη των κιλών 💉:alien: 🗽
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Fidelis είσαι μέσα!!! Θα κάνω χώρο.

Φαίνεται ότι δεν μπορώ να απαντήσω στις αναρτήσεις άλλων ανθρώπων. Ίσως επειδή δεν έχω ενεργοποιημένο το JS;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Φέρτε όλο το εργαστήριο HEISENBERG! Μπορεί να μείνουμε εκεί μέσα για αρκετή ώρα. Χρειαζόμαστε κάτι για να απασχολήσουμε το μυαλό μας. :)
 
Top