Question Η γνώμη σας σχετικά με αυτόν τον εργαστηριακό εξοπλισμό;

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
για φτηνό προϋπολογισμό :)

θερμή πλάκα + μαγνητικός αναδευτήρας: https://www.vevor.fr/agitateurs-mag...?v_tag=5b3ee781-884a-11ed-a374-ef9393e9e8fb.1

air aspirator: https://www.vevor.fr/ventilateur-a-...?v_tag=63773e70-884a-11ed-94d6-411a5f21ce3d.1

αντλία κενού: https://www.vevor.fr/pompe-a-vide-c...1l-min-hvac-auto-climatisation-p_010666811937

χαρτί ph: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/en/paper-indicator-universal-ph-1-11-and-ph-1-14.html

Συμπυκνωτής φυσαλίδων: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/en/bulb-condenser.html

Φιάλη επίπεδου πυθμένα 3 λαιμών: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/ballon-tricol-fond-rond.html

φιάλη επίπεδου πυθμένα 1 λαιμού: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/flacons-a-fond-plat.html

Φιάλη δοκιμής με διαβάθμιση: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/cylinder-measurement-class-a.html

becher : https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/bechers.html



τι άλλο; πράγματα για απόσταξη, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τη σύνθεση θειικής αμφεταμίνης ή μεφεδρόνης
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ο άνθρωπός μου,

Κατ' αρχάς, τι σας ενδιαφέρει να συνθέσετε;

Αμφεταμίνη ή μεφεδρόνη;

Όπως και να έχει, αν μπεις στα άρθρα και τα διαβάσεις, υπάρχει μια λίστα με τον απαιτούμενο εργαστηριακό εξοπλισμό για κάθε σύνθεση και προσαρμογή εκεί μετά.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Γεια σου αδελφέ, και οι δύο
Ναι im ηλίθιος, δεν σκέφτηκα αυτόν τον τρόπο 😭

αλλά τα πράγματα του vevor είναι καλά;
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας!

Η Vevor είναι εξοπλισμός για τον "Jack of all trades", για να το πω έτσι.

Αν ψάχνετε για σοβαρή σύνθεση και κατασκευή το θα σας συνιστούσα να αγοράσετε πραγματικό εξοπλισμό εργαστηρίου, αν το κάνετε για διασκέδαση, μικρής κλίμακας, ναι σίγουρα το Vevor θα κάνει τη δουλειά.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
ναι για μικρή κλίμακα !

Ευχαριστώ, αδερφέ.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Πρώτον, όπως σας έχουν ήδη πει σε άλλες δημοσιεύσεις, θα πρέπει να μελετήσετε καλά τη σύνθεση κάθε ένωσης που πρόκειται να θελήσετε να συνθέσετε, διότι μπορώ να σας εγγυηθώ ότι υπάρχουν ενώσεις όπως αυτές που αναφέρατε που απαιτούν ακόμη και ακριβό εξοπλισμό ή γυάλινα σκεύη, με λίγη εφευρετικότητα. και αυτοσχέδια εργαλεία θα μπορούσατε να παρασκευάσετε καθινόνες και αμφεταμίνες. χαιρετισμούς και καλή χρονιά φίλε!!!!
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
θα λέγατε ότι είναι μια καλή ιδέα να φτιάξετε 3 ή 4 mmc από την xmethyl bromoketone χωρίς τον κατάλληλο εργαστηριακό εξοπλισμό; Επειδή ενδιαφέρομαι να το δοκιμάσω αυτό μια μέρα ξεκινώντας από αυτή τη χημική ουσία, αλλά δεν θέλω να ξοδέψω πολλά χρήματα για τον εξοπλισμό, καθώς θα είναι ούτως ή άλλως χαμηλής κλίμακας χωρίς την πρόθεση να βγάλω χρήματα από αυτό
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Είμαι πεπεισμένος ότι μπορείτε να συνθέσετε 4 mmc ή οποιεσδήποτε καθινόνες χωρίς εργαστηριακό εξοπλισμό, από τη δική μου εμπειρία το εγγυώμαι.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Αυτό είναι bkmdma και dont χρησιμοποιήσετε οποιαδήποτε laboratorio σκέφτεται
 

Attachments

  • IOya6S2RPC.jpg
    IOya6S2RPC.jpg
    2.7 MB · Views: 199

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Τι πράγματα χρησιμοποιήσατε γι' αυτό; Ενδιαφέρομαι να συνθέσω το 4mmc.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ο κόσμος χέζει τη VEVOR ως εταιρεία, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κακή για τον ερασιτέχνη. Εάν ξεκινάτε να κάνετε μια νέα αρχή, είναι ένα κτύπημα για το χρήμα. Απλά να θυμάστε ότι συνήθως υπάρχουν κάποιοι αξιοσημείωτα καλοί λόγοι για τους οποίους ο ακριβότερος εργαστηριακός εξοπλισμός κοστίζει περισσότερο. Μην περιμένετε πραγματικά να σταματήσετε εκεί. Περιμένετε να αναβαθμίσετε το απόθεμα καθώς προοδεύετε και είστε καλά.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Δεν συνθέτουν τις δικές τους κετόνες ,οξέα ή αλκοόλες. καλό είναι να μάθουν πώς να το κάνουν αυτό, που είναι κάτι περισσότερο από ένα δοχείο αντίδρασης, αλλά πάρτε συμβουλές από τα μέλη της og. Μακάρι να είχα αυτές τις πληροφορίες όταν πρωτοξεκίνησα. για να είμαι ανώνυμος και ασφαλής για τους περισσότερους!
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ακριβώς. Κανείς δεν το κάνει αυτό όταν ξεκινάει. Μαθαίνεις όσο προχωράς, αγοράζεις όσο χρειάζεσαι.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Όπως δηλώσατε προηγουμένως, θέλετε να κάνετε μικρές κλίμακες. Κάντε λοιπόν μια χάρη στον εαυτό σας και μείνετε μακριά από τα ραντάρ προς το παρόν τότε, μην αγοράζετε το γυαλί σας από ευρωπαϊκές καθιερωμένες εταιρείες χημικών, έχετε καν νόμιμο λόγο για να το κάνετε αυτό;

1. Υπάρχει άφθονο εργαστηριακό γυαλί εξαιρετικής ποιότητας, ΦΤΗΝΟ από την Κίνα. Έχουν αποστολή από χώρες της ΕΕ σε ορισμένες περιπτώσεις ή διαδικασίες ταχείας αποστολής όπου τα πακέτα τους διακινούνται χύμα μέσω συμφωνίας με την πλατφόρμα στην οποία πωλούν (σκεφτείτε ιστοσελίδες alibaba).
2. Προμηθευτείτε τα χημικά σας από κανονικές εταιρείες (υπάρχει ολόκληρο νήμα για τις δικαιολογίες για τα χημικά, για τα OTC χημικά, βρείτε μια εταιρεία που ειδικεύεται π.χ. στον καθαρισμό κεφαλών μελάνης σε εκτυπωτές και παραγγείλετε την ισοπροπυλική αλκοόλη σας από αυτήν), αγοράστε χημικά τεχνολογικής ποιότητας, καθαρίστε τα, είναι και μια εμπειρία μάθησης, μαθαίνετε νέα πράγματα για το με τι δουλεύετε.
3. Η Vevor είναι αρκετά καλή, αλλά μην αγοράζεις απευθείας από αυτήν θα έλεγα. Είναι και αυτοί Κινέζοι νομίζω, αλλά έχουν τα περισσότερα προϊόντα τους σε αποθήκες της ΕΕ συνδεδεμένες με την πλατφόρμα του alibaba. Η Alibaba χρησιμεύει ως ένα είδος υπηρεσίας μεσεγγύησης. Δεν χρειάζεσαι κάτι καλύτερο για αντιδράσεις μικρής κλίμακας (κάτω των 10L θα έλεγα), αλλά περίμενε ότι η Vevor δεν θα έχει το καλύτερο QC.
4. Το Ebay είναι ο φίλος σας, τόσο για το γυαλί όσο και για τον εργαστηριακό εξοπλισμό. Εκκαθαρίσεις, κλείσιμο εργαστηρίων, τα πράγματα βγαίνουν προς πώληση, μπορείτε να αγοράσετε βρώμικα φτηνά.

Μόλις αποφοιτήσετε και καταλάβετε τη διαδικασία για την αγορά ενός δοχείου αντίδρασης 20L από μια χημική εταιρεία, δεν θα χρειάζεται να κάνετε αυτές τις ερωτήσεις, επειδή θα γνωρίζετε ήδη τις απαντήσεις. Μέχρι τότε θα έχετε επίσης ξοδέψει έναν σκασμό λεφτά σε διαφορετικό εξοπλισμό και θα εύχεστε να είχατε αγοράσει το δοχείο αντίδρασης των 20 λίτρων από την αρχή. Αλλά δεν θα μετανιώσετε για την εμπειρία που θα αποκτήσετε στην πορεία ή για την κατανόηση του εξοπλισμού που θα χρειαστείτε.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Συμφωνώ. Δεν πρέπει να αγοράζετε απευθείας από αυτούς. Έχω δει εξοπλισμό της VEVOR να πωλείται στο AliExpress για παράδειγμα. Όταν αγοράζεις έμμεσα έχεις τουλάχιστον κάποια σιγουριά ότι σε περίπτωση που έρθει κατεστραμμένο ή κάτι τέτοιο μπορείς να δημιουργήσεις μια διαφωνία στην πλατφόρμα πώλησης που σου δίνει κάποια μόχλευση.
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Γεια σου Loki,

Γιατί δεν μπορώ να αγοράσω πράγματα από την πηγή UE; Είναι πολύ επικίνδυνο για μένα;

Εντάξει καταλαβαίνω, αλλά όταν εννοώ μικρή κλίμακα, εννοώ όπως 1g τελικού προϊόντος, ή ακόμα λιγότερο (για να μάθω βασικές δεξιότητες ect)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Ποτέ δεν είπα ότι δεν μπορείτε να το κάνετε. Υπαινίχθηκα ότι πιθανότατα θα ήταν καλύτερα. Όλα εξαρτώνται από τους κινδύνους που είστε διατεθειμένοι να αναλάβετε και από το πόσο καλή είναι η OPSEC σας. Εάν έχετε μια καταγεγραμμένη, καθιερωμένη εταιρεία που θα μπορούσε να έχει νόμιμες χρήσεις για γυάλινα είδη εργαστηριακής ποιότητας, συμπεριλαμβανομένων των φιαλών με στρογγυλό πάτο 3 λαιμών, των διαχωριστικών χωνιών, των χωνιών buchner κ.λπ. και αισθάνεστε σίγουροι ότι αγοράζετε όλα αυτά τα πράγματα ταυτόχρονα, τότε δεν χρειάζεται να κάνετε αυτές τις ερωτήσεις.
Απλά να ξέρετε ότι κάποιος θα μπορούσε να δει το ιστορικό των αγορών σας και αν συμβεί αυτό, θα πρέπει τουλάχιστον να δώσετε εξηγήσεις μέσω του τηλεφώνου που δίνετε κατά την παραγγελία.

Είναι άλλο πράγμα να αγοράσεις στον εαυτό σου έστω και μια φιάλη με στρογγυλό πυθμένα 5L και μια στήλη απόσταξης, διάολε, νομίζω ότι ο παππούς μου έχει μια εγκατάσταση μεγαλύτερη από αυτή, αλλά κανείς δεν θα κοιτάξει ποτέ τις RBF με 3 λαιμούς και θα σκεφτεί ότι απλά αποστάζεις πλύσεις ζάχαρης για να φτιάξεις φτηνό αλκοόλ x)
Χωνιά Buchner, αντλίες κενού, διαχωριστικά χωνιά, αυτά δεν είναι φτηνά πράγματα, εκτός αν είσαι φοιτητής χημείας με ακριβό χόμπι ή όπως είπα, έχεις μια νόμιμη εταιρεία όπου είσαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιείς αυτά τα πράγματα, ποιος είναι ο λόγος που τα έχεις; Βασικά παραγγείλατε αρκετά πράγματα για να εξοπλίσετε ένα μικρό εργαστήριο. Το κάνατε αυτό με το δικό σας όνομα;

Οι περισσότεροι πωλητές της ΕΕ τηρούν αρχεία, δεν αγοράζετε από έναν ιδιώτη, πρόκειται για εταιρείες που έχουν διακομιστές με δεδομένα πελατών, όπου η αγορά σας θα εμφανιστεί μετά την τοποθέτηση και θα αποθηκευτεί για ένας θεός ξέρει πόσο καιρό. Ορισμένοι πωλητές της ΕΕ υποχρεούνται (και ορισμένοι μάλιστα εθελοντικά) να αναφέρουν ύποπτες παραγγελίες στην αστυνομία, θα εξακολουθήσετε να παίρνετε τα πράγματά σας, αλλά πιθανότατα θα σας βάλουν επίσης σε λίστα παρακολούθησης ή μπορεί ακόμη και να σας χτυπήσουν την πόρτα, σε μια μέρα ίσως ή ίσως σε 10 μήνες, ίσως το αστυνομικό σας τμήμα να είναι πολύ πνιγμένο ή ίσως να παρακολουθούν τις αγορές σας και να σας αφήσουν να σκάψετε ένα βαθύτερο λάκκο. Γνωρίζετε τους νόμους που περιβάλλουν την παρασκευή χημικών ουσιών στη χώρα σας; Έχετε επισκεφτεί κάποια φόρουμ σχετικά με τη χομπίστικη χημεία, τη φωτογραφία, τα εκρηκτικά που υπάρχουν στη χώρα σας; Στοιχηματίζω ότι υπάρχουν και στοιχηματίζω ότι έχουν επίσης μια ενότητα σχετικά με τους τοπικούς νόμους και κανονισμούς, ίσως ακόμη και να μπορείτε να βρείτε κάποιες ιστορίες ανθρώπων που ασχολούνται με την κατασκευή πυραύλων λάμψης ή κάνουν ασπρόμαυρη φωτογραφία στο υπόγειό τους και δέχονται επίσκεψη από την αστυνομία...

Είστε στην ΕΕ, σωστά; Ξέρετε τι είναι ο κανονισμός REACH; Ξέρετε ποιες χημικές ουσίες θεωρούνται πρόδρομες ουσίες για εκρηκτικές ύλες και ποιες για ναρκωτικά; Γνωρίζεις ότι ακόμα και ο NileRed (στο youtube σπουδάζει χημεία, κάνει εκπαιδευτικά βίντεο) που ζει στον Καναδά, δέχτηκε τηλεφώνημα από την ομοσπονδιακή αστυνομία τους, επειδή αγόρασε πολύ μεγάλο χωνί; Παρεμπιπτόντως, το αγόρασε από το EBAY... Νομίζεις ότι οι Καναδοί δίνουν περισσότερες μαλακίες από τα τοπικά μας αστυνομικά τμήματα και την Ιντερπόλ; Έχουμε μια ολόκληρη ομάδα χωρών που ανταλλάσσουν τέτοιου είδους πληροφορίες μεταξύ τους και αφιερώνουν ολόκληρες ομάδες εργασίας για να κυνηγούν παράνομα εργαστήρια... όταν έρθουν και δουν το βρώμικο φιαλίδιο με τον 3 λαιμό σου μαζί με πρόδρομες ουσίες για αμφεταμίνη και 4mmc, νομίζεις ότι θα τους ενδιαφέρει η ιστορία σου για το πώς συνέθεσες μόνο ένα γραμμάριο πριν σε πιάσουν; Θα σε χαστουκίσουν με την κατασκευή, το βάρος των πρόδρομων ουσιών και ένας θεός ξέρει τι άλλο.

Υποθέτω ότι το θέμα είναι ότι καλύτερα να αγοράζεις από την Κίνα, γιατί κανείς εκεί δεν δίνει δεκάρα για το τι κάνεις εσύ στην Ευρώπη, οι καημένοι οι Κινέζοι θέλουν απλά να βγάλουν τα σκατά τους και μπορείς να αγοράσεις περίπου 40 PCS γυάλινα σκεύη για 1k ευρώ, τα πάντα, από συμπυκνωτές μέχρι χωνιά και μαλακίες, πιστεύω ότι ακόμα και η VEVOR έχει ένα τέτοιο σετ στο dhgate ή aliexpress ή w/e και το έχουν ήδη σε μια ευρωπαϊκή αποθήκη πιθανότατα, οπότε θα πληρώσεις το 1/4 της τιμής και θα πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες παραπάνω... μοιάζει με ευκαιρία, σωστά;
Πιθανότατα θα πρέπει ακόμα να αποφύγετε να στείλετε το πακέτο στο δικό σας σπίτι ή στο δικό σας όνομα, απλά για να κοιμάστε ασφαλείς... Δεν ξέρω πόση εμπειρία έχεις, εξ ου και το μακροσκελές ποστ, αλλά γενικά θέλεις να ακολουθείς τον κανόνα "μην χέζεις εκεί που κοιμάσαι/τρώς"...
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Ευχαριστούμε για το μήνυμά σας

Δεν ήξερα ότι η αστυνομία ήταν τόσο προσεκτική σχετικά με την αγορά υλικού 😮

Θα αγοράσω στην Κίνα σίγουρα, και θα στείλω στο ταχυδρομείο μου, αυτό είναι ασφαλές ?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Θα έλεγα ότι δεν γίνεται πιο ασφαλές. Δεν είναι ότι η Κίνα είναι πολύ συνεργάσιμη με τις εξωτερικές κυβερνήσεις.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Εντάξει καταλαβαίνω, άρα αν αγοράσω πράγματα από το alibaba ή το aliexpress, προφανώς, δεν βάζω την πραγματική μου διεύθυνση, βάζω τη διεύθυνση του ταχυδρομείου αλλά όσον αφορά το όνομά μου; Δεν παίρνω το διαβατήριό μου για να αποδείξω την ταυτότητά μου επειδή με ξέρουν, οπότε δεν μπορώ να αλλάξω το όνομά μου με ένα ψεύτικο διαβατήριο
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Όσον αφορά τη διεύθυνση αποστολής, το ταχυδρομείο μου με γνωρίζει και μπορώ να τους ρωτήσω αν μπορούν να αλλάξουν το όνομά μου με μια εταιρεία που μπορώ να δημιουργήσω για 1€ ή μπορώ να τους ζητήσω να αλλάξουν το όνομά μου με ένα άλλο όνομα και να τους πω ότι είναι επειδή δεν θέλω να βάλω το όνομά μου σε ιστοσελίδες, θα το δεχτούν νομίζω (υπάρχει ένα post-it με το όνομά μου και το τηλέφωνό μου στην αποθήκη, αν λάβουν μια επιστολή για μένα, με καλούν και δεν χρειάζεται να δείξω την ταυτότητά μου επειδή βλέπουν το πρόσωπό μου πολλές φορές)

Και για την επαφή, έχω δύο που ο ένας είναι διάσημος στην αγορά στεροειδών, είναι ο μεγαλύτερος μεταπωλητής στεροειδών σε σκόνη, gH κλπ (qingdao sigma chemical) και μια άλλη επαφή που πωλούν DNP, μπορώ ίσως να τους ρωτήσω αν γνωρίζουν μια επαφή που μπορεί να μου πουλήσει πράγματα ή smtg όπως αυτό
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Εντάξει, αλλά AliExpress, Alibaba ή made-in-china; είναι τόσο παρόμοια..
Είναι τόσο ενδιαφέρον wtf Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο δύσκολο να αγοράσει κανείς χημικά πράγματα...
Αν θες να μάθεις, είμαι από τη Γαλλία, οπότε δεν ξέρω αν αλλάζει για το smtg;
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
U dont χρειάζεται εργαστηριακό εξοπλισμό για να κάνει 4mmc u χρειάζεται μόνο γυάλινο μπουκάλι από βότκα για να κάνει 4mmc
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@StarWars

Ναι, πιστεύω ότι αυτό είναι επίσης ένα έγκυρο σημείο που θα πρέπει να εξετάσει ο OP. Αν το κάνεις αυτό για να πάρεις χρήματα φίλε μας, τότε θα μπορούσες ειλικρινά να μην αγοράσεις πολλά εργαστηριακά γυαλιά γκλάιντ και να χρησιμοποιήσεις ό,τι έχεις στη διάθεσή σου. Τα υπόλοιπα τα ξοδεύεις σε αντιδραστήρια, έτσι ώστε να παράγεις ας πούμε 3 κιλά μεθαμφεταμίνη, να καθαρίζεις, να κρύβεις αυτά τα 3 κιλά και να τα πουλάς κατευθείαν λειτουργώντας ως μεσάζων για κάποιον ή να τα διακινείς σε ας πούμε 6 μικρότερες συμφωνίες, ως μεσάζων φυσικά, κάνοντας πάντα τον μεσάζοντα που δεν ξέρει τίποτα από σκατά...

Τώρα αν η χημεία είναι κάτι που σε ενδιαφέρει και θέλεις να μάθεις περισσότερες από μία συνθέσεις και να γίνεις πραγματικά γνώστης ενός θέματος... τότε όσο παράνομη και αν είναι η παρασκευή ναρκωτικών, φαίνεται ότι την έχεις επιλέξει ως χόμπι σου. Οπότε ίσως να ακολουθήσεις μια άλλη προσέγγιση και να προσπαθήσεις να βρεις έναν νόμιμο λόγο για να έχεις αυτά τα πράγματα στο σπίτι σου... φτιάξε λίγη λουμινόλη, γράψε τη σύνθεση και φύλαξέ την για να τη βρει η αστυνομία, βάλε μερικά μέταλλα σε μικρά βάζα και εξέθεσε τα δίπλα στην τρικέφαλη φιάλη σου... και φύλαξε όλες τις παράνομες μαλακίες σου όπως πρόδρομες ουσίες αμφεταμίνης σε άλλο μέρος στην άλλη άκρη της πόλης.. μπορείς να μάθεις μικρή χημεία και από τα νόμιμα πράγματα και όταν θελήσεις να φτιάξεις εκείνο το ένα γραμμάριο του οτιδήποτε, μπορείς να πας να πάρεις τα αντιδραστήρια σου, να ολοκληρώσεις τη σύνθεση, να καθαρίσεις και να έχεις μόνο τα καθαρά γυάλινα σκεύη και τη μικρή ποσότητα του προϊόντος.. απλά ένας περίεργος με 2 γραμμάρια speed και μια γοητεία με τη χημεία...
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Παρακολουθήστε το "never get busted" δύο βίντεο διάρκειας μίας ώρας από έναν πρώην ναρκομανή που εξηγεί πολλές προφυλάξεις που μπορείτε να λάβετε όταν παραγγέλνετε πράγματα και πολλές άλλες που είναι χρήσιμες.
 
Top