Question Η γνώμη σας σχετικά με αυτόν τον εργαστηριακό εξοπλισμό;

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
για φτηνό προϋπολογισμό :)

θερμή πλάκα + μαγνητικός αναδευτήρας: https://www.vevor.fr/agitateurs-mag...?v_tag=5b3ee781-884a-11ed-a374-ef9393e9e8fb.1

air aspirator: https://www.vevor.fr/ventilateur-a-...?v_tag=63773e70-884a-11ed-94d6-411a5f21ce3d.1

αντλία κενού: https://www.vevor.fr/pompe-a-vide-c...1l-min-hvac-auto-climatisation-p_010666811937

χαρτί ph: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/en/paper-indicator-universal-ph-1-11-and-ph-1-14.html

Συμπυκνωτής φυσαλίδων: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/en/bulb-condenser.html

Φιάλη επίπεδου πυθμένα 3 λαιμών: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/ballon-tricol-fond-rond.html

φιάλη επίπεδου πυθμένα 1 λαιμού: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/flacons-a-fond-plat.html

Φιάλη δοκιμής με διαβάθμιση: https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/cylinder-measurement-class-a.html

becher : https://www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/bechers.html



τι άλλο; πράγματα για απόσταξη, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για τη σύνθεση θειικής αμφεταμίνης ή μεφεδρόνης
 
Last edited:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Πρώτον, όπως σας έχουν ήδη πει σε άλλες δημοσιεύσεις, θα πρέπει να μελετήσετε καλά τη σύνθεση κάθε ένωσης που πρόκειται να θελήσετε να συνθέσετε, διότι μπορώ να σας εγγυηθώ ότι υπάρχουν ενώσεις όπως αυτές που αναφέρατε που απαιτούν ακόμη και ακριβό εξοπλισμό ή γυάλινα σκεύη, με λίγη εφευρετικότητα. και αυτοσχέδια εργαλεία θα μπορούσατε να παρασκευάσετε καθινόνες και αμφεταμίνες. χαιρετισμούς και καλή χρονιά φίλε!!!!
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
θα λέγατε ότι είναι μια καλή ιδέα να φτιάξετε 3 ή 4 mmc από την xmethyl bromoketone χωρίς τον κατάλληλο εργαστηριακό εξοπλισμό; Επειδή ενδιαφέρομαι να το δοκιμάσω αυτό μια μέρα ξεκινώντας από αυτή τη χημική ουσία, αλλά δεν θέλω να ξοδέψω πολλά χρήματα για τον εξοπλισμό, καθώς θα είναι ούτως ή άλλως χαμηλής κλίμακας χωρίς την πρόθεση να βγάλω χρήματα από αυτό
 
View previous replies…

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Τι πράγματα χρησιμοποιήσατε γι' αυτό; Ενδιαφέρομαι να συνθέσω το 4mmc.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Όπως δηλώσατε προηγουμένως, θέλετε να κάνετε μικρές κλίμακες. Κάντε λοιπόν μια χάρη στον εαυτό σας και μείνετε μακριά από τα ραντάρ προς το παρόν τότε, μην αγοράζετε το γυαλί σας από ευρωπαϊκές καθιερωμένες εταιρείες χημικών, έχετε καν νόμιμο λόγο για να το κάνετε αυτό;

1. Υπάρχει άφθονο εργαστηριακό γυαλί εξαιρετικής ποιότητας, ΦΤΗΝΟ από την Κίνα. Έχουν αποστολή από χώρες της ΕΕ σε ορισμένες περιπτώσεις ή διαδικασίες ταχείας αποστολής όπου τα πακέτα τους διακινούνται χύμα μέσω συμφωνίας με την πλατφόρμα στην οποία πωλούν (σκεφτείτε ιστοσελίδες alibaba).
2. Προμηθευτείτε τα χημικά σας από κανονικές εταιρείες (υπάρχει ολόκληρο νήμα για τις δικαιολογίες για τα χημικά, για τα OTC χημικά, βρείτε μια εταιρεία που ειδικεύεται π.χ. στον καθαρισμό κεφαλών μελάνης σε εκτυπωτές και παραγγείλετε την ισοπροπυλική αλκοόλη σας από αυτήν), αγοράστε χημικά τεχνολογικής ποιότητας, καθαρίστε τα, είναι και μια εμπειρία μάθησης, μαθαίνετε νέα πράγματα για το με τι δουλεύετε.
3. Η Vevor είναι αρκετά καλή, αλλά μην αγοράζεις απευθείας από αυτήν θα έλεγα. Είναι και αυτοί Κινέζοι νομίζω, αλλά έχουν τα περισσότερα προϊόντα τους σε αποθήκες της ΕΕ συνδεδεμένες με την πλατφόρμα του alibaba. Η Alibaba χρησιμεύει ως ένα είδος υπηρεσίας μεσεγγύησης. Δεν χρειάζεσαι κάτι καλύτερο για αντιδράσεις μικρής κλίμακας (κάτω των 10L θα έλεγα), αλλά περίμενε ότι η Vevor δεν θα έχει το καλύτερο QC.
4. Το Ebay είναι ο φίλος σας, τόσο για το γυαλί όσο και για τον εργαστηριακό εξοπλισμό. Εκκαθαρίσεις, κλείσιμο εργαστηρίων, τα πράγματα βγαίνουν προς πώληση, μπορείτε να αγοράσετε βρώμικα φτηνά.

Μόλις αποφοιτήσετε και καταλάβετε τη διαδικασία για την αγορά ενός δοχείου αντίδρασης 20L από μια χημική εταιρεία, δεν θα χρειάζεται να κάνετε αυτές τις ερωτήσεις, επειδή θα γνωρίζετε ήδη τις απαντήσεις. Μέχρι τότε θα έχετε επίσης ξοδέψει έναν σκασμό λεφτά σε διαφορετικό εξοπλισμό και θα εύχεστε να είχατε αγοράσει το δοχείο αντίδρασης των 20 λίτρων από την αρχή. Αλλά δεν θα μετανιώσετε για την εμπειρία που θα αποκτήσετε στην πορεία ή για την κατανόηση του εξοπλισμού που θα χρειαστείτε.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Συμφωνώ. Δεν πρέπει να αγοράζετε απευθείας από αυτούς. Έχω δει εξοπλισμό της VEVOR να πωλείται στο AliExpress για παράδειγμα. Όταν αγοράζεις έμμεσα έχεις τουλάχιστον κάποια σιγουριά ότι σε περίπτωση που έρθει κατεστραμμένο ή κάτι τέτοιο μπορείς να δημιουργήσεις μια διαφωνία στην πλατφόρμα πώλησης που σου δίνει κάποια μόχλευση.
 
View previous replies…

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Ναι, ίσως μπορείτε να ξεφύγετε με μία παραγγελία ενός διαχωριστικού χωνιού για παράδειγμα, αλλά πολλαπλάσια που αθροίζουν σε ένα ολόκληρο εργαστήριο; Δεν πρέπει να το διακινδυνεύσετε.

Δεν φαίνεται να έχετε μεγάλη εμπειρία σε αυτού του είδους τα πράγματα.. οπότε επιτρέψτε μου να σας πω ένα μικρό μυστικό... το να έχετε Κινέζους "φίλους" στο WhatsApp σας θα μπορούσε να είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημά σας... αυτοί οι άνθρωποι πουλάνε ψεύτικα ρούχα, ψεύτικα κοσμήματα, θα σας στείλουν χημικές ουσίες αρκεί να ξέρουν ότι δεν θα μπλέξουν και ότι δεν είστε ηλίθιος, θα πλασάρουν ακόμη και τιμολόγια τελωνείου για λογαριασμό σας ώστε να περάσουν τα αντιδραστήρια σας! Τώρα, το να κάνεις αυτές τις διασυνδέσεις, είναι πιο δύσκολο απ' ό,τι ακούγεται... Θα μπορούσες να ακολουθήσεις και την εύκολη οδό και να αρχίσεις να αγοράζεις ψεύτικα ρούχα μέσω μιας κινεζικής μεταφορικής εταιρείας και να δεις αν θα σε αφήσουν να παραγγείλεις άλλα πράγματα στην αποθήκη τους για τα οποία θα πληρώσεις επιπλέον... Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην το κάνουν...
Οι Κινέζοι ελέγχονται επίσης από την κυβέρνησή τους, οι άνθρωποι που μιλάω ειδικά, παίρνουν τα εργαστήριά τους επιδρομή, τα παιδιά τους Gucci sweatshops και τις φάρμες τους Apple Ipad διαλύονται και βαριά πρόστιμα από την κυβέρνησή τους για έναν τυχαίο νόμο που ψηφίζεται ή κάποιος τους καρφώνει... Πιστεύετε ότι θα λάβουν ένα αίτημα από την ομοσπονδιακή αστυνομία της ΕΕ και θα αισθανθούν υποχρεωμένοι να τους δώσουν το όνομα ενός ατόμου που αγόρασε χημικά από αυτούς, αφήνοντάς τους να κερδίσουν κάποια χρήματα; Δεν είναι υποχρεωμένοι και η ΕΕ δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να τους αναγκάσει, ούτε μπορούν να ζητήσουν από τους Κινέζους να παρέμβουν...

Είστε σε θέση να λαμβάνετε αλληλογραφία με "εταιρική επωνυμία" στην ταχυδρομική θυρίδα; Κάντε λίγο παιχνίδι ρόλων. Ας πούμε ότι πουλάτε παιδικά παιχνίδια στο eBay. Τώρα εγγραφείτε στο eBay. Επιλέξτε κάτι που να καθιστά προφανές το τι κάνετε χωρίς να χρειάζεται να κοιτάξει κανείς. BESTKIDSTOYS ας πούμε.
Τώρα, όταν λαμβάνετε αλληλογραφία από το eBay στην ταχυδρομική διεύθυνση, εξηγήστε ότι πουλάτε στο eBay και δεν θέλετε η διεύθυνσή σας να είναι δημόσια πληροφορία. Απλή και νόμιμη δικαιολογία. Αγοράσατε κάτι από το λογαριασμό σας στο eBay, οπότε ήρθε με αυτό το όνομα. Αυτό είναι απλό.
Κάνε εγγραφή όμως σε κάποια dropshipping sites ή ακόμα και παραγγελία μέσω Aliexpress και βάλε "Επιστροφές BESTKIDSTOYS" ως όνομα για μία από τις παραγγελίες (κάτι μάλλον μικρό). Εγγραφείτε σε κάποια περιοδικά σχετικά με επιχειρήσεις, ίσως σε εβδομαδιαίους/μηνιαίους καταλόγους από εταιρείες όπως η COSTCO ή η WALMART για παράδειγμα, αν καταλαβαίνετε τι εννοώ... Στοιχηματίζω ότι μπορείτε να βρείτε δωρεάν παιδικά, ίσως όχι για παιχνίδια, αλλά μπορείτε πάντα να εξηγήσετε ότι στη "φίλη" σας αρέσει αυτό το περιοδικό ή ότι η αδερφή σας μόλις γέννησε μωρό... ποιος νοιάζεται, αρκεί να έχετε ένα μεγάλο χαμόγελο στο πρόσωπό σας και να πείτε ένα γεια, να μιλήσετε με το άτομο που χειρίζεται τις ταχυδρομικές θυρίδες και να του πείτε να έχει μια καλή μέρα. Το χειρότερο λάθος που έχω δει ποτέ είναι άνθρωποι που απλά είναι αγενείς ή φέρονται τόσο ύποπτα που θα καλούσαν τους μπάτσους για τον εαυτό τους αν έχουν δει τέτοιες μαλακίες.

Αν πρόκειται να κάνεις κάτι παράνομο, ειδικά με το να πέφτεις κατευθείαν στην παρασκευή ναρκωτικών, θα πρέπει να μάθεις να σκέφτεσαι τέτοιες ιστορίες εν ριπή οφθαλμού. Ποτέ δεν έχεις πολλές λεπτομέρειες, αλλά επίσης δεν μπορείς ποτέ να πιαστείς χωρίς μια εξήγηση για αυτό που κάνεις.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Θα πρέπει να πληρώσετε με πιστωτική κάρτα στο AliExpress, αλλά στην τράπεζά σας και στους μπάτσους εμφανίζεται μόνο ως "παραγγελία AliExpress" δεν μπορούν να δουν τι ακριβώς παραγγείλατε.

Από την άλλη, θα μπορούσαν να γράψουν στην AliExpress για να τους πουν τι παραγγείλατε, αλλά αυτές οι κινεζικές εταιρείες δεν θα μπορούσαν να ενδιαφερθούν λιγότερο πραγματικά. Πιθανότατα δεν θα απαντήσουν καν και από εκείνο το σημείο και μετά, αφού ούτως ή άλλως ερευνάται η υπόθεσή σας, δεν υπάρχει πραγματικά τίποτα άλλο να κάνετε. Οι μπάτσοι πιθανότατα θα κάνουν έφοδο στο σπίτι σας ούτως ή άλλως και θα βρουν όλα αυτά τα γυάλινα σκεύη, οπότε δεν υπάρχει λόγος να κρύβετε γεγονότα που είναι προφανή.

Όταν συμβεί αυτό, αντί να πείτε στις διωκτικές αρχές έναν νόμιμο λόγο για την κατοχή των γυαλικών. Απλά κοιτάξτε τα δεκάδες πράγματα που μπορείτε να κάνετε με αυτά και τις χημικές ουσίες που χρησιμοποιείτε και πείτε τους ότι τα φτιάξατε αυτά αντί για οποιοδήποτε παράνομο ναρκωτικό.

Ο Loki12 ανέφερε ότι αγόρασε τα γυάλινα σκεύη μέσω WhatsApp. Προσωπικά δεν θα ακολουθούσα αυτή την οδό. Πρώτον μπορεί εύκολα να σε εξαπατήσουν αυτοί οι άνθρωποι, δεύτερον οι μπάτσοι θα βρουν τα γυαλικά στο σπίτι σου ούτως ή άλλως και τρίτον είναι εξωφρενικά επικίνδυνο να έχεις καν εγκατεστημένο το WhatsApp στο κινητό σου εξ αρχής. Τίποτα σχετικά με την κρυπτογράφηση από άκρο σε άκρο που ισχυρίζεται ότι έχει το WhatsApp δεν είναι αληθινό, όσον αφορά εμένα. Ο κώδικας δεν είναι ανοιχτού κώδικα, οπότε κανείς δεν μπορεί να επαληθεύσει ή να γνωρίζει αν οι ισχυρισμοί του WhatsApp είναι αληθινοί (spoiler alert δεν είναι και συνεργάζονται συστηματικά με τις διωκτικές αρχές). Θα έφτανα μάλιστα στο σημείο να πω ότι η αγορά από το AliExpress είναι στην πραγματικότητα ασφαλέστερη από τη χρήση του WhatsApp.

Τώρα, τέλος, οι αστυνομικοί συνήθως δεν ενδιαφέρονται τόσο πολύ για το αν αγοράζετε γυαλικά. Δεν αποτελεί πρόβλημα ούτε είναι παράνομο. Γίνεται όταν σας κάνουν έφοδο, που όπως λέω μέχρι τότε την έχετε πατήσει ούτως ή άλλως.

Η συμβουλή μου; Χαλάρωσε. Νομίζω ότι είσαι εντάξει. Απλά παραγγείλετε ό,τι χρειάζεστε από το AliExpress ή κάτι παρόμοιο και θα είστε μια χαρά. Δεν ελέγχουν και δεν μπορούν να ελέγξουν κάθε παραγγελία από το AliExpress και δεν θα μπορέσουν ποτέ να το κάνουν. Δεν είναι τα γυάλινα σκεύη για τα οποία θα πρέπει να ανησυχείτε, αλλά τα χημικά που χρησιμοποιείτε που εγείρουν φρύδια.

Καλή τύχη.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Α φυσικά κανείς δεν πρέπει να χρησιμοποιεί το WhatsApp. Είναι καρκίνος, φίλε. Ακριβώς όπως το facebook, το messenger, το instagram και όλα τα άλλα. Εγώ δεν έχω καν καταχωρημένο έναν γαμημένο αριθμό τηλεφώνου και δεν θα συμβούλευα ποτέ να αγοράσετε κάτι που βρήκατε ενώ ξεφυλλίζατε μια εφαρμογή άμεσων μηνυμάτων στο smartphone σας, γιατί πιθανότατα πρόκειται για διαφήμιση ή απάτη (lol).

Όντως μου βγήκε λάθος, καθώς έγραφα την ανάρτηση σκεπτόμενος τις κινεζικές εταιρείες που προσφέρουν υπηρεσίες προώθησης. Έχουν αποθήκες γεμάτες με τα σκατά του κόσμου και ξανασυσκευάζουν ό,τι αγοράζουν οι άνθρωποι στην Κίνα για να το στείλουν μέσω Χονγκ Κονγκ τις περισσότερες φορές στην ΕΕ. Λιγότερος έλεγχος, λιγότεροι έλεγχοι, το κόστος είναι μικρότερο. Μόλις αρχίσεις να γίνεσαι φιλικός με κάποιους προμηθευτές, θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί σου μέσω WhatsApp, ειδικά αυτοί από την Κίνα, οι οποίοι τεχνικά δεν κάνουν τίποτα κακό - εσύ είσαι αυτός που παρανομεί αν παραγγείλεις στη χώρα σου μια ουσία ή ένα αντικείμενο που απαγορεύεται στη χώρα σου. Είναι φυσιολογικό να το θέλουν, επειδή είναι φυσιολογικοί άνθρωποι. Στη συνέχεια, εξαρτάται από εσάς αν θέλετε να το κάνετε να συμβεί - αν προετοιμάζετε αυτούς τους ανθρώπους με στόχο να τους βάλετε τελικά να αγοράζουν χημικά για εσάς και να σας τα στέλνουν μεταμφιεσμένα ως κάτι άλλο... λοιπόν... ίσως χρειαστεί να αγοράσετε ένα smartphone και να πείσετε κάποιον να καταχωρήσει έναν αριθμό για εσάς... και να το τοποθετήσετε ακριβώς πάνω από τα άλλα 10 σκατά που χτυπάνε συνεχώς...

Θα συμβούλευα έντονα οποιονδήποτε να κάνει όπως ο ράπερ Kevin Gates και να έχει "2 τηλέφωνα" (ακούστε το τραγούδι, ΕΙΝΑΙ πιασάρικο). Και όχι, μην παίρνετε ποτέ καινούργια τηλέφωνα με συμβόλαιο, μην καταχωρείτε τηλεφωνικούς αριθμούς στο όνομά σας, μπορείτε κάλλιστα να φορέσετε βραχιολάκι στον αστράγαλο αν σας κυνηγάνε τα γουρουνάκια ή αν κάνετε κάτι που μπορεί να οδηγήσει σε αυτό...
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Bruh 2 τηλέφωνα :LOL:. Θυμάμαι μια εποχή που ακούγαμε αυτό το τραγούδι για μέρες συνεχόμενα.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Όσον αφορά τη διεύθυνση αποστολής, το ταχυδρομείο μου με γνωρίζει και μπορώ να τους ρωτήσω αν μπορούν να αλλάξουν το όνομά μου με μια εταιρεία που μπορώ να δημιουργήσω για 1€ ή μπορώ να τους ζητήσω να αλλάξουν το όνομά μου με ένα άλλο όνομα και να τους πω ότι είναι επειδή δεν θέλω να βάλω το όνομά μου σε ιστοσελίδες, θα το δεχτούν νομίζω (υπάρχει ένα post-it με το όνομά μου και το τηλέφωνό μου στην αποθήκη, αν λάβουν μια επιστολή για μένα, με καλούν και δεν χρειάζεται να δείξω την ταυτότητά μου επειδή βλέπουν το πρόσωπό μου πολλές φορές)

Και για την επαφή, έχω δύο που ο ένας είναι διάσημος στην αγορά στεροειδών, είναι ο μεγαλύτερος μεταπωλητής στεροειδών σε σκόνη, gH κλπ (qingdao sigma chemical) και μια άλλη επαφή που πωλούν DNP, μπορώ ίσως να τους ρωτήσω αν γνωρίζουν μια επαφή που μπορεί να μου πουλήσει πράγματα ή smtg όπως αυτό
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Εντάξει, αλλά AliExpress, Alibaba ή made-in-china; είναι τόσο παρόμοια..
Είναι τόσο ενδιαφέρον wtf Δεν ήξερα ότι ήταν τόσο δύσκολο να αγοράσει κανείς χημικά πράγματα...
Αν θες να μάθεις, είμαι από τη Γαλλία, οπότε δεν ξέρω αν αλλάζει για το smtg;
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
U dont χρειάζεται εργαστηριακό εξοπλισμό για να κάνει 4mmc u χρειάζεται μόνο γυάλινο μπουκάλι από βότκα για να κάνει 4mmc
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@StarWars

Ναι, πιστεύω ότι αυτό είναι επίσης ένα έγκυρο σημείο που θα πρέπει να εξετάσει ο OP. Αν το κάνεις αυτό για να πάρεις χρήματα φίλε μας, τότε θα μπορούσες ειλικρινά να μην αγοράσεις πολλά εργαστηριακά γυαλιά γκλάιντ και να χρησιμοποιήσεις ό,τι έχεις στη διάθεσή σου. Τα υπόλοιπα τα ξοδεύεις σε αντιδραστήρια, έτσι ώστε να παράγεις ας πούμε 3 κιλά μεθαμφεταμίνη, να καθαρίζεις, να κρύβεις αυτά τα 3 κιλά και να τα πουλάς κατευθείαν λειτουργώντας ως μεσάζων για κάποιον ή να τα διακινείς σε ας πούμε 6 μικρότερες συμφωνίες, ως μεσάζων φυσικά, κάνοντας πάντα τον μεσάζοντα που δεν ξέρει τίποτα από σκατά...

Τώρα αν η χημεία είναι κάτι που σε ενδιαφέρει και θέλεις να μάθεις περισσότερες από μία συνθέσεις και να γίνεις πραγματικά γνώστης ενός θέματος... τότε όσο παράνομη και αν είναι η παρασκευή ναρκωτικών, φαίνεται ότι την έχεις επιλέξει ως χόμπι σου. Οπότε ίσως να ακολουθήσεις μια άλλη προσέγγιση και να προσπαθήσεις να βρεις έναν νόμιμο λόγο για να έχεις αυτά τα πράγματα στο σπίτι σου... φτιάξε λίγη λουμινόλη, γράψε τη σύνθεση και φύλαξέ την για να τη βρει η αστυνομία, βάλε μερικά μέταλλα σε μικρά βάζα και εξέθεσε τα δίπλα στην τρικέφαλη φιάλη σου... και φύλαξε όλες τις παράνομες μαλακίες σου όπως πρόδρομες ουσίες αμφεταμίνης σε άλλο μέρος στην άλλη άκρη της πόλης.. μπορείς να μάθεις μικρή χημεία και από τα νόμιμα πράγματα και όταν θελήσεις να φτιάξεις εκείνο το ένα γραμμάριο του οτιδήποτε, μπορείς να πας να πάρεις τα αντιδραστήρια σου, να ολοκληρώσεις τη σύνθεση, να καθαρίσεις και να έχεις μόνο τα καθαρά γυάλινα σκεύη και τη μικρή ποσότητα του προϊόντος.. απλά ένας περίεργος με 2 γραμμάρια speed και μια γοητεία με τη χημεία...
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Παρακολουθήστε το "never get busted" δύο βίντεο διάρκειας μίας ώρας από έναν πρώην ναρκομανή που εξηγεί πολλές προφυλάξεις που μπορείτε να λάβετε όταν παραγγέλνετε πράγματα και πολλές άλλες που είναι χρήσιμες.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Σχετικά με το θέμα της χρήσης εναλλακτικού πιο δημιουργικού εξοπλισμού, διάβασα κάπου ότι ένα βαρέλι 55 γαλόνι κάνει ένα απολύτως καλό δοχείο αντίδρασης αν τοποθετήσετε έναν αναδευτήρα πάνω του. Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να λειτουργήσει ως δοχείο για την αναγωγή της NaBH;
 
Top