2-Bromo-4'-metüülpropiofenooni süntees 4'-metüülpropiofenoonist. Bromimine DCM-is või GAA-s.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reaktsiooniskeem:
TJsAxPBkXd
Reaktiivid:
  • 4-metüülpropiofenoon (cas 5337-93-9) - 1000 g;
  • diklorometaan (DCM) või jäääädikhape (GAA) - 3000 ml;
  • Broom (Br2) - 1080 g, 348 ml;
  • Naatriumbikarbonaadi (NaHCO3) lahus;
  • Destilleeritud vesi;
  • magneesiumsulfaat (MgSO4);
Seadmed ja klaastooted:
Ohutusabinõud broomiga töötamisel:
Bromil on terava lõhnaga oranžikaspunane aur. Brom imendub kiiresti nahale ja põhjustab raskeid, pikalt mitteparanevaid põletushaavu ja haavandeid. Bromiaurud tekitavad kokkupuutel limaskestadega põletustunnet ninas ja kurgus. Kõiki manipulatsioone bromiga ja sünteesi tuleb teha heitgaasivabakapuutsis, kus on kummikindad, kaitsekindad ja mask. Bromi tuleb valada lamedapõhjalisse kolbi läbi koonilise lehviku, mis on kolvi kohal kinnitatud retordistendile. Kolvi ots peab olema kolvi sees. Kraani lihvpindadelt ja tilgaküna klambritelt tuleb põhjalikult eemaldada määrdeaine ja puhastada need fosforhappega .

Süntees DCM-is:
1. 4-metüülpropüofenooni 1000 g pannakse 10 l kolbi.
2. Sinna valatakse 3000 ml diklorometaani (DCM) ja segatakse 5 min.
3. Segamine lõpetatakse. Lisatakse vedel broomi (Br2) 1080 g, 348 ml, tilkumislehtrile.
4. Lisatakse vedelat bromi (Br2). Bromi (Br2) 30-50 ml lisatakse tilkhaaval kolbi tilkhaaval.
5 . Bromi peab langema kolvi põhja.
6. Brom peab lahustuma põhjas ja segu peab olema värvunud.
7. Bromi peab lahustuma põhjas. Kui lahus ei ole värvunud, kuumutatakse segu 30 °C-ni.
8. Lahust kuumutatakse 30 °C-ni. Segu segatakse kergelt ja segamine lõpetatakse, kui broom on lahustunud.
9 . Segule lisatakse teine väiksem bromiosa. Pärast värvimuutust segatakse uuesti.
10. Segule lisatakse kolmas, veelgi väiksem bromiosa. Pärast värvimuutust segatakse uuesti.
11. Kui brom on kohe lahustunud, jätkatakse bromi lisamist tilguti, mitte portsjonite kaupa, pidevalt segades.
12. Kui bromi on lahustunud kohe, jätkatakse bromi lisamist tilguti, mitte portsjonite kaupa, pidevalt segades. Reaktsioonisegu segatakse 30 minutit pärast bromi täielikku lisamist.
13. Kolbi lisatakse küllastunud naatriumbikarbonaadi (NaHCO3) lahus ja segatakse 5 minutit. Seejärel eraldatakse kihid.
14. Orgaanilisele kihile lisatakse destilleeritud vesi, segu segatakse 5 minutit. Kihid eraldatakse.
15. Orgaaniline kiht kuivatatakse
naatriumsulfaadi (MgSO4) kohal ja filtreeritakse tahkete osakeste pealt. Orgaaniline lahusti destilleeritakse vaakumigamaha, mille tulemusena tekib kuiv 2-bromo-4'-metüülpropiofenoon (cas 1451-82-7).
16. Segu jäetakse edasiseks reaktsiooniks ligikaudse 2-bromo-4'-metüülpropiofenooni (cas 1451-82-7) saagis 1500 g juhul, kui on vaja teostada metüülamiini DCM-is
.

Süntees äädikhappes:
1. Eelmised sünteesietapid 1-12 on samad, DCM asendatakse äädikhappega.
2. Segule valatakse järk-järgult 3 l külma destilleeritud vett ja segatakse.
3. 2-Bromo-4'-metüülpropiofenoon (cas 1451-82-7) kristalliseerub vee lisamise ajal ja segatakse.
4. 2-Bromo-4'-metüülpropiofenooni saadus filtreeritakse Buchneri kolbi ja lehteriga.
5 . Toote kristallid pestakse naatriumbikarbonaadi (NaHCO3) lahusega, filtreeritakse ja pestakse uuesti destilleeritud veega, et saavutada
neutraalne pH 6,5-7.
6. 2-Bromo-4'-metüülpropiofenoon (CAS 1451-82-7) filtreeritakse Buchneri kolvis ja nõelas ning kuivatatakse õhu käes (või vaakumeksikaatoris) kuni püsiva massini.
 
Last edited by a moderator:

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Kõigepealt aitäh teabe eest.

Mind huvitas järgmine küsimus.

Vee lahus naatriumkarbonaadiga. Milline protsent naatriumkarbonaati peaks see lahus sisaldama või on soovitatav. Mitu liitrit tuleks lisada?

Järgmine Kui see süntees on valmis. Kas ma võin seda bromi lahust koos 4 metüülpropiofenooniga ( 2-Bromo-4'-metüülpropiofenoon ) ladustada vedelal kujul ja kasutada seda kohe mefedrooni sünergiseerimisel?

Kas ma võin seda 2-komponendilist lahust ohutult ladustada HDPE materjalist kanistris või pean ma mingit tugevamat matrial?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kui pesuvee pH on 6 või leelise
Jah
DCM lahuste puhul u tuleb kasutada klaaspudeleid
 

Mellym

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
12
Reaction score
21
Points
3
Lubage mul jagada osa oma praktilisest kogemusest. Äädikhappe marsruudi puhul ei pea see olema jääkülma kontsentratsiooniga. Olen proovinud 70% "äädikhappe essentsi", (mis on minu piirkonnas toidupoodides OTC saadaval) ja see töötas!

Muide, see protsess on palju vähem räpane ja lihtne töötlus võrreldes DCM-i marsruudiga.
 

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Tere"" kas kellelgi on 2bromo3metüülpropiofenooni sulamistemperatuur?


Ma ei leia seda kuskilt,

2B4MP ja 2B3MP molekulaarsümmeetria ei ole sama,,
 

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Kas keegi on kunagi ümberkristalliseerinud 2-bromo4'metüülpropiofenooni?
 
View previous replies…

Mellym

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
12
Reaction score
21
Points
3
Olen ümberkristalliseerinud IPA-st
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28

jarodleto

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 6, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Inimestel on sünteesi meetod 2b3m ?
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
sama nagu 2b4m, kuid u vajab 3metüleenpropiofenooni
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
kui palju maksab suures mahus tootmine 2b4m 1kg maksab 25 dollarit, kui ostate palju keemiat Hiinast ja toodate seda ise
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Bromimine kinni, kui on palju HBr sees
 
Top