dl-Efedriini süntees 1-fenüül-1,2-propandioonist

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Siin on kirjeldatud dl-Efedriini sünteesimeetodit 1-fenüül-1,2-propandioonist katalüütilise reduktsiooni abil vesinikgaasi ja Adams'i katalüsaatoriga. 1-fenüül-1,2-propandiooni saab osta rahvusvahelisel keemiaturul, teisi reagente ei ole nii raske osta. See on ühepotiline reaktsioon, mille puhul kasutatakse õrnat kokkupuudet vesinikugaasi. Pöörake tähelepanu ohutusmeetmetele. Lisaks on olemas mitu lihtsat efedriini tootmismeetodit, nagu efedriini ekstraheerimine taimedest, efedriini süntees propiofenoonist, metamfetamiin efedriini tablettidest ja puhas roheline efedriini tootmisprotsess.

Seadmed ja klaastooted.

Reaktiivid.

  • Absoluutne etüülalkohol ~150 ml;
  • 1-fenüül-1,2-propandioon (0,05 mol) 7,4 g;
  • Metüülamiini alkohoolne lahus, mis sisaldab 1,6 g (0,05 mooli);
  • Platinaoksiid (PtO2; Adams'i katalüsaator) 0,1 g;
  • Vesinikkloriidi (HCl) alkoholiline lahus ~30 ml;
  • atsetoon ~200 mL.
WaqusZ80Or

Lahustub H2O-s 47,62 g/L (25 ºC), alkoholis, eetris, kloroformis ja õlides
.
Keemistemperatuur: 255 °C 760 mm Hg juures (vaba alus);
Sulamistemperatuur vaba alus: 37-39 ̊C;
Sulamistemperatuur HCI-sool: 187-188 ̊C;
Molekulmass: 165,236 g/mool;
Tihedus: 1,124 g/cm3 (20 °C);
CASi number: 299-42-3 (vaba alus) ja 50-98-6 (hüdrokloriidsool).


dl-Efedriinvesinikkloriidi sünteesi menetlus

50 ml absoluutse etüülalkoholi, 7,4 g 1-fenüül-1,2-propandiooni (0,05 mol) ja 1,6 g metüülamiini (0,05 mol) sisaldava alkohoolse lahuse segu redutseeriti katalüütiliselt vesinikuga 0,1 g plaatinaoksiidi (PtO2) juuresolekul 200 ml ümarpõhjalises kolvis. Mõnes katses oli pikk indutseerimisperiood ja seejärel oli saagis väike. Sellist käitumist sai vältida, kui esmalt redutseerida katalüsaatorit ja seejärel lisada reaktandid. Kui redutseerimine enam ei jätkunud, eemaldati katalüsaator filtreerimise teel ja umbes pool alkoholist eemaldati vähendatud rõhu all. Sel viisil eemaldati metüülamiini ülejääk. Lahus muudeti lihtsalt happeliseks alkohoolse vesinikkloriidiga kuni pH-ni 6,5-7 ja aurustati kuivaks. Tahke hüdrokloriid pesti külma atsetooniga ja kuivatati. Väike kogus pseudoefedriinvesinikkloriidi suudeti sellest kuuma kloroformiga ekstraheerida ja mitme ekstraktsiooni abil saadi piisav kogus, et seda kindlalt identifitseerida (m.p. 164 °C; vaba alus, m.p. 118 °C).
WljO9AzCHE
Dl-Efedriinvesinikkloriid puhastati, kristalliseerides seda üks kord alkoholi-atsetoonist ümber ja sulatati 189 °C juures. Vaba alus kristalliseeriti ümber kloroformi-petrooleetrist. Saagis oli 2,5-4,0 g (25-40 %).
 
Last edited by a moderator:

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Ma arvan, et selle reaktsioonikatalüsaatori jaoks oleks parem kasutada plaatinast süsinikkatalüsaatorit. Ühest küljest on plaatina süsiniku tihedus väike ja seda on lihtsam lahuses suspendeerida. Teisest küljest kasutatakse plaatinast süsinikkatalüsaatorit suhteliselt suures koguses, mida on lihtne taaskasutada ja mille kadude määr on suhteliselt väike. Mida te arvate?
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Pubchemi andmetel leidub 1-fenüül-1,2-propanedioon[e] kohvis, kuid ma ei ole suutnud leida kirjandust selle ekstraheerimise kohta. Kas kellelgi on midagi kohvist ekstraheerimise kohta?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Kui palju on kohvi?
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Mul ei ole aimugi. Pubchem väidab lihtsalt, et see on kohvikus.
 

junjun

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Tere, ma tahan küsida, kui mul on dl-Efedriin, kas ma saan D-metamfetamiini joodipunase fosfori kaudu või saan DL-metamfetamiini
 

bb.puffs

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 11, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ma usun, et te saate D-met, kuid ainult raseemilise lähteaine l-efedriinist. Nii et ainult pool efedriinist saab metamfetamiini
 

Teotaita

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Millise suurusega on filterpaber?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
võite kasutada tüüpilist kohvifiltrit või kahte neist korraga, kui see on vajalik
 

Teotaita

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Katalüsaatori eemaldamiseks.
suur tänu minu (Ewen) poolt
 

Toti

Don't buy from me
Resident
Joined
May 23, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Tere @G.Patton

Ma ei tea, kas on lühike tee (1-Phenyl-1,2-propandion "e")
kristallmetamfetamiinini, et minna peatumise teel (1-fenüül-1,2-propandioon "e") muundamisel efedriiniks fisrt siis kristallmetamfetamiiniks

Minu idee oli võib olla lühem aeg ja vähem saagise kaotust

Kui jah, siis mida te soovitate ?
Tänan teid
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, ma ei tea sellist viisi ja arvan, et see on võimatu.
 

Toti

Don't buy from me
Resident
Joined
May 23, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Täname teid teabe eest
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
11
Reaction score
4
Points
3
Andestage minu teadmatus, osa, et "oli pikk induktsiooniperiood ja seejärel oli saagis väike. Seda käitumist saaks vältida, kui esmalt vähendada katalüsaatorit ja seejärel lisada reaktante. ' Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas vältida pikka induktsiooniperioodi katalüsaatori redutseerimisega, katalüsaator on plaatinaoksiid, enne selle lisamist segule, kuidas seda kõigepealt redutseerida ? See on mingi must vedelik, kuidas peaksin seda välja töötama ?
 
Top