Kuiv HCl gaas müriaat- ja väävelhappest conc.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Taskukohase müriaathappe (HCl aq 31%) tilgutamine üle kontsentreeritud väävelhappe (H2SO4) on üks parimaid meetodeid kuiva gaasilise HCl tootmiseks, kui on vaja kiiresti skaleerida. Reaktsioonikiirus ja temperatuur on kergesti kontrollitavad. Mahutid on kergesti ja kiiresti puhastatavad ning vajadusel käivitatakse kohe uue reaktiivide portsjoniga. Meetod sobib hästi, kui vajate kohe ja kiiresti suuri koguseid kuiva HCl-i. Parem on kasutada klaasist või plastist reaktorit või käsitsi valmistatud analooge (tünnid ja segamisseadmed).

Muriaathape langeb aeglaselt segatud väävelhappesse. Väävelhape dehüdiseerib muriathapet, eraldades kuiva gaasi. Vabanenud HCl jäetakse eelistatavalt vahele väikeses koguses väävelhapet vahekonteineris, et eemaldada veejäägid. Saadud kuivgaas võib küllastada olemasolevat isopropüülalkoholi, mida saab ladustada veevaba lahusena. Lahuse massi järgi on võimalik määrata saadud lahuse kontsentratsioon (IPA puhul mitte rohkem kui 25%).

Soovitatav väävelhappe kogus - 2 osa 1 müriaathappe (31%) kohta. Segatakse kogu aeg. Reaktsiooni saab näha mullid vastuvõtja. Gaasile sobivad plasttorud. Õigete proportsioonide korral eemaldatakse müriaathappest peaaegu kogu HCl.

Selle meetodi tööstusliku reaktori näide
Xs8IXvU6NL


Näide laboratoorsest generaatorist
UcRjWx9IMJ
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
CaCl2 on oluliselt ohutum käsitseda kui kontsentreeritud H2SO4. Samuti on see saadaval odavalt, mõnikord Solvay protsessi kõrvalsaadusena. Eespool näidatud standardseadmed gaasi tootmiseks sobivad toor-HCl(g) valmistamiseks.

See suudab siduda piisavalt vett (üle 30% oma massist, arvestades, et see hüdraatub ainult CaCl2-2H2O-ks, mis on stabiilne kuni 150 °C juures), et anda märkimisväärne kogus HCl-gaasi. Tüüpilises katses lisati 100 g 35% HCl üle 100 g granuleeritud CaCl2 toatemperatuuril (termiline mõju ei ole märkimisväärne) ja saadi 15 g HCl(g). See on üle 40% saagis, mida võib võrrelda võrrandis 2 esitatud protsessi puhul teatatud 80% saagisega, kuid seejuures kasutatakse ligikaudu 1:3 kaalusuhet H2SO4 ja HCl(aq) vahel.

CaCl2 on ka kergemini kõrvaldatav kui H2SO4 ja lõppjäätmete neutraliseerimiseks on vaja vähem aluseid. Selle menetluse täiendav eelis võrreldes H2SO4-l põhinevate menetlustega on seotud hariduslike aspektidega. Kuumutades 200 °C juures, saab saadud vahajas segu (või kristallilise massi, millesse see mõne tunni pärast muundub), veevaba CaCl2, regenereerida, et seda uuesti kasutada, kui on saadud HCl lahus. Sellisel juhul võib osa moodustunud kaltsiumoksihappekloriidist kõrvale jätta.

Kuigi see võib olla praktilisest seisukohast väärtusetu, võib sellel olla hariduslik tähtsus, sest see tõmbab tähelepanu sellistele aktuaalsetele teemadele nagu protsesside optimeerimine, kemikaalide ringlussevõtt ja jäätmete vähendamine. Selleks on joonisel b kujutatud koost sobivam kui joonisel a, sest saadud segu on valmis destilleerimiseks.

UPD: alternatiivne viis.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Tere , ım mõelda kasutamine joonis. a kuid te mainisite vesi vähendab oma saagist kui palju väheneb langeb , kas ı oletada kasutada lõksus hcı gaasi gen väiksemates synteshis teeb probleemi

Tänu.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

kas te võiksite palun selgitada lõplike jäätmete neutraliseerimiseks vajaliku aluse kohta?
nii, et enne selle äraviskamist peaksin seda tegema?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Selleks, et pH oleks neutraalne, tuleb lisada leelist.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
kuid ära visata? lihtsalt kui oli kogu gaasi vaja?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma ei saa teie küsimusest aru, sõnastage palun õigesti inglise keeles ümber.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

haha..ok ok
ma mõtlesin, et kui ma pean baasitama segu lihtsalt äraviskamiseks , või muul põhjusel.
ma arvan, et ma peaksin basifitseerima, et peatada reaktsioon jne, eks?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx! alati tegi hapestamine märjaks... ill proovida kindlasti.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Tere. Kas keegi oskab öelda, kas tagasilöögiklapp torustiku seadistuses võib takistada igasugust imemist? Midagi sellist
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tere,

ma püüan aru saada kõigist equipement ma tean, kuidas teha

pärast seda olen teinud kaks "shema" , kas te saate mulle kinnitada, kas kõik on ok ?
N91EuoI6tD
FouHsLfiWn

CaCl2 marsruudi jaoks on shema 2 ok või pean tegema midagi sellist nagu esimene?

Ma kujutan ette, et minu ülesehitus ei ole täiuslik, aga tehtud sellega, mida ma amazonist leian, olge järeleandlik ;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
LBCzucWgUj

Tere, ASheSChem. Te peate sulgema oma rõhu tasandava tilgutusotsiku. Samuti peate voolik koos gaasiga vabasse aluslahusesse tekkima. Parem kasutada lõksu põhjusel, et see suurendab saagist, kuid mitte oluliselt.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ok tänu;

freebase lahuses, kui see oli "ooteseisundis" ? enne kasutamist muuta minu lahuse ph-d ?
millist vabapõhjalist lahust ?

lõksude kohta; kaks (üks mull ja üks kuiv) on vajalikud ? ainult ühte saab kasutada? rohkem lõksusid rohkem saagist?

Tänan teid väga :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma rääkisin 4-mmc või metamf-sünteesi kohta, kui soovite teha HCl-soola.

Jah, täpselt. Vesi lahustab toote soola ja saagis on väiksem.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
jah see on põhjus, miks ma püüan õppida, et; muuta minu sulfaat amf. metamf.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

kas te räägite midagi sellist ? mis reaktiivi see on ? (punases ringis)
UFRocIM5Vj
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jah
Ma ei oska täpselt öelda, mida selles videos kasutatakse. Tõenäoliselt CaCl2 ja HCl hape. Süstel CaCl2-ga imeb vett gaasist. Tühja süstalt kasutatakse gaasi mahuindikaatorina.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
tänu @G.Patton

ta pani voolikuga gaz punase ringi, kui ta ei kasuta seda või ma ei saa aru ? ^^
see on vesi?
 
Top