Kuiv HCl gaas müriaat- ja väävelhappest conc.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
CaCl2 on oluliselt ohutum käsitseda kui kontsentreeritud H2SO4. Samuti on see saadaval odavalt, mõnikord Solvay protsessi kõrvalsaadusena. Eespool näidatud standardseadmed gaasi tootmiseks sobivad toor-HCl(g) valmistamiseks.

See suudab siduda piisavalt vett (üle 30% oma massist, arvestades, et see hüdraatub ainult CaCl2-2H2O-ks, mis on stabiilne kuni 150 °C juures), et anda märkimisväärne kogus HCl-gaasi. Tüüpilises katses lisati 100 g 35% HCl üle 100 g granuleeritud CaCl2 toatemperatuuril (termiline mõju ei ole märkimisväärne) ja saadi 15 g HCl(g). See on üle 40% saagis, mida võib võrrelda võrrandis 2 esitatud protsessi puhul teatatud 80% saagisega, kuid seejuures kasutatakse ligikaudu 1:3 kaalusuhet H2SO4 ja HCl(aq) vahel.

CaCl2 on ka kergemini kõrvaldatav kui H2SO4 ja lõppjäätmete neutraliseerimiseks on vaja vähem aluseid. Selle menetluse täiendav eelis võrreldes H2SO4-l põhinevate menetlustega on seotud hariduslike aspektidega. Kuumutades 200 °C juures, saab saadud vahajas segu (või kristallilise massi, millesse see mõne tunni pärast muundub), veevaba CaCl2, regenereerida, et seda uuesti kasutada, kui on saadud HCl lahus. Sellisel juhul võib osa moodustunud kaltsiumoksihappekloriidist kõrvale jätta.

Kuigi see võib olla praktilisest seisukohast väärtusetu, võib sellel olla hariduslik tähtsus, sest see tõmbab tähelepanu sellistele aktuaalsetele teemadele nagu protsesside optimeerimine, kemikaalide ringlussevõtt ja jäätmete vähendamine. Selleks on joonisel b kujutatud koost sobivam kui joonisel a, sest saadud segu on valmis destilleerimiseks.

UPD: alternatiivne viis.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Tere , ım mõelda kasutamine joonis. a kuid te mainisite vesi vähendab oma saagist kui palju väheneb langeb , kas ı oletada kasutada lõksus hcı gaasi gen väiksemates synteshis teeb probleemi

Tänu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vabandan, kuid ma ei saa teie küsimusest aru.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Vabandust @G.Patton :(
ma püüan hästi aru saada vastustest... Inglise keel + noob = raskused ;)

Ma lihtsalt püüan teada saada, milliseid seadmeid ma pean veel ostma selle operatsiooni jaoks ja olema kindel, et ma saan kõikidest sammudest ja reagentidest aru ^^
"Metamfetamiinvesinikkloriidi valmistamine toimub kuiva HCl gaasi mullimisega orgaanilise kihi kaudu."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Teie ülesehitus pildilt on korras. Ma parandasin eelmises sõnumis pildi.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
okok sooo viimane konfimatsioon ...
BjepJlSHNs

1) "joonisel 2" panen ma vett või MgSO4 või mitte midagi... ?
2) "joonisel 3" sama küsimus... :x
3) kui ma tahan peatada gaz ma kasutan "fig 1" ?


tänan teid väga...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Te peate vabanema veest!!!
Joonis 2- H2SO4 või tahke NaOH/KOH
joon 3- CaCl2 või MgSO4
jah
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tänan teid väga :)
Ma arvan, et nüüd ma ei karda ja julgen seda proovida ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ma surin naerma... täna saadab mu õemees mulle pilti nendest loodusteaduste tundidest, sest ta teab, et mulle meeldib see.

Sbjq26coa0


mina : "ho lahe , sa teed HCl gaz ?"
ta : "ma ei tea... ma küsin... hmm wtf jah see on HCl gaz"

haha
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Tere, ma olen näinud nt ühes setu Fester videos, et ta pani HCl generaatorisse palju söögisoola, vist kasutas seda HCl dehüdratiseerimiseks? Kas on kogemusi/mõtteid selle meetodi kohta? Kas ühest kuivatusainest piisab, kui kasutada NaCl'i generaatoris? Nt NaCl generaatoris + lihtsalt CaCl2 kuivatustoru.

Ma arvasin, et ringikujuline mahuti (kuhu mulliv toru pannakse, kui seda ei kasutata) on täidetud nt NaOH lahusega, et neutraliseerida HCl, muidu jätkuks see ruumi täitmine?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ma arvan, et jah, sellest piisab.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Aitäh Patton, proovin seda siis niimoodi.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Veevaba vesinikkloriidgaasi kohta.
Mis on erinev see niit 2 muu meetodiga allpool:

A. NaCl koos vähese hcl-happega kolvis n tilgutada H2So4 (fester meth versioon)

B. NaCl (ilma HCl-happeta) kolvis n tilgutab H2So4-i.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@robertlouis on 4 meetodit, millest valida teile sobivaim.

minu jaoks on mikrolaineahjude meetod kõige lihtsam, kasutades 2
https://ae01.alicdn.com/kf/H8b97106480324459996555df0a565d94g/Spuit-500-Ml-Grote-Capaciteit-Spuit-Herbruikbare-Pomp-Meten-Met-1M-Buis-Voeden-Inkt.jpg_Q90.jpg_.webp
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
soovis juhendit, kuidas kuplida hcl lõpplahuses
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Tere,

Siin on üsna hea graafiline seadistus HCl gaasi seadistamiseks, lahtise leegi võib vahetada magnetilise segisti koos kuumutamisega samuti.

XBliArsJD7
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Minu kogu kuiva HCL-i gaasitootmise ebaõnnestumine CaCl2 meetodi abil:

Minu seadistus oli 3 plastmassist ämbrit, mida ühendavad plastmassist torud. Plastikämber number 2 oli tühi ämber, lõksu, kui vaba alus ämbris number 3 sai imetud.

Esimesse ämbrisse panin 800 g kaltsiumkloriidi. Panin ämbrile kaane peale ja ühe eelnevalt ettevalmistatud augu kaudu valasin müriaatiathapet. Reaktsiooni ei olnud! Mitte 1 gaasimull minu mdma freebase'is atsetoonis. Ma ei saa aru, mida ma valesti tegin. Muriaatiline hape võiks olla mingi kaitse, et ei eraldaks auru? Oli vaja oodata rohkem kui 20 minutit?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Kui kasutan HCL gaasi vaba aluse hapestamiseks, ei pea ma muretsema ülehapestamise pärast? Lihtsalt mullitada gaasi, kuni sademete tekkimist ei ole enam? Või peaksin hcl gaasi vähehaaval mullitada ja pH-d mõõta?

UQiaPVs65c
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
G0nO8AK7Xd

0NsmPCx4uv

DmC5z2Nuc9
Sellest ajast alates olen hankinud paar voolikuadapterit, et ma ei peaks kasutama 110° ümberpööramist voolikuadapterile ja terasest kek-klambritele ( plastist klambrid muutuvad kohe hapraks, kui nad gaasistuvad). Üldiselt mägine kontraktsioon, mis gaasib teid silmapilkselt, kui te ei ole ettevaatlik 😘 palju õnne nende pruunide sõrmede selgitamisega 😉
 
Top