etüülnitriti wacker-ketooni süntees (parem kui benso wacker?)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
originaal sünteesi/kirjeldus vastavalt krz ja potisgood, nautige (mitte kaks linki, ei suutnud 2 leida krzs postitust. nii või teisiti, soovitan avada seda cuz vastused on oluline info ^_^ sünteesi ikka töötab, kuid üks samm võib olla ebavajalik, vaja kedagi 2 kontrollida 4 mind bc im ei ole keemia ekspert)


Pärast umbes kuu aega KrZi etüülnitriti wackeriga kuradi, sain selle lõpuks tööle. Ja see töötab kuradi hästi. See meetod ei ole mitte ainult vähem räpane kui benso wacker, vaid sellel on ka järgmised eelised:

1) benso ei ole vaja. Etüülnitriti saab valmistada naatriumnitritist, mida polegi nii raske saada. Lisaks saab naatriumnitriti regenereerida reaktsiooni käigus tekkiva NO gaasi abil.

2) Saagis on parem.

3) PdCl2 on vaja vähem.

Nüüd, kui see on täiustatud, on see meetod tõenäoliselt parim meetod ketooni valmistamiseks. Siin on minu poolt välja töötatud meetod:

Klaasist seadistus on üsna keeruline, kuid ma kirjeldan seda nii hästi kui võimalik. Sellel on kaks osa - reaktsiooniseadeldis ja EtONO (etüülnitriti) generaator. Reaktsiooniseadeldis koosneb ümarpõhjalisest kolvist ja kondensaatorist. Kolvi ja kondensaatori vahel peaks olema ka mingi võimalus gaasi sisestamiseks. Kondensaatori ülaosas peaks olema vaakumväljund, mis vabastab tekkiva mürgise NO gaasi.

EtONO-generaator koosneb lamedapõhjalisest kolvist (ka ümmargune põhi sobib), mille peal on rõhu tasakaalustatud lisamissahtel. Kolonn, mis on täidetud veevaba CaSO4-ga, kinnitatakse lisamissahvri ülaosale ja kolonni ülaosale tuleb ühendada vaakumväljundi adapter. See vaakumadapter ühendatakse seejärel reaktsiooniseadme gaasi sisselaskeava külge. Reaktsiooniseadme vaakumväljund ühendatakse mullimisseadmega või lihtsalt aknast välja. Kurat, see oli päris keeruline, mis? Kahju, et mul ei ole pilti.

Siin on meetodi jaotus:

1) Lisage 140 ml veevaba EtOH-d reaktsiooniseadme ümarpõhjalisse kolbi. Nüüd lahustage 775 mg veevaba CuCl2 ja 200 mg PdCl2 EtOH-s. PdCl2 lahustamiseks tuleb lasta segada umbes 30 minutit 30C juures. Kui te panete kaks tahket ainet esimest korda EtOH-sse, on see mudase pruuni värvi, kus PdCl2 osakesed hõljuvad. Pärast PdCl2 täielikku lahustamist muutub lahus oranži värvi.

2) Kuni ootate katalüsaatori lahustumist, valmistage 65 g NaNO2 ja 160 ml H2O lahus. Valage see EtONO-generaatori lamedapõhjalisse kolbi.

3) Valmistage lahus 50 mL H2O-st, 50 g H2SO4-st ja 46 g EtOH-st. Esmalt tuleb lisada H2SO4 vette; seejärel laske jahtuda ja lisage EtOH. Vala see lahus EtONO-generaatori lisamissahtrisse.

4) Kui PdCl2 on lahustunud, laske jäävesi läbi kondensaatori ja hakake lisamissahvri sisu NaNO2 lahusesse tilgutama. See hakkab tootma EtONO gaasi, mis liigub mööda liitmissahvri rõhu tasakaalustavat haru üles, läbi kuivatuskolonni ja reaktsioonikolbi, kus see kondenseerub EtOH-ks. Ärge muretsege, kui te ei näe seda kondensaatorist tilkuda. Keemistemperatuur on 18C, nii et see kondenseerub kolvi külgedel, kui see seguneb EtOH aurudega. Hoidke rxn-kolvi (reaktsioonikolvi) temperatuuri 30C juures.

5) Tilgake umbes 1/4 lahusest lisamissahtrisse. Selleks ajaks on lahus reaktsioonikolvis muutunud oranžikaspruunist väga tumepruuniks, peaaegu mustaks. Hoidke rxn kolbi temperatuuril 30C. Nüüd lisatakse reaktsioonikolbi 25 g safrooli. See hakkab kohe tootma NO gaasi. See gaas liigub mööda kondensaatorit ülespoole ja mullimisseadmesse. See aparaat peaks sisaldama 3% H2O2 ja söögisoodat. H2O2 oksüdeerib NO gaasi lämmastikhappeks, mis seejärel neutraliseeritakse NaNO2-ks, teie raskesti saadavaks lähteaineks. Kas pole see nüüd kuradi lahe.

6) Jätkake lisamissahvli sisu tilgutamist tunni aja jooksul (tegelikult ei ole oluline, kui kaua, lihtsalt mitte liiga kiiresti -- näiteks rohkem kui 2 tilka sekundis). Reaktsioon jätkab NO gaasi tootmist umbes 3 tunni jooksul. Hoidke rxn-kolbi kogu selle aja jooksul 30C juures ja laske jäävett läbi kondensaatori. See takistab EtONO eraldumist. Seda tuleb teha, muidu pääseb liiga palju EtONO-d välja ja saagis on kehvem. Pärast seda, kui gaasitootmine on lõppenud, võib lahuses hõljuda palju tahkeid sademeid. Reaktsioon on lõppenud.

7) Nüüd lisatakse 40 ml H2O ja tõstetakse temperatuur 50C-le 45 minutiks. See hüdrolüüsib ketooni ning ajab ära ka allesjäänud EtONO.

Nüüd töötlus:

1) Laske reaktsioonisegul külmutada sügavkülmas. See toob välja rohkem tahkeid aineid. Filtreerige külm segu üle tseliidi (tseliit ei ole vajalik, see lihtsalt lihtsustab tööd).

2) Vooderdage segu 10% HCl-ga, kuni see eraldub kaheks eristuvaks kihiks. Jätkake lisamist, kuni eraldumist enam ei toimu.

3) Ekstraheerige 3x 30 ml DCMiga.

4) DCMi pestakse 100 mL H2O-ga.

5) DCMi pestakse 3x 100 mL 5%-lise NaOH-ga. Sellega eemaldatakse suurem osa mustast jama DCMist. DCM muutub pärast esimest pesu helepruuniks.

6) DCMi pestakse 100 mL küllastunud NaCl-ga. See muutub tumepunaseks. Sellega eemaldatakse suurem osa jääkveest.

7) Kuivatatakse MgSO4-ga ja filtreeritakse.

8) DCM eemaldatakse. Teile jääb väga tumepunane, peaaegu must õli.

9) Lisatakse 10 ml triibitud saflooriõli ja vaakumdestilleeritakse ketoon. Koguge kõik lenduvad õlid kokku. Seejärel destilleerige destillaat fraktsioneeritult, et koguda puhas ketoon. Saagis on suurem kui 20 g. Tõenäoliselt 22-23 g. Saagis võib paraneda, sest see oli minu esimene kord, kui ma seda tööle sain.

Noh, see ei olnud nüüd küll raske. Peksab benso kuradi ära. NaNO2 tagasisaamiseks lihtsalt kristalliseerige see mullivedelikust välja.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Noh kuradi hästi tehtud minu hea mees kudos andke meile teada oma edusammudest palun
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
thank u sm, aga see ei ole minu süntüür ^^;

ma ei ole sünteesinud midagi atm, kuid ma postitan kirjutised vespiary. aga ma ei kavatse keeta mõned asjad üles, kui ma saan raha / parem koht 2 teha seda
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Meil on vaja mõned fotoajakirjandus dokumenteerida reaktsioonid laboratooriumi tingimused kultuuri harida avalikkust, kuid see ei ole lihtsalt hunnik mürke ja perse segatud vaipade vannis kõik on kaotanud tahtmist õppida igasuguse teaduse enam rääkimata keemia kui ma olin noor oli astronaut keskkonna teadlane / keemik
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Ma olen nõus. ma tahan 2 hoida tõelist keemiat elus. see on oma viimasel rajal rn. ma ei pruugi olla ekspert ja mul ei pruugi olla mingeid kogemusi JÄRGMISE, kuid ma tahan 2 aidata ppl, kus iganes ma saan. sellepärast ma postitan need sünteesi/kirjeldused ja sellepärast ma alati linki tagasi 2 allikale. ma tahan ppl 2 teha oma uurimistöö viited, näha, mida ppl vastas 2 kirjutis ise, ja loodetavasti leida teisi sünteesi c:

Ma tunnen, et nii paljud ppl sellel saidil ootavad 2 b lusikaga toidetud, ja ma arvan, et osa sellest on minu süü, sest ma aktiivselt tegeleda lusikaga toidab, kuid ma lihtsalt tahan 2 levitada teadmisi. ma arvan, et ma ei saa rlly rääkida cuz mul ei ole palju teadmisi 2 alustada, kuid vähemalt ma tean, kuidas 2 kasutada otsingu funktsiooni... nii palju küsimusi siin r reposts või võiks kergesti vastata otsingufunktsiooni. utfse

I dont want 2 bully noobs cuz im a noob 2 but they show a dishearting resistance 2 learning. I know theyre not stupid, but they arent exactly willing 2 research anything either. thats why u get ppl asking "how do u make meth" or wtv despite there being multiple tutorials on the site. Ma tean, et nad oskavad lugeda. nad lihtsalt tahavad vastust VÄLJA, või võib-olla on see midagi, et nad saavad selle teiselt inimeselt, idk. nad peavad usaldama ennast ja oma võimet eristada tõde väljamõeldisest. see ei ole nii raske, kui tundub.

see on see, kuidas ma tunnen asja suhtes:
9zIJNbl3t5
 
Last edited:
Top