Gabapentinoidid ärevuse vastu. Erakorraline fenibut

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
18sdFE4xDn


Täna räägime ühest ainerühmast, millel on huvitavad toimemehhanismid ja mitmekülgsed rakendused rahustava, ärevusevastase ja hüpnootilise vahendina. Räägime gabapentinoididest üldiselt ja nende ebatavalisest esindajast - fenibutist.

Miks võiks see olla Breaking Bad'i kasutajatele huvitav? Minu arvates on ärevus üks probleemidest, mis kaasneb tänapäeval mitte ainult inimestega, kelle elu on seotud riskide, psühhoaktiivsete ainete ja raske tööga, vaid ka peaaegu kõigi inimestega üldiselt. Me elame suurte muutuste ja paradigmamuutuste ajal. See on väga huvitav aeg. Kuid see võib olla ebameeldiv psüühikale ja subjektiivsele elutunnetusele.

Tavaliselt vaigistatakse ärevust rahustite abil, kuid minu arvates on need liiga drastilised meetmed. Mulle ei meeldi rahustid nende kõrvalmõjude ja kõrge, meditsiinilise aine jaoks, sõltuvust tekitava potentsiaali tõttu. Neid tuleb kasutada siis, kui muud meetodid ei aita. Seetõttu tahan juhtida teie tähelepanu teisele ravimirühmale. Need on kättesaadavamad, vähem sõltuvust tekitavad ja õige lähenemise korral võivad aidata vabaneda ärevuse ilmingutest nii igapäevaelus kui ka ainete kasutamisel või taastumistegevuste ajal.


Gabapentinoidid

Gabapentinoidid on ravimite klass, mis sarnanevad ähmaselt neurotransmitter gamma-aminovõihappega (GABA) (st GABA analoogid). Kuigi nad olid mõeldud GABA toime jäljendamiseks, on uuemates uuringutes leitud, et nad mõjutavad teist sihtmärki, kaltsiumikanalite A2D allühikut. FDA on heaks kiitnud kaks gabapentinoidi: gabapentiin ja pregabaliin. Praegu katsetatakse veel mitmeid (imagabaliin), teisi kasutatakse teadusuuringutes (atagabaliin).

Gabapentiin on alates 2004. aastast universaalne ravim. Seda kasutatakse tavaliselt krampide, närvivalude, alkoholismi, narkomaania, sügeluse, rahutute jalgade, unehäirete ja ärevuse korral. Sellel on ebatavaliselt lai annuste vahemik: soovitused soovitavad kasutada 100 mg kuni 3600 mg päevas. Enamik arste kasutab seda väikeses annuses, kus see on üsna märkamatu (loe: tavaliselt ei toimi). Kõrgeimal tasemel võib see põhjustada sedatsiooni, segadust ja sõltuvust.


DnuoyKrdU5

Pregabaliini toimemehhanism. See moduleerib hüpereksponeeritud neuroneid järgmise mehhanismi kaudu:
Pregabaliin seondub presünaptiliste neuronitega pingekontrollitud kaltsiumikanalite alfa2-delta (α 2-δ) allühiku juures.
Ravimi seondumine vähendab kaltsiumi sissevoolu presünaptilistesse terminalidesse. Vähenenud kaltsiumi sissevool vähendab erutavate neurotransmitterite (nt glutamaat, aine P, noradrenaliin) ülemäärast vabanemist
.


Pregabaliini analüüsinud teadlaste seisukohalt teeb see kindlasti sama asja nagu gabapentiin. Kuid praktikas selgub sageli, et gabapentiin ei tundu nii hästi toimivat. Patsiendid, isegi minimaalsete ärevushäirete ilmingutega, ei saa gabapentiiniga üksi hakkama. Kuigi uuringud kinnitavad, et pregabaliin on ärevuse puhul suurepärane. Samas näitab gabapentiin end hästi ainult mõnel juhul, näiteks sotsiaalse foobia puhul. Paanika või agorafoobia puhul ei ole see tõhus ning generaliseerunud ärevushäire puhul näitab see ennast ainult koos rahustitega. Miks see nii on, on siiani ebaselge.

Üks võimalus on, et nende ainete võetud annused on valed. UpToDate soovitab ärevushäireid ravida gabapentiiniga, kasutades algannust 600 mg päevas. Kuid seal soovitatakse 300 mg pregabaliini päevas. See annustabel eeldab, et 1 mg pregabaliini = 5 mg gabapentiini, seega 300 mg pregabaliini = 1500 mg gabapentiini! Võib-olla langeb see, mida nad peavad gabapentiini "suureks annuseks", kokku sellega, mida meie peame pregabaliini "väikeseks annuseks". Võib-olla on kõik gabapentiini annused lihtsalt liiga väikesed? See on lahtine küsimus, kuid mitte soovitus tarbida rohkem gabapentiini. Ärge unustage, et rohkem mg - rohkem kõrvaltoimete riske.

Teine võimalik põhjus on mõni hämaram farmakoloogiline mehhanism. Ühes uuringus prooviti võrrelda kahe ravimi farmakoloogiat. Nad ütlevad, et keha suudab kergesti imenduda pregabaliini, kuid tal on piiratud võime imenduda gabapentiini - mida rohkem gabapentiini, seda vähem protsenti imendub.

Veel üks oluline erinevus: gabapentiin ei ole tavaliselt kontrollitav aine või on vähem kontrollitav, kuid pregabaliin tekitab tehniliselt sõltuvust, kuid selle pärast ei tasu liiga palju muretseda. Kuigi teoreetiliselt on võimalik saada gabapentiinist sõltuvusse, kui te võtate tõesti suure annuse ja püüate väga kõvasti, peaksite isegi narkomaanide standardite järgi olema meeleheitel. Pregabaliinist sõltuvuse juhtumeid on palju rohkem, kuigi enamik eksperte nõustub, et see on siiski üsna ebatavaline. Üks tõenäoline süüdlane on imendumise kiirus: pregabaliin imendub umbes tunniga, gabapentiin - kolme või nelja tunniga. Kiiresti toimivad ained tekitavad alati rohkem sõltuvust; nende tippväärtus on kõrgem ja varem ning aju seostab stiimulit (ravimi võtmine) kergemini reaktsiooniga (hea enesetunne).



Phenibut

91DuRroLT3


Anatoomilise terapeutilise keemia klassifikatsioonisüsteemi (ATC) kohaselt kuulub fenibut järjekindlalt analeptikumide, psühhostimulantide, ADHD-ravimite ja nootroopikumide rühmadesse. Juba siinkohal algavad kummalised asjad. Varem rääkisime selgesõnaliselt ärevusevastasest, rahustavast ja seega sedatiivsest toimest, kuid siin näeme vastupidist - fenibuti nimetatakse stimulandiks.

Enamikus riikides müüakse fenibuti ilma retseptita. Pealegi müüakse seda sageli mitte ravimina, vaid toidulisandina kauplustes, mitte apteekides. Ma ei soovita osta fenibuti kauplustest või internetist pulbrina või ilma tavalise ravimipakendita - ei ole teada, mida te selles stsenaariumis sisse võtate. Fenibuti tasub osta apteekidest või vähemalt pakendites litsentseeritud nimetuste Phenibut, Phenibut, Noofen, Citrocard all.

See on naljakas, et FDA palub mõnikord inimestel lõpetada selle müümine, kuid nad ei ole kunagi tõsiselt võtnud ja see on endiselt kergesti kättesaadav avatud internetis. Kuid mõnes riigis on see viimastel aastatel tehtud retseptiravimiks. See kehtib eelkõige endise Nõukogude Liidu riikide kohta. Mul tekkis naljakas mõte, et fenibuti kättesaadavus peegeldab ühiskonna vabaduse taset. Niikaua kui see on vabalt kättesaadav, võib lõõgastuda. Aga naljadest piisab, jätkame.

Seoses sotsiaalse ärevuse, paanikareaktsioonide, agorafoobia, generaliseeritud ärevuse ennetamisega näitab fenibut sageli väga häid tulemusi. Lisaks võib see anda raskesti kirjeldatava rahulikkuse ja heaolu tunde.

Varased uuringud fenibuti kohta keskendusid GABA-le, peamisele inhibeerivale neurotransmitterile. Ajus on kahte liiki GABA retseptoreid, GABA-A ja GABA-B. Alkohol, Xanax, Valium, Ambien, barbituaadid ja teised klassikalised rahustid tabavad kõik GABA-A. GABA-B-le ei taba kuigi palju kemikaale ja need vähesed, mis on olemas, kipuvad olema üsna kummalised - üks neist langes Maale meteoriidiga. Kuid fenibut on GABA-B agonist. See kõlab nagu puhas lahendus mõistatusele: ainulaadse ärevusevastase toimega ravim mõjutab ainulaadset inhibeerivat retseptorit. Kuid teisel GABA-B agonistil, baklofeenil, on minimaalne ärevusevastane toime. See on enamasti lihtsalt igav lihasrelaksant (tekitas elevust võimalus, et see võib ravida alkoholismi, kuid viimased uuringud ütlevad, et mitte). Nii et ilmselt GABA-B iseenesest ei seleta fenibuti.

Mis puutub fenibuti kohta toimemehhanismide liigituses, siis tänapäeval viitab see nii GABA retseptori agonistidele kui ka gabapentinoididele. See, et fenibuti toimib gabapentinoidina, avastati suhteliselt hiljuti. Leidsin 2015. aasta artikleid, mis viitavad sellele. Kuni selle ajani peeti fenibuti ainult GABAB retseptori agonistiks. Kuid selle gabapentinoidne toime on palju nõrgem kui gabapentiinil endal, miks peaks siis selle toime olema tugevam?

Baklofeen on fenibutist parem kui GABA-B agonist ja gabapentiin on fenibutist parem kui gabapentinoid, kuid fenibut toimib paremini kui kumbki neist. Magic! Kas see võib olla kahe erineva toime sünergiline toime? Kui see oleks tõsi, siis eeldaksime, et gabapentiini ja baklofeeni kombineeritud manustamisel oleks fenibutiga sarnane toime. Kuid neid ravimeid kasutatakse mõnikord samade neuromuskulaarsete haiguste puhul ja keegi ei ole kunagi midagi ebatavalist märganud. Ma tahaksin näha, kuidas seda uuritakse, kuid ma ei oota palju.

Fenibutil on kaks enantiomeeri, r-fenibut ja s-fenibut. Mõlemad on korralikud gabapentinoidid, kuid ainult r-fenibutil on GABA-B aktiivsus. Kui mõlemad toimiksid võrdselt hästi, viitab see sellele, et fenibuti toimis A2D-le; kui r-fenibuti toimiks paremini, viitab see GABA-le. Keegi arvab, et fenibuti on tõenäoliselt rohkem GABA-B agonist kui gabapentinoid, kuid seeне объясняет, miks see on nii erinev baklofeenist.

Seal on see, et baklofeenil on mõned probleemid vere-aju barjääri läbilaskvusega. Kuigi osa sellest pääseb läbi, võib see koguneda plasmas palju kiiremini kui ajus, andes ebaproportsionaalselt perifeerset mõju.


Soovitused

Fenibut näitab oma tõhusust ärevuse, hirmu, obsessiivsete seisundite, unetuse ja õudusunenägude, pearingluse puhul. Alkoholist, stimulantidest või euforetikumidest hoidumise seisundites. Nendel juhtudel tuleb ravimit võtta kuuriga.

Ühekordne annus täiskasvanutele on 20 - 750 mg. 20 mg tundub liiga väike annus, minu praktikas alustasin 65-ga ja jõudsin 250 mg-ni. Optimaalne annus on minu jaoks 125 mg. Parem on alustada miinimumiga. Tavaliselt võetakse ravimit 3 korda päevas: hommikul pärastlõunal ja õhtul. Maksimaalne ööpäevane annus ei tohiks ületada 2,5 g (kui inimene on üle 8 ja alla 60 aasta vana).

Fenibuti tasub võtta 2-3 nädalat, kuuri võib pikendada kuni 6 nädalani. Pikaajalise kasutamise ja suurte annuste puhul tuleb jälgida maksafunktsiooni näitajaid ja perifeerse vere biokeemilist pilti. Kuuride vahel tasub teha 2-4 nädalane paus. Pärast pikaajalist ravimi kasutamist on parem järk-järgult lõpetada.

On ütlematagi selge, et fenibuti võib tekitada sõltuvust ja võib tõsiselt rikkuda teie elu. Fenibuti kasutajaskonna tavatarkus on, et võite ohutult võtta 500 mg üks kord nädalas (või võib-olla iga kahe nädala tagant). Kõik, mis läheb sellest kaugemale ja teil tekib kiiresti tolerantsus. Suurendage annust, et võidelda tolerantsuse vastu, ja te hakkate end halvemini tundma neil päevadel, kui te seda ei võta, kasutate seda üha rohkem ja rohkem, et kompenseerida tagasilööki, ja lõpuks tekib võõrutusnähtus, mis on tihedalt seotud delirium tremensiga, mis mõnikord tapab taastuvaid alkohoolikuid.

Fenibut pikendab ja tugevdab hüpnootikumide, narkootiliste analgeetikumide, epilepsiavastaste, antipsühhootiliste ja parkinsoonivastaste ravimite toimet. Samuti ei tohi seda segada alkoholiga ja välistada või vähemalt vähendada viimase tarbimist fenibuti kasutamise ajal.

Fenibuti ei tohi tarvitada, kui teil on kõhuprobleemid - sellel on tugev limaskesta ärritav toime. Vähemalt tasub vähendada annust, kui tunnete suurenenud kõrvetisi või ebameeldivaid tundeid kõhus.

Mis puutub stimulantide, eufoorikumide, kanepi, kanabinoidide, psühhedeelikumide kasutamisse. Üldiselt kõik ained, mis otseselt või kaudselt suurendavad teatud tingimustel ärevust. Phenibut võib neid ilminguid vähendada. Nii nende puhul, kellel need on põhjustatud otseselt kasutamisest, kui ka nende puhul, kes kogevad järelmõjusid. Nendel juhtudel tasub fenibuti võtta ühekordse annusena täiskasvanutele 20 - 750 mg. Kahjuks tuleb annus valida iseseisvalt - fenibuti toimib üsna individuaalselt ja on erinevatele inimestele väga heterogeenne. Me järgime reeglit: Alustame väikseima üksikannusega. Maalime kuni tööannuseni. Me ei tõsta seda suuremaks.

Paar juhtumit näiteks:
1. Inimene kasutab kanepit, kuid viimasel ajal on tal selle kasutamisel tekkinud paanikareaktsioonid. Paus, sorti, komplekti ja seadistuse muutmine ei aita. Võtke 60-125-250 mg fenibuti 20-30 minutit enne planeeritud suitsetamist (siin ja edaspidi näidatakse võimalikud annuste vahemikud).

2. Isikul on olnud seanss stimulantide või euforetikumidega. Ei kavatse seda päeva ära oodata. Ta tahab ära minna ja puhata. Ta kardab nende ainete toime lõpetamisele iseloomulikke nähtusi. Võtke 250-375-500 mg fenibuti üks kord. Juua mineraalvett ilma gaasita väikestes annustes. Kõrvaldage füüsiline koormus, tugevad visuaalsed, kuulmis- ja stressiärritused.

Fenibuti võetakse meelelahutuslikult selle anksiolüütiliste ja eufooriliste omaduste tõttu, kusjuures tolerantsuse ja võõrutusnähtude sündroomidest on sageli teatatud kõrvaltoimeid. Seda võetakse suu kaudu keskmiselt 2,4 g - see on tõesti suur annus. Meditsiinilises kirjanduses leidub juhtumiaruandeid, kus kasutajad on sattunud erakorralise meditsiini osakonda tugevalt rahustatud või võõrutusseisundis. Fenibuti kasutamisega seotud surmajuhtumitest ei ole teatatud. Soovitan seda kasutada ainult vastavalt eespool kirjeldatud näidustustele ja annustes või pärast arstiga konsulteerimist.

Olge rahulik ja mõistke, mida te oma neurokeemiaga teete.
Nagu alati, kutsun kõiki huvilisi arutelule.
Tänan teid teie aja eest.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Maa-aluses laboratooriumis töötamisega kaasnevad õiguslikud riskid. Paljudel tekib selle taustal paranoia, kui tegelete pikka aega ebaseadusliku tegevusega. Kas Phenibut aitab vabaneda politseiga seotud paranoiast?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Minu arvates võib fenibut aidata. Ta ei eemalda paranoia, sest see onkirjeldatud olukorras loogiline ja reaalne. Kuid see (nagu ka teised gabapentinoidid) võib aidata ärevuse, hirmuhirmu, kontsentratsiooni puhul. See võimaldab inimesel teha asju tõhusamalt, veeta tööväliselt aega rahulikumalt ja parandada elukvaliteeti. Selle variandi jaoks sobib teemas kirjeldatud kuuriplaan. See ei ole imerohi, vaid võimalus.
 

AlexBarkat

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Täname selle teabe jagamise eest gabapentinoidide ja nende potentsiaali kohta ärevuse juhtimisel. Alati on hea uurida alternatiivseid võimalusi ärevuse käsitlemiseks, ilma et tugineksime ainult rahustitele. Vaimne tervis on ülioluline ja on suurepärane, et te valgustate seda teemat. Vaimsest tervisest rääkides leidsin veebilehel https://www.mentalhealth.com/therapy/benefits-of-healthy-high-self-esteem mõned väärtuslikud teadmised, mis rõhutavad terve enesehinnangu tähtsust üldise heaolu säilitamisel. Ärevus mõjutab nii paljusid inimesi erinevalt ja on oluline pidada avatud arutelusid võimalike lahenduste üle.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Mina isiklikult kasutan pregabaliini, mida algselt pakkus mulle sõber, kes on arst, et saada paremat unekvaliteeti. Ma võtan hommikul/päevas 150 mg pregabaliini, mis tõstab mu meeleolu ja vähendab küll ärevust, kuid mitte midagi sellist nagu ravimine. Enne magamaminekut 250-300mg lööb mind nii välja, et ma võin sellega teha kiirusejoone ja see lööb mind ikkagi külmalt välja. Esimene kord, kui ma seda enne magamaminekut võtsin, oli esimene kord, kui mul oli unenägu, mis tegelikult oli minu jaoks mõistlik ja oli ka mõttekas, ma ei ole kindel, et mul on kunagi olnud parem uni. (Mul on afektiivne meeleoluhäire, ma olen võimeline minema nädal aega ilma uneta, kuni hallutsinatsiooni elavalt, mis on mulle tõesti raske).
Ei ole proovinud fenibuti või gabapentiini, kuid olen kindel, et nad töötavad sarnaselt.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
See on õige, kõik need ained kuuluvad Gabapentinoidide hulka. Nende toimemehhanismid võivad siiski erineda. See toob kaasa ka erinevused toimes ja tõhususes. Mõnikord ebaoluline, mõnikord väljendunud. Siiski, kasutades neid regulaarselt, on parem vältida annuse suurendamist ja kui mõju hakkab nõrgenema, tasub kaaluda võimalust teha paus, et vältida tolerantsuse ja võõrutussündroomi tekkimist. See võib olla ebameeldiv, kuid seda on üsna realistlik kodus kanda. Olukorda võivad muidugi raskendada teie neurokeemia olemasolevad eripärad.
 
Top