Kodulaboratoorium: DIY Hot Plate Stirrer

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ma ei mõista, miks ma peaksin maksma umbes 1000$ kuumutusplaadi/magnetilise segisti eest, kui tehnika on nii lihtne.

Kas on võimalik lihtsalt visata kuumutusplaat üle segamisplaadi (kui segamisplaat on piisavalt tugev, et hoida pöörlemist nt 5cm kaugusel). Im ei ole kindel, kas magnetväli segab kuidagi kuumutusplaati.

Ma nägin youtube DIY videos, kuidas mõned ppl kasutavad pc ventilaatorid koos liimitud magnetitega, et tekitada segamist. Kas neid ventilaatoreid on võimalik kasutada küljel, mitte all?



Kas on veel mingeid võimalusi, kuidas lahust liikuma panna?

Inspiratsioon:

 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Hmm need tunduvad mulle toimivat? Ma kasutan ka TORi.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son!? Kust otsitakse neid? Teil ei ole tõesti vaja laboratooriumis heakskiidetud kuumutusplaati/magnetilist segajat, mis vägistab koolide ja haiglate eelarveid.
Vaadake ka köögi restorani varustust. Neil on täpselt sama asi, ilma laheda tarkvara ja juhtmeteta, mis on laboratoorsete puhul. Neil on ikkagi mõõtur, mis ütleb teile temperatuuri, pöörlemissagedusi jne. Mis lõppkokkuvõttes ongi see, mida sa vajad. Siis saab osta ka erinevaid pelleteid, segisti põhimõtteliselt, erinevates kaaludes, suurustes, muidugi erinevateks olukordadeks. Mõtle keemia ja toiduvalmistamine sama, kuid erinev. Mõned tööriistad on saadaval odavalt kohtades, kus te ei ole kunagi mõelnud, et olete vaadanud, sest neid ei reklaamita teatud turule sama. Ma sain halva perse CorninWare üks $ 100 dollariga eBay kõigist kohtadest. Töötab suurepäraselt.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Te peaksite vaatama minu hiina segisti keeduplaadi sisse, mille ostsin kaua aega tagasi. Seal ei ole midagi, kuigi see on massiivse suurusega ja raske, kuna on valmistatud terasplaadist, see on kõik jubedalt käsitsi kokku joodetud ja te ei saa temperatuuri valida. Tundub, et nad teevad sellest ikka veel variante, mõned tegeliku digitaalse temperatuuri kontrolliga. Ma arvan, et ma kavatsen seda uuendada millekski kasulikumaks.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Saate osta Vevor. Nad tarnivad EList, seega ei ole tolli ja te ei tekita kahtlusi. Üsna odav.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Tegelikult võiks seda teha igaüks, kellel on veidi teadmisi elektroonikast. Tundub, et seda on üsna lihtne ehitada. Võib-olla suudan ühel päeval midagi paremat kui need prügivideod filmida ja selle siia üles laadida. Tõenäoliselt valmistan süsteemi, mida ma saan kõike kontrollida liidesest ja jagada koode, mida ma kirjutan tasuta. Võib-olla ühel päeval...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jah, vevor ja teised teevad 5L mahutavusega selliseid umbes 300 $ usd eest ja selle hinna eest võiks kergesti ehitada ühe, mis võiks tõesti olla võimas.
Tükk plekist paar reostaati, tegelik täissuuruses pliidi põleti element... Teate, ma ostaksin kena pliidiplaadi umbes $ 150, lisan veel ühe reostaadi, a/c-mootori ja riba magnetitega otse keskele ( või võib-olla 2 rihmaratast ja veorihma. Pip see plekk-kork keskelt elemendi ja on üks, mis võiks segada 10 gallonit diferentseeritud rasva $309 / 0
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Pean tegema küttemantli, sest ma ei saa osta 20L mantlit anonüümselt. Kui olin valmis seda ostma, leidsin, et kaal on üle 25 kg ja kast on 70 cm, liiga suur kapi jaoks.
Oleks ideaalne diy magnetiline segisti, et panna suure alumiiniumist panni põhja, kuid ma arvan, et arvuti ventilaator diy õpetusest ei ole piisavalt tugev selleks, on vaja osta 12v mootor. Liiga raske seda teha. Võibolla keegi 1 päev teeb õpetuse, et teha suuri magnetilisi segureid. Tugeva magnetilise segisti ei ole vaja kasutada mehaanilist segisti... oleks nii palju lihtsam töö laboris.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
12v alalisvoolumootoreid on lihtne reguleerida potentsiomeetriga. ma ehitasin prototüübi ülepäeviti lihtsalt selleks, et näha, kas ma saaksin ja ma täiustan seda tulevikus. 3D-trükitud korpus, harjadeta mootor ja muud ammutused mõtlevad.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Otsitakse ka mantlit. Kui palju see maksab? Kas see on reguleeritav?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Siin on prügi, millest ma ükspäev rääkisin. Vevor müüb nende varianti
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Minu Vevor magnetiline segisti 5L 500w, lakkas töötamast esimesel kasutamispäeval. Tegin testina vee soojendamiseks vanni liiva ja see lakkas töötamast minutitega. Ma otsisin google, mida probleem võiks olla ja leidis on alati vaja see on vedelik töötada soojusplaadi soojenduspinna, nii et ma ei saa teha vann liivad.
Kuna keeduplaat oli katki, avasin selle ja leidsin, et see töötab, kui ma lahutan keraamilise keeduplaadi sisse keeratud sisemise temperatuurianduri. Nüüd on mul see jälle töötav! Ilma temperatuuri reguleerimiseta pliidiplaadilt, kuid sellel on väline temperatuuriandur.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
See mees teeb diy magnetilise segisti, millel on tugevam 12v mootor kui väike mootor pc-fännidest. Ta liimib midagi mootori külge, aga ma ei saa aru, mis see on.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ma ainult hüppasin video läbi, kuid ma ei näe midagi muud kui 2x ruudukujulisi plaatseibikuid, epoksü-kitti ja magnetit?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline Oh, need kandilised asjad on plaadipesurid, müsteerium lahendatud, lihtsalt tugi magnetile. Aitäh!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
ehitatud mitu PC-fännidest segajat ja ainus probleem on see, et nad käivituvad suurel kiirusel ja seda ei saa alandada optimaalsele pöörlemiskiirusele
 
Top