Vaadates Henry reduktsiooni 3,4,5-trimetoksübza...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ma ei seaks sünteesi kahtlaste nitroalkaanidega ohtu, eriti kui see põhineb ELis.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jah, inimesed räägivad seda pidevalt, kuid ma küllap kogu oma nitrometaani EList ja destilleerisin selle 40%w/w nitrometaani;DCM segust, töötas suurepäraselt b-2,5-DMONSi valmistamiseks.

Minu jaoks on probleemiks iga asjakohase katalüsaatori leidmine iga aldehüüdi jaoks, mille kohta tahan Henry reaktsiooni teostada.....

Mõtlesin proovida tsükloheksüülamiini reduktiivset aminatsiooni tsükloheksist, kasutades vist ammoniaaki, tsinki ja CaCl2...

Me näeme - minu backup on o jut osta pudel, kuid minu dudes ära mo niikuinii...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Katalüsaatorid, millega ma töötasin kas või kuulsin sageli, on n-butüülamiin, tsükloheksüülamiin, etüleendiamiin ja isegi monoetanoolamiin. Etüülamiin töötab ka vaatamata sellele, et see on 70%-line lahus vees.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jah. Ma sain aru, et üks tüüp müüb tsükloheksüülamiinhüdrobromiidi - nii et sellest PEAB olema üsna lihtne saada 3,4,5-TMOBA katalüüsi jaoks vababaasi , mida mul on sel nädalal 500g tulemas.

Ma lihtsalt loodan, et see on piisavalt puhas, et anda mulle hea toode katalüüsi jaoks... kas ma peaksin tegema re-x tsükloheksüülamiinhüdrobromiidi, kui see on veel sool, et veenduda, et see on nii puhas kui võimalik?

Minu protseduur peale re-x kõigepealt oleks järgmine;

1. Lahustada vees
2. Lisada kontsentreeritud aluselahust, et vabastada vababaas soolast.
3. Lisage segule DCM ja raputage (vist juhul, kui see ei eraldu juba õlikihina).
(4. Kui ma pean kasutama DCM-i, eemaldage see vaakumi all - ma tegin mõned uuringud ja DCM-i vabanemiseks ümbritseva õhu temperatuuril on minu RV-õlipump hea ja vajab palliventiili, et DCM ei keeks liiga madalaks).

Kas see kõlab mõistlikult? Ilmselt kuivataksin DCM-i segu enne DCM-ist vabanemist, kui pean seda kasutama ja tsükloheksüülamiin ei eraldu oma õliseks kihiks sep-sahvris.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Hei. Mul on kogemusi nii 3,4,5-trimetoksünitrostüreeni (TMNS) kui ka 2,5-dimetoksünitrostüreeni (DMNS) valmistamisel. Ei hakka kogu seda teemat läbi lugema, kuid kleebin oma mõtted ühest postitusest, mille tegin teises foorumis seoses katalüsaatori valikuga:

2-HEAA (2-(hüdroksü)etüülammooniumatsetaat) etanoolamiinist ja jäääädikhappest näib toimivat 3,4,5-trimetoksübensaldehüüdi puhul paremini kui etüleendiamiin (nagu etüleendiamiini diatsetaat). Hiljuti tegin kaks katset 150g 3,4,5-TMBAga.

Esimese 150g partii puhul kasutasin 1,6 mol. ekv. nitrometaani TMBA-le ja 1,5 mol. ekv. etanoolamiini TMBA-le.
Kõigepealt valasin NM-i TMBA-le ja jätkasin jäääädikhappe valamist, kuni TMBA lahustus. GAA koguse osas usun, et valasin 161 ml või 2,81 mol. GAA + seejärel kasutasin (1,5x 0,765 mol) GAA-d 2-HEAA valmistamiseks eraldi mahutis. Nii et see oli kokku 3,96 mol. ekvivalent GAA, mida ma kasutasin, tundub. Hmm... Võib olla, et 4 mol. ekv. GAA on hea kogus, mida kasutada.

Kasutasin 2-HEAA valmistamiseks 1:1 etanoolamiini ja GAA mol. ekvivalenti. Valasin korraga etanoolamiini GAA peale. Segu kuumutati järsku 120 °C-ni, tekivad aurud. Segasin veidi aega ja kattis eraldi keeduklaasi, jahutasin segu veidi üle toatemperatuuri. Igatahes veendusin, et TMBA + NM + GAA oli täielikult lahustunud, ja kallasin kohe saksu siirupitaolise 2-HEAA sisse. Kohene värvimuutus, kuumutasin 35 °C-ni ja lasin keerutada. Muutub veidi tumedamaks, kollane oranži lähedane. Millalgi 1h 30 min ja 2h vahel muutus kogu keeduklaas paksuks massiks. Kõik sadestus välja, aga ma olin eemal ja ei olnud selle nägemise tunnistajaks. Värv on väga ilus. Täiuslik kollane.

Aga ma ei saanud midagi kuivatada ega kaaluda, sest mu pump läks katki.

Hiljem kristalliseerisin ümber hinnanguliselt 8 ml/g MeOH-s. Võiks olla, et võiks kasutada veel vähem MeOH-d. Kusagil siin foorumis võiks kirjutada 0,2 g/ mL 3,4,5-TMNS metanoolile. Aga siinkohal ma keerasin kõik ära. Nagu tavaliselt re-xiga ma panen ära. Mingil kummalisel põhjusel otsustan teha kuuma filtreerimise, kimbatus kaotab filterpaberi. Siis valasin hunniku äravoolu. Valasin emalahuse välja. Nii et saagis oli kehv, kuid siiski oli korralik kogus väga ilusat 3,4,5-TMNSi.

Teise 150g partiiga läksin jälle 1,6 mol. ekv. nitrometaani, kuid kasutasin nüüd vähem etanoolamiini, 1,3 mol. ekv. TMBA-le. Samuti valmistasin 2-HEAA eraldi. GAA ja etanoolamiini kraami segamine kuumutab tõesti, nii et ma võtan soojuse ära NM-ilt ja TMBA-lt. Seekord kasutasin ka kokku 5 mol. ekv. GAA-d (osa valasin 3,4,5-TMBA + NM peale ja osa kasutasin 2-HEAA valmistamiseks). Nüüd keerutasin pikemalt ja suurema kuumusega, esmalt 45 °C juures, seejärel langetasin temperatuurini 35 °C. Midagi ei sadestunud nagu eelmisel korral. Kui ma lõpetasin segamise ja eemaldasin kuumusest, kui segu jahtus, siis hakkasid tekkima kristallid. Imin peaaegu kuiva enamasti töötava pumbaga, siis kristalliseerisin ümber 8 mL/g IPAga. Oleksin võinud kasutada isegi vähem IPA-d, kuna see kuumutab kõik peaks lahustuma. Võib-olla isegi 7 mL/g IPAga.
Miks mitte kasutada MeOH asemel lihtsalt IPA-d?

Aga seekord oli partii natuke tumekollane ja saagis oli kehv.

Järgmisel korral kasutaksin 3,4,5-TMNS valmistamisel 1,8 - 2 mol. ekv. etanoolamiini, 1,8 - 2 mol. ekv. nitrometaani, 4 mol. ekv. GAA või TMBA lahustamiseks vajalikku kogust.

Ja ka kokkuvõttes tundub etanoolamiin (kasutatakse 2-HEAA) 3,4,5-TMNS jaoks olevat parem valik kui etüleendiamiin (kasutatakse etüleendiamiini diatsetaadina), mis annab puhtama toote. Aga võib olla ka muid muutujaid nagu soojus, mida ma kasutasin varem.

2,5-DMNS tundub olevat väga lihtne ja andestav valmistada, samuti super lahe vaadata, kuidas oranžid karvad ilmuvad. 3,4,5-TMNS vähem andestav, kuid ka mitte nii raske, kasutage lihtsalt 2-HEAA.

Võib-olla teised on huvitatud, kuid see 2-HEAA annab ka 95% + saagise P2NP tootmisel, see on tõesti suurepärane kraam.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
See on tõepoolest väga huvitav ja kasulik info!!!

Inimeste ajastus selles foorumis tundub olevat tõesti täpne!

Viimati andis keegi mulle oma 2,5-DMOBA-> b-2,5-DMONS just sel päeval, kui ma seda vajasin, ja see töötas tõesti hästi.....

Nüüd seekord proovisin sõna otseses mõttes teist (ammooniumatsetaat) teed, mida shulgin eile mainis ja ma lihtsalt vaakumfiltreerisin seda ja tundub, et korralik kogus.

Kena helekollased kristallid - kuigi ma pean veel kuivatama, kaaluma siis re-x, kuid ma arvan, et ma sain head tulemused.
Ma vähendasin kõik shulgini kogused poole võrra ja ootasin, et see töötab 3h nagu tema, kuid ma siiski veidi ülekuumendasin ja see hakkas tumedaks minema umbes poolega ajast, mida ta kasutas. Siis jälle ma ei usu, et ta kasutas segamist ja ka auruvanni, kus ma kasutasin mantlit koos segamisega, nii et see võis mõjutada seda? F teab.

Ma olen huvitatud, et teie ideega segada, kuigi kindlasti!

See on minu praegune partii, mis vajab re-x...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Kindlasti kavatsen seda proovida, loen üksikasjalikult, kui koju jõuan.
Ma mõistsin, et mul jääb pärast 2,5-DMOBA lõppemist üsna palju etüleendiamiini üle, ja see võimaldab kasutada vähem nitrometaani kui sünteesi, mida ma järgin - see on tõeline pudelikael, nii et jah. Huvitav!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
See tee, mida te mainisite, kõlab väga huvitavalt, kuid pahatihti pean hetkel töötama sellega, mis mul on...

Mul oli eile hea edu ammooniumatsetaadi kasutamisel b-3,4,5-TMONSi valmistamiseks - ma järgisin Shulgini meetodit, kuid kui see oli refluksis, vaatasin meskaliini / TMA sünteesi videot ja nii otsustasin täna proovida sama reaktsiooni, kasutades NMi asemel ainult nitroetaani.

Seekord, kuna mul on nii väike kogus nitroetaani, lasen ma selle tõenäoliselt refluksida, lasen sellel jahtuda ja seista üleöö ja seejärel teen vaakumdestillatsiooni (tõenäoliselt veevanni abil), et saada osa sellest tagasi ja siis re-x, mis on üle jäänud, kui see ei kristalliseeru jahutamisel....

Vaatame...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
See näib olevat õige värv, kuid see näeb ikka veel väga kobakas ja märg välja. Mäletan lugenud, et liigsest nitrometaanist on raske vabaneda, mistõttu üldiselt arvan, et nende reaktsioonide puhul tuleks kasutada hoopis GAA ülejääki. Võib ka olla, et GAA tulemuseks on puhtam toode. Ütleb veelkord, et kui vähendada GAA kogust nii palju kui võimalik, siis võib olla, et kõik langeb ilusti välja vähem kui tunni aja pärast.

Huvitav, millised on saagised 3,4,5-TMNS puhul klassikalise ammooniumatsetaadi vs. 2-HEAA puhul.

Edu, aga mina jätkaks 7,5 mol ekv. naatriumbooroüdriidi + 0,15 mol. ekv. Cu(II)Cl reaktsiooniga LAH asemel. Kasutaks seda kõikide nitrostüreenide puhul,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Okei jah, ma teen seda, et olla õiglane - see oli minu minek. Ma olen lihtsalt huvitatud LAH-i kasutamisest, enne kui see põlema läheb! lol lihtsalt nalja tegin, et see on hästi salvestatud.
 
Top