MDMA isomeeride eraldamine - tööreidid

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Siinkohal soovitan koguda kõik MDMA isomeeride eraldamise töömeetodid. Ja esimene on ma just lõpetasin.

Esiteks ei taha ma öelda, et see on täiuslik meetod. Ma ei ole ka kindel lõpliku yeld, kuna mul oli kiire. Tõenäoliselt, kui ma oleksin hoidnud setteid kauem sügavkülmas, siis oleks sete suurem.

Niisiis, mul oli vaba päev ja 77 g MDMA HCL, üsna puhas, umbes 92%. See ekstraheeriti NaOH-ga moolisuhtes 1:1,2 ja eraldati izoheksaaniga CAS 107-83-5.

Osa isoheksaani aurustati lühidalt, kuid mitte täielikult, ma jätsin tahtlikult umbes 50 g isoheksaani koos alusega. Ma juba tegin selle partii jaoks baasi ekstraheerimist ja teadsin, kui palju baasi ma saan 77 gr mdma hcl-st - ma eeldasin 59 gr baasi, võib-olla +/-2 gr.
Seega aurustasin seda vedelikku, kuni kogukaal oli 110 gr.

L-viinhape cas 87-69-4 valmistati moolisuhtes 1:1, st 54 gr vees 54 ml.

Seejärel lisasin aluse/isoheksaani vedelikule 150 ml atsetooni ja tilgutasin L-viinhapet.

Sel hetkel sain kolbi 59 gr baasi, 54 gr vett, 54 gr l-viinsuhkrut, 150 ml atsetooni. Minu idee oli:
- izoheksaan seguneb atsetooni ja reageerimata alusega ning sai eraldunud pealmise kihina. Seetõttu jätsin mõned izoheksaani alusega koos.
- mdma tartrat seguneb atsetooni ja mõningate reageerimata aluse jääkidega ning mõningate l-tartaari jääkidega ja eraldub alumise kihina.

Hoidsin seda segades mõnda aega ja varsti sain kolvis kaks kihti.

Eraldasin need ja aurustasin ülemise kihi täielikult, lihtsalt selleks, et näha, millise baasi koguse ma sinna saan. Olin üsna üllatunud, et ülemises kihis oli null baasi! Mitte midagi, kõik aurustunud.

Nüüd oli mul kolvis midagi nagu mdma-tartraat, reageerimata alus, 54 g vett, natuke reageerimata l-tartaari ja 120 ml atsetooni. Jätsin alumise kihi segada veel pikemaks ajaks, kuid midagi ei sadestunud. Jätsin selle üheks tunniks sügavkülma, kuid midagi ei juhtunud. See oli kummaline, sest mul olid kõik objektiivsed tõendid lahustumatu vee atsetooniühendi olemasolu kohta. Nii et mõistatus oli, kuidas saada see sadestunud.

Õnneks mõtlesin, et lisan sellele segule veel atsetooni, koguses 150 ml. Kui ma seda tegin, panin selle sügavkülma ja tahked ained sadestusid kohe. Kuna mul oli kiire, hoidsin seda sügavkülmas ainult 2 tundi ja see võis olla minu viga, kuid ei ole kindel.

Filtreerisin selle bunzenil ja sain buchneris tohutu mahu tiheda pudru. See maht, mis reffers midagi nagu 120-150 gr mdma kloriidi. See oli ka kummaline. Märkasin ka, et see puder oli filtreerituna vaevu õhku läbilaskev.

Nii et ma pesin seda putru külmutatud atsetooniga otse buchneris ja lahustasin aeglaselt osa putru. Kordasin seda pesemist ikka ja jälle, kuni buchneris oli konstantne maht. Selleks kulus mul 750 ml külmutatud atsetooni.

Siin on oluline märkus: vesi, atsetoon, reageerimata alus ja viinhappejäägid sisaldav vedelik eraldus otse buchneris kahes kihis.
QUZMfaRc1N

Kui tahked ained kuivatati, oli mdma-tartraat 38 g. Arvan, et osa mdma-tartraati pesti atsetooniga välja või ei sadestunud.
KjvB7ZQRTy

Lahustasin mdma-tartraadi vees. Kuid selle täielikuks lahustamiseks kulus 160 ml vett. Nii et mdma tartraat lahustub vees palju vähem, kui võrrelda mdma hcl-ga.

Ekstraheerisin neid NaOH-ga moolisuhtes 1:1,4, kuid üllatusin ainult PH=11. Seega lisasin veel NaOH-d, tõenäoliselt lõplikus molaarses vahekorras 1:2. Ja sain baasi, kuid mitte peal - alumisel kihil. Eraldasin baasi kergesti, aurustasin lahusti ja sain 20 g S-isomeeri baasi.
Ueiy3LS0nG HBg6rnd3uF

Teine vedel kiht bunzenist aurustati samuti ja siin sain 38 gr R-isomeeri baasi, kergelt roosakas.
LZCWHerpSi

Küsimus on selles, kus ma kaotasin 10 gr baasi, aga see kadumine on esimese katse puhul OK.

Lühidalt võin järeldada, et see isomeeride eraldamise meetod töötab hästi, kuid ei ole vaja jätta izoheksaani koos baasiga, ja atsetooni peab olema palju rohkem. Vähemalt 270 ml 60 g aluse kohta.

Mul on tugev tunne: mingil põhjusel on mdma-tartraat, viinhappejäägid ja reageerimata alus seotud mingisuguseks ühendiks (sarnaselt emulsiooniga), mis ei lase tahkete ainete sadestumist. Ma arvan ka, et see on ainus põhjus, miks ma siin viga sain: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...via-tartaric-acid.81/page-12#xfmg-comment-689
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Vabandust, mitte 38 gr, vaid 28 gr R-isomeeri baasi.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Samuti märkus. Kui ma pulbrit täielikult kuivatasin, leidsin pulbrist mitu (õnneks vaid mõned) 2-3 mm suurust väikest klompi, mis ei olnud murenevad nagu pulber, vaid pigem kummist, nagu mingi liimiga kokku liimitud pulbriklotsid.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Selle meetodi ilmsed probleemid!!!

Hapestan S-freebase 36% HCl-ga kuni PH=2, külmutatud atsetoonis jäävannil. Tavaliselt hoian seda 72 tundi sügavkülmas ja saan umbes 90-95% oodatud yeld. Siis, kui hoian ülejääke sügavkülmas kauem, saan ka rohkem kristalle.

Aga sel juhul hoidsin lahust 96 tundi sügavkülmas ja sain yeld alla 75%!!!
St, baasi kaal 20 gr, oodatav S-MDMA HCL kaal - 24 gr. Yeld S-MDMA HCL - 16,5 gr ainult.

Ülejäänud jäägid visati kristalliseerijasse ja hoiti kuumal plaadil, mille pindala oli T=56c, mõnda aega kuni püsiva kaaluni 7 gr. Kristalliseerijast võeti kuumalt plaadilt välja ja hoiti temperatuuril RT. Ja need jäägid ei ole sarnased tavalise MDMA HCLi jääkidega. Need on pigem mingi kummi või vaigu moodi, väga kleepuvad. Kulus umbes 5-6 tundi, et hoida neid kristalliseerijas regulaarselt lükates ja pressides neid RT juures, kuni sain mingi pulbri, mida on võimalik mörsiga purustada.

Kaalu kontrolliti sel hetkel - 6 gr. See tähendab, et 1,5 gr oodatavast kaalust läks kaduma. See on võimalik nii väikese koguse puhul ilteris, bunzenis ja buchneris, seega OK.

Aga mis veelgi tähtsam: kulus 5-6 tundi, et saada see ühend 6 gr S-MDMA HCL ja 1 gr vee/atsetooni jääkidest enam-vähem kuivaks. See näitab selgitusele: MDMA isomeerid on seotud koos vee/atsetooniga mõneks ühendiks, mille kleepuvuse viskoossus on erinev, kui seda võrrelda raseemilise seguga. See viskoossus tundub väga sarnane nendega, mida ma nägin, kui pesin S-MDMA tartraati.

Ma arvan ka, et see kleepuv ühend põhineb vee, mitte atsetooni baasil, sest atsetoon peseb S-MDMA HCL-i üsna hästi, kuid selleks on vaja palju atsetooni, palju rohkem kui tavaliselt.

Nii et see meetod ei ole täiuslik, kuid võib näidata õiget suunda.
 
Last edited:

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Põhjus, miks te ei saa 50/50 saagist s-isomeeri, seisneb selles, et vähene ratsimatsioon toimub juba reaktsioonis aluse valmistamisel
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ei, ma ei räägi 50/50-isomeeridest. Ma mõtlen: Ma sain 20 gr "S" baasi ja 28 gr "R" baasi vastu 58-60 gr raseemilist baasi. 10 gr baasi kaotasin.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Arvan, et seda kogemust arvestades tuleb isomeeride eraldamine teha täiesti ilma veeta. Seda on võimalik teha puure atsetoonis. MDMA FB on atsetoonis hästi lahustuv. Samal ajal lahustub ka L-viinsulfaat atsetoonis proportsioonis 14,6 g atsetooni 1,0 g L-viinsulfaadi kohta temperatuuril RT. Ja veidi rohkem, umbes 12 grammi atsetooni 1,0 grammi L-viinsulfaadi kohta temperatuuril T-12c.

Proovin ja annan aru korral.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ma küll proovisin ümberkristalliseerida isomeere nii S- kui ka R-jääkidest vees üleküllastunud lahustena, et saada "suuri" kristalle - hahaha... Kuradi ehe töö, arvestades väikeseid proovikoguseid.
Siin näete näiteks S-isomeeri kristallimist järgnenud kristallimist.
Dv7l5dhoxf

Sama pärast pesemist atsetoonis. Pesin seda keeduklaasis. Kristallid ei ole tugevad ja kergesti purunevad täiesti erinevad nendest, mida ma saan raseemilisest.
RsGwb9MCIA

See on kuradi naljakas, aga ootuspärane: kui ma atsetooni välja lasin ja kristallid välja võtsin, siis keeduklaasi põhjale sain sama kolloidse kleepuva aine. Nii näeb see välja, kui seda spaatliga välja kraapida.
2TgRaS5M7p

Sama probleem, aga natuke vähem umbes vastupidine "R".
 
Last edited:
Top