Metüülamiinvesinikkloriidi süntees. Suures mahus.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Y0JsldDC9i
Paljud keemikud valmistavad metüülamiini heksamiinist ja HCl-happest. Minu arvates on see väga aeganõudev ja HCl on üsna vastik. Seega olen leidnud, et ammooniumkloriidist ja formaldehüüdist (formaliinist) saab hõlpsasti teha palju hea kvaliteediga metüülamiini. Selle meetodi ainus puudus on see, et peab olema hea kvaliteediga formaldehüüd. Põhjas võib olla paraformaldehüüdi setteid, see ei tee paha, mitte vähegi, aga formaldehüüd peab olema tugev ja mitte mingi lahjendatud jama, 35-40% on hea. Nüüd enam-vähem lollikindla meetodi juurde. Kui teete nagu allpool öeldud, siis saate umbes 600-750 g üsna puhast dimetüülamiinivaba metüülamiinvesinikkloriidi, mis sobib suurepäraselt Al/Hg reduktiivseks aminatsiooniks.

0XhNsjCg74
Välimus: valge pulber;
Keemistemperatuur: 225-230 °C/15 mmHg;
Sulamistemperatuur: 231-233 °C;
Molekulmass: 67,52 g/mol.


Ohutusnõue: hoidke kõiki manipulatsioone väljatõmmatavas sondis või väljatõmbekapuute all; metüülamiin on üsna mürgine aine, ärge laske selle aurud hingamisteedesse. Vajalik on hingamismaski kasutamine. Metüülamiini sissehingamine põhjustab tugevat nahaärritust, silmade ja ülemiste hingamisteede ärritust. Esmalt viib erutuseni ja seejärel kesknärvisüsteemi depressiooni. Surm võib tekkida hingamise seiskumise tõttu. Vajalik on keemiaklaasi, kindaid, keemilise mantli ja hingamismaski kasutamine.

Seadmed ja klaasid.

  • Kolm alasti ümarpõhjalist kolbi 5 L x2;
  • Ümarpõhjaline kolb koos korgiga 5 L;
  • keeduklaasid 5 L x2, 2 L x2;
  • Liebigi kondensaator ja veepumpsüsteem (kondensaatori jahutamiseks) või veevool;
  • Retordialus ja klamber seadme kinnitamiseks;
  • Ühendustoru;
  • destilleerimisadapter koos vaakumkraaniga;
  • vastuvõtukolb 1 L;
  • Laboratooriumitermomeeter (0 °C kuni 200 °C) koos kolviadapteriga;
  • Tavapärane lehter kuivainete (d 15 cm) ja vedelike (d 15-20 cm) jaoks;
  • laborikaal (sobib 1-5000 g);
  • Kütteseade;
  • Suur Buchneri trummel Ø 25 cm (või Shott-filter) ja kolb 5 l;
  • Pyrex-anumate 5 L;
  • Veejoa-aspiratsiooniseadmed;
  • Jäävann (0 °C);
  • Klaasist varras;
  • Magnetiline segisti;
  • Kuivatustoru x2;
  • Spaatel;
  • Vaakumeksikaator (suur);
  • paberfilter.

Reaktiivid.

  • 4 kg (3711 ml, 47-53 mooli) tehnilist formaldehüüdi (35-40 %; d 1,078 g/ml 20 °C juures);
  • 2 kg (37 mooli) tehnilist ammooniumkloriidi;
  • ~1600 ml absoluutset etanooli või n-butüülalkoholi.

Menetlus

5-liitrisesse kolme alasti ümmarguse põhjaga kolbi, mis on varustatud korgiga, mis hoiab allapoole destilleerimiseks seatud kondensaatorit ja hästi vedelikku ulatuvat termomeetrit, pannakse 4 kg (3711 ml, 47-53 mooli) tehnilist formaldehüüdi (35-40 %; d 1,078 g/ml 20 °C juures) ja 2 kg (37 mooli) tehnilist ammooniumkloriidi. Segu kuumutatakse auruvannil, kuni destillaati ei tule enam üle, ja seejärel leegil, kuni lahuse temperatuur on 104 °C. Umbes 90 °C juures käivitub eksotermiline reaktsioon (alguses tuleb aeg-ajalt veevannil jahutada, et hoida temperatuur alla 104-106 °C).
G108fiQ4dl
OADKa46UFn
Temperatuuri hoitakse selles punktis, kuni destillaati ei tule enam üle (neli kuni kuus tundi).
T3xES48OD2
Destillaat, mis koosneb sellistest kõrvalsaadustest nagu metüülal (bp 42-43 °C), metüülformiaat ja vesi, mida võib töödelda NaOH lahusega, et saada tagasi metüülal (dimetoksümetaan) ja naatriumformiaat. Reaktsioonikolvi sisu jahutatakse toatemperatuurini ja eralduv ammooniumkloriid filtreeritakse suure Buchneri nõelaga. Tuleb saada selge kollakas filtraat nagu sellel pildil.
WqGVbTCXWc
Emalahus (kolmes alasti ümarpõhjalises kolvis 5 l) kontsentreeritakse auruvannil vähendatud rõhu all 2500 ml-ni ja jahutatakse uuesti toatemperatuurini, mille järel eraldub teine saak ammooniumkloriidist. Ammooniumkloriidi kogusaagis kuni selle ajani on 780-815 g. Emalahus kontsentreeritakse uuesti vähendatud rõhu all, kuni lahuse pinnal hakkavad moodustuma kristallid (1400-1500 ml). Seejärel jahutatakse see toatemperatuurini ja külma lahuse filtreerimisel saadakse esimene saak metüülamiinvesinikkloriidi, mis sisaldab veidi ammooniumkloriidi. Metüülamiini lahuseid tuleb kõigis etappides kiiresti jahutada, et soodustada väiksemate kristallide moodustumist. Sel hetkel saadakse 625-660 g toorprodukti. Nüüd kontsentreeritakse emalahus vähendatud rõhu all umbes 1000 ml-ni ja jahutatakse ning seejärel filtreeritakse teine saak metüülamiinvesinikkloriidi (170-190 g). Seda kristallisaaki pestakse 250 ml külma kloroformiga ja filtreeritakse, et eemaldada suurem osa olemasolevast dimetüülamiinvesinikkloriidist. Pärast pesemist kaalub toode 140-150 g. Seejärel aurustatakse esialgne emalahus võimalikult vähendatud rõhu all auruvannil kuumutades ning allesjäänud paks siirupitaoline lahus (umbes 350 ml) valatakse keeduklaasi ja lastakse aeg-ajalt segades jahtuda, et vältida tahke koogi moodustumist, ning saadud kristallid pestakse 250 ml külma kloroformiga, lahus filtreeritakse ja saadakse 55-65 g toodet. Emalahuse edasine kontsentreerimine ei ole kasulik, sest see sisaldab peamiselt tetrametüülmetüleendiamiinvesinikkloriidi, kuid mitte trimetüülamiinvesinikkloriidi. Metüülamiinvesinikkloriidi kogusaagis on 830-850 g.

Puhastamine

Toode sisaldab vett, ammooniumkloriidi ja veidi dimetüülamiinvesinikkloriidi. Puhta toote saamiseks kristalliseeritakse ebapuhas metüülamiinvesinikkloriid ümber absoluutsest etanoolist (lahustuvus 0,6 g/100 ml 15 °C juures) või eelistatavalt butüülalkoholist (veel vähem lahustuv). Metüülamiini HCl tuleb nüüd puhastada, seega viiakse kogu toorprodukt 5 l rb-kolbi ja lisatakse kas ~1600 ml absoluutset etanooli või ideaalis n-butüülalkoholi. Kuumutatakse 30 minutit tagasivoolul kaltsiumkloriidi kuivtoruga. Laske lahustumatul tahkel ainel settida (ammooniumkloriid), seejärel dekanteerige selge lahus läbi paberfiltri ja jahutage kiiresti, et sadestada välja metüülamiini HCl. Filtreeritakse kiiresti vaakum-Buchneri lehter ja viiakse kristallid vaakumeksikaatorisse. Korrake tagasivoolu, settimise, jahutamise ja filtreerimise protsessi veel neli korda, kui kasutatakse absoluutset etanooli, või veel kaks korda, kui kasutatakse n-butüülalkoholi. Ammooniumkloriidi saagis on 100-150 grammi, nii et kogusaagis on 850-950 g. Ümberkristalliseeritud metüülamiinvesinikkloriidi saagis on 600-750 g (45-51% teoreetilisest, lähtudes kasutatud ammooniumkloriidist).

Standardse katse 250 g ammooniumkloriidist ja 500 g 37% formaldehüüdist (sisaldab 15% metanooli) annab 100-134 g metüülamiinvesinikkloriidi, 27 g dimetüülamiinvesinikkloriidi ja 81 g taaskasutatud ammooniumkloriidi. Destillaat sisaldab metüülali (formaldehüüdi dimetüülatsetaali) ja metüülformaati, millest pärast NaOH-ga töötlemist võib saada 25 g naatriumformaati ja 30 g metüülali, kuna ühendit ei saa eraldada fraktsionaalse destillatsiooni teel, tuleb kasutada neutraliseerimist. Ammooniumkloriid lahustub metüülammooniumkloriidi kontsentreeritud lahuses väga halvasti, mistõttu on ühendite eraldamine üsna terav.
 
Last edited:

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Suur tänu selle avaldamise eest! See on üsna suurejooneline. Kas te teate, milliseid seadmeid on vaja "A-standardseeria" sünteesi jaoks?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Mind huvitab tegelikult heksamiin/HCl-tee. Neid lähteaineid on minu jaoks rohkesti.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
NVM. Leidsin selle Rhodiumist. See on see, ma arvan, et osa, mida te peate aeganõudvaks, on filtreerimise etapp?

1. 140 grammi heksamiini (1 mooli) lahustati aeglaselt 400 ml vees ja lisati 400 ml 37% HCl (4 mooli). Kui soolhapet lisada otse HMTA-le, siis läheb sellest palju kaduma, sest ammooniumkloriid hakkab peaaegu kohe eralduma.

2. Segu kuumutati temperatuuri reguleeritaval kuumutusplaadil ja sisu destilleeriti aeglaselt, samal ajal kui temperatuur tõusis aeglaselt 100°C-lt 109°C-le 1-2 tunni jooksul, mille jooksul eraldus palju CO2 ja koguti umbes 75ml formaldehüüdi lõhnavat destillaati.

3. Lahus kontsentreeriti vaakumis, kuni sadestus palju tahkeid aineid, mis filtreeriti, ning lahust kontsentreeriti edasi, filtreeriti jne, kuni kõik oli kristalliseerunud. Viimane kristallisaak oli väga raskesti kristalliseeruv ja tuleb jälgida, et kolvi sisu ei põleks, seda ei tohi lasta üle, ütleme, 75 °C tõusta.

4. Valge tahke aine asetati 150 ml sooja metanooli (või etanooli) ja filtreeriti. Lahustumatu osa kristalliseeriti veest ümber, et saada 40 grammi puhast ammooniumkloriidi, mis nägi välja nagu väga suured lumehelbed.

5. Metanoolilahus aurustati, kristalliseeriti ümber metanoolist ja pesti atsetooniga, et saada vedelikku sisaldav kristalliline mass, mis kuivatati eksikaatoris CaCl2 kohal, et saada metüülamiinvesinikkloriid pehmeks ja kohevaks pehmeks pulbriks.
 

cockysavage

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
kuidas valmistada metüülamiini a.q lahust metüülamiini hcl-st ?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Te lahustate selle vees.
Tõsiselt.
Duh.
 

cockysavage

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
keegi ütles mulle, et ma vajan freebase metüülamiini
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jah, metüülamiinvesinikkloriid muutub NaOH-sooli juuresolekul metüülamiini vababaasiks. Pärast seda, kui kogu metüülamiin on lahustunud ja moodustunud orgaaniline kiht ei saa enam suuremaid kihte eraldada, ülemine kiht on teie freebase amiin. te võtate selle kaalu seda ja segate seda veega
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Jeesus Kristus! Ma armastan seda foorumit. see on kõige väärtuslikum teave. kõik on olemas, kõik on selge. Oh, jumal õnnistagu teid, @G.Patton ma pean seda proovima. Kindlasti kirjutan tulemustest. miljon meeldimist. 👍❤️🙏
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Keegi ma ei tea midagi, on 1/2 tee läbi selle sünteesi üks skaala võrdne skaala annate arvud ( 250g/500g) ta lootis kasutada metanooli ta ilmselt ei destilleeri välja, kui gallon kui tuuleklaasi pestud vedeliku asemel butüül või abs.etüül. kui palju ta läheb vaja? Ilmselt ei reageerinud ta ka 2 gallonit pleegitusainet...400 ml atsetooniga. Neid mõlemaid asju ei pea ilmselt uuesti destilleerima, aga kui nii, siis kui palju kloroformi ta ka vajab? Selle 259g/500g partii jaoks. Tal ei pruugi olla piisavalt formaldehüüdi, et seda veelkord teha ( aga ilmselt ei olegi)Ma loodan, et keegi oskab aidata seda meest, keda ma isegi ei tea, sest ta ei ole praegu põlve otsas ja ilmselt teab täpselt, mida ta teeb. @G.Patton
Umbes palju sa arvad, et see võtab?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, ma ei mõista osa teie kõnest pestud vedeliku ja pleegitusvahendi kohta. Kas te saaksite palun selgelt kirjutada? Seal on reaktiivide nimekiri. Te peate neid saama puhtal kujul. Kindlasti destilleerige neid.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jah, ma tegin seda üsna krüptiliselt. põhimõtteliselt tahaksin teada, kui palju kloroformi ja metanooli ma vajan, et puhastada 250 ml ammooniumkloriidi ja 500 g formaldahüüdi vahelise reaktsiooni produkt. Ma pean neid kemikaale tegema, nii et ma ei taha raisata ressursse, et teha rohkem, kui ma vajan
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Artiklis on numbreid, loendage need proportsionaalselt oma partii skaalale.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Kahjuks olen selle süntesaatori kaks korda läbi kukkunud. Ma kaotasin mitu dollarit. Seal on lihtsalt liiga palju arvamistööd. Ma vaatan nüüd nitrometaani reaktsiooni, see näib olevat lihtsam. Mind heidutab see tee
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Kas seda protseduuri saab teha keetmiseks mõeldud survepannil?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Frit Buchner, see süntees on üle saja aasta vana (Marvel et al., 1923, Org. Synth.) ja selle toimimist on kinnitanud paljud sõltumatud keemikud, sealhulgas mina.
Pealegi peaks iga publikatsioon selles ajakirjas olema vastastikuse eksperdihinnangu saanud, seega on see üks usaldusväärsemaid allikaid praktilise orgaanilise keemiku jaoks.
Link originaaldokumendi juurde - https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0347
Kui teil ei õnnestu, siis te kindlasti teete midagi väga valesti või teie reaktiivid ei ole see, mida te eeldate, et see on.

Kloroformi võiks asendada DCM-iga, aga igatahes ei ole see vajalik.
Kui tahad häid tulemusi parem kasutada paraformaldehüüdi, mitte formaldehüüdi koos metanooliga, mida rohkem MeOH seda värvilisem RM minu kogemuse järgi.
Ilma metanoolita ei pea te reaktsioonisegu destilleerima, lihtsalt hoidke temperatuur alla 100C, see töötab isegi lover t, lihtsalt võtab rohkem aega.
Sa pead kindlasti aspirator vaakum destilleerimise osad vett, kui sa tahad ilus valge toode.
Hea puhtuse võtmeks on fraktsionaalne kristallisatsioon, mida rohkem, seda parem tulemus.
Mina kasutasin 5-6 korda, natuke rohkem kui algses menetluses ja sain fantastilised tulemused.
Nii et pärast 6+ tundi 100C, destilleerige veidi vett vaakumis, jahutage, immutage filtrit ja korrake.
Esimesed 2-3 fraktsiooni on ammooniumkloriid. Seejärel metüülamiin*hcl, mille kristallstruktuur on selgelt erinev esimestest partiidest, pigem hügroskoopilised läikivad helbed.
Viimane emalahus sisaldab peamiselt dimetüülamiini*hcl ja tuleks ära visata, kui seda ei ole vaja.
Viimane etapp on mitmekordne kristalliseerimine kuumast abs. etanoolist või metanoolist, nagu kirjeldatud. Kuid ka see ei ole paljude sünteeside puhul vajalik, vaid ainult viimaste vee, NH3*HCl ja Me2NH*HCl jääkide eemaldamiseks.

Nii et nagu näete, on see aeganõudev, mitu päeva tööd, kuid võite alustada üsna suure partiiga ja valmistada jälgimisvõimaluseta puhast metüülamiini kuu või aasta jooksul.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ma järgisin esimesel korral originaalsünteesi ja teisel korral järgisin seda, mille mulle andis üks siinsetest ekspertidest. Ma refluksisin vaakumis 4 tundi ja destilleerisin vaakumis 2 tundi. Temperatuurid ei saavutanud kunagi sihttaset kuigi, võib-olla minu vaakum on tugevam kui nad kasutasid 1910. aastal. Seda ma eeldasin. teine kord metüülamiini hcl ja sellest tehtud toode nägi täpselt välja nagu kõigi piltidel metüülamiini hcl tekitas isegi süttivat gaasi, kui seda NaOH ja veega neutraliseeriti. Aga toode ei ole cns toimega.
Mul on siin liiter tehnilist formaldehüüdi 5%metanooliga ja kavatsen uuesti proovida, aga kas ma pean metanooli ära destilleerima, et alustada? Ma lähen veel natuke lugema, see on tõsi, et minu ammooniumkloriid on väetiseklass, mitte tehniline klass, kas see võib olla probleem? Kuidas te otsustate, millal "ring" rm mahu vähendamisega on tehtud? Ma mõõtsin seda ja peatasin iga kord, kui ma mahtu pooleks vähendasin, aga nii saan ainult 4 ringi ja 4 partii kristallid. Kas metanool, mida ma kasutan lõpus ei ole piisavalt kuiv, põhjustaks seda? Ma ei kujuta ette, et see oli probleemiks kuigi, sest ma destilleerisin seda kaks korda ja panin 100% w/w, 3a sõelale mitu päeva jooksul
 
View previous replies…

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Mis? See ei ole mõtet refluksida vaakumis, peaksite hoidma 100C lähedal, või isegi 60-80C päeval või nii. Kui aeg on piiratud, võite katkestada ja jätkata järgmisel korral, midagi halba ei juhtu. Nii et palun kontrollige lihtsalt reaktsioonisegu temperatuuri.
WAT??
Destilleerige iga kord 10-15% RM mahust vaakumi all.
võib olla veel mingi muu jama.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Vaakumis refluksimisel on suur eelis selles, et monometüülamiini ja di- ja trimetüülamiini suhe on palju suurem, nagu on kirjeldatud dokumendis
Jones, H. I., & Wheatley, R. (1918). METÜÜLAMIINI VALMISTAMINE. Journal of the American Chemical Society, 40(9), 1411-1415. doi:10.1021/ja02242a007.
10.1021/ja02242a007
Tähtsündmused hõlmavad järgmist;
tulemuste tabuleerimine toob selgelt esile mitmeid asjaolusid:

Link dokumendile
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
See vaev ei ole seda väärt.
Ja see on vaid autorite spekulatsioon vaakumi kohta, mis iseenesest tõenäoliselt ei saa mõjutada selektiivsust, nagu on ka sipelghappe ülejäägi puhul.
Võib-olla on see lihtsalt vähendatud temperatuuri mõju, RM tõhusam segamine mullimisega ja NH3*HCl täielikum muundumine jne.
Hilisemad autorid ei kasuta vaakumrefluksi, pealegi on see ka tänapäeval üsna haruldane meetod.
Vähendatud keemistemperatuur on ka juhul, kui MeOH on formaliinis liigselt, sest esterdub sipelghape ja moodustub madalalt keev metüülformiaat ja muud kõrvalsaadused, kuid nagu ma juba märkisin, püütakse seda vältida.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
See on õiglane punkt. Pean seda uuesti läbi lugema, pidades seda silmas (et vaakum alandab temperatuuri ja muudab segamisraua keeramise lihtsamaks jne.) Selle dokumendi linkis mulle üks saidi ekspertidest, nii et ma ei uurinud seda põhjalikult. Isegi kui ma otsustan, et ei ole tõestatud, et vaakum ise on põhjus, miks nad saavutasid suurema saagise, võin ma otsustada, et põhjus ei ole oluline ja mõju on oluline. Me arvestame gravitatsiooni ja magnetismi mõju ja planeerime seda iga päev, kuigi mehhanism on vaieldav. Formaldehüüdi ostmine on stressirohke, sest ma ei ole taksidermist ega põllumees. Mul on rohkem vaba aega kui raha või julgust osta formaldehüüdi ilma õigustatud kasutamiseta. See ei ole tasuta. Tõenäoliselt valin oma saagikuse maksimeerimise mugavuse asemel. Mul on 33 dollarit selles formaldehüüdis, olenemata sellest, kas ma saan sellest kilo metüülammooniumkloriidi või grammi. Seda ei saa siin legaalselt osta ja ma ei saa kasutada lõpmatult palju
 
Top