Metüülamiinvesinikkloriidi süntees. Suures mahus.

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Frit Buchner, see süntees on üle saja aasta vana (Marvel et al., 1923, Org. Synth.) ja selle toimimist on kinnitanud paljud sõltumatud keemikud, sealhulgas mina.
Pealegi peaks iga publikatsioon selles ajakirjas olema vastastikuse eksperdihinnangu saanud, seega on see üks usaldusväärsemaid allikaid praktilise orgaanilise keemiku jaoks.
Link originaaldokumendi juurde - https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0347
Kui teil ei õnnestu, siis te kindlasti teete midagi väga valesti või teie reaktiivid ei ole see, mida te eeldate, et see on.

Kloroformi võiks asendada DCM-iga, aga igatahes ei ole see vajalik.
Kui tahad häid tulemusi parem kasutada paraformaldehüüdi, mitte formaldehüüdi koos metanooliga, mida rohkem MeOH seda värvilisem RM minu kogemuse järgi.
Ilma metanoolita ei pea te reaktsioonisegu destilleerima, lihtsalt hoidke temperatuur alla 100C, see töötab isegi lover t, lihtsalt võtab rohkem aega.
Sa pead kindlasti aspirator vaakum destilleerimise osad vett, kui sa tahad ilus valge toode.
Hea puhtuse võtmeks on fraktsionaalne kristallisatsioon, mida rohkem, seda parem tulemus.
Mina kasutasin 5-6 korda, natuke rohkem kui algses menetluses ja sain fantastilised tulemused.
Nii et pärast 6+ tundi 100C, destilleerige veidi vett vaakumis, jahutage, immutage filtrit ja korrake.
Esimesed 2-3 fraktsiooni on ammooniumkloriid. Seejärel metüülamiin*hcl, mille kristallstruktuur on selgelt erinev esimestest partiidest, pigem hügroskoopilised läikivad helbed.
Viimane emalahus sisaldab peamiselt dimetüülamiini*hcl ja tuleks ära visata, kui seda ei ole vaja.
Viimane etapp on mitmekordne kristalliseerimine kuumast abs. etanoolist või metanoolist, nagu kirjeldatud. Kuid ka see ei ole paljude sünteeside puhul vajalik, vaid ainult viimaste vee, NH3*HCl ja Me2NH*HCl jääkide eemaldamiseks.

Nii et nagu näete, on see aeganõudev, mitu päeva tööd, kuid võite alustada üsna suure partiiga ja valmistada jälgimisvõimaluseta puhast metüülamiini kuu või aasta jooksul.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ma järgisin esimesel korral originaalsünteesi ja teisel korral järgisin seda, mille mulle andis üks siinsetest ekspertidest. Ma refluksisin vaakumis 4 tundi ja destilleerisin vaakumis 2 tundi. Temperatuurid ei saavutanud kunagi sihttaset kuigi, võib-olla minu vaakum on tugevam kui nad kasutasid 1910. aastal. Seda ma eeldasin. teine kord metüülamiini hcl ja sellest tehtud toode nägi täpselt välja nagu kõigi piltidel metüülamiini hcl tekitas isegi süttivat gaasi, kui seda NaOH ja veega neutraliseeriti. Aga toode ei ole cns toimega.
Mul on siin liiter tehnilist formaldehüüdi 5%metanooliga ja kavatsen uuesti proovida, aga kas ma pean metanooli ära destilleerima, et alustada? Ma lähen veel natuke lugema, see on tõsi, et minu ammooniumkloriid on väetiseklass, mitte tehniline klass, kas see võib olla probleem? Kuidas te otsustate, millal "ring" rm mahu vähendamisega on tehtud? Ma mõõtsin seda ja peatasin iga kord, kui ma mahtu pooleks vähendasin, aga nii saan ainult 4 ringi ja 4 partii kristallid. Kas metanool, mida ma kasutan lõpus ei ole piisavalt kuiv, põhjustaks seda? Ma ei kujuta ette, et see oli probleemiks kuigi, sest ma destilleerisin seda kaks korda ja panin 100% w/w, 3a sõelale mitu päeva jooksul
 
View previous replies…

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
See vaev ei ole seda väärt.
Ja see on vaid autorite spekulatsioon vaakumi kohta, mis iseenesest tõenäoliselt ei saa mõjutada selektiivsust, nagu on ka sipelghappe ülejäägi puhul.
Võib-olla on see lihtsalt vähendatud temperatuuri mõju, RM tõhusam segamine mullimisega ja NH3*HCl täielikum muundumine jne.
Hilisemad autorid ei kasuta vaakumrefluksi, pealegi on see ka tänapäeval üsna haruldane meetod.
Vähendatud keemistemperatuur on ka juhul, kui MeOH on formaliinis liigselt, sest esterdub sipelghape ja moodustub madalalt keev metüülformiaat ja muud kõrvalsaadused, kuid nagu ma juba märkisin, püütakse seda vältida.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
See on õiglane punkt. Pean seda uuesti läbi lugema, pidades seda silmas (et vaakum alandab temperatuuri ja muudab segamisraua keeramise lihtsamaks jne.) Selle dokumendi linkis mulle üks saidi ekspertidest, nii et ma ei uurinud seda põhjalikult. Isegi kui ma otsustan, et ei ole tõestatud, et vaakum ise on põhjus, miks nad saavutasid suurema saagise, võin ma otsustada, et põhjus ei ole oluline ja mõju on oluline. Me arvestame gravitatsiooni ja magnetismi mõju ja planeerime seda iga päev, kuigi mehhanism on vaieldav. Formaldehüüdi ostmine on stressirohke, sest ma ei ole taksidermist ega põllumees. Mul on rohkem vaba aega kui raha või julgust osta formaldehüüdi ilma õigustatud kasutamiseta. See ei ole tasuta. Tõenäoliselt valin oma saagikuse maksimeerimise mugavuse asemel. Mul on 33 dollarit selles formaldehüüdis, olenemata sellest, kas ma saan sellest kilo metüülammooniumkloriidi või grammi. Seda ei saa siin legaalselt osta ja ma ei saa kasutada lõpmatult palju
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Nii et ma vaatasin oma vanu arhiive ja otsustasin jagada kogukonnaga mõningaid märkmeid eduka sünteesi kohta, mis on sarnane algse meetodiga, kuid 37% formaliini asemel kasutatakse paraformaldehüüdi.
Lihtsalt selleks, et kinnitada, et see on kehtiv ja üks kõige kättesaadavam tee päris suure hulga puhta metüülamiini saamiseks amatöörkeemiku jaoks.
Minu proportsioonid olid veidi erinevad:
Paraformaldehüüdi : NH3*HCl : dH2O kui 1 : 1,3 : 1.4
Veidi rohkem ammooniumi ja formaldehüüdi suhe on sellepärast, et ma ei ole NH3-hüdrokloriidiga piiratud ja minu järgmiste sünteeside jaoks ei häiri väike kogus seda nii palju kui dimetüülamiini, nii et ma otsustasin nihutada natuke tasakaalu vähem alküülitud toodetele. Kuid hiljem märkasin, et kui teha rohkem destillatsioon-kristallisatsioonitsükleid, nagu ma juba eespool kirjeldasin, on eraldamine üsna terav ja pärast kuuma etanoolse ekstraktsiooni jääb niikuinii tühine osa NH3*HCl.
Paraform. ja destilleeritud vee suhe on 1:1,4, et saada ca 40% formaldehüüdi lahust, eeldades, et enamik kaubanduslikke allikaid annab 95+-1% pulbrit, ülejäänu on vesi.
Veelgi kontsentreeritumaid lahuseid ma ei katsetanud, kuid eeldan, et see on siiski võimalik kuni mingi tasemeni, veidi tugevama eksotermilise reaktsiooniga.
Kui hakata kuumutama, siis mingil hetkel on paraformaldehüüd täielikult depolümeriseeritud ja saadakse selge lahus, ei mäleta täpseid numbreid, aga tõenäoliselt 80-90C lähedal, eksotermia on sel juhul väga õrn (partii puhul 5-6L kolvis ja aeglane kuumutamine) ja siis võib RM juba ilma välise kuumutamiseta mõnda aega ise nendel temperatuuridel püsida. Kui tuua kiiresti selle T-ni või lisada metanooli, et vähendada keemistemperatuuri ja kutsuda esile mullimist RM-i isesegamiseks, siis võib-olla mingil hetkel jõuad üle 100C ja tekib vajadus käsitsi veidi jahutada.

Väga lühike sünteesi versioon näeb välja selline:
  1. Segage paraformaldehüüd, ammooniumkloriid ja dest. vesi ning alustage õrnalt kuumutamist õlivannil või mis iganes teil on.
  2. Püüa hoida vähemalt 6h, kuid alla 100C, või 24h täielikult 80-90C juures.
  3. Jahutage maha, filtreerige tahked ained imemisega (ärge peske millegagi), viige emalahus RBF-i ja destilleerige 10-15% selle mahust vaakumis, kontrollige T, et see ei ületaks 100C, nagu enne. Korrake 5-6 korda.
  4. Võetakse toorest MeNH2*HCl saaki (kontrollitakse visuaalselt, kuid enamasti 3. kuni 5-6. saak) ja pestakse kloroformi või DCMiga (vaja veidi rohkem), et pesta välja dimetüülamiini jäljed. Kui teil on nende reaktiivide piiratud kogus, võite lihtsalt pesta viimase saagi või isegi jätta selle etapi vahele.
  5. Parima võimaliku puhtuse saavutamiseks korrutatakse kuuma ekstraheerimist abs. etanooli või metanooliga ja kristalliseerimist jahutades. Samuti valikuline
  6. Vaakumkuivatus alkoholi jälgede eemaldamiseks. Valikuline.
Selle sünteesi ilu seisneb selles, et sellega saab minna tõeliselt suures mahus. Tehke isegi pikaajaline (mõned päevad) suur partii 200L plastist HDPE-kanistris vähendatud T juures, seejärel viige RM järjestikku väiksematesse RBF-i ja jätkake nagu eespool, kui teil on vaba aega. Toatemperatuuril ei teki vähemalt kuude jooksul märgatavat kõrvalsaaduste biuld-up'i.

Pildid:
.
1,5 kg paraformaldehüüdi + 1,95 kg ammooniumkloriidi 6L ümarpõhjalises kolvis.
Alguses arvasin, et see on ületäitmine, aga hiljem läheb kõik lahusesse ilma suurema mahu suurenemiseta.
Q9WvFmjYuP
M2JVmsnFPX
kohta
V6ndzx9biO
Järgmised filtraadid on veidi värvilisemad.
0EdeaTGym1
Byx70PkfU2
BhTE8YMuq2
viimaste jääkide eemaldamiseks Me2NH*HCl (dimetüülamiin)
selge vee-valge kloroformi kiht on allpool.
Bb7tYfcy03
kasutatud isetehtud abs. EtOH
Kuumutatakse keemiseni, dekanteeritakse veel kuumalt, jahutatakse MeNH2*HCl kristalliseerumiseks, filtreeritakse, viiakse sama piiritus tagasi keevasse kolbi ja korratakse (lisatakse veel värsket EtOH-d, kui kaotatakse).
Korrata, kuni järele jääb ainult NH3*HCl.
Minu puhul oli seda algul tühine kogus,
kuid igatahes on kristallisatsioon hea lõplikuks puhastamiseks veest, dimetüülamiini ja kloroformi jälgedest.
IF8JHmn3xj

Lõplik ümberkristalliseeritud ja vaakumkuivatatud toode:
(vabandust, et ma ei salvestanud numbreid kaalu ja saagise kohta, aga see oli päris korralik kogus)
AH2ys4BrFT
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Olen valmistanud metüülamiini hcl, olen hoidnud seda paberil kuivatamiseks, kuid see sulab aeglaselt ja muutub nagu veeklomp, kuidas ma saan seda parandada?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
tõenäoliselt ei saa metüülamiini HCl või väga ebapuhtat toodet.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Ma ei tea ikka veel metüülamiinvesinikkloriidi mõju
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Metüülamiinil ei ole psühholoogilist mõju.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Sõber ütles mulle ära, kus see palju lihtsam ma ei ole proovinud seda, kuid u poisid võivad proovida
Ta pH õli 5,5 siis keeta seda oma 110degres ladustada toatemperatuuril pärast 2 päeva tulevad tagasi seda, mida iganes vedelik on jäänud keeta see uuesti teha sama ect
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Kõigepealt lisasin kolvis 250 grammile ammooniumkloriidile 37% formaldehüüdi (500 ml), destilleerisin seda 5 tundi 100 Celsiuse juures, seejärel jahutasin lahust ja filtreerisin ammooniumkloriidi, seejärel destilleerisin lahust 100 Celsiuse juures. aurustasin ja filtreerisin ammooniumkloriidi kaks korda, seejärel aurustasin 110 Celsiuse juures ja sain metüülamiini HCl, pesin seda DCM-ga ja filtreerisin kangaga, sest mul ei ole vaakumfiltrit, seejärel kuivatasin seda paberil. Pane metüülamiini hcl aeglaselt muutuvad vähe veeplekke, ma ei saanud aru, miks see juhtub, kas see on metüülamiin ise või on midagi muud moodustatud, palun öelge, kuidas seda lahendada.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kõigepealt peate kontrollima oma reaktiivid. Kas olete teinud puhastamisetapi? Tõenäoliselt on teie metüülamiini HCl-is palju vett ja see on teie probleemi põhjus.
 
View previous replies…

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Jah, ma olen seda puhastanud, etanoolis.

See on probleem, kui ma pigistan seda lapiga ja hoian seda paberil kuivatamiseks, hakkab see niiskust imema.

See ei kuiva ja sulab üha rohkem, kuidas seda kuivatada, (ja kas ma saan teha metüülamiini HCL vaba baasi ilma kuivatamata?)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Proovige kasutada vaakumkambrit või dedikaatorit.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Mis on vaba alus, kas me saame teha metüülamiini HCl vabaks alusena ilma kuivatamata?
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Kui ma tahan kontrollida oma metüülamiini HCL-i, kuidas ma saan seda teha.
Ei pruugi olla võimalik kontrollida sulamistemperatuuri, kuna see ei ole kuiv ja sulab kokkupuutel õhuga.
 

favorance

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 26, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hiii mis toimub ?
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Kas mõni ekspert võib lahendada minu probleemi, olen oodanud vastust pikka aega, palju minu metüülamiini on niiskuse tõttu sulanud, kuidas seda kuivatada, ilma kuivatamata, kuidas me saame teha metüülamiini vaba baasi ja metüülamiini hcl on minu, kuidas seda kontrollida, palun öelge seda ka.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Manisj@1290, MeNH2*HCl sool on deliquentne, seega hoidke seda tihedalt suletud, parem suure kaelaga klaaspudelis. Kuivatada seda mingil määral vaakumis, täiesti kuivaks saada on võimalik ainult eksikaatoris üle veel tugevamate kuivatusainete või keetmise teel benseeni või tolueeniga, et destilleerida vesi aseotroopina, siis filtreerida ja kuivatada vaakumis.
Teise võimalusena tilgutada selle kontsentreeritud lahus üle NaOH, lasta MeNH2 gaas läbi täiendava NaOH ja kuplida kuivas külmas metanoolis jää-soolavannis segades.
Kui teil on natuke naatrium- või kaaliummetalli, on veel lihtsam tee, et saada kuiva lahust alkoholi, kuid tõenäoliselt teil seda ei ole.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Mõnevõrra lihtsam võimalus metüülamiini tootmiseks oleks nitrometaani CH3NO2 redutseerimine metüülamiiniks CH3NH2 Al/Hg-amalgaami abil.

CH3NO2 + H2 ---> CH3NH2+ H2O
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
🤔Mulle tundub, et selleks on põhjus, sest mudellennukite kütuse kasutamine metüülamiini valmistamiseks in vitro on tavaline tee... kas see laguneb kiiresti või... see kõlab nagu energeetiline reaktsioon
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Kuum, raske ja raske! Mu aju on nüüd valus. Ma tahtsin lihtsalt püüda kogu gaasi, mis rxnist väljub, mingi HCl-i sisse ja visata ülejäänu ära. Või kasuta viivitamatult insitu.
 
Top