Fenüülatsetooni (P2P) süntees 1-fenüül-2-nitropropeenist (P2NP) FeCl3 abil

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reaktiivid:
  • 1-Fenüül-2-nitropropeen (P2NP; cas 705-60-2) 1,63 g, 10 mmol;
  • Rauapulber (Fe) 3 g;
  • FeCl3 0,6 g;
  • Soolhape (HCl 36% aq.) kontsent. 4 ml;
  • Tolueen 15 ml;
  • Vesi 55 ml;
  • Soolhape 3N (10,45%) HCl 25 ml;
  • Naatriumbikarbonaat (NaHCO3);
  • magneesiumsulfaat (MgSO4);
Seadmed ja klaastooted:
Reaktsiooniskeem:
O8UfdzDGSj
Süntees:
1. 1-fenüül-2-nitropeeni (P2NP) 1,63 g, 10 mmol, rauapulbri 3 g, FeCl3 0,6 g ja soolhappe (HCl 36% aq.) kontsentreeritud 4 ml tolueenis 5 ml ja vees 5 ml segatakse jõuliselt 75 °C juures 18 tundi 50 ml kolvis tagasivoolukondensaatoriga.
2
. Lühike segu:1,63 g, 10 mmol, 3 g, FeCl3 0,6 g ja soolhape (HCl 36% aq.) kontsentreeritud 4 ml tolueenis 5 ml ja vesi 5 ml . Saadud tumeroheline suspensioon jahutatakse toatemperatuurini ja filtreeritakse. Kihid eraldatakse.
3. Vett sisaldav kiht pestakse täiendava 10 ml tolueeniga ning tolueeniekstraktid ühendatakse ja
pestakse järjestikku soolhappega 3N (10,45%) HCl 25 ml, veega 25 ml, küllastunud naatriumvesinikkarbonaadi (NaHCO3) aq. 25 ml ja veega 25 ml kuni neutraalse pH-ni 7.
4
. Vee ja soolhappega 25 ml . Tolueenilahus filtreeritakse ja kuivatatakse veevaba magneesiumsulfaadi (MgSO4) kohal. Segu filtreeritakse tahkete osakeste hulgast.
5. Tolueeni lahusti
aurustatakse segust välja .Fenüül-2-propanoon (P2P; CAS 103-79-7) saadakse oranži õlina. Saagis on ~75%.
 
Last edited by a moderator:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tere,

Ma proovisin seda sünteesi, kuid on praktiliselt võimatu liigutada magnetilist segajat, kogu raud jääb selle külge kinni, mis ei võimalda liikuda( on normaalne magnetist) haahaha kuidas seda parandada?

Tänud.

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
tippsegisti
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
ma näen selle reagendi kohta palju suurust; kas sellel on mingit tähtsust?

mul on näha, et müüa :
300 võrgusilma (36 µ)
75 µm
90 μm
100-300 µm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, vabandust pika vastuse eest. ~75%
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Aitäh, et saite mulle teada.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
soovitavalt vähemalt 80-100 võrgusilma.
 

ali.co

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Tere
Vabandust, kuid sellised detailid proportsioonid ei vasta
Muud proportsioonid reagentides
Muud proportsioonid sünteesis
Ma mõtlen selle sünteesi kontrollimiseks
Pikk süntees
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, mida te mõtlete proportsioonide kohta?
 

CrystalBee

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2022
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
P2np to p2p



Lisatakse 500 ml ümarpõhjalisse keedukolbi (RBF), millel on 3 kaela.
keskkaelas on üleval segisti - TÄHELEPANU peab olema üleval segisti ja see peab olema piisavalt võimas, et hoida rauapulbrit põhja sadestumast, ei saa kasutada magnetilist segisti, kuna sellel ei ole piisavalt võimsust, et hoida rauapulbrit lahuses üleval ja raud segab magnetilist segisti niikuinii.
külgkaelas on pikk tagasivoolukondensaator, millele on lisatud külma vett
2. külgkaelas on rõhu tasakaalustav lisamissahtel, mis on täidetud 0,197 mooli soolhappega 35,5%, mis on alljärgnevas näites 20,2 ml.

RBF on vee- või õlivannis, et hoida reaktsiooni sisetemperatuur 85-95 °C juures.

Lisatakse RBF-i:
0,1 mooli P2NP (P2NP 163,2 g/mool) = 16,23 g P2NP-d.
0,715 mooli rauda (Fe 55,85 g/mool) = 40 g rauda (Fe) - malmsepiseid või ideaaljuhul 40-silmalist rauapulbrit (pulber suurusega 0,4 mm).
Märkus: metalli aktiveerimine hõlmab tavaliselt selle loputamist mõne minuti jooksul tugeva mineraalhappega, nagu soolhape, või leelisega, nagu naatriumhüdroksiidi lahus, et eemaldada reaktsiooni takistav oksüdeerunud kiht, pärast seda loputada kaks korda destilleeritud veega ja kasutada kohe või säilitada mittepolaarse vedeliku all kuni vajaliku kasutusvalmiduse saavutamiseni.
Kuid nitroalkeeni redutseerimisel ketooniks on soolhape üks reagentidest, mistõttu võib aktiveerimine toimuda kohapeal.

75 ml destilleeritud vett
0,1 g raud(III)kloriidi - toimib initsiaatorina - aitab reaktsioonil kiiremini käivituda.

Hapet lisatakse liitumissahtrist aeglaselt 5-6 tunni jooksul, et reaktsioon jätkuks, kuid mitte plahvatuslikult, tagasivool ei tohiks kunagi ulatuda üle poole tagasivoolukondensaatori.
Lõpuks leotati reaktsioonisegu 25%-lise NaOH lahusega pH 11-ni ja seejärel destilleeriti P2P-õli auruga üle vastuvõtja.
Saagis peaks olema 75-77% P2P P2NP-st, st P2P 134,3 g/mol, nii et 0,1 mooli on 13,42 g ja 0,75-0,77% saagis = 10g (9,94ml) kuni 10,3g (10,24ml) (P2P tihedus on 1,006 g/ml).

Seda reaktsiooni saab üsna suures mahus skaleerida, molaarsed ekvivalendid on:
Fe/alkeeni molaarne suhe = 7,15
HCl/alkeeni molaarsuhe = 1,97
1,97 x 0,1 mool p2NP=0,197 mool HCl x HCl 36,458 g/mol = 7,18g HCl
kui teil on kontsentreeritud soolhape 35,5%, tähendab see, et see on 355g/L ehk 35,5g/100ml, seega 718g / 0,355 = 20,2ml kontsentreeritud soolhapet 35,5%, mis tuleb lisada lisanduslehtri kaudu.

Nii et 1 mooli reaktsiooniks kasutataks 5L RBF-i 163,2 g P2NP, 7,15 mooli Fe (7,15 x 55,85 g/mol) = 400g rauapulbrit, 750ml destilleeritud vett, 1g raudhappekloriidi ja 202ml kontsentreeritud soolhapet 35,5%.
Saagis oleks 100g (99,4ml) kuni 103g (102,4ml) P2P-d.


Märkus: odava pealislahuse jaoks:
Ebayst saate odava PTFE-segisti laagri, mis sobib teie keedukolvi keskkaelale õige suurusega, saate PTFE-ga kaetud terasest segisti, et kaitsta seda happe eest, saate pingi pakkumise, mis annab 0-30V 0-3A umbes £ 30 eest, ja saate teatud käsimikserite alalisvoolumootori odavalt, mille saate lahti võtta ja ühendada mootori võlli segisti võllile, segisti võll läheb läbi laagri (määrige eelnevalt sisemine laagrirõngas vaseliiniga, et vähendada hõõrdumist), ühendage mootor pingi toiteallikaga, seadke voolu piisavalt suureks, et mootorile anda, seejärel muutke kiirust, suurendades/vähendades pinget.

PTFE standardne stopper Labori segisti laagriadapter Segisti lisatarvik nr.29
https://www.ebay.co.uk/itm/313672059695
£10.84
See sobib 29/32 pesa keedukolbi külge, see kasutab segisti võlli 8mm läbimõõduga.
Findind PTFE kaetud segisti võlli läbimõõduga 8mm trikkis enamik ebay 7mm nii et see võib-olla parim tellida mõlemad esemed laborxing, mis on 2 nädalat, et jõuda, kuid neil on kõrge kvaliteediga seadmed.

https://www.laborxing.com/products/ptfe-stirrer-bearing-adapter-joint-stopper
https://www.laborxing.com/products/ptfe-stirring-blades-propeller-2-winged-length-250-mm-to-750-mm

Pingi toiteallikas 0-30V 0-10A - potentsiaalselt on see piisavalt võimas, et käivitada elektrokeemilisi reaktsioone ja peltier'i jahutusmooduleid
https://www.amazon.co.uk/dp/B09ZQBFZ4C
£44.99
Peaksite leidma odavama, sest teil on vaja ainult 0-3A, võib-olla kui mootor, mille te võtate, on suure pöördemomendiga, siis 0-5A
 

Rollin88

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ma olen proovinud seda reaktsiooni nende täpsete suhtarvudega ja ma lihtsalt ei saa näiliselt mingit p2p. Ma järgin täpselt protseduuri - nii raske kui see ka pole, et mu lisamissahtel nii aeglaselt tilgub, ma sobitan iga parameetrit. minu lahus muutub roheliseks. RBF on segadus, et ma vaevalt näen sisse. Ma ei tea, kas ma segan liiga palju või mitte, kuid seal; on rauatükid, mis on lõksus lisamissahvli ja reflekskondensaatori lihvitud klaasist liitmikes. Ei ole kindel, kas see on normaalne... Kui ma basifitseerin, olen läinud üks kord veidi üle 11, mis tundus, et tekitab kolbile tublisti suitsu. Lisasin veel paar tilka Hcl-i, et viia see tagasi 11-le ja tundus, et kõik on korras. Ma ujutan sama määrdunud RBF-i, kus raud ikka veel sees on, veega üle ja lasen reaktsioonisegule 1 kolvi aurudestillatsiooni, mis on sel hetkel väga tume, mustad rauaosakesed värvivad kõike. Destillaat, mis siis üle tuleb, on alati selge, ka udusus või hägusus, kuid mitte tegelik värvus. Ei mingit oranži värvi. Ma arvan, et see on õli ja vee segu, kuid kui ma ekstraheerin DCM-iga (ph on siin kahekordselt kontrollitud ja on 11,1), jääb see hiljem vette ja DCM tundub lihtsalt kristallselge DCM, võib-olla üliväikese roosa varjundiga. Kui DCM on selge, siis kas see ütleb mulle, et P2P on null? Ma ei taha rohkem aega raisata ma pigem prooviksin lihtsalt uuesti. Ma ei tea, milliseid parameetreid muuta. Ma kasutan kolmekordselt ümberkristalliseeritud p2np-d, mis on ostetud mainekast välismaalt verndorist, ma kasutan "rauafiilide sünteesi jaoks", mis näevad legaalsed välja, ma ostsin FeCl3 teadusfirmast.com ja hcl on acs-klassi alliance chemicalist. Kasutan kvaliteetseid klaastarbeid, vevorist pärit PFTE võlli ja labidaga segisti. Ma mõtlesin, et proovin järgmisena tsingipulbri ja ZnCl2-ga reaktsiooni käivitamiseks, arvestades, et see on minu neljas kord, ilma et ma näiliselt kuhugi jõuaksin. Esimesed 2 katset olid .1M ja viimane oli .2M, kuna ma arvasin, et võib-olla suurem anum oleks andestavam, kuid kõik 3 ebaõnnestuvad. See viimane muutus pärast 18h ilusat rohelist värvi, kuid see on nagu roheline lima moodustunud klaastaara siseküljele, mis tegi peaaegu võimatuks näha veepiirist kõrgemal.

Igasugune abi on teretulnud.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Kas keegi on seda meetodit proovinud ja seda ülespoole skaleerinud? Ma proovisin seda täna, kasutasin
32,6 g p2np
60g Fe
12g FeCL
88ml 33% HCI
300ml tolueen
1100ml vett
500ml 10,45% HCI.

Ei tundu väga praktiline, kui ma üritan minna 1kg p2np, mul ei ole piisavalt suured klaasipurgid.
Kas kellelgi on paremad proportsioonid.
See meetod on palju lihtsam, miinuseks on see, et see tõesti plekitab portselani, kui valatakse ära soovimatu kiht.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Mind huvitab veidi, mis eesmärki täidab vesi 3. etapis? Tundub, et see läheb otse läbi tolueenilahuse ja jääb eraldatuks.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, Seda kasutatakse selleks, et vabaneda vees lahustuvatest sooladest, mis tekivad selle reaktsiooni käigus.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Tere, tahan lihtsalt veenduda, et ma saan sellest õigesti aru.

2. samm: pärast tumerohelise suspensiooni filtreerimist on mul kergelt roheline lahus ainult mõne tilga pruuni lahusega. Milliseid kihte te mõtlete eraldada?

3. samm: ma pean valama tolueeni vesikihti ja ekstraheerima tolueenilahust paar korda, enne kui segan tolueeniekstraktid järjestikku soolhappe, vee, naatriumbikarbonaadi lahuse ja veega.

4. samm: tolueeni (ülemine) kiht eraldatakse uuesti ja lisatakse umbes tunni aja jooksul MgSO4, et eemaldada lahuses olev vesi.

5. samm: lahust keedetakse kuni temperatuurini 110, et tolueen aurustuks.

kas see on õige?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tekstist on ilmne, et on kaks kihti: vee- ja orgaaniline
tasub kasutada vaakumdestillatsiooni (rotovap). Samuti soovitan enne sünteesi järgset destilleerimist P2P-destilleerida.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Ma suutsin järgida samme kuni 4. sammuni, kuid kui ma hakkan lahust kuumutama, et tolueeni aurustada, muutub segu niimoodi väga tumeda värvusega punaseks. On mingeid ideid?
 

Attachments

  • KwbJQCo28c.jpeg
    KwbJQCo28c.jpeg
    3.9 MB · Views: 453

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
reaktsioon SnCl2 ja soolhappega etüülatsetaadis annab puhtama õli.
Fe-ga ei ole nii selge reaktsioon
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1

kas ma võin asendada tolueeni teiste lahustitega, nagu DCM või petrooleeter?
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
1. Kas Fe on ülioluline või võib selle asemel kasutada mõnda muud metalli (näiteks Zn, Mg või Al)? Olen kuulnud, et Zn/HCl redutseerib P2NP ka oksiimiks.
2. Kas soolhappe asemel võib kasutada väävelhapet (õigesti valitud koguses ja kontsentratsiooniga)? Ja kui ei saa, siis miks?
 
Top