Fenüülatsetooni (P2P) süntees bensaldehüüdist koos butanooniga

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reaktiivid.
  • Metüületüülketoon (MEK) 1000 ml.
  • Destilleeritud vesi 14,5 l.
  • Kloroform (CHCl3) 7,6 L.
  • Naatriumbikarbonaadi lahus (NaHCO3).
  • magneesiumsulfaat (Na2SO4) veevaba.
  • jäääädikhape 10 L.
  • Vesinikperoksiid (H2O2) 1300 g 50 %.
  • Naatriumhüdroksiid (NaOH) 600 g.
Seadmed ja klaastooted.
1. samm. 3-metüül-4-fenüül-3-buten-2-ooni süntees (cas 1901-26-4).
1. Bensaldehüüdi 1000 g ja metüületüülketooni (MEK) 1000 ml segatakse 5 L kolvis, segatakse ja jahutatakse 0 °C juures.
2 . Jahutatakse. HCl gaas mullitatakse aeglaselt läbi segu 1,5 tunni jooksul.
3. Lahust segatakse lisaks 1,5 h toatemperatuuril.
4. Lisatakse 2 l destilleeritud vett. Lahus
ekstraheeritakse kloroformiga (CHCl3) 800 ml x2, seejärel pestakse ekstrakti naatriumbikarbonaadi lahusega (NaHCO3) kuni neutraalse pH-ni ja kuivatatakse magneesiumsulfaadi (MgSO4) kohal.
5. Lahusti aurustatakse
vaakumis ja 3-metüül-4-fenüül-3-buten-2-oon (cas 1901-26-4) destilleeritakse vaakumis (b.p. 269,6 ± 9,0 °C 760 mm Hg juures). Reaktsiooni saagis on 1000 g.
4k0BofLsw6

2. etapp. 2-atsetoksü-1-fenüül-1-propeeni (cas 24175-87-9) süntees.
1. 3-metüül-4-fenüül-3-buten-2-oon (cas 1901-26-4) 1 kg etapist 1, jäääädikhape 10 l ja vesinikperoksiid (H2O2) 1300 g 50 % valatakse 25-30 l koguse reaktorisse koos tagasivoolukondensaatoriga, segatakse ja hoitakse 55 °C juures 23 h.
2. Seejärel lisatakse 10 l destilleeritud vett.
3. Reaktsioonisegu
ekstraheeritakse 5 L kloroformiga ja kuivatatakse magneesiumsulfaadi (Na2SO4) kohal.
4. Lahusti aurustatakse
vaakumis. 2-atsetoksü-1-fenüül-1-propeeni (cas 24175-87-9) saagis on 800 g.
Vfl5HAXyiP

Samm 3. 1-fenüül-2-propanoon (P2P; cas 103-79-7).
1. 2-atsetoksü-1-fenüül-1-propeeni (cas 24175-87-9) 800 g etapist 2 ja naatriumhüdroksiidi (NaOH) 600 g destilleeritud vees 2500 ml segatakse 50 °C juures 12 tundi 10 L kolvis koos tagasivoolukondensaatoriga.
2. Reaktsioonilahus ekstraheeritakse 1000 ml kloroformiga, kuivatatakse magneesiumsulfaadi (Na2SO4) kohal ja lahusti aurustatakse
vaakumis. 1-fenüül-2-propanooni saagis on 650 g.
MNKxfZ5Mng
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
17
Points
18
Tänan teid selgituste eest. Palun nimetage nõutavad materjalid, mida te teadsite
bensaldehüüd ja metüületüülketoon ( MEK )
Kas see on kõik, mida nõutakse?
Tänan teid
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Suur tänu lihtsa ja üksikasjaliku süntesaatorikirjelduse eest!
Kuidas on vesinikperoksiidiga, kas seda võiks asendada? See on tänapäeval tõesti kontrollitud kemikaal ja seda on keeruline ise sünteesida. See on peamiselt katalüsaatorina jäääädikhappe ja 3-metüül-4-fenüül-3-buten-2-ooni vahelises reaktsioonis, eks? Mis võiks olla hea asendaja?
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Perahapped töötavad (madalam saagis) Baeyer-Villigeri oksüdatsioon. lugege ülalpool toodud uurimispaberit.
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Kas te kasutasite 50/50 vett/alkoholi või ainult vett ja põhja?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Alkohol/vesi koos alusega.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Tasub otsida erinevatest veebipoodidest või tavalistest tänavapoodidest, mis müüvad H2O2 taimede kasvatamiseks.
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
See ei ole katalüsaator see on oksüdeerija palun lugege esitatud linki, otsige üles baeyer villiger oksüdeerimine.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ok, hea, oksüdeerija. Ja ma näen linki reaktsiooni. Tänan teid! Selles kasutavad nad BV- oksüdeerimiseks naatriumperboraati. See võiks olla kättesaadavam. Piranha lahust võiks vist ka kasutada? Millised on veel kandidaadid?
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Pärast mõningast lugemist: kuidas on naatriumperkarbonaat? Kas sellest piisab? Sest kui see sobiks, siis muutuks see süntees palju OTC-sarnasemaks. Ja kindlasti tasub aega, et arvutada molaarset suhet.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
See on täiesti teostatav. Loomulikult on see teisejärguline, kuid vesinikperoksiid üle 3%-lise kontsentratsiooniga on tänapäeval enamikus ELi riikides rangelt kontrollitav aine.
Üks mõte siiski: kas karbonaatioon ei reageeri tõesti elavalt äädikhappega? Ja võib-olla neutraliseerib selle?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Vaadake hüdropoonilist ph+ lahust - see on 35% Olen Ühendkuningriigist. Ei tea, kas sellest piisab, kuid need on, kuidas ma saan oma vesinikperoksiidi ja minu 35% väävelhapet ka tbf! Väga kasulikud mitmeks otstarbeks minu elus!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
võib-olla saab osta valmis peräädikhapet ja kasutada seda täielikuks reaktsiooniks ilma äädikhappe ja H2O2-ta
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Kuidas me kasutame peräädikhapet? Kas on olemas selgitus?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Kas on vaja teha seda vaakumdestillatsiooni all või piisab ka tavalisest rõhu destillatsioonist ? Kas te võiksite laiendada esimese sammu reaktsiooni hcl gaasi mullitatud segu
 

n00by Blitz

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Lihtsalt kinnitamiseks. See on nii: 10 liitrit jäääädikhapet. Kas ma olen õigesti aru saanud?
 
Last edited:

n00by Blitz

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Kas selle osa jaoks võib kasutada plasttrumlit või PVC-toru?
 

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
kas kloroformi on võimalik asendada?
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
yh ma tean 2 aastat hilja, aga yh, nii et kloroformi on tõesti lihtne sünteesida, vaadake mõned ytb näete
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Miks peaksite asendama kloroformi? Seda on lihtne ise sünteesida atsetooni ja pleegitajaga. Vaadake youtube'i.
Aga kui teil on tõesti mingil põhjusel vaja, siis diklorometaan ja kloroform on tavaliselt omavahel asendatavad.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Proovisin esimest korda DCM-i ja see ebaõnnestus täielikult.
Ekstraheerisin toote etüülatsetaadi (rohkem) ja ksüleeniga (vähem)-seguga.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Kuidas saada MPB tahkestatud? Külmkapis näen ma kristalle, kuid väljaspool sügavkülmutit see vedeldub.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Muide, miks sellised ENORMISED kogused GAA ja H2O2? Kas on võimalik kasutada vähem? Milline on nende roll selles reaktsioonis?
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ma arvan, et mind huvitab tegelikult selle reaktsiooni stöhhiomeetria. Teistes bayer-willigeri kirjutistes ma ei leia seda tohutut kogust GAA-d. Kas keegi oskab mind aidata põhjendusega? Olen tõesti lähedal sellele, et seda proovida, kuid GAA kogus on problemaatiline.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
see kogus gaa on palju ja minu parim oletus, miks, on see, et peräädikhappe valmistamine kohapeal (reaktsiooni ajal) ja ilma katalüsaatorita on ebaefektiivne, nii et keemik kompenseerib seda üle, et aidata seda, samuti kasutatakse siin lahustina GAA-d.
valmistades peräädikhapet päevi enne ja katsetades olemasoleva hapniku sisaldust, saate tõenäoliselt paremaid tulemusi. Seda öeldes olen näinud, et professionaalid kasutavad seda meetodit ja saavad parimal juhul vaid 35-65% valmistoodangust. nii et kogenematu keemik saab tõenäoliselt veelgi halvema tulemuse ja uustulnuk tõenäoliselt ebaõnnestub või veel hullemini vigastab ennast. Soovitan lugeda ja õppida ning alustada väikselt
veenduge, et puhastate oma valmis reaktsioonisegu iga sammu lõpus põhjalikult, ärge ületage aldol-kondensaatoris -5c laske mek/bensaldehüüdi segada üleöö külmkapis pärast gaasitamist.
ärge ületage 60c Bayeri küllap. ja uurige teisi oksüdeerijaid, sest ma saan paremaid tulemusi teistsuguse oksüdeerijaga.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Teil on õigus. Ilma H2SO4-ta katalüsaatorina on peräädikhappe saamiseks vaja hullumeelselt palju GAA-d, sest äädikhape ei ole lihtsalt piisavalt tugev. Seetõttu eelistatakse sageli performiine, kuna sipelghape ON piisavalt tugev, et isekatalüüsida perhappe moodustumist.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
P2P ja tugevad alused ei sobi hästi kokku, P2P kipub isekondenseeruma ja polümeriseeruma kurikuulsaks punaseks tõrvaks. Tohutu hulga baasi/alkoholi kasutamine mahu järgi on ainus viis, mida ma suudan välja mõelda, et vältida selle liigset toimumist. Kui P2P on vähem kontsentreeritud, on vähem võimalusi isekondenseerumiseks. Samuti ütlen ma, et välditakse suurema kontsentratsiooniga kohalikke kohti, tilgutades aeglaselt ja väga hea segamise all. Ärge kunagi alahinnake lihtsaid mehaanilisi tegureid nagu kontsentratsioon, segamine jne. - see on pool rendist.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Olen selle sünteesi kallal töötanud pikka aega. Töötan naatriumperboraadiga ja sünteesin ise naatriumperboraati. Ja purustan selle tükkideks, jaotades oksüdatsiooni 12 tunni peale.
1 GR MPT= 3,5 ML GAA +2,5 GR PSB+2 ML ACETONE Ma loodan, et head päevad on lähedal.
 
Top