2-brom-4-metüülpropiofenooni puhastamine

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Tere

Ma leidsin ühe tarnija, kes müüb mulle tõesti head 2bk4.

Kuid ma tahan veenduda, et ma pesen kõik lisandid välja enne 4-MMC sünteesi jätkamist.

Kuidas ma seda teen? Peamine asi, mille pärast ma muretsen, on 4mpf ja bromi. Võib-olla ei ole see vajalik, aga ma tahan seda ikkagi puhastada.

Head päeva!
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Kas soovite puhastada ostetud 2b4mp? Kõigepealt peate veenduma, et see on vajalik.
Mis on teie 2b4mp-ga valesti?
Võib-olla on sellel halb värv ja tekstuur? Või annab see madalat saagist?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Selle tundub olevat puhas värv ja tekstuur on hea AFAIK.

Ma tahan lihtsalt veenduda, et ma kasutan bk võimalikult puhtalt.

Jälgisin ur teemasid seoses sünteesi DCM-is ja puhastamisega, kuid ilma oodatavate tulemusteta.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Bromimise käigus eraldusid lisaks 2BK4-le ka bromvesinikhape (HBr) ja muud ained, mis saastasid 2BK4. Et eemaldada lahusest kõik lisandid, tuleb teha mitu pesu söögisooda lahusega ja üks pesu puhta veega. Söögisooda neutraliseerib happe ja vesi loputab mustuse ära. 2BK4 ei lahustu vees, seega jääb see DCM-i (diklorometaan).

Valmistage lahus: 100 g söögisoodat 1000 ml destilleeritud vee kohta. Võtke tühi 2-liitrine pudel, valage sinna 1000 ml vett ja lisage 100 g söögisoodat. Loksutage tugevalt 2-3 minutit, seejärel laske ülejäänud sooda veel 2-3 minutit settida. Lahus on valmis; ärge segage settinud sooda tühjendamise ajal.

Eemaldage kõik kolvist: üleminek, külmkapp, tilgutuslehtri ja südamiku.

Valage sujuvalt (aeglaselt, väikeste portsjonite kaupa) umbes 300 ml soodalahust meie reaktsioonisegusse, sulgege kaas ja lülitage segisti maksimaalselt 2 minutiks sisse. Segu peaks muutuma kergemaks. See hakkab mullima, sumisema ja vahutama - see on sooda, mis neutraliseerib happe ja broomi. Reaktsioon on aktiivne, seega lisage aeglaselt.

Eemaldage ankurdus ankurdusekstraktoriga. Seejärel raputage veel 2 minutit jõuliselt kätega (ükski segisti ei suuda segada nii hästi kui käega, see on sel juhul oluline).
Seejärel asetage eraldussahtel alusele ja valage kõik kolbist välja.

Jälgige, kuidas kihid eralduvad (selleks kulub umbes 30 sekundit). Ülemine kiht on vesilahus ja alumine kiht on 2BK4 lahus DCM-is.

Kui kihid on eraldunud, võtke indikaatorpaber ja asetage sellele väike tilk alumist kihti, just nii palju, et paber saaks niisutada. Soovitud värvus on neutraalne (kollane, kus paber saab märjaks, kuid ei muuda värvi). Kui see oli kergelt leeliseline, lisage tilk sooda lahust. Kui see on happeline, korrake faasi, pestes seda söögisoodaga, lastes alumise kihi kolbi sisse voolata ja visates ülemise kihi ära. See on oluline samm - peame kogu happe neutraliseerima soodalahusega. Kui te saadate sünteesile liiga vähe pestud lahuse, rikute tõenäoliselt partii.

Seega on nüüd eraldussahtris kaks kihti. Laske alumine kiht (tõenäoliselt pärast 2-3-4 pesu soodaga näete lõpuks neutraalset värvi) voolata pudelisse ja visake ülemine kiht ära. Selles etapis saate koguda väikese koguse veekihti, ilma et kaotaksite 2BK4-kihti.

Selleks, et lihtsustada alumise kihi ülekandmist lehtersopist otse kolbi, asetage eraldussopiga aluse laua servale ja lükake toed kõrvale (HOIATUS, SOPISTUSKANEL VÕIB KÕRVAL, KÕRVAL JA KÕRVAL KÕRVAL KÕRVAL - TÕRVAL KÕRVAL KÕRVAL KÕRVAL KÕRVAL!) Teise võimalusena hoidke lihtsalt lehter käes.

Kui oleme lõpetanud sooda pesemise, peske uuesti puhta destilleeritud veega: lisage kolbi 100-150 ml destilleeritud vett, raputage seda 2-3 minutit tugevalt ja valage see eraldussahtrisse. Laske veel kord alumine kiht kolbi sisse voolata ja visake ülemine kiht ära.

Seega oleme pesnud leelisega (1-4 korda) ja puhta veega (1 kord), et eemaldada reageerimata broomi, happe ja muud kõrvalsaadused, mille tulemuseks on puhas 2BK4 lahus DCM-is.

Tervitused
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Niisiis, kas 2b4mp on pestud lisanditest?
Fakt on, et sarnane pesu tehakse 4mmc sünteesi lõpus, eemaldades samad lisandid.
Tootmises pestakse 2b4mp pärast bromimist. Kui teil on 2b4mp pulber, siis tuleb see uuesti vedelaks teha, et lisandid välja pesta.
Seda saab teha, kuumutades seda sulamistemperatuurini (~75-77ºC). Kuid 2b4mp on tugev lakriminaator ja see on kohutav.
Või võite kasutada lahusteid. Lahustamine jäääädikhappes, millele järgneb sadestamine vees ja pesemine naatriumbikarbonaadiga toimib hästi. Kuid see kulutab reaktiivid ja kaotab 2b4mp ise.
Ma ei näe mõtet 2b4mp loputamisel, parem on pärast sünteesi loputada meph-õli. Protseduur on sama, kuid see on mugavam.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Eriti tore on kuivatada märg 2b4mp pärast pesemist.:) Lõppude lõpuks ei saa seda niiskena kotti panna, ilma et te teaksite selle täpset kaalu. Ja kuivamine võtab väga kaua aega ja eritab pisarahaisu.:cry::sick::poop:
Võtan selle teema kokku järgmiselt. Kui te bromiteerite, siis on mõttekas sel hetkel 2b4mp pesta, kui see on vedel.
Kui ostsid valmis 2b4mp ja tahad seda pesta ja ladustada, siis ei tasu seda teha. Parim viis 2b4mp pesemiseks on pesta seda lahustis.
Arvestage sellega!
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Olen püüdnud leida võimalusi 2-Bromo-3,4-metüleendioksüpropiofenooni puhastamiseks ilma suurema eduta
 
Top