Atsetooni puhastamine küünelaki eemaldajast

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Mõtlesin, et oleks tore, kui algajatele, kellel puuduvad nõuetekohased seadmed, oleks postitus põhiliste ja oluliste käsimüügiravimite ekstraheerimise/puhastamise kohta. Täna on atsetoon.

Miks atsetoon? Noh, mõnikord on algaja jaoks liiga kallis/ajamahukas/raske/illegaalne saada kätte atsetooni ilma lisaaineteta (ärge rääkige isegi PURE Acetone'ist)... Ei usu mind? Las ma räägin, mis toimub minu kodumaal (võite selle osa vahele jätta, see on lihtsalt minu jutuajamine).

Atsetoon on siin "Schedule II" kemikaal. Sa ei saa osta puhast atsetooni (95% + EtO) kui sa oled tavaline kodanik, kõige rohkem saad sa 60% õigete kontaktidega (ja isegi 60% on seaduse piiride ületamine!) ja isegi siis suletakse sind politsei poolt jälgima.

Minu kodumaal võib leida mõnes nimekirjas 99,8% atsetooni, kuid see on kas pettus või meie kallite tootjate mesirohi!

Parem, mida saab legaalselt ja kahtlusi äratamata on 30% ja lisanditega nagu EtO, parfüüm, õlid ja mis seal ikka! Need võivad ekstraheerimise ära rikkuda ja paremal juhul teevad teie toote lihtsalt rämpsu.

Ja ärgem isegi rääkigem HINNAST. 1 liiter 30% saastunud atsetooni on umbes 10 USD (mis ei tundu palju teie keskmise Põhja-Ameerika ja Euroopa jaoks, kuid minu kodumaal saate osta kuu väärtuses kena lehmaliha kahele, ja see on OTC!), 1 liiter 60% atsetooni, mida sa ilmselt sisestad nimekirja lihtsalt otsides umbes ja on kolm korda kallim!

Seega 99,8% on täiesti ebaseaduslik isegi mõelda.

Ja me kasutame atsetooni palju ekstraheerimiseks, teksade tegemiseks, puhastamiseks jne!

Meetod, mida ma kasutan, on põhimõtteliselt Acetone'i kuumutamine, kuni see keeb ja seejärel kogumine külmale pinnale.

Las ma võtan mõned asjad esmalt ära.
1. Atsetoon on lenduv. See tähendab, et see puhub esimesel võimalusel teie näost välja.
2. Atsetoon ON IRRIITNE. Nuusutage liiga palju ja teil võib tekkida mingi kriis, kui teil on nina/hingamisteede probleemid.
3. Atsetoon kontsentratsioonis, millega me tegeleme, VÕIB olla ILLEGAALNE (ei ütle!). Nii et hoidke see, mida te teete, Iseendale, peate ennast kellelegi seletama? Valetage kuradit välja.
4. Atsetoon võib kuumana kergesti kahjustada teie nahka, silmi ja hingamisteid.

Nii et siin on mõned nõuanded enne alustamist:
1. Tehke seda protseduuri hästi ventileeritud kohas. See ei pea olema AVATUD ala, kuid te PEATE pidevalt uuendama ruumi õhku, kuhu olete sattunud.
2. Tehke seda protseduuri rasked puhastuskindad või mõned meditsiinilised kindad, isegi lateks töötab mingil määral. Aga ma soovitan paksudest PVC-kinnastest.
3. Hankige endale orgaaniliste aurude padruniga mask. Nagu 3Mi 5005 ja 5006.
4. Kaitseprillid või vähemalt MÕNED kaitseprillid.
5. Võimaluse korral EI OLE AVATUD TULET!

Siis ilma pikema jututa, räägime asjast. Teil on vaja mõningaid seadmeid, mida saate teatud määral improviseerida.

- Kaks klaasist/metallist/keraamilisest materjalist mahutit mis tahes suurusega.
- Neid kasutatakse kütmiseks või atsetooni jaoks, seega, mitte plastist!
- Üks mahutitest peab olema teisest veidi suurem nii kõrguse kui ka raadiuse poolest.

- Üks veel suurem mahuti. Veevanni jaoks.

- Mõnusalt munakujuline või poolkera kujuline anum, mis pannakse suurema anuma peale.
- Sellesse pannakse jahedat vedelikku, et tekitada kondenseerumist.

- Alumiiniumfoolium.

- Piisavalt suur juukselint/kummipael, mis pannakse ümber suurema mahuti.
- Kasutatakse koos, et sulgeda suurem mahuti ja hoida meie maiuspala sees, uskuge mind, teile ei meeldi liiga kaua atsetooni nuusutada.

- Kuumutusallikas, mida saate mõnevõrra kontrollida, näiteks triikraud (jah, see, mida te kasutate riiete peal), elektripliit või tegelik kuumutusplaat.
- Viimase abinõuna võite kasutada gaasipliiti, kuid seal on üks probleem, peate pidevalt välja ja sisse lülitama, et hoida temperatuuri kontrolli all.
- Samuti on oht, et tekib RÕHKIMINE ja VÄLJATU TULEMINE! Atsetoon on äärmiselt lenduv ja te ei taha seda võimaluse korral tule läheduses kasutada!

- Termomeeter, sügavkülmik või tegelik kemikaal. Üks kehasoojuse jaoks *võib* töötada, aga ma ei saa siis soovitada!
- Selle võid vahele jätta, lihtsalt kuula/vaatle hoolikalt, kas konteineri sees möllab/mullib ja ära lase tal liiga kuumaks minna!

Protseduur käib järgmiselt:

1. Täitke suurt mahutit (A) nii, et seal on piisavalt saastunud atsetooni, kuid mitte nii palju, et väike mahuti (B) ümber kukuks või liiguks.
2. Kasutades alumiiniumfooliumi (parem on kasutada 2 või 3 lehte, võite ka suurema lehe kokku voltida, nii on seda lihtsam hallata) katke konteineri A ülemine osa.
2.1. Ärge asetage fooliumi liiga tihedalt! Laske piisavalt, et teha "kõht" allapoole suunatud. Pea meeles, et me asetame selle peale ümmarguse põhjaga anuma! Liiga tihedalt ja me kaotame kokkupuutepinna / leht võib rebeneda.
3. Kasutades kummipael/juukselinti, sulgege konteiner A. See aitab mingil määral meie maiuspala sees hoida, kuid sõltuvalt kuumusest, mida te rakendate, ei pruugi sellest piisata!
4. Asetage konteiner A, ettevaatlikult, et mitte segada konteineri B sisemust, kuuma veevanni.
5. Asetage termomeeter vee peale.
6. Keerake kuumus üles.
7. Asetage külma vee anum (C) konteineri A alumiiniumplaadi peale.
8. Saage kasu.



Viimasega lihtsalt nalja tegin. Igatahes, siin on veel mõned faktid ja näpunäited atsetooni puhastamise kohta:

1. Atsetoon aurustub umbes 20 °C kuni 35 °C juures.
2. Atsetoon keeb umbes 56 °C juures.

Seega soovite hoida oma kuumust umbes 50-55 °C juures. Mitte rohkem, mitte vähem. See on üks neist protsessidest, mida aeglaselt tehes saate paremaid tulemusi.

Kui te hakkate kuulma/vaatlema räbaldamist/suured mullid/selget keemistsentsi STOPPISITE HEADET!

Selle põhjuseks on rõhu tekkimine, mis võib põhjustada atsetooni lekkimist või veel hullem, alumiiniumplaadi rebenemist.

Kui te hakkate midagi imelikku lõhna tundma, LÕPETAGE KUUMUTUS, PANNA MASK, TULEVUSTAGE RUUMI ja seejärel kontrollige, kust võib lekkida.

Hoidke oma külma vett alati umbes 25 °C juures, et saavutada paremaid tulemusi ja mitte riskida atsetooniauru kogunemist ja lõpuks lekkimist.

Kui olete alumiiniumlehe piisavalt hästi paigutanud, siis kuulete/näete mõningast atsetooni sadestumist :)

Jälgige nii veevanni temperatuuri kui ka lahuse möllavaid helisid/keemist. Kui suurem osa teie atsetoonilahusest on töödeldud, hakkab see väga palju kuumenema, see on tingitud sellest, et atsetoon moodustab EtO-ga aseotroobi ja EtO keemistemperatuur on umbes 78 °C! Nii et kui te sellest hoolite, siis lõpetage protsess, kui näete, et isegi 60 °C juures ei ole räigelt/keemist.

Laske kõigel jahtuda umbes 30 °C-ni, seejärel taastage puhas toode mis tahes suletavasse anumasse ja te olete valmis!

Saadud lahust võite hoida EtO ekstraheerimiseks või visata selle kanalisatsiooni, sellega ei ole probleemi, sest see on ainult EtO ja mõned muud (tõenäoliselt) mitte kahjulikud komponendid.

Ma olen selle meetodi abil saavutanud umbes 25% taaskasutusmäära kogumahust. Mitte palju ja kaotan üsna palju, kuid hei! Vähemalt on see puhas (mõnevõrra, võib sisaldada mõned väga pisikesed kogused EtO-d ja vett) ja ma ei ole nimekirjas!

Ma lisan hiljem pilte ja/või videot, kui seda nõutakse!
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ma olen seda meetodit varem kasutanud paari untsi destilleerimiseks, kuid kui ma üritaksin saada rohkem või sagedamini, valmistaksin midagi, mis sarnaneb rohkem traditsioonilisele destilleerimisele, on sellel palju eeliseid.

Kui saate 3a molekulaarsõela, siis võib see kuivatada atsetooni veevabaks isegi sügavkülmikus.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ilmselgelt ei ole soolane vesi (vesi + NaCl) segatav atsetooniga. Nii et ilmselt saab osta 98-99%, mis on tavaliselt poest saadaval, siis lisada NaCl umbes 3-6 gr 1L kohta, hoida seda mõnda aega sügavkülmas ja seejärel aeglaselt dekanteerida.

Isiklikult ei proovinud teha, kuna polnud vajadust, aga olen paar korda näinud, kuidas soolane vesi eraldub atsetoonist. Peab hästi toimima.
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
SALLE( salting-out assisted liquid to liquid extraction) võib eraldada vett teiste orgaaniliste lahustite hulgas atsetonitriilist, atsetoonist, etanoolist ja tetrahüdrofuraanist ning isopropüülalkoholist. Kui te ei saa oma eraldussahtris head faaside eraldamist või kui teil tekib emulsioon, siis helistage SALLE-le
 
Top